Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DP-UB150 | TEST | Tani odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic DP-UB150 | TEST | Tani odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray z HDR10+

Miesiąc temu do naszych testów zawitał pierwszy model odtwarzacza Ultra HD Blu-ray od firmy Panasonic na 2019 rok. DP-UB450 okazał się bardzo ciekawym produktem, który wspiera zarówno Dolby Vision jak i HDR10+. Tym razem do redakcji przyszedł model najtańszy, który jest podstawowym odtwarzaczem płyt Ultra HD Blu-ray w ofercie producenta na 2019 rok. Czy są jakieś znaczące różnice między tymi playerami?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy jestem jak z odczytem BD-XL TL zarowno w tym jak i modeku UB450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy takich płyt. Więc nie ma jak sprawdzić z naszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo słaby punkt praktycznie wszystkich odtwarzaczy, tylko nieliczne modele sobie radzą np. UB9000, chociaz z drugiej strony nieczesto bedzie sie wypalać taki nośnik który kosztuje 40zł za sztukę :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już zapomniałem, że istnieją nagrywarki...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo może kiedy UB-450 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce? Widział go już może dostępny do zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za UB150 w Mediaku 699zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2019 o 00:20, djgromo napisał:

Wiadomo może kiedy UB-450 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce? Widział go już może dostępny do zakupu?

Co prawda to wątek o ub150 ale jeżeli chodzi o 450tkę to wyglądało, że lada moment będzie dostępna w euro (kwota 819zł). Możliwość zamawiania zniknęła, cena również. Możliwe, że będą coś kombinować z kwotą albo po prostu sami jeszcze nie widzą kiedy dostaną towar. Jest ciekawy co zrobią z moim zamówieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oba (150 i 450) dostępne są z dostawą "na jutro" i tak ma przyjechać mój egzemplarz. Co ciekawe w euro bardzo mała różnica pomiędzy modelami: odpowiednio 719 i 819zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jak on sobie radzi z plikami .mkv 2160p23.976 HEVC BT.2020 HDR 70GB i więcej po USB?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 
Czy odtwarzacze 150 i 450 posiadają w zasobach sieciowych aplikacje typu Netflix, Youtube itp?

Na stronie producenta widzę, że ich nie ma, co jest dziwne, bo dotychczas Panasonic wyposażał nawet najtańsze odtwarzacze w tą funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zochu1 napisał:

Witajcie, 
Czy odtwarzacze 150 i 450 posiadają w zasobach sieciowych aplikacje typu Netflix, Youtube itp?

Na stronie producenta widzę, że ich nie ma, co jest dziwne, bo dotychczas Panasonic wyposażał nawet najtańsze odtwarzacze w tą funkcję.

Nie posiadają. Nie mają również wifi, internet (w praktyce jedynie domowa sieć DLNA) tylko na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@southorn Czy masz jeden z tych modeli? Jeżeli tak, to jak one sobie radzą z plikami .mkv 2160p23.976 HEVC BT.2020 HDR 70GB i więcej po USB?

PS. Ktoś posiada w ogóle ten odtwarzacz?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 19:43, southorn napisał:

Nie posiadają. Nie mają również wifi, internet (w praktyce jedynie domowa sieć DLNA) tylko na kablu.

Pfff, trochę żart... To mój 6-letni blu ray panasonic po kablu obsługuje YT, netflixa, playera itp. Mogli już tę funkcjonalność zachować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś posiada na tym forum ten model? Zamierzam kupić ten odtwarzacz ale jest kilka negatywnych opinii o tym urządzeniu. Czy możecie sie podzielić opinią z użytkowania. Często wymieniane wady to słabo działający pilot i czasami brak reakcji odtwarzacza na polecenia z pilota. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki problem istnieje to raczej z winy źle nakierowanego pilota, zresztą jak w wielu urządzeniach piloty działają tragiczne i wymagają dosłownie centralnego strzelania w urządzenie.

Ja co prawda tego konkretnego modelu nie mam, mam ub420 i ub820 i używam wyłączenie pilota ONE FOR ALL URC 7955 nim mogę nawet przełączać urządzenia gdy skieruję nim w przeciwne stronę :)

Także wierz mi jakość tego pilota wykonanie tragedia, jest jeszcze opcja kupić sobie pilot od ub9000 ub900.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obsługuję urządzenia jednym pilotem z telewizora LG, jednak jeżeli jest to problem z odbiorem sygnału to może mieć wpływ na komfort obsługi. Obecnie posiadam wysłużony już BluRay LG BD370 i działa znakomicie, jednak marzy mi się odtwarzacz UHD (mam już kilka filmów) a rynek znacznie się skurczył co do wyboru modeli. Biorę jeszcze pod uwagę UB450 Panasonica i zastanawiam się czy warto dopłacić czy 150 jednak do samego odtwarzania płyt wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, D4r3KS napisał:

Ale UB150 nie ma Dolby Vision wiesz o tym?

Dziękuję , nie wiedziałem,. faktycznie nie ma. Więc pozostaje 450. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za wskazówki. Kupiłem Panasonica UB450, czekam na kuriera. Mam nadzieję że będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...