Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ekranu był zapewne.
Myślisz że twój salon jest jakiś inny niż nasze....

No cóż, w takim razie nikt u ciebie nie był i raczej aż tak spersonalizowanej porady nie dostaniesz.
Są dwie dobre firmy w Polsce i coś z nich sobie wybierzesz, co ci pasuje.

Chcesz ramowy, to bierz ramowy (dobry wybór).

Dobór materiału, to zawsze preferencje osobiste i kompromisy delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam juz kolejny raz ekrany z niemieckiej firmy esmart.de
Ekrany nie są drogie, wysyłka do pl możliwa i bardzo dobra jakosc.
Moj sprawuje sie bez zarzutów. Kilku znajomych tez zamowilo i zawsze wszystko było ok z firma i ekranami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jak możesz zdjęcia tego ekranu. Chciałbym zobaczyć jakosc wykonania kasety i belki obciążającej. Masz wersję z napinaczami czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z Kraftmannem? Godny uwagi? Bo cenowo widzę, że nawet przystępnie. Z początku myślałem o naszym polskim Magic Screen, ekran typu ALR. Ale niestety, bez 4 - 5k nie ma co podchodzić nawet... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, dobry ekran, za grosze ma być...

Poza tym, kolega pisał o ekranie ramowym, to jaki pas rozniegowy....?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

https://ekrany.pl/pl/p/Ekran-Adeo-Plano-267x157-169/415

Przy opcji materiału projekcyjnego "Reference Grey" i ramy pokrytej aksamitem, cena to 2214 zł.
Cenowo nie ma tragedii. Seria Plano jest podobno dedykowana właśnie do kina domowego.
Może ktoś miał do czynienia z tym ekranem? No i odwieczne pytanie, lepiej grey, czy white?
Chociaż, ze względu na czerń, kontrast, chyba lepiej Grey. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu właśnie zaczyna się wybór subiektywny i kompromisy delikatne.

Ja wybrałem reference grey, inni white.
Co Ty wybierasz...?
Tylko ty to wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

No i tu właśnie zaczyna się wybór subiektywny i kompromisy delikatne.

Ja wybrałem reference grey, inni white.
Co Ty wybierasz...?
Tylko ty to wiesz.

A masz zaciemnione pomieszczenie, sufit, ściany? Jak się sprawuje u Ciebie ten grey? Brakuje Ci czegoś, odczuwasz jakiś dyskomfort w jakiś specyficznych scenach z tego powodu? Generalnie ja, raczej oglądam filmy w całkowitym zaciemnieniu. Co prawda mam jeszcze biały sufit i niestety czasami mocno daje o sobie znać, ale mam zamiar to wkrótce zmienić. Stąd ten dylemat, czy szary ekran, czy biały. Zdania na forach są podzielone. W tej chwili używam szarego i w zasadzie jestem zadowolony, chociaż sam HDR niespecjalnie mnie powala, nie widzę specjalnej różnicy i może to jest właśnie wina szarego ekranu, co przemawiałoby za białym po zaciemnieniu sufitu. Z drugiej strony, chyba bardziej zależy mi na smolistych czerniach, i nie wiem, czy biały ekran mi to zapewni. Nie mam doświadczenia w tej materii, bo jak powiedziałem, oglądam teraz na mat grey. I jeszcze jedno pytanie, bo rozumiem, że masz ten reference grey Adeo, nad którym ja się aktualnie zastawiam. Jak z jego fakturą, dobrze oddaje projekcję 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.
Na resztę pytań, być może znajdziesz odpowiedzi, kiedy przeczytasz cały ten temat od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, raf7705 napisał:

Bardzo dobrze.
Na resztę pytań, być może znajdziesz odpowiedzi, kiedy przeczytasz cały ten temat od początku.

Nie mam czasu na studiowanie dziesiątek stron tekstu, żeby wyłowić z niego dwa zdania, która może mnie zainteresują, a może nie.  Po to jest forum, żeby dyskutować i zadawać pytania. W swojej poprzedniej wypowiedzi, w której próbowałeś mnie strofować, napisałeś: "Ja jak kupuję sprzęt jakiś, to dedykowane tematy, to lecę od deski do deski, żeby się czegoś dowiedzieć."
Cóż, gratuluję. Biorąc pod uwagę, że takich stron i tekstów jest więcej i pewnie zabawek u Ciebie też nie brakuje, to chyba nic innego nie robisz.  Natomiast "ja" tak nie robię. Wybieram krótszą ścieżkę, bardziej sprecyzowaną i dostosowaną do mnie. Bardziej inteligentnie :). Ja wolę zapytać i pogadać o problemie bezpośrednio z kimś, kto ma o tym pojęcie i/lub doświadczenie. I teraz pytanie (retoryczne oczywiście), która "ja" jest prawdziwsze? Osobiście uważam "ja", że jak ktoś posiada odrobinę dobrej woli, to zwyczajnie napisze co wie, pogada i wniesie coś do tematu. A jak nie wie i nie ma nic do powiedzenia, to nie powinien się odzywać. Po prostu. I teksty typu (nawet nie skomentowałem): "Myślisz że twój salon jest jakiś inny niż nasze..." , raczej niewiele wnoszą do dyskusji, zwłaszcza, że akurat ten był totalnie idiotyczny. No nic, chyba wyjaśniłem mój punkt widzenia. Dodam jeszcze, że zanim nie zadałem swojego, jakże głupiego, pytania w Twoim przerośniętym mniemaniu, forum, na którym piszemy było zupełnie martwe, nic się tutaj nie działo, a ja je odrobinę ożywiłem. To chyba dobrze prawda? Nawet, jeśli temat był już na którejś z 56 stron poruszany, to ja zadałem pytanie z konkretnym opisem i oczekiwałem merytorycznej odpowiedź, od kogoś, kto może mieć pojęcie, albo zwyczajnie ma ochotę podyskutować. Otrzymałem natomiast jakąś infantylną reprymendę od gościa z sobie tylko znaną misją. Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną, chyba, że masz pojęcie o temacie i chciałbyś się tym podzielić, w co wątpię. Pozdrawiam.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takich dylematow jak Twoj w tym temacie czy tez w dziale Epsona bylo co najmniej kilkanascie wiec Rafał dobrze Ci odpisuje.
Ja np. wybrałem white

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokój dedykowany, praktycznie bez ambient light. Wybrałem adeo professional z powierzchnią vidionwhite pro - gain1.2. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ale nie mam pojęcia czy inna powierzchnia nie wyglądałaby lepiej. Wszędzie gdzie czytałem z sensownych źródeł polecano white dla zaciemnionych pomieszczeń i tak kupiłem. Co do adeo (mam elektryczny z czarną kasetą) jakość wykonania wydaje mi się dobra. Z uwag: pomiędzy sufitem a kasetś jest widoczna szpara, przez którą widać mocowania do sufitu. Druga uwaga - zamówiłem z wysuwem tylnym i silnikiem po stronie prawej, dostałem wysuw przedni i silnik po lewej (podobno nie pierwsza taka pomyłka z adeo). Wydaje mi się, że są błędy w instrukcji dotyczące regulacji poziomów krańcowych (w instrukcji np że kręcisz zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, w rzeczywistości na odwrót, co kosztowało mnie stres, czas i prawie uszkodzenie ekranu, który zablokował mi się i nie chciał wysunąć). Mam też wątpliwości dotyczące trzymania się ekranu w jednej płaszczyźnie - mimo obecności napinaczy, środek wydaje się za mało napięty w stosunku do góry i dołu, co skutkuje wyjeżdżaniem obrazu za krawędzie - choć nie widać tego w ogóle w trakcie użytkowania). Koszt ekranu prawie 5 tys za 117 caki, także ma się nijak do zakładanych przez Ciebie kosztów. Na Twoim miejscu wybrałbym ramowy, bo wychodzi taniej, nie masz ryzyka odkształcania. U mnie z powodu obecności okna musiałem dać elektryczny

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam czasu na studiowanie dziesiątek stron tekstu, żeby wyłowić z niego dwa zdania, która może mnie zainteresują, a może nie.  Po to jest forum, żeby dyskutować i zadawać pytania. W swojej poprzedniej wypowiedzi, w której próbowałeś mnie strofować, napisałeś: "Ja jak kupuję sprzęt jakiś, to dedykowane tematy, to lecę od deski do deski, żeby się czegoś dowiedzieć."
Cóż, gratuluję. Biorąc pod uwagę, że takich stron i tekstów jest więcej i pewnie zabawek u Ciebie też nie brakuje, to chyba nic innego nie robisz.  Natomiast "ja" tak nie robię. Wybieram krótszą ścieżkę, bardziej sprecyzowaną i dostosowaną do mnie. Bardziej inteligentnie :). Ja wolę zapytać i pogadać o problemie bezpośrednio z kimś, kto ma o tym pojęcie i/lub doświadczenie. I teraz pytanie (retoryczne oczywiście), która "ja" jest prawdziwsze? Osobiście uważam "ja", że jak ktoś posiada odrobinę dobrej woli, to zwyczajnie napisze co wie, pogada i wniesie coś do tematu. A jak nie wie i nie ma nic do powiedzenia, to nie powinien się odzywać. Po prostu. I teksty typu (nawet nie skomentowałem): "Myślisz że twój salon jest jakiś inny niż nasze..." , raczej niewiele wnoszą do dyskusji, zwłaszcza, że akurat ten był totalnie idiotyczny. No nic, chyba wyjaśniłem mój punkt widzenia. Dodam jeszcze, że zanim nie zadałem swojego, jakże głupiego, pytania w Twoim przerośniętym mniemaniu, forum, na którym piszemy było zupełnie martwe, nic się tutaj nie działo, a ja je odrobinę ożywiłem. To chyba dobrze prawda? Nawet, jeśli temat był już na którejś z 56 stron poruszany, to ja zadałem pytanie z konkretnym opisem i oczekiwałem merytorycznej odpowiedź, od kogoś, kto może mieć pojęcie, albo zwyczajnie ma ochotę podyskutować. Otrzymałem natomiast jakąś infantylną reprymendę od gościa z sobie tylko znaną misją. Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną, chyba, że masz pojęcie o temacie i chciałbyś się tym podzielić, w co wątpię. Pozdrawiam.
Twój problem wcale nie jest jakiś wyjątkowy.
Każdy z nas ten wybór musiał dokonać.
Każdy z nas już o tym pisał w temacie, który nie masz ochoty czytać. Wątpię aby ktoś miał ochotę po raz kolejny pisać, to co już zostało tu i w temacie o Epsonie, napisane.

Dostałeś dużo wskazówek.
Mimo, że brak ci szacunku, do tego co już zostało napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maro18 napisał:

Ja mam pokój dedykowany, praktycznie bez ambient light. Wybrałem adeo professional z powierzchnią vidionwhite pro - gain1.2. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ale nie mam pojęcia czy inna powierzchnia nie wyglądałaby lepiej. Wszędzie gdzie czytałem z sensownych źródeł polecano white dla zaciemnionych pomieszczeń i tak kupiłem. Co do adeo (mam elektryczny z czarną kasetą) jakość wykonania wydaje mi się dobra. Z uwag: pomiędzy sufitem a kasetś jest widoczna szpara, przez którą widać mocowania do sufitu. Druga uwaga - zamówiłem z wysuwem tylnym i silnikiem po stronie prawej, dostałem wysuw przedni i silnik po lewej (podobno nie pierwsza taka pomyłka z adeo). Wydaje mi się, że są błędy w instrukcji dotyczące regulacji poziomów krańcowych (w instrukcji np że kręcisz zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, w rzeczywistości na odwrót, co kosztowało mnie stres, czas i prawie uszkodzenie ekranu, który zablokował mi się i nie chciał wysunąć). Mam też wątpliwości dotyczące trzymania się ekranu w jednej płaszczyźnie - mimo obecności napinaczy, środek wydaje się za mało napięty w stosunku do góry i dołu, co skutkuje wyjeżdżaniem obrazu za krawędzie - choć nie widać tego w ogóle w trakcie użytkowania). Koszt ekranu prawie 5 tys za 117 caki, także ma się nijak do zakładanych przez Ciebie kosztów. Na Twoim miejscu wybrałbym ramowy, bo wychodzi taniej, nie masz ryzyka odkształcania. U mnie z powodu obecności okna musiałem dać elektryczny

Bardzo dziękuję za merytoryczną wypowiedź, jak widać można.
Jak już pisałem, chcę właśnie wybrać ekran ramowy, więc nie grozi mi przeprawa, z którą Ty miałeś do czynienia. Współczuję. Na szczęście mam taką możliwość, i w zasadzie ekran, który mam teraz (wysuwany) cały czas jest rozwinięty, więc tym bardziej stwierdziłem, że lepiej będzie "działał" ramowy, który, jak zauważyłeś, jest tańszy i przy okazji gwarantuje płaską powierzchnię. Z tym "biały - szary" mam dylemat, bo moje pomieszczenie nie jest dedykowane, ale też nie jest to typowy salon z białymi ścianami i sufitem. Ściany są bordowe a sufit docelowo zamierzam wyłożyć na przestrzeni 1,5 metra od ekranu matą akustyczną (piramidką), która w zasadzie wyeliminuje odbicia światła. Zaznaczam, że filmy oglądam w całkowitym zaciemnieniu, a mój aktualny ekran to Mat Grey.  Z drugiej strony, nie będzie to też pomieszczenie typowo kinowe. No i pozostaje kwestia HDR, który bardziej "lubi" ekrany białe, a ja za to bardzo lubię czerń :), jaką potrafi zaprezentować JVC. A to znowu jest argument za szarym ekranem. I wiem, że nic nie wiem... :)Właśnie, masz biały ekran, jak prezentuję się czerń u Ciebie? Bo przyznam szczerze, że u mnie czasami trudno wychwycić różnicę w mocno ciemnych scenach, między powierzchnią projekcyjną a czarnym pasem dookoła. :)
I to jest to za co uwielbiam w RS540. :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba taki sam ekran bo Adeo winch elegance 300, czyli 114” napinacze rozwijany. Nie widzę żadnych wad o których wspominasz. Powierzchnia perfekcyjnie płaska. Odnosnie regulacji-w instrukcji są wskazówki dla różnych silników: Nice i Somfy, pewnie masz  ten tańszy Nice a sugerowałeś się wskazówkami dla somfy. Ja ustawiałem sobie krańcówki niedawno po przeprowadzce do innego mieszkania i wszystko działa elegancko. Miałem obie powierzchnie, a mianowicie reference grey i reference white i mogę powiedzieć że przy obrazie SDR różnice są bardzo subtelne (Nie mam projektora HDR więc nie zajmę tutaj stanowiska) Na szarym kontrast będzie delikatnie lepsza, a na białym biel będzie bardziej biała. Obie mają w nazwie reference co wskazuje na możliwość uzyskania referencyjnego obrazu.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zochu1 napisał:

Miałem obie powierzchnie, a mianowicie reference grey i reference white i mogę powiedzieć że przy obrazie SDR różnice są bardzo subtelne (Nie mam projektora HDR więc nie zajmę tutaj stanowiska) Na szarym kontrast będzie delikatnie lepsza, a na białym biel będzie bardziej biała. Obie mają w nazwie reference co wskazuje na możliwość uzyskania referencyjnego obrazu.

I to jest dla mnie ważna informacja. Co prawda nie wyjaśnia sprawy HDR, ale rzuca więcej światła na ogólną różnicę między white i grey, na podstawie (co istotne) doświadczenia. Dzięki za to info. Chyba już wiem, jaki ekran wybiorę. Dla mnie jednak większe znaczenia ma kontrast niż "bielsza" biel, nie urażając Procol Harum... :) Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2020 o 22:20, zochu1 napisał:

To ja mam chyba taki sam ekran bo Adeo winch elegance 300, czyli 114” napinacze rozwijany. Nie widzę żadnych wad o których wspominasz. Powierzchnia perfekcyjnie płaska. Odnosnie regulacji-w instrukcji są wskazówki dla różnych silników: Nice i Somfy, pewnie masz  ten tańszy Nice a sugerowałeś się wskazówkami dla somfy. Ja ustawiałem sobie krańcówki niedawno po przeprowadzce do innego mieszkania i wszystko działa elegancko. Miałem obie powierzchnie, a mianowicie reference grey i reference white i mogę powiedzieć że przy obrazie SDR różnice są bardzo subtelne (Nie mam projektora HDR więc nie zajmę tutaj stanowiska) Na szarym kontrast będzie delikatnie lepsza, a na białym biel będzie bardziej biała. Obie mają w nazwie reference co wskazuje na możliwość uzyskania referencyjnego obrazu.

A skąd można wiedzieć jaki jest silnik? W instrukcji ekrany Somfy i Nice różnią się kształtem kasety, stąd moje założenie, że akurat taki silnik jest u mnie... Co do płaskości powierzchni, to nie wiem, dlaczego tak u mnie jest... postaram się jeszcze zgłębić temat. 

Co do kolejnej zalety ekranu ramowego: ja mam ekran 16:9, sporo filmów jest w 2,35:1. Czarne paski na dole i na górze przeszkadzają nawet mojemu synowi. Dzięki pamięci ustawień pozycji obrazu w RS540 mogę sobie zjechać krawędzią obrazu przy filmach 2,35:1 na dolną krawędź ekranu, wówczas powstaje jeden szeroki poziomy czarny pas pomiędzy górną krawędzią obrazu a górną krawędzią ekranu. Planują zamontować czarny aksamit w tym miejscu, tylko zastanawiam się jak to zrobić (po prawej stronie ekranu mam ścianę i myślałem o jakimś systemie rozwijania z prawej do lewej, ale nie wiem jeszcze jak to zrobić, żeby było praktycznie i estetycznie). Przy ekranie ramowym byłoby to zdecydowanie prostsze do zrobienia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię tych pasów i przerobiłem ekran 16:9, na format kinowy.
Użyłem samoprzylepnego veluru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy ramowym to nie lepiej zamówić od razu kinowy format? U mnie chyba filmów w tym formacie to z 99% jest. Tylko jak będzie coś w 16/9 to mały obraz wtedy wyjdzie. Do salki brałbym kinowy. A teraz pasy wykorzystuję do napisów. Nie jest najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też myślałem, o ekranie kinowym (21:9), ale z drugiej strony jednak nie wszystkie filmy oglądam w tym formacie, zwłaszcza, że lubię też rzucić na ekran Netflixa i czasami PS4.
I wrażenia wizualne są dużo gorsze przy wyświetlaniu 16:9 na ekranie kinowym, niż odwrotnie. Ekranów rozwijanych można ostatecznie zwyczajnie nie rozwinąć do końca i pozostawić w pozycji formatu 21:9. Tak robiłem u siebie, ale musiałem najpierw okleić kasetę czarnym flockiem (rodzaj aksamitnej tkaniny samoprzylepnej), i wtedy to nawet nieźle wyglądało. W przypadku ekranów elektrycznych z pamięcią pozycji, to w ogóle musi być świetna sprawa. W tej konfiguracji funkcja zapamiętywania ustawień w RS540 jest bardzo przydatna. W przypadku ekranu ramowego, który chcę docelowo u siebie zainstalować, sprawa się odrobinę komplikuję. Myślałem o podwieszonej pod sufitem rolce z czarnym aksamitem, który bym rozwijał do filmów w formacie kinowym, albo o jakiejś maskownicy na zawiasach, opuszczanej z sufitu, coś na zasadzie zamykanej w poziomie "okiennicy" :). Przy ramce, która nie wychodziłaby mocno poza powierzchnię projekcyjną, takie rozwiązanie miałby sens. Tylko pozostaje sprawa rozwiązania odpowiedniego dostępu da zaczepu takiej maskownicy, bo za każdym razem przystawiać stołek, żeby sięgnąć do sufitu, to mało wygodne rozwiązanie. Jakiś system linek, lub coś elektrycznego? Kwestia przemyślenia. Pomysł @maro18 z rozwijanym materiałem z boku, też wydaje się godny uwagi, zwłaszcza, że też mam ekran umieszczony przy samej ścianie z jednej strony. Przyszedł mi też do głowy szachrajski plan, żeby kupić ekran ramowy w proporcjach 21:9 i zostawić ten rozwijany, co mam teraz. W związku z tym, że kaseta jest podwieszona pod sufitem, a sama płachta projekcyjna jest oddalona od ściany o około 8 cm, mógłbym z powodzeniem powiesić taki ekran za nią i w zależności od rodzaju projekcji zwijać lub rozwijać ekran w kasecie.Z drugiej strony, to trochę mało estetyczne rozwiązanie, więc chyba się nie zdecyduje na ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z dwoma ekranami uważam za świetne.

Na ekranie stałym, łatwo zrobić maskownice na pasy, jeden lub dwa pasy cienkiej pleksy na magnesach, oklejonej samoprzylepnym czarnym velurem, czy czymś podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ekrany? Ciekawa propozycja tym bardziej, że jeden już się ma. Ha ha. W sumie dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Dwa ekrany? Ciekawa propozycja tym bardziej, że jeden już się ma. Ha ha. W sumie dobry pomysł.

Stelvio a ty jak tam nadal zadowolony z projka? Dużo oglądasz na nim czy bardziej  OLED ?..rs540 nadal produkują .. 77 nowe Oledy startują z niższą ceną czyli niedługo będzie ostatni dylemat u mnie  77 OLED vs projek  jvc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...