Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo jest różnica i to w kij duża. Jak narazie działa wszystko ładnie. Lecz dekoder dalej jak zamulał tak zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, djzwierzak napisał:

Nooo jest różnica i to w kij duża. Jak narazie działa wszystko ładnie. Lecz dekoder dalej jak zamulał tak zamula.

Zawsze mnie zadziwiali ludzie korzystający z CI w TV, zamiast użyć tunera satelitarnego. CI jest bo jest i w większości przypadków jest bezużyteczne. Komfort obsługi też jest do d ... Mam dekoder z dwoma CI i wszystko śmiga jak trzeba a zmiana kanałów poniżej 0,5 sek.  Jeden pilot od Sony obsługuje wszystko. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez przeszedłem z modułem z tv na dekoder Vu+. Jak ogarniasz dekoder sat pilotem od Sony to nie wiem. Działało nie powiem, ale kupę klawiszy brakowało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikoko napisał:

Tez przeszedłem z modułem z tv na dekoder Vu+. Jak ogarniasz dekoder sat pilotem od Sony to nie wiem. Działało nie powiem, ale kupę klawiszy brakowało 

Też mam vu uno 4K. TV pytał czy chcę skonfigurować pilot ale zrezygnowałem z powodu tego że starsza osoba mogła by nie ogarnąć . W każdym razie była taka opcja. W poprzednim sterowałem pilotem vu TV Sony. 
P.S. Kumpel xh9000 steruje dekoder Polsatu bez problemu. 

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2020 o 10:07, vvalery napisał:

Zawsze mnie zadziwiali ludzie korzystający z CI w TV, zamiast użyć tunera satelitarnego. CI jest bo jest i w większości przypadków jest bezużyteczne. Komfort obsługi też jest do d ...

Ogólnie rzecz biorąc nie zgadzam się z tym. Jest bardzo użyteczne i bardzo wygodne. Przecież obsługa jest taka sama jak każdego tunera, jest EPG, jest możliwość sortowania, układania list ulubionych, jest możliwość nagrywania, czego więcej chcieć? :) Dodatkowa zaleta brak kabli, jedno urządzenie i pilot.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale ze strony Sony usunięte zostało do pobrania oprogramowanie z listopada dla naszego telewizora.

Ciekawe czy przypadkowo, czy szykuje się jakaś aktualizacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Bo po aktualizacji modułu ci od c+ tv przestał nagrywać na zewnętrzne dyski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pit2020 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc nie zgadzam się z tym. Jest bardzo użyteczne i bardzo wygodne. Przecież obsługa jest taka sama jak każdego tunera, jest EPG, jest możliwość sortowania, układania list ulubionych, jest możliwość nagrywania, czego więcej chcieć? :)Dodatkowa zaleta brak kabli, jedno urządzenie i pilot.

 

Nie wiem czy zauważyliście, ale ze strony Sony usunięte zostało do pobrania oprogramowanie z listopada dla naszego telewizora.

Ciekawe czy przypadkowo, czy szykuje się jakaś aktualizacja ?

Chyba nie miałeś nigdy tunera na Linux i nie znasz innych jego zalet. Nigdy byś nie wpiął modułu do TV. Jeżeli jesteś zadowolony to niech tak zostanie.😉

Edytowane przez vvalery
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vvalery napisał:

Chyba nie miałeś nigdy tunera na Linux i nie znasz innych jego zalet. Nigdy byś nie wpiął modułu do TV. Jeżeli jesteś zadowolony to niech tak zostanie.😉

mam to samo - od 20 lat tuner na linuxie i teraz zmiana na cokolwiek innego to jak by mi w samochodzie zamienili pedały gazu i hamulca, kierownicę na drugą stronę przełożyli i kazali jeździć pod prąd jak w UK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mnie te inne możliwości są potrzebne? Co innego mam robić podczas oglądania telewizji? Dla mnie liczy się komfort obsługi. Telewizor taki jak ten który omawiamy to obecnie potężna platforma multimedialna. W jednym urządzeniu różne możliwości. I w tym celu taki kupuje. Jeśli chciałbym zachwycać się tunerem zewnętrznym, celowałbym w kupno monitora, bo telewizor do niczego mi nie byłby potrzebny.

Każdy ma swoje przyzwyczajenia. Dla mnie liczy się jak najmniej urządzeń i jak najmniej kabli i pilotów.

 

W temacie nagrywania @mikoko przypomniałeś mi jeszcze jeden problem po aktualizacji oprogramowania.

Zepsuto w nim przewijanie nagranych materiałów. Po rozpoczęciu przewijania, zostaje zatrzymane po kilku sekundach i jedyną możliwością aby wrócić do oglądania treści jest wyjście z odtwarzanego materiału i rozpoczęcie odtwarzania na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolejne „usprawnienie byś nie przewijał reklam” takie coś jest u jednego z operatorów w Niemczech. 

U mnie po aktualizacji modułu na Sony xg9505 przesłało całkowicie nagrywać. Nawet naziemną wiec nie mam czego przewijać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pit2020 napisał:

Zepsuto w nim przewijanie nagranych materiałów. Po rozpoczęciu przewijania, zostaje zatrzymane po kilku sekundach i jedyną możliwością aby wrócić do oglądania treści jest wyjście z odtwarzanego materiału i rozpoczęcie odtwarzania na nowo.

i właśnie m.in. po to używa się tunera na enigmie - od 20lat jego obsługa jest dokładnie taka sama

wszystko można zrobić i wszystko działa kilka razy szybciej niż w tv - no ale fakt kabli jest więcej

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę szukasz usprawiedliwienia swojego wyboru :)Najpierw obsługa tunera, teraz nagrywanie :)

Ja jestem zadowolony ze swojego wyboru i nie chcę świadomie używać tunera zewnętrznego.

Błędy w sofcie są w każdym odbiorniku i wychodzą nowe po każdej aktualizacji.

 

Ja również wszystko mogę zrobić czego potrzebuję i jestem zadowolony z szybkości :)

 

Następnym razem idź za moją rada i kup sobie duży monitor, bo za telewizor przepłacasz, skoro nie korzystasz z jego funkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klaus71 napisał:

i właśnie m.in. po to używa się tunera na enigmie - od 20lat jego obsługa jest dokładnie taka sama

wszystko można zrobić i wszystko działa kilka razy szybciej niż w tv - no ale fakt kabli jest więcej

Nie ma co dyskutować. Jak ktoś całe życie jeździł trabantem to nie ma pojęcia co to Ferrari.   Nie chodzi tylko o nagrywanie, ale o sambę, oglądanie nagranego materiału na wszystkich TV w domu bez żadnych kombinacji (dysk sieciowy z tunera) oraz oglądanie TV na urządzeniach mobilnych po przekierowaniu portów na zewnątrz. Ale cóż każdy woli to co ma. 😂

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie z trabantem miało mnie dotknąć? :)

Widzisz wszystko zależy od priorytetów. Osobiście tego co opisujesz nie potrzebuję, bo po co mi to?  Czy odtworzenie nagranego materiału na telewizorze na którym zostało nagrane to jakiś problem? :) Żeby się lepiej poczuć muszę iść na inny?

Ale skoro już tak sobie życzliwie porównujemy to ja korzystam z platform VOD i nagrywam materiały na serwerach wirtualnych udostępnianych przez platformy. wykorzystując do tego wyłącznie mój telewizor na Androidzie. Ba mogę odtwarzać do kilku dni wstecz całe pozycje programowe i odtwarzać gdzie chcę i kiedy chcę i na czym chcę, nawet na swoim smartfonie na zielonej trawce. Wystarczy mi internet login i hasło, prawda jakie to proste?  :) I to jest dla mnie Ferrari.

Trabantem jest dla mnie kupowanie specjalnych urządzeń do celów jakie wymieniasz, płacenie za platformy satelitarne. :) Ty aby obejrzeć na żywo kanały linearne musisz przenosić tuner, lub kupować multi room. Mnie ponownie wystarczy internet, login i hasło i dowolne urządzenie z Androidem, nie wyłączając naszego modelu telewizora. Ale cóż każdy woli to co ma :P

 

Koledzy tak się uwzięli na dyskutowanie co jest ważniejsze jajko czy kura, że odbiegamy od tematu wątku :) mam nadzieję że moja wypowiedź o motoryzacji jest jako ostatnia w tym temacie 🤣

Edytowane przez pit2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pit2020 napisał:

Trabantem jest dla mnie kupowanie specjalnych urządzeń do celów jakie wymieniasz, płacenie za platformy satelitarne. :) Ty aby obejrzeć na żywo kanały linearne musisz przenosić tuner, lub kupować multi room. Mnie ponownie wystarczy internet, login i hasło i dowolne urządzenie z Androidem, nie wyłączając naszego modelu telewizora. Ale cóż każdy woli to co ma :P

no ale mając już Ferrari jednak chcesz kupić tego niby Trabanta (moduł CI)  :)

i właśnie po to jest tuner na enigmie - by zrobic z Trabanta (modul CI) Ferrari - przy nim to co napisałeś "aby obejrzeć na żywo kanały linearne musisz przenosić tuner, lub kupować multi room" niekoniecznie jest prawdą

ale fakt by obejrzeć dziennik i jakiś 1 film w tygodniu to moduł jest dobrym bo tanim i prostym rozwiązaniem

 

a streamingi? wiele "przycina" wideo do 25fps  (takze sport) wiec kwestia gustu czy tak zdegradowany jakosciowo sygnal nadaje sie do ogladania

dla mnie niezbyt jesli mam lepsza jakosciowo alternatywe

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że chcę kupić :) Ja mam moduł CI i korzystałem z niego bardzo długo płacąc za jedną platformę satelitarną do czasu kiedy nie zaczęły się pojawiać nowe korzystniejsze możliwości o których już pisałem. I do tego zewnętrzny tuner również nie jest mi potrzebny.

Sport w telewizji mnie nie interesuje. Dlatego pisałem że każdy ma swoje priorytety, a do oglądania innych rzeczy jakość w sieci jest satysfakcjonująca i korzyści w postaci zabrania sygnału gdziekolwiek (LEGALNIE) są nie do podważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pit2020 napisał:

 

Trabantem jest dla mnie kupowanie specjalnych urządzeń do celów jakie wymieniasz, płacenie za platformy satelitarne. :) Ty aby obejrzeć na żywo kanały linearne musisz przenosić tuner, lub kupować multi room. Mnie ponownie wystarczy internet, login i hasło i dowolne urządzenie z Androidem, nie wyłączając naszego modelu telewizora. Ale cóż każdy woli to co ma :P

 

Koledzy tak się uwzięli na dyskutowanie co jest ważniejsze jajko czy kura, że odbiegamy od tematu wątku :) mam nadzieję że moja wypowiedź o motoryzacji jest jako ostatnia w tym temacie 🤣

Trochę odwróciłeś kota ogonem, bo nie o tym była mowa no ale ....

Żadna filozofia, bo mam Cyfrowy Polsat go i TV mam wszędzie na świcie. Niestety nie przekonasz mnie do korzystania z TV internetowej w domu.  Ja mam całe niebo do dyspozycji w przeciwieństwie do Twojego rozwiązania, a moduł w TV to nawet protezą tego nie jest. Ale tak jak napisane, każdy dobiera wszystko do swoich potrzeb, a że moduł działa niedoskonałe na TV to komuś może przeszkadzać lub nie. Ferrari to jakość obrazu, szybkość i bezproblemowe działanie modułu, a nie internetu.

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje się że to mnie chcecie przekonać, a nie ja Was :) Nie ja używam porównań motoryzacyjnych sugerujących że mój sposób na telewizję jest trabantem, tylko to skrzętnie wykorzystałem :)

Nie wiem jak działa obecnie moduł, ala na tym telewizorze go używałem w poprzednich wersjach oprogramowania jeszcze w 2019/2020 i działał doskonale.

P.s. nigdzie nie napisałem że nie posiadam anteny satelitarnej. To że ją posiadam wynika choćby z tego że używałem modułu CI. Zatem też mam "całe niebo do dyspozycji" (skoro już tak o zaletach piszemy), oczywiście to FTA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działą wam youtube ? Mi niestety nie działa po aktualizacji.

Aplikacja się odpala a po najechaniu na obojetnie jaki film miniaturka działa, jak dam odtwórz to wtedy obraz stoi i tyle...

Jakieś pomysły jak to ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przytrzymać dłużej klawisz Power na pilocie do ponownego uruchomienia. Kiedyś mi to pomogło na YouTube 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, djzwierzak napisał:

Działą wam youtube ? Mi niestety nie działa po aktualizacji.

Aplikacja się odpala a po najechaniu na obojetnie jaki film miniaturka działa, jak dam odtwórz to wtedy obraz stoi i tyle...

Jakieś pomysły jak to ogarnąć ?

Miałem to samo po aktualizacji, pomógł restart tak jak napisał kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...