Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pisał ze nie działa aplikacja interaktywna hbbtv. Na tym sofcie w końcu działa TV parlament 👍

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było z TVP Parlament, ale nie działa Polsat News na kanałach Polsatu z telewizji naziemnej.

Zrobiłem formatowanie. Poprawił się eksport kanałów i import kanałów.

Liczyłem też że poprawi się coś w zmianie kanałów DVB-T, HbbTV - niestety tu jest babol.

 

@mikoko Jeśli masz dostęp do telewizji naziemnej i MUX8 zrób proszę taki test.

Podaję przykładową konfigurację kolejności kanałów na poszczególnych pozycjach z telewizji naziemnej

22. TVP Kultura HD (MUX8)

23. TVP Kultura 2 (streaming HbbTV z MUX8)

24. TVP Historia (MUX3)

 

Wybierz z kafelków, lub zmieniając kanał po kanale kolejno pozycje 23 - poczekaj na wczytanie kanału, a następnie pozycję 24.

Pod 23 wczyta Ci streaming z HbbTV poprawnie, ale jak zmienisz na pozycję 24 przez CH+, lub z kafelków pod przyciskiem TV, to pozycja Ci się zmieni na liście, ale wczyta się ponownie kanał HbbTV z pozycji 23.

Czasami zmiana zaskoczy za drugim, a czasami za 3 i 4 razem.

To jest poważny błąd. W poprzedniej wersji softu poprawnie wychodził ze streamingu HbbTV i uruchamiam kanał linearny z nadajnika naziemnego z pozycji 24. z naszego przykładu.

 

 

Teraz żeby się nie denerwować muszę kanały z HbbTV przesunąć na koniec listy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 10:39, mikoko napisał:

Piszą ze naprawiono obsługę modułu. Później sprawdzę jaka wersja jest dla XH bo coś czuje żebro właśnie to scalenie softów wiec nie powinno być pogorszenia obrazu. Sprawdziłem dla XH ta sama wersja wiec to jest scalenie softów XG i XH

I jak z modulem?

 

Widac ze Sony dotrzymalo slowa, a jakos im nie wierzylem i myslalem ze te informacje o scaleniu softow to beda dzialania na przeczekanie az wszyscy zapomna o temacie. Propsy dla nich. 

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę przeskanować satelity jeśli wybiorę cyfra +. Pokazuje moc i jakość sygnału na 100% daje dalej a on przeskakuje jeden ekran i nic nie znajduje. Dla zakładki na „n na kartę”, polsat i ogólny skanuje normalnie. A jak jest u was ? Nie przywracaniem ustawień fabrycznych po aktualizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skanowaniem satelit jest problem od dawna. Telewizor fiksuje jakieś sztywne parametry z wyborów poprzednich skanowań. Gdy swego czasu używałem modułu i zaprogramowałem NC+, nie mogłem zaprogramować satelity ogólnego. Pomagało resetowanie ustawień satelity i tworzenie wszystkiego na nowo.

Na plus nowego softu muszę przyznać punkciki za:

1. Obraz - o wiele ładniejszy

2. Szybkość działania. Moim zdaniem dużo szybciej telewizor się uruchamia

3. Dużo lepsza obsługa kafelków. Poprawnie zapamiętuje wszystkie pozycje z mieszanej listy ulubionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym skanowaniem może być tak jak piszesz. Nie robiłem jeszcze przywracanie ustawień fabrycznych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze skanowaniem satelit jest problem od dawna. Telewizor fiksuje jakieś sztywne parametry z wyborów poprzednich skanowań. Gdy swego czasu używałem modułu i zaprogramowałem NC+, nie mogłem zaprogramować satelity ogólnego. Pomagało resetowanie ustawień satelity i tworzenie wszystkiego na nowo.
Na plus nowego softu muszę przyznać punkciki za:
1. Obraz - o wiele ładniejszy
2. Szybkość działania. Moim zdaniem dużo szybciej telewizor się uruchamia
3. Dużo lepsza obsługa kafelków. Poprawnie zapamiętuje wszystkie pozycje z mieszanej listy ulubionych.
Względem którego firmware obraz na plus?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne względem 6.3632. Teraz 6.4960 jest scalony z wersja XH wiec pogorszenia nie można się spodziewać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 10:40, CRW napisał:

Lista zmian wygląda imponująco (oczywiście nie wszystko dotyczy naszego modelu):

Ulepszono następujące elementy interfejsu użytkownika (unifikujące pewne modele z 2018, 2019 i 2020 r.):

Rozwiązano problem sporadycznych przerw w dźwięku z soundbarów podłączonych przez łącze HDMI ARC, który występował przy oglądaniu materiałów z aplikacji strumieniowych
 

Nie rozwiązano tego zupełnie. Być może poprawka dotyczyła wyłącznie aplikacji strumieniowych. Po aktualizacji dźwięk działał ładnie. Po którymś z kolei uruchomieniu telewizora w dniu dzisiejszym, oglądając telewizję co kilka sekund przerwa w dźwięku na sekundę. Pomógł oczywiście restart.

5 godzin temu, Arecki23 napisał:

Względem którego firmware obraz na plus?
 

Względem wcześniejszego oficjalnego z 15.07.2020 na ten model, a więc 6.3632.

Edytowane przez pit2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie wymienilem 65XG9505 na LG CX65 i stoja obecnie kolo siebie i sobie porownuje... i powiem tak: Pod wzgledem intuicyjnosci menu, szybkosci/plynnosci dzialania to LG nie ma podjazdu nawet do XG9505. To sa male rzeczy gdyz najwazniejszy jest obraz, ale daja duzo wieksza satysfakcje z korzystania z tv od sony. Ludzie narzekaja na Android TV, ale porownujac z WebOS to w mojej opini jest to system duzo lepszy, bardziej intuicyjny i dziala duzo szybciej. 

Uplynniacz i upscaler tez duzo lepszy w Sony XG9505. Obraz oczywiscie na korzysc OLEDA. 

To tak jakby ktos sie zastanawial kiedys nad kierunkiem LG. 

Cos czuje ze bedzie zwrot CX i wymiana na A8

Edytowane przez Yes Does
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Yes Does napisał:

A ja w sumie wymienilem 65XG9505 na LG CX65 i stoja obecnie kolo siebie i sobie porownuje... i powiem tak: Pod wzgledem intuicyjnosci menu, szybkosci/plynnosci dzialania to LG nie ma podjazdu nawet do XG9505. To sa male rzeczy gdyz najwazniejszy jest obraz, ale daja duzo wieksza satysfakcje z korzystania z tv od sony. Ludzie narzekaja na Android TV, ale porownujac z WebOS to w mojej opini jest to system duzo lepszy, bardziej intuicyjny i dziala duzo szybciej. 

Uplynniacz i upscaler tez duzo lepszy w Sony XG9505. Obraz oczywiscie na korzysc OLEDA. 

To tak jakby ktos sie zastanawial kiedys nad kierunkiem LG. 

Cos czuje ze bedzie zwrot CX i wymiana na A8

Ciekawe rzeczy piszesz :) O ile jestem skłonny uwierzyć, że nowy android działa szybko i płynnie, to nijak nie wyobrażam sobie, że może być "szybszy" od dedykowanych systemów w LG czy Samsungu. One po prostu działają "szybciej" niż jesteś w stanie naciskać, więc o co chodzi? Różnica jest taka, że po latach działają tak samo. Android już nie.

Chyba że... ostatnia generacja (seria 10) działa gorzej niż modele sprzed lat. Ja zatrzymałem się "w czasie" na 7 i 8 generacji.

Upscaler wg testerów tego forum (np MK) jest porównywalny i działa prawie tak samo dobrze w każdym przyzwoitym tv.

Upłynniacz... tu podobno niektórzy narzekają na LG. Ja nie, bo nie lubię i nie używam, ale kilka razy w transmisjach sportowych włączyłem dla testu i efekt był bardzo mnie zadowalający :) 

To tak, jakby ktoś się zastanawiał nad kierunkiem Sony ;)

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Barnaba napisał:

Ciekawe rzeczy piszesz :) O ile jestem skłonny uwierzyć, że nowy android działa szybko i płynnie, to nijak nie wyobrażam sobie, że może być "szybszy" od dedykowanych systemów w LG czy Samsungu. One po prostu działają "szybciej" niż jesteś w stanie naciskać, więc o co chodzi? Różnica jest taka, że po latach działają tak samo. Android już nie.

 

Wiesz ja mam te telewizory obecnie obok siebie, CX'a dzisiaj a XG mam od pol roku. Sony dziala naprawde szybciej. Samo wejscie do menu wszystkich ustawien obrazu na LG to na CX sa 1.5-2s sekundy ladowania. Nawet pojawia sie loading bar. W sony natychmiastowo. Wiec nie jest tak ze dzialaja szybciej niz mozna naciskac. 

Samo wysuniecie menu szybkich ustawien to jest jedna sekunda. W sony wszystko natychmiastowo.

To sa male rzeczy ale maja jednak znaczenie jesli chodzi o odczucia z korzystanie z TV.

Jak chcesz to ci moge nagrac filmik, ale generalnie jest tak ze jak nie porownamy dwoch modeli obok siebie to uwazamy ze ten ktory uzywamy jest najlepszy ;) 

Nie bez powodu na Rtings jesli chodzi o "Smothness" interfejsu LG CX ma note "Average" a sony "Very Smooth" i to pokrywa sie z moimi doswiadczeniami przy porownaniu. Sony od 2019 pakuje naprawde mocne jednostki mediateka jako glowny cpu i to ma odzwierciedlenie w szybkosci dzialania. 

 

 

Tutaj filmik, gdyby kogos interesowala roznica w szybkosci dzialania interfejsu miedzy XG9505 a LG CX. Widac wyraznie jak dluzej laduja sie ustawienia LG.

Pomijam juz duzo gorsza intuicyjnosc w LG, gdzie zmiana jasnosc to przekopywanie sie przez menu, a w Sony przez belke na dole to 2s roboty.

Roznica w szybkosci dzialania na korzysc sony, widoczna z kosmosu. A taki zly ten android.. :) 

 

 

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam czy ten nowy soft do 9505xg trzeba pobrać i zainstalować manulanie bo tv pokazuje mi że nie ma nowych aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, isiah11 napisał:

Panowie witam czy ten nowy soft do 9505xg trzeba pobrać i zainstalować manulanie bo tv pokazuje mi że nie ma nowych aktualizacji?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniej o tym sofcie dla xh, że mam lepsze lokalne przyciemnienie i motion flow co miało związek w lepszym obrazie- póki co ciężko dostrzec jakieś zmiany w porównaniu ze starszym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, isiah11 napisał:

Panowie witam czy ten nowy soft do 9505xg trzeba pobrać i zainstalować manulanie bo tv pokazuje mi że nie ma nowych aktualizacji?

To chyba jest etapami udostępniane do kolejnych odbiorców. Ktoś już pisał na forum, że miał go na liście do aktualizacji z poziomu odbiornika.

Masz dwa wyjścia, albo poczekasz jak Twój odbiornik dostanie aktualizację, albo pobierzesz i sam zaktualizujesz przez pamięć USB.

@Yes Does Potwierdzam to co prezentujesz na filmie. Menu w Sony działa  bardzo szybko, bez zacięć.

To zaleta dobrego i szybkiego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, isiah11 napisał:

Czytałem wcześniej o tym sofcie dla xh, że mam lepsze lokalne przyciemnienie i motion flow co miało związek w lepszym obrazie- póki co ciężko dostrzec jakieś zmiany w porównaniu ze starszym softem.

Ja również nie widzę różnic jeśli chodzi o lokalne wygaszanie a upłynniacz mi nigdy nie przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem XG9505 do innego mieszkania gdzie mam karte CI+. Wczesniej mialem soft z XH. Przed transportem telewizora, zaktualizowałem do nowego scalonego softu za pomoca pendrive.

Modul CI+ z telewizja kablowa dziala idealnie. Jest tez aplikacja Apple TV.

 

Apple TV ma chyba jeden z najwyzszych bitrate. Z tego co pamietam z x2 to co netflix w 4k (15mb). Wiec jesli ktos chce ogladac dolby vision bez koniecznosci posiadania blue ray to ciekawa opcja.

Cytat

Podczas gdy Netflix potrafił osiągnąć w szczytowych momentach bitrate rzędu 16 Mbps przy odtwarzaniu zawartości 4K, u Apple wartości te wynosiły aż 41 Mbps.
Źródło: https://hdtvpolska.com/apple-tv-znacznie-lepsza-jakosc-4k-niz-netflix/

Wiadomo ze to nie 90-100Mbs z plyty, ale zawsze cos. :) 

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pendrive'a tv widzi? Czy plik z aktualizacją rozpakowany?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz wiem, po rozpakowaniu trzeba miec na penku 1 plik z rozszerzeniem zip. A ja ten zip rozpakowalem na czesci pierwsze, pewnie dlatego.

Edytowane przez baasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zainstalowałem nową aktualizację. Ktoś tu pisał że nie ma różnicy w czerni, kurde to ja nie wiem. Dla mnie różnica jest duża, wręcz obraz pod tym kątem zaczął mi przypominać mojego q80r który za agresywnie wygaszał i tu zrobiło się to samo. Jak sukienka jest czarna to widzi się czarną plamę. Jak dla mnie przed aktualizacją było właśnie w sam raz. Może poza momentami białych napisów na czarnym tle, w tym przypadku teraz jest lepiej. Jedynie tyle że tu w przeciwieństwie do q80r jest parę opcji, które trochę się pozmienia i może będzie idealnie, bo wczoraj nie miałem możliwości niczego ruszyć.

Edytowane przez baasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji, ustawienia np kolorow się zapamiętują, czy zerują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...