Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

8K: LG twierdzi, że OLED zapewnia lepszą jakość niż QLED

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Danio31b napisał:

Kiedy LG  zaprezentuje telewizory i ceny  na 2019 rok?? Ktoś wie??

Przecież zostały zaprezentowane na CES 2019. Zobacz sobie amerykańską strone LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konkretne info/prezentacje,  coś. jak o TV Panasonica co stoi na głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi z ultra jakości 8K, jak za chwilę trzeba wyrzucić telewizor na śmietnik z powodu wypaleń?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ostatnio nowe "pokolenie" troli konkurencji;)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie spisek, wszędzie! O jakiej konkurencji mowa? ?

Prześmiewczo napisał ale ma trochę racji bo OLED nie jest dla każdego, a LG tak jak każdy producent swój towar zachwala.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uderz w stół...;)

dziękuję @LV426 za punkcik reputacji, nie wiem czy zasługuję?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Danio31b napisał:

Chodzi mi o konkretne info/prezentacje,  coś. jak o TV Panasonica co stoi na głównej

Kilka dni temu miała miejsce prezentacja na rynek niemiecki:

Cytat

OLED77W9 – ab Mai – 12.999 Euro OLED65W9 – ab Mai – 6.999 Euro OLED65E9 – ab April – 3.999 Euro OLED55E9 – ab April – 2.999 Euro OLED77C9 – ab April – 7.999 Euro OLED65C9 – ab April – 3.499 Euro OLED55C9 – ab April – 2.499 Euro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie spisek, wszędzie! O jakiej konkurencji mowa? 

Prześmiewczo napisał ale ma trochę racji bo OLED nie jest dla każdego, a LG tak jak każdy producent swój towar zachwala.

Dokładnie, dlatego lepiej jest wybrać trwalszy TV z gorszą jakością obrazu. No chyba że kogoś stać wymieniać TV OLED 8K za co najmniej 50 koła, co parę miechów

 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda tylko, że piloty  plastikowe. Przy tych cenach to aż prosi się tu o porządne wykonanie z aluminium.

Pamiętam jak parę lat temu użytkowałem prawie topowy Denon AVC-A11XV z przepięknym aluminiowym pilotem, którego podświetlenie uruchamiało się w chwli, kiedy się nim poruszyło. Przy cenie TV przekraczającej 40tys.zł plastikowej tandety po prostu być nie powinno!

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Caution napisał:

Co mi z ultra jakości 8K, jak za chwilę trzeba wyrzucić telewizor na śmietnik z powodu wypaleń?

Wystarczy trzymać koc gaśniczy w pobliżu tv i wszystko ok. Ja tak robię i się nie martwię ;)

  • Dzięki 2
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Caution napisał:

Dokładnie, dlatego lepiej jest wybrać trwalszy TV z gorszą jakością obrazu. No chyba że kogoś stać wymieniać TV OLED 8K za co najmniej 50 koła, co parę miechów emoji6.png

 

Czyli mój oled jako ze ma już „pare miesięcy” powinien się wypalić? Szkoda ze nie do doczytałem przed zakupem. Ale to nic jak się wypali to kupię super hiper LCD by Samsung i zamontuje światełka z tylu tv aby poprawić obraz. A nie to przecież jest kropka kwantowa i to przecież rewolucja w telewizorach za która trzeba płacić jak za woły.

oj marketingowcy samsunga musicie się lepiej postarać. 

Edytowane przez tonybcc
  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy trzymać koc gaśniczy w pobliżu tv i wszystko ok. Ja tak robię i się nie martwię
Hehe, pogladaj sobie ognisko na OLEDzie to zaraz się wypali i koc się wtedy jak najbardziej przyda
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caution napisał:

Dokładnie, dlatego lepiej jest wybrać trwalszy TV z gorszą jakością obrazu. No chyba że kogoś stać wymieniać TV OLED 8K za co najmniej 50 koła, co parę miechów emoji6.png

na pewnie kilkaset osób na forum posiadających oledy 7 i 8 generacji nie wiem czy znajdzie się kilka którym coś się wypaliło - od serii 7 nie jest to już poważny problem - tylko fanatycy tvn24 lub maniakalni gracze pewnie dadzą radę coś wypalić i lepiej by sobie kupili lcd topowca samsunga lub sony

no ale widac musisz pisać bajki by się pocieszyć że wybraleś trwalszy tv

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewnie kilkaset osób na forum posiadających oledy 7 i 8 generacji nie wiem czy znajdzie się kilka którym coś się wypaliło - od serii 7 nie jest to już poważny problem - tylko fanatycy tvn24 lub maniakalni gracze pewnie dadzą radę coś wypalić i lepiej by sobie kupili lcd topowca samsunga lub sony
no ale widac musisz pisać bajki by się pocieszyć że wybraleś trwalszy tv
"Witam,
Przypadkowo trafiłem na tę wymianę zdań i postanowiłem sie podzielić swoją opinią.Kupiłem LG Oled 55B7V na końcu roku 2017 w grudniu, bo byłem zachwycony obrazem tego tv i technologią Oled. Minęło trochę ponad rok i jestem na etapie reklamacji. Na ekranie pojawiły się powidoki i wypalenie logo TVN 24 i inne jakies ramki i smugi.Pracuję, więc nie mam mozliwości katowania tv przez cały dzien. Uwazam więc że użytkuję go normalnie jak wiekszość ludzi. Nikt nie mówił mi przy zakupie że mam nie oglądać TVN 24 lub innej stacji która wyswietla swoje logo. Przyznaję że jestem rozczarowany. Może wymienią mi matrycę, ale co dalej. Przecież nie bedą mi wymieniac co rok matrycy. Ta technologia jest jeszcze nie dopracowana i wypalenia bedą predzej czy póżniej czy to sie komuś podoba czy nie. Może niektórzy są nieświadomi że mają wadę matrycy, to niech od czasu do czasu włączą ekran testowy np. z YouTub.Dalej jestem zachwycony obrazem tv ale nie przypuszczałem że tv za 7 klocków tak szybko sie wypali. Myślę co dalej zrobić"


Jeszcze trzeba coś dodać?
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Caution napisał:

Jeszcze trzeba coś dodać?

brawo - znalazłeś pierwsza osobę o której pisałem

jak puszczasz tvn24 jako "wygaszacz" to oled nie jest dla ciebie

ja mam e6 i przez pół dnia lecą kanały muzyczne - zero wypaleń - jak widac przed zakupem warto poczytać o technologii którą się kupuje

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sobie żarty robisz

"Pracuję, więc nie mam mozliwości katowania tv przez cały dzien. Uwazam więc że użytkuję go normalnie jak wiekszość ludzi. Nikt nie mówił mi przy zakupie że mam nie oglądać TVN 24 lub innej stacji która wyswietla swoje logo"

Taizé ten tego szkoda mi Ciebie chłopak, że musisz się obchodzić z TV jak z jajkiem. Kiedy następne czyszczenie matrycy?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla każdego normalne oglądanie to coś innego. Dla mnie tvn24 lub TVPinfo to nie normalne oglądanie. Ja gram ( nie ja ale dzieci) oglądam tv i filmy i nie obchodzę się z tv jak z jajkiem ale co ja tam wiem jak do tej pory nie widziałem kropki kwantowej. Och ten cudowny Samsung. 

Pojawił się kolejny gość co chce sobie i innym coś udowodnić między innymi dlatego dodał ten temat to obserwowanych żeby pokazać użytkownikom innych tv ze jedyny i naj producent to ... daj innym żyć i nie trolluj. Tu na forum ludzie są świadomi i nie potrzeba ludzia im music ze oled może się wypalić ale natrętna reklama samsunga jest smutna. 

Edytowane przez tonybcc
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Caution napisał:

"Pracuję, więc nie mam mozliwości katowania tv przez cały dzien. Uwazam więc że użytkuję go normalnie jak wiekszość ludzi. Nikt nie mówił mi przy zakupie że mam nie oglądać TVN 24 lub innej stacji która wyswietla swoje logo"

grubi też tak mówią - nic nie zjedli a tyją

 to ze gość myśli że nie ma włączonego TVN24 - nie znaczy że nie jest włączone przez 20h tygodniowo - dla fanów tvn24 technologia lcd jest optymalna

17 minut temu, Caution napisał:

Taizé ten tego szkoda mi Ciebie chłopak, że musisz się obchodzić z TV jak z jajkiem. Kiedy następne czyszczenie matrycy?

a mnie ciebie chłopak żal że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem

no i tego że musisz się męczyć na jakimś lcd pewnie na matrycy VA z gó....ymi kątami - jedna osoba ma fajny obraz - reszta syf - oczywiście pod warunkiem że masz topowego lcd - bo tym co cudownego masz się nie pochwaliłeś 

6 minut temu, Caution napisał:

Czyli nie można nawet załączyć info na OLEDzie mówisz? xD

można - u mnie tvn i tvn24 leci przez 1h dziennie i nic się nie dzieje 

a mam 6 generację co się wypala dużo łatwiej

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution ile oledów Ci się wypaliło? Pytam poważnie, bo nasmażyłeś tu 24 posty i wszystkie są anty-oled.

A wiarygodność Twoją podważa u mnie fakt, że powołałeś się w którymś na artykuł z ppe.pl, który został zresztą wyśmiany na forum tego samego portalu.

Dlatego pytam serio - ile? Jeden chociaż? Czy nigdy oleda nie miałeś i tak sobie bajdurzysz dla hajsu i lajków?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caution piłeś nie pisz. Stara zasada jak za dużo wypiłeś nie baw się telefonem. Wiemy ze jest sobota i dwa piwa na karku to już jesteś specjalista od oledow ale lepiej odłożyć telefon wytrzeźwieć i jutro będzie lepiej. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień sprzedaje tv i nie ma miesiąca, by jakiś OLED (niezależnie od marki) nie poszedłby na serwis, na wymianę matrycy. Każdy(!) tv to czeka, to tylko kwestia czasu, chyba że wcześniej ktoś go kupi (współczuje delikwentom). Nie jest to zatem kwestia pojedynczych modeli, bądź starych. Oczywiście w sklepie są specyficzne warunki, tv działają 10h dziennie, poza świetami, dniami wolnymi (są i tacy, którzy w domu również tak żyłują tv). Dlatego też w sklepach Oledy wypalają się w oka mgnieniu (od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od modelu i producenta). W domu ten okres „psucia się”, jest relatywnie wydłużony od kilku miesięcy do kilku lat, i zależy od sposobu użytkowania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Caution napisał:

Dlatego też w sklepach Oledy wypalają się w oka mgnieniu (od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od modelu i producenta). W domu ten okres „psucia się”, jest relatywnie wydłużony od kilku miesięcy do kilku lat, i zależy od sposobu użytkowania.

a nie wypalają się w sklepie aby dlatego że nie są eksploatowane zgodnie z instrukcją? wyłączacie każdy tv do standby?

czy po prostu leci przez 15h/dzień przysłowiowy tvn24 w trybie dynamiczno/sklepowym a potem pstryk korek zasilający i cała ściana tv wyłączona?

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...