Skocz do zawartości
predipall2015

M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Nygus napisał:

Tapety :) 

Nie tylko - sprawdzam czy można jedno i drugie ..

Soft pewnie się w niedługim czasie więcej rozwinie ... pytanie czy ruscy czy chińczycy zrobią lepszy coś o Kodi pisali...

Dobrze gdy można wgrać dowolny soft ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eleonor napisał:

Nie tylko - sprawdzam czy można jedno i drugie ..

Soft pewnie się w niedługim czasie więcej rozwinie ... pytanie czy ruscy czy chińczycy zrobią lepszy coś o Kodi pisali...

Dobrze gdy można wgrać dowolny soft ...

Z czasem na pewno się to zmieni, do tej pory np dla OPPO były tylko płatne JB a teraz, proszę bardzo nie ma problemu, i do tego przez usb

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej ale od czasu kiedy JB się pojawił kompletnie nic się nie zmieniło nie ma żadnych zmian, także ja na 99% ostawiam że nic się nie zmieni.

Pioneer LX ze swoim softem od hd sir'a już jest daleko za oppo i tam robią non stop "coś".

http://www.hd199.com/thread-1870275-1-1.html

nawet pobieranie napisów z sieci jest...

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, D4r3KS napisał:

Okej ale od czasu kiedy JB się pojawił kompletnie nic się nie zmieniło nie ma żadnych zmian, także ja na 99% ostawiam że nic się nie zmieni.

Pioneer LX ze swoim softem od hd sir'a już jest daleko za oppo i tam robią non stop "coś".

http://www.hd199.com/thread-1870275-1-1.html

nawet pobieranie napisów z sieci jest...

:D  można zmienić tapetę :D 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Na Klonie ? 

W jaki sposób aktualizowałeś ?

Już napisałem wcześniej - użyłem "hiszpańskiego" zestawu. W nim jest katalog UPG z tylko jedną wersją - chińską.

Dlatego przegrałem na pena wersję RU z tego zestawu, którego ty używasz - tam w UPG są obie wersje.

Ja bym nie doszedł do użycia hiszpańskiej paczki, gdyby nie błąd z COM3 z "twojej". Ten błąd skierował mnie na właściwe rozwiązanie :)

55 minut temu, D4r3KS napisał:

Okej ale od czasu kiedy JB się pojawił kompletnie nic się nie zmieniło nie ma żadnych zmian, także ja na 99% ostawiam że nic się nie zmieni.

Pioneer LX ze swoim softem od hd sir'a już jest daleko za oppo i tam robią non stop "coś".

http://www.hd199.com/thread-1870275-1-1.html

nawet pobieranie napisów z sieci jest...

 
 

Czytając forum w sprawie upgrade'u klona Oppo natknąłem się na wpisy, które wspominały, że soft dla LX jest cały czas rozwijany, ale jest niestabilny i przysparza kłopotów.

Nie zamierzam się o to kłócić - tylko czytałem ;)

1 godzinę temu, zhirandell napisał:

A jaka jest przyczyna upartego dążenia do flashowania softu RU?
 

 

Tez wyczytałem z zagranicznych for... ;)

Podobno wszystkie chińskie wersje są "podwersją" rosyjskiej. Także chyba lepiej bliżej oryginału?

45 minut temu, Nygus napisał:

:D  można zmienić tapetę :D 

Nie wiem jak i nie zamierzam się dowiadywać :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam na DVD sprawdźcie to:

When playing DVD (not Blu-ray), pressing the YELLOW button on the remote will take you to chapter 1 of the longest title on the disc. You can use this during startup to skip the introductory material.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

NA PEWNO DVD ISO też?

sprawdziłem: czyta z NAS wszelkie iso (UHD. BD, DVD)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Barnaba napisał:

Nie wiem jak i nie zamierzam się dowiadywać :)

jest do tego skrypt, wiec powinno być proste, pewnie przygotowujesz odpowiedni plik z grafika, kopiujesz na usb wraz ze skryptem i wio.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I can answer the 3D question, yes! Full framed packed 1080p mvc 3D Blu-ray ISOs playback on my Samsung LED 3D HDTV. I have active shutter glasses. This all works via NFS share and from local USB HDD on my Oppo 203 and it worked on my M9702 v2.

Tutaj koleś pisze że ISO działa po usb.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, D4r3KS napisał:

I can answer the 3D question, yes! Full framed packed 1080p mvc 3D Blu-ray ISOs playback on my Samsung LED 3D HDTV. I have active shutter glasses. This all works via NFS share and from local USB HDD on my Oppo 203 and it worked on my M9702 v2.

Tutaj koleś pisze że ISO działa po usb.

Się wyjaśniło, działało i działa... po prostu sprawdziłem to jak @#$%… w pierwszej chwili dla usb wybierałem muzyka a nie wideo... i iso było niewidoczne a dla sieci zawsze najpierw wybieram wideo i dlatego tu mi działało bez problemu...

Taka niespodzianka...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś Ktoś na temat tych skryptów ...

Mam zainstalowane firmware to skrypty powinny działać ... 

Chodzi mi o ten co montuje automatycznie zasoby sieciowe

Jak to uruchomić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zakończyłem nerwówkę :)

Oba klony zaktualizowane do RU.

Myślałem, że przy drugim to będzie lajcik i sama przyjemność. Jakże srogo się myliłem...🤬

Problem z COM3/4 przy pierwszej był zapowiedzią kłopotów - za Chiny Ludowe (sic!) nie mogłem prawidłowo zainstalować wirtualnego portu szeregowego (COM) przez CH340 DRIVER.EXE.

Niby już był - przecież zaktualizowałem pierwszego klona, ale jakoś zniknął. Kolejne instalacje bez powodzenia... Minęły ze 2 godziny...

Wreszcie, jakimś cudem driver "zaskoczył" i mam w systemie COM3. Myślicie, że ok? Nic z tego - MTKtool nie chce z nim współpracować (zmieniałem oczywiście parametry w programie) :(

Dopiero zmiana w panelu sterowania urządzeń Windows, czyli zmiana COM3 na COM4 (+ zmiana prędkości portu) spowodowała, że MTKtool bez problemu dokonał procedury.

Opisałem swój problem dość szczegółowo, bo niestety Windows jest znany z takich "kwiatków" i czasem można osiwieć z powodu pozornie błahych trudności.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego klona nie przełączyłeś skryptem do wersji RU? bo widziałem takie skrypty, i dlaczego nie wgrywałeś softu przez usb?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, D4r3KS napisał:

A dlaczego klona nie przełączyłeś skryptem do wersji RU? bo widziałem takie skrypty, i dlaczego nie wgrywałeś softu przez usb?

Nie wiem nic o skryptach ;)

Wgrywałem wg instrukcji, czyli komp+usb  i pendrive w innym usb

Przypomnę, że klon od Ronga ma zablokowane autoskrypty

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

Przypomnę, że klon od Ronga ma zablokowane autoskrypty

O kurcze tego nie doczytałem - to który to umożliwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie wiem nic o skryptach

 

Przypomnę, że klon od Ronga ma zablokowane autoskrypty

 

Po zmianie oprogramowania dalej ma zablokowane?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, D4r3KS napisał:

A sorry pomyliłem cię z Nygusem

:D

 

11 godzin temu, D4r3KS napisał:

A dlaczego klona nie przełączyłeś skryptem do wersji RU? bo widziałem takie skrypty, i dlaczego nie wgrywałeś softu przez usb?

Klon poszedł na pierwszy ogien, aktualizacja przez kablel z kompa, w klonie mam CN i wszystko działa jedyny problem to była zmiana jezyka z krzaków na polski warto to zrobić poprzez przywrócenie ustwien zapisanych wcześniej na usb. Nie miałem wtedy wiedzy o updejcie przez usb i dlatego był zrobiony kablem, info o updejcie przez usb znalazłem to później po aktualizacji klona i teraz mam tez oppo z firmwarem RU zaktualizowane przez usb.

Tak są skrypty żeby to zmienić z CN na RU, może to zrobię za jakiś czas, nie korzystam z klona, oppo jest moim codziennym sprzętem.

40 minut temu, Remi_K napisał:

Po zmianie oprogramowania dalej ma zablokowane?

Klon przed zmiana softu z "oryginalnym" firmwarem od Ronga ma zablokowane skrypty, po aktualizacji ma odblokowane skrypty i jest w 100% uwolniony, również od softu od Ronga, czyli można aktualizować firmware dowolnie, jeśli się cos nowego pojawi bez płacenia Rongowi za ewentualne kolejne aktualizacje.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Eleonor napisał:

Masz jakiś skrypt który działa na Klonie ?

U mnie nic z tych co znalazłem nie działa

Rozumiem że folder na pena i w nim skrypt

posiłkuję się skryptami w tej paczce:

https://www.avforums.com/threads/the-ultimate-oppo-media-device.2207229/post-28281589

Jedyny który sprawdziłem i zadziałał na klonie to ten skrypt od Barnaby do zrobienia kopi ??? plików z ustawieniami, zadziałał tez na oppo i aktualizacja przez usb tez jest oparta na skrypcie.

Chcę w końcu spróbować zmapować zasoby sieciowe, ale nie wiem czy i kiedy uda mi się to zrobić.

usb sformatowany fat32, ważne sa duże litery w nazwach -> usb:\AutoScript\AutoScript.TSS

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak mam

usb:\AutoScript\AutoScript.TSS

 

a nawet widziałem inny opis że jest jeszcze drugi plik AutoScript  bez rozszerzenia i w nim to samo co w .TSS

 

Mi nie działa nawet ten do zrobienia kopi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eleonor napisał:

Dokładnie tak mam

usb:\AutoScript\AutoScript.TSS

a nawet widziałem inny opis że jest jeszcze drugi plik AutoScript  bez rozszerzenia i w nim to samo co w .TSS

Mi nie działa nawet ten do zrobienia kopi.

klon jest po updejcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Eleonor napisał:

Tak ..

Miałem Chin , teraz mam Ru  -- robiłem przez komputer z usb

ciekawe, powiem tylko ze jeśli chodzi o skrypty to... tutaj się zaczyna kończyć moja wiedza :(, na klonie mam CN a na oppo RU i na obydwu zadziałał skrypt do robienia kopii ustawień, ale nie zadziałał od razu. Za pierwszym razem pojawił się katalog BUDA z jednym plikiem. Musiałem oba urządzenia wyłączyć z prądu i ???  wtedy dopiero po włączeniu w końcu pojawiły się pliki na usb.

Wiec coś tam działa jeśli chodzi o skrypty... problemem jest to czy działa za każdym razem? jak nie to dlaczego? co zrobić żeby na pewno zadziałał, a najważniejsze to, to czy skrypt jest na 100% poprawny i czy nie zrobi jakiejś niespodzianki...

srawdzilem taki skrypt;

#MTKAT 0.xx script
CLI(CLI_exec echo root::0:0:root,,,:/root:/bin/sh >/etc/passwd)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/inetd &)
SLEEPMS(1000)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
CLI(CLI_app.vfdmg.b scroll_msg start)
SLEEPMS(1000)

CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
SLEEPMS (1000)
SLEEPMS (1000)
CLI (CLI_exec/usr/sbin/telnetd &;)
#For NFS
CLI (CLI_app.vfdmg.b scroll_msg start)
CLI (CLI_exec mount -o nolock, proto = udp 192.168.2.100:/Video mnt / sda1 / Video)
CLI (CLI_exec mount -o nolock, proto = udp 192.168.2.100:/Photo mnt / sda1 / Photo)
CLI (CLI_exec mount -o nolock, proto = udp 192.168.2.100:/Music mnt / sda1 / Music)
# For SMB
CLI (CLI_exec mount.cifs //192.168.2.100/Video mnt/sda1/Video -o user = ****, password = ****, ro)
CLI (CLI_exec mount.cifs //192.168.2.100/Photo mnt/sda1/Photo -o user = ****, password = ****, ro, ro)
CLI (CLI_exec mount.cifs //192.168.2.100/Music mnt/sda1/Music -o user = ****, password = ****, ro, ro)
CLI (CLI_app.vfdmg.b clear_msg)
CLI (CLI_exec mount > /mnt/sda1/mount.txt)

 

linia CLI(CLI_app.vfdmg.b scroll_msg start) -> OPPO na wyświetlaczu pokazuje przewijany napis od prawej do lewej ABCDEFGHIJK

Na klonie to nie będzie oczywiście widoczne. Ale w ulubionych nic się nie pojawiło, będę próbował, musze jeszcze jakość spróbować się dostać przez telnet do oppo, jak się uda to już jest jeden krok do przodu.

nie jestem przekonany czy np. ścieżka //192.168.2.100/Music jest właściwa, musze sprawdzić jaka dokładnie jest ścieżka na serwerze do właściwego katalogu, a może jest to tylko określenie pierwszego kroku/wybory kiedy przechodzę do zasobów sieciowych? jak na razie jest dużo niewiadomych tylko

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...