Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

8K: LG twierdzi, że OLED zapewnia lepszą jakość niż QLED

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że Android by Ci nie podszedł ; ) Skoro już wiem, że dużo używasz systemu i w jakim celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)


 

24 minuty temu, LV426 napisał:
U mnie w telefonie S7 tylko trochę się górna belka wypaliła Nie wiem czy to SAMO czy AMO już, dramatu nie ma) i widać cień na jednolitych kolorach, jak coś oglądam na YouTube albo w aplikacjach to nie do zauważenia. 

 


To wypalił Ci się ekran jak mojej cioci w S8 i kiedy jej to powiedziałem to odpowiedziała, że nawet nie chce o tym słyszeć (nawet nie spojrzała). Do dziś nie zauważyła wypaleń (minał rok czasu). Heh, czasami to lepiej żyć w nieświadomości.

 

e584578104428aa5ead8966c5e82abf5.jpg

 

Edytowane przez Caution
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gmeru napisał:

Temat istnieje ale jest rozdmuchiwany do jakiś śmiesznych granic absurdu.

W dodatku rozdmuchiwany przez ludzi, którzy oleda nigdy nie mieli.

Jakoś nie czytałem tak agresywnych postów i lamentów od użytkowników wypalonego oleda.

Ewentualnie jest druga grupa - sprzedawcy dostający profity od konkurencji.

 

Ja też mam wypalenie na s7 edge, co tylko dowodzi, że Samsung się na tym nie zna, może dlatego wymyślili sobie qled, zobaczymy jak im pójdzie z laptopami.

Jak mi się Lg c8 wypali, to szybko o tym napiszę, ale póki co cieszę się pięknym obrazem i nie żałuję wydanych pieniędzy.

  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

 

Filmów BD UHD kupuję i oglądam co raz więcej ale następny tv to też raczej będzie LCD. 

Spiesz się bo możesz nie zdążyć ;) .

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gmeru napisał:

Ale ja bym w ogóle nie porównywał telefonu do tv. TV się czyści i wykonuje różne rzeczy aby nie doszło do przykrych sytuacji. Ale oczywiście ja też mam tak:

1. OLED sypialnia, ciemno, kino, seriale, gry itd... tam pasuje dla mnie idealnie. Kocham tą czerń i kontrast z hdr. Nic nie ma podejścia do tej jakości przy tego typu materiałach. Nawet jeżeli miałby mi się spalić a nie wypalić w ciągu roku ? I jeszcze ambilight bo to Philips. Kosmos w grach z tym kontrastem + te efekty świetlne.

2. Salon to duża przekątna a OLED to tylko 65" więc odpada z miejsca. Ja teraz czekam na zamówionego Q7 2019 w 82". Projektor wisi już tylko jako ozdoba. W ogóle prywatnie przestałem używać.... jakoś tak mam. Liczę na dobre podświetlenie itd. No i te kąty, które teraz będą jak w IPS. 82" OLED to pewnie za kolejne 5 lat z takim tempem wdrażania przekątnych ;((((( A wtedy to już myślę, że inna technologia wejdzie.

3. Do PC itd monitor 43 Philips 4K ;)

Myślę, że każdy z nas ma różne potrzeby, różne zastosowania ekranów.

Co to ten Q7 w 82'?  Nowy Samsungowy Qled który jeszcze nie miał premiery? Ile orientacyjnie będzie kosztować ta bestia?  Także będę niebawem szukał czegoś do salonu min. 75' i nie widzę niczego sensownego na dzień dzisiejszy w rozsądnej kwocie poza serią NU80x2.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie jak napisałem. Ja będę w domu pracował i zdawał relację z recenzji gier czy filmów w tym roku na tym modelu w dużym salonie. Telewizor oczywiście idzie do mnie z Samsunga więc nie sugeruj się tym co napisałem - premiera nowych tv w sklepach na wiosnę więc jeszcze trochę.  I tak jak napisałeś: NU8XXX w 82" to jedyny wybór bo nie ma fizycznie nic innego do wyboru. Ale to dobry wybór bo telewizor ma moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do zbadanych parametrów. Nie wiem co pokaże następca RU. Stawiam na klona pod względem samego obrazu. Zobaczymy. QLEDy natomiast mają w tym roku lepsze parametry no i te kąty widzenia. Przy takiej wielkości to jest musowy warunek. Bez dodatkowej powłoki nie ma o czym gadać... Dlatego Sony w wielkich rozmiarach też to już stosuje. Siedząc na wprost takiej bestii już się łapie kąty patrząc na lewo czy prawo - powłoka musi być, nawet kosztem trochę niższego kontrastu o ile w przypadku Samsunga czy Sony tak będzie w modelach 2019. Zobaczymy...

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Chyba "przemęczę się" jeszcze  na projektorze do jesieni i odłożę dodatkową kasę na Q lub jakieś wiosenne objawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy również widziałeś że po następnych 5 minutach zniknęły?

No i co z tego, jak przez te 5 min nie da się patrzeć na ekran przez powidoki? Nie akceptuje tego, to nie powinno mieć miejsca. 

W dodatku rozdmuchiwany przez ludzi, którzy oleda nigdy nie mieli.

Bo po co mieli by się pchać na minę? Na co dzień sprzedaje tv i widzę jaka to jest kupa.

Jakoś nie czytałem tak agresywnych postów i lamentów od użytkowników wypalonego oleda.

Bo nie chcesz czytać i wolisz żyć w swoim zakłamanym świecie. 

Ja też mam wypalenie na s7 edge, co tylko dowodzi, że Samsung się na tym nie zna, może dlatego wymyślili sobie qled, zobaczymy jak im pójdzie z laptopami

Myślisz, że jak tobie się wypalił ekran w Szajsungu to od razu producent sobie nie radzi z OLED, a LG tak? Rozczaruje cię, bo LGki wypalają się tak samo.
  • Plusik 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Caution a ty znów obudziłeś się w swoim dziwnym świecie :):)

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2019 o 07:43, Caution napisał:

No i co z tego, jak przez te 5 min nie da się patrzeć na ekran przez powidoki? Nie akceptuje tego, to nie powinno mieć miejsca. 

 

Bo po co mieli by się pchać na minę? Na co dzień sprzedaje tv i widzę jaka to jest kupa.

 

Bo nie chcesz czytać i wolisz żyć w swoim zakłamanym świecie. 

 

Myślisz, że jak tobie się wypalił ekran w Szajsungu to od razu producent sobie nie radzi z OLED, a LG tak? Rozczaruje cię, bo LGki wypalają się tak samo.

masz moze jakiegoś oleda czy piszesz na podstawie telefonu cioci ?

moze masz odniesienie do jakiejs starej generacji, osobiscie uzytkujac C8 na codzien i  tego typu rewelacji o ktorych piszesz nie uswiadczylem. Zeby nie bylo jak cos bedzie nie tak, na pewno sie tym "pochwale", bo to tylko TV nad ktorym roplywac sie nie mam zamiaru. Na ten moment od jakiegos pol roku delektuje sie swietnym obrazem, ktorego zaden z dotychczasowych LCD jakie posiadalem nie byl mi w stanie zapewnić.


 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2019 o 17:30, Barnaba napisał:

Plazmę mam do dziś w pokoju gościnnym. To stareńki samsung HR-ready (ok.1000/700) 50".

Kiedyś katowany ostro od rana do nocy głównie jakieś tvn, tvp (seriale ,teleturnieje) przez starszą osobę.

Sam się dziwię, ale nie ma żadnych wypaleń...

 

Mam takie same spostrzeżenia, ponad 10 letnia plazma  Hitachi HD-ready 55".  Praktycznie w tygodniu włączona 16-22 , seriale, filmy, muzyka, tvn-y.

Nie mam zamiaru włączać plansz testowych, a przy oglądaniu nie widzę żadnych wypaleń. Czekam, aż padnie żeby kupić OLEDa...

Edytowane przez matys_72
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...