Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mikoko napisał:

Panowie na swoim 55 Xg 9505 miałeś soft od XH 9505 na tym sofcie czernie były zdecydowanie lepsze. Także jest to załatwione programowo. Zreszta seria xg i xh to prawie takie same tv. Maja identyczna płytę głowa. Różnią się tylko głośnikami i powłoką która w xg jest od modelu 75 cala

Tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszej aktualizacji firmware zauważyłem że przy ogladaniu filmów np na netlixie czy innym portalu ruch czyli motion nieźle wygląda na auto nie ma takiego dużego efektu tetaru a obraz jest płynny - wcześniej używałem własne 2 i 1 w ustawieniach - jak wygląda ta opcja u was auto i czy ustawienie własne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tak jak ty na 2-1. Auto nie sprawdzałem.  Zobaczę po twoim poście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

1. po update skasztanili totalnie netflixowy tryb ustawien, jasność na maksa, napisy rażą po oczach, jak biorę edycję i zmieniam na ciemniejszy, zmieniaja sie pozostale ustawienia na tryb własny, dużo gorsze. Jest na to jakiś patent?

2. Jak rozwiazac brak dzwieku przestrzennego w hbo go, dekodowany z tv przez opryczny? Z netflixa smiga a z reszty apek nie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO nie ma dźwięku przestrzennego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu nie działa dźwięk na earc po HDMI z soundbarem....
Tzn. działa około 2 dni i przestaje, po czym robię reset soundbara i znowu jest dźwięk przez 2 dni i tak w kółko.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HBO nie ma dźwięku przestrzennego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Miałem wczesniej hbo z dekodera orange i był dzwiek 5.1. Jak usuneli przesiadlem sie na apke z andka i jest tylko stereo .. nie udalo mi sie także uzykać dźwięku przestrzennego na youtube ani na kodi/vlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HBO nie ma dźwięku przestrzennego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Miałem wczesniej hbo z dekodera orange i był dzwiek 5.1. Jak usuneli przesiadlem sie na apke z andka i jest tylko stereo .. nie udalo mi sie także uzykać dźwięku przestrzennego na youtube ani na kodi/vlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie dla naszego telewizora  v6.5042

Cytat

Korzyści i udoskonalenia

  • Rozwiązano problem braku dźwięku z kanałów telewizyjnych po włączeniu telewizora lub zmianie kanału telewizyjnego
  • Rozwiązano problem braku dźwięku z aplikacji po włączeniu telewizora
  • Rozwiązano problem objawiający się zatrzymywaniem odtwarzania z YouTube
  • Rozwiązano problem niespodziewanego włączania się telewizora, gdy urządzenie Bluetooth podejmowało próbę połączenia z wyłączonym telewizorem
  • Zaktualizowano sortowanie kanałów (tylko Chorwacja)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update i nie ma nic o lokalnym wygaszaniu , dalej jak ktoś napisał wcześniej soft dla xh wgrany do xg poprawiał obraz,czerń dużo  lepiej niż ten oficjalny scalony.O hdmi 2.1 też można już zapomnieć w tym modelu.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/kanal-tvp-4k-juz-dostepny-kanal-pokaze-min-mecze-euro-2020-w-najwyzszej-jakosci/1gk8wmv

może ktoś ma i może coś napisać jak to śmiga ze zwykłej anteny w 4K z naziemnej transmisji?

mam dekoder jeszcze n-ki w hd i na zrazie nie chcę go wymieniać na dekoder w 4k, bo posiadam cenne nagrania na dysku tego dekodera, a po drugie obecnie cyfra+ pewnie oferuje 4k jako płatny dodatkowy kanał, a może z tej naziemnej dobrze będzie to śmigało i darmowo mistrzostwa w gałę w 4k, kusząca propozycja.

Dodam , że mieszkam w Skarżysku 35 km od Kielc, może ktoś ma w pobliżu z naziemnej i odbiera w 4k i mógłby coś napisać jak to śmiga, podobno od dziś już  rusza transmisja w 4k.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie działa z dvb-t. Tzn. TV znajduje kanał, ale na razie wyświetlana jest plansza testowa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda czynność związana z tvp 4k która robię np. Przełączenie kanału na inny wiesza mi tv. Też tak macie?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Max 2 minuty oglądania, robi się czarny obraz i restart tv.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv mi nie wiesza ale rozjechany jest dźwięk z obrazem. To samo na satelicie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez cały mecz Turcja Włochy bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecz Anglia vs Chorwacja na TVP 4K. Do 80 minuty ok. Potem 3 razy tv zawisł. Tylko wyjęcie wtyczki pomogło. Sygnał z TV naziemnej. Gdzieś wyczytałem, że może być to spowodowane jakimiś błędami ścieżek audio.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arecki23 Mam to samo. Sporadycznie, ale albo się zawiesi, albo sam się zrestartuje. Zgłoś to do Sony. Ja już napisałem, to jakiś poważny babol.

Zgłoszenie od innych użytkowników na pewno pomoże przyspieszyć rozwiązanie problemu. Pojedyncze zgłoszenie może zostać potraktowane jako usterka konkretnego odbiornika. To wygląda na jakiś błąd w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=63249]Arecki23[/mention] Mam to samo. Sporadycznie, ale albo się zawiesi, albo sam się zrestartuje. Zgłoś to do Sony. Ja już napisałem, to jakiś poważny babol.
Zgłoszenie od innych użytkowników na pewno pomoże przyspieszyć rozwiązanie problemu. Pojedyncze zgłoszenie może zostać potraktowane jako usterka konkretnego odbiornika. To wygląda na jakiś błąd w sofcie.
Poratuj linkiem na szybkiego.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pit2020 napisał:

@Arecki23 Mam to samo. Sporadycznie, ale albo się zawiesi, albo sam się zrestartuje. Zgłoś to do Sony. Ja już napisałem, to jakiś poważny babol.

Zgłoszenie od innych użytkowników na pewno pomoże przyspieszyć rozwiązanie problemu. Pojedyncze zgłoszenie może zostać potraktowane jako usterka konkretnego odbiornika. To wygląda na jakiś błąd w sofcie.

Mam to samo na 65XH9505 - dzisiaj najgorzej, zwiecha kilka razy i brak reakcji, kabel trzeba było wyciągać, poprzednie dni autorestarty parę razy

Też to zgłoszę do Sony

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tak bzdurną odpowiedź od serwisu Sony, że się w pale nie mieści. Ale spodziewałem się tego. Aktualizacja oprogramowania i ustawienia fabryczne. Śmiech na sali.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tak bzdurną odpowiedź od serwisu Sony, że się w pale nie mieści. Ale spodziewałem się tego. Aktualizacja oprogramowania i ustawienia fabryczne. Śmiech na sali.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ciągu dnia coś kombinowali z tym sygnałem TVP 4K, np.  przez jakiś czas był bez fonii.

Ostatecznie chyba wykombinowali bo wieczorem oba mecze bez restartów/zawieszenia TV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...