Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem po aktualizacji nie działa mi restartowanie, gdy wciskam przywracanie danych fabrycznych nic się nie dzieje? Mial ktoś podobna sytuację?  Jak sobie z tym poradzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 18:17, djzwierzak napisał:

Działa :) Dziękuję bardzo. Dłuższe przytrzymanie power zadziałało 

Być może na jakiś czas. Mi się problem z YouTubem powtarza co jakiś czas i patent z przytrzymaniem „power” muszę powtarzać.

W/w problem nie wynika jednak z aktualizacji oprogramowania, bo ta u mnie jeszcze nie nastąpiła (czekałem na online, nie robiłem ręcznego update z pendrive).

Tak przy okazji błędów - kilka razy, sama z siebie uruchomiła się apka Ipla. Tak po prostu odpaliła, bez kontaktu kogokolwiek z pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Youtube po raz drugi odmówił posłuszeństwa i znów restart. Przed aktualizacją nie miałem takich problemów 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kolejna wersja softu: 6.5016

https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xg95xx_x95xxg-series/kd-65xg9505/downloads/00017127

 

  • Rozwiązano problem powodujący w pewnych przypadkach brak dźwięku po włączeniu telewizora pilotem
  • Poprawiono ogólną wydajność i stabilność działania
  • Ulepszono interfejs użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rozwiązano problem powodujący w pewnych przypadkach brak dźwięku po włączeniu telewizora pilotem " - ten problem faktycznie był w eARC. Niezbyt często, ale po włączeniu telewizora czasami grał tylko subwoofer. Po restarcie było OK.

"Ulepszono interfejs użytkownika " - nie widzę żadnej różnicy. Nie wie o czym mowa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach testów nowy soft (6.5016) spisuje się ok. Na poprzednim telewizor potrafił zrywać połączenie z amplitunerem (hdmi arc) i przełączać dźwięk na własne głośniki. Na tym to się nie przytrafiło.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w nowym sofcie upierdliwy jest komunikat o oszczędzaniu energii. Prawda to ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze takiego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mikoko napisał:

Ponoć w nowym sofcie upierdliwy jest komunikat o oszczędzaniu energii. Prawda to ?  

Oj jest bardzo upierdliwy i pojawia się gdy zmieniasz  np. tryb obrazu lub jasność. Nie wiem kto wpadł na ten kretyński pomysł 🙄 A i nie da się tego wyłączyć, przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytałem bo już pojawiają się lamenty ludzi z zagranicznych forum. A coś zmieniło się w jakości obrazu na lepsze ?

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mikoko napisał:

No właśnie dlatego pytałem bo już pojawiają się lamenty ludzi z zagranicznych forum. A coś zmieniło się w jakości obrazu na lepsze ?

Szczerze to nie zauważyłem. Myślę, że w kolejnej poprawce usuną ten komunikat bo to jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mikoko napisał:

Właśnie ze nie usuną. Nowe dyrektywy mn. UE

Masakra jakaś. Czy to Sony wyszło przed szereg czy inni producenci wprowadzili już te głupkowate komunikaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na niego trafiłem po raz pierwszy kiedy z menu podręcznego chciałem zmienić ustawienia obrazu z "Własne" na "Żywy". Nie zaskoczyło mnie to bardzo, bo już uprzedziliście na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam komunikat oczywiście występuje.Druga sprawa byłem u znajomego ,który kupił tv sony 75XH - niby ten sam typ tv co XG ,ale zauważyłem że czerń jest jednak lepsza taka głębsza,choć pewnie ma to związek ze przy tej wielkosći jest wiecej stref wygaszania.Jednak wydaje mi się że ogólnie jakby obraz ciut gorszy.Nie wiem może ktoś miał też jakieś porównanie modeli XG Z XH.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma to związek z powłoką polepszającą kąty widzenia.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, isiah11 napisał:

Witam komunikat oczywiście występuje.Druga sprawa byłem u znajomego ,który kupił tv sony 75XH - niby ten sam typ tv co XG ,ale zauważyłem że czerń jest jednak lepsza taka głębsza,choć pewnie ma to związek ze przy tej wielkosći jest wiecej stref wygaszania.Jednak wydaje mi się że ogólnie jakby obraz ciut gorszy.Nie wiem może ktoś miał też jakieś porównanie modeli XG Z XH.Pzdr

Z tego co wiem to w serii XH95 jest około 60 stref więc jak w serii XG, może algorytm wygaszania jest lepszy. Modele XH90 mają tych stref 32. Tak naprawdę trzeba by postawić te tv koło siebie i wtedy zrobić test.

Edytowane przez balon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi który ma XH65 na tych samych ustawieniach, tym samym materiale czerń była mocniejsza. Trzeba było trochę zmieniejszyć poziom czerni bo gubił detale. Prawdopodobnie przez powłokę tak jest.

Edytowane przez baasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na swoim 55 Xg 9505 miałeś soft od XH 9505 na tym sofcie czernie były zdecydowanie lepsze. Także jest to załatwione programowo. Zreszta seria xg i xh to prawie takie same tv. Maja identyczna płytę głowa. Różnią się tylko głośnikami i powłoką która w xg jest od modelu 75 cala

Edytowane przez mikoko
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softowo to samo, ale tam chyba ta powłoka powoduje że jest mocniejsza, coś jak na qledach q80r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powłoka powoduje tylko polepszenie kątów. Zreszta nawet kontrast xg ma wyższy niż xh. Lepsze czernie Sony załatwił programowo tak samo jak lokalne wygaszanie. Na xh więcej diod gaśnie przy jasnych obiektach. Tak samo miałem na xg z softem od xh. Jak wróciłem na dedykowany soft czernie się pogorszyły razem z lokalnym wygaszaniem. Zły jestem na to na Sony. Sztuczne pozycjonowanie produktu 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mikoko napisał:

Powłoka powoduje tylko polepszenie kątów. Zreszta nawet kontrast xg ma wyższy niż xh. 

no nie do końca - powłoka także degraduje kontrast ansi (w strefie)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x950h-vs-sony-x900h/1777/12284

xh95 ma więcej stref więc trochę tej straty kontrastu ansi odzyskuje

ale jak widać z powyższego porównania xh90 może wydawać się ciemniejszy bo ma lepszy kontrast ansi 

i chyba tak właśnie jest jak się ogląda na wprost z 3-4m

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Mikoko - nie miałem może porównania ale wydaj mi się że soft dedykowany scalony niby dla XG , jest gorszy niż ten wcześniej co był tylko dla XH i ludzie do wgrywali do swojego XG.U siebie na 65xg, żeby była dobra czerń ,musiałem zjechać na gamme -2 i poziom czerni 45 . Jeszcze raz napisze bo nogdy tego nie zrozumiem ale ustawienia tego tv na ratings com są dla mnie nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...