Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung UE55NU7472 | TEST | Najtańszy TV 4K z szeroką paletą barw i HDR!

Najniższa seria telewizorów Samsung, jaka powstałą na rok 2018/19, oznaczona jest cyfrą "7" na początku nazwy. Jest ona bardzo przystępna cenowo i oferuje podstawowe możliwości, przez co rozumiemy 60Hz matrycę, efekt HDR na poziomie 300 nitów (czyli minimum by w ogóle "coś się działo"), oraz wąską paletę barw, choć... Jeśli chodzi o ten ostatni fakt to należałoby rozwinąć sformułowanie, bowiem w serii NU7XXX występuje szczególna linia oferująca szeroką paletę barw pomimo swojej bardzo niskiej ceny! Konkretnie mamy tu na myśli modele NU7472, NU7442, NU7452, NU7402, NU7462, czyli linię składającą się z wyświetlaczy o rozmiarze 43", 50", 55", oraz 65". Jak widać w nazwie, na drugim miejscu znajduje się cyfra 4. Różnice w końcówkach oznaczają zazwyczaj daną sieć sprzedaży lub wyposażenie jednak obrazowo to nadal te same telewizory. Za ekran 55", który najlepiej użyć jako wyznacznika ceny modelu, przyjdzie nam zapłacić niewiele ponad 2 499zł. To naprawdę brzmi dobrze i oszczędnie! Co potrafi zaoferować wyświetlacz w takiej cenie? Przekonajmy się.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Samsungi UE43NU7472  kosztują 1 999  zł na matrycy VA (tym niemniej w sieci jednak są inne Informacje odnośnie tego rozmiaru) z obsługą szerokiej palety barw, to jeżeli wierzyć cennikowi nowe serie Panasonica 704 i 804  na matrycach VA w rozmiarach 40'' mają kosztować prawie drugie tyle a rozmiary 55''  ponad 1500 taniej i ponoć też mają mieć matrycę 50 Hz, to jak faktycznie nie dadzą tych matryc 100 Hz to spore zapasy ubiegłorocznych Samsungów z serii NU7niestety mocno dadzą Panasowi popalić  :

f680cdbdd922c.png

205a82bb514b8.png

Tak że jeżeli faktycznie nowe Panasy w serii 8000 będą na matrycach 50 Hz

 

Jeżeli Samsungi UE43NU7472  kosztują 1 999  zł na matrycy VA z obsługą szerokiej palety barw, to jeżeli wierzyć cennikowi nowe serie Panasonica 704 i 804  na matrycach VA w rozmiarach 40'' mają kosztować prawie drugie tyle a rozmiary 55''  ponad 1500 taniej i ponoć też mają mieć matrycę 50 Hz, to jak faktycznie nie dadzą tych matryc 100 Hz to spore zapasy ubiegłorocznych Samsungów z serii NU7niestety mocno dadzą Panasowi popalić  :

f680cdbdd922c.png

205a82bb514b8.png

Tak że jeżeli faktycznie nowe Panasy w serii 8000 będą na matrycach 50 Hz

EDIT:

Z tym że ponoć model Model 43NU74  jest na IPS ?

Edytowane przez mmpeg-4
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung w 43" nie jest na matrycy VA. Tzn. był ale zazwyczaj trafisz na IPSa. Trzeba sprawdzać w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałbym się test philipsa 6503 lub 6703 i LG 50uk6500 (50 cali to VA). Tego LG można mieć za ~1750 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "Samsung NU7472 posiada matrycę LCD typu VA, czyli tą o lepszym kontraście. Producent nie zastosował jednak żadnej funkcji wygaszania lokalnego, która pozwalałaby obniżać strefowo jasność matrycy, by dać wrażenie lepszej czerni. Można by nad tym ubolewać, aczkolwiek w przypadku wyświetlaczy z niedostateczną ilością stref często takie funkcje przynoszą też irytujące zachowania w postaci pulsującej jasności, gdy w filmie pojawiają się np. napisy. Tego na NU7472 nie powinniśmy spotkać."
Odnośnie tego fragmentu wpisu. Posiadam ten model w wersji 50 cali i jestem prawie pewien że działa taka funkcja w moim telewizorze. Obraz ściemnia się przy mocno zaczernionych scenach, ale nie przy napisach końcowych co ciekawe :) Znalazłem też takie wpisy w e-manualu do serii 7472 na stronie Samsunga.739832376_samsung1.thumb.jpg.16e1bb467c947a5db350adad97afb437.jpgsamsung2.jpg.bba10d581b19b2457e6f7ad39b152907.jpgnionych  

Edytowane przez afflux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś lepszego od tego Samsunga?

55 -58cali, nie świecąca czerń przy nocnym oglądaniu i przy filmach z napisami, czujnik oświetlenia, wyjście słuchawkowe do podłączenia głośników 2.1, ewentualnie BT z opcją dźwięku, WiFi,  Smart TV, wyszukiwanie głosowe w aplikacjach.

Budżet do ok 2,5-2,8tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2019 o 09:54, Gmeru napisał:

Samsung w 43" nie jest na matrycy VA. Tzn. był ale zazwyczaj trafisz na IPSa. Trzeba sprawdzać w sklepie.

 

Akurat na początku marca trafiłem na  43" na VA w modelu 7442, lecz widać, że pchają już co im tam zalega. Kolory strasznie wyprane. Porównując go z obok postawionym 49NU8042 istna przepaść pod tym względem. Wrócił do sklepu z tego powodu. 

 

Samsung w tym roku od modelu 8000 dał du.py z tym rozjaśnianiem czerni podczas pojawiania się napisów na ekranie, a po chwili się powoli przyciemnia. Znowu pojawiają się napisy i nagły skok jasności. Jest to mega irytujące.

Tegoroczne TV samsunga jak ktoś ogląda z napisami, to totalny złom.

Myślałem aby wziąć może 50NU7442, ale znowu nie wiadomo co się trafi...

Edytowane przez damianC902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Właśnie zakupilem samsunga 7442 ,  ma ktoś może jakieś ustawienia ekranu na którym da się wycisnąć z tego tv jak najwięcej ? Jestem dosyć świeży w tych tematach a z tego co widze to można coś więcej poustawiać niż to co w trybach gotowych proponują 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej wyciśniesz ustawiając go w tryb film. Oczywiście jeżeli chodzi Ci o ustawienia do filmów. W teście masz wszystko: https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/

Jak chcesz więcej to musisz go skalibrować prze zewnętrzną firmę.

Nic więcej sam nie zrobisz. W sensie wszystko co zrobisz jest dowolne i wedle uznania. Nie ma gotowych ustawień bo to od Ciebie zależy jak chcesz oglądać telewizję.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić, czy tv ma matrycę VA czy IPS? Tylko wizualnie, czy jakieś oznaczenia modelu są typowe dla rodzaju matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popukac w ekran - jak beda rozblyski, to VA.

Przejechac palcem po ekranie - jak bedzie chwilowa smuga to VA.

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Wieczorami oglądam filmy na słuchawkach JBL T460BT. Wszystko działa super. Niedawno Samsung umożliwił zainstalowanie aplikacji Apple TV,  super sprawa, ale okazało się że oglądając filmy z tego źródła na przykład "Matrix" w 4K który zakupiłem dźwięk mocno zrywa. Niestety aplikacja nie wyświetla informacji w jakim formacie jest dźwięk z czterech dostępnych ACC, Dolby Atmos , Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus 5.1. Pewnie tutaj leży problem< ale nie wiem jak to rozwiązać. Ktoś coś pomoże? Na innych źródłach, czyli Netia, HBO GO, YouTube wszystko działa nadal poprawnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest jakas roznica miedzy samsungiem ue55nu7472 a samsungiem ue55nu7462

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aguero napisał:

Mam pytanie czy jest jakas roznica miedzy samsungiem ue55nu7472 a samsungiem ue55nu7462 

Może być różnica w kolorze obudowy i pilocie. Technicznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Może być różnica w kolorze obudowy i pilocie. Technicznie to samo.

dziekuje za opinie :)

Sory ze tak spamuje jeszcze jedno pytanie samsung ue55nu7472,  ue55nu7462 , ue55nu7452 czy to jest wszystko to samo?? pytam gdyż chciałem kupic tego 7472 a u mnie w miescie jest dostepny aby 7452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy model 7402 to też jest to samo pod względem technicznym ? Tak jak wyżej napisano będzie różnica w kolorze obudowy i pilocie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

warto kupic nowke 65 cali w cenie 2999 ?

pytam pod katem kablowki i filmow mkv 8gb, nie kreca mnie konsole, bluraye i netflixy

czasem lubie obejrzec lige mistrzow z kablowki, i troche obawiam sie 60hz, ale rocznie to obejrze moze z 10/15 spotkan tylko.

najtansze 65 cali na 120hz to lg w cenie 4500pln....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mateusz-kozaq napisał:

warto kupic nowke 65 cali w cenie 2999 ?

Warto. A to nie powystawowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test byl 55 cali, wiekszy rozmiar mogl nie wypasc tak przyzwoicie

wlasnie nie, dorwalem ostatnia nowke sztuke, zapakowana nieotwierana, ma byc za kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się na tym podobno mądrym TV w jakikolwiek wygodny sposób odpalić plik z filmem w DTS z napisami w osobnym pliku? Jak na razie wypróbowane sposoby to pendrive (nie działa dźwięk), wbudowana w Windows 10 opcja Rzutuj do urządzenia (streamowanie działa super, ale nie da rady odpalić napisów), Plex (streamowanie działa tragicznie, co chwilę buffering, do tego napisy znikają i trzeba je wyłączać i włączać jeszcze raz), Smart View - nie obsługuje TV z 2018 roku.  Dwie opcje jakie mi jeszcze przychodzą do głowy to wygrzebanie z szafy wieszającej się skrzynki z androidem gdzie jest MX Player albo pociągnięcie długiego kabla HDMI od kompa do TV ale obie nie są za bardzo "smart". xd

Edytowane przez rudy-102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako posiadacz modelu 65 cali,

wszystko super, jestem zadowolony z zakupu, ale mam problem z dzwiekiem po optyku, sprawdzalem na dwoch roznych kablach optycznych i dwoch roznych DACkach wiec to bankowo kwestia TV, otóż: kablowka (modul ci+) i youtube dziala poprawnie, natomiast filmy z przegladarki (zalukaj.com) oraz pliki mkv, mp4 itd powoduja piski/trzaski jakbys ktos morsem nadawal ?

bede zobowiazany za pomocne rady.

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateusz-kozaq A czy te twoje DACi obsługują DD5.1? Bo może DACi masz tylko stereo, a filmy w mkv z dźwiękiem przestrzennym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2019 o 12:53, rudy-102 napisał:

Da się na tym podobno mądrym TV w jakikolwiek wygodny sposób odpalić plik z filmem w DTS z napisami w osobnym pliku? 

Z tego, co zdążyłem wyczytać w internetach, ten TV nie obsługuje dźwięku w DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...