Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym HDR'em na JVC każdy ma swoje preferencje. W moim przypadku gdzie ekran ma 131'' pierwsze co zrobiłem po tuningu HDR to obniżenie jasności lampy. Za bardzo dawało mi po oczach i zdecydowanie bardziej wolę oglądać w trybie low. Gain ekranu 1,2 - i to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem naocznie epsona 9400, niestety w trybie najwyższej lampy ten projektor jest dla mnie za głośny i nie do zaakceptowania z uwagi że mam go blisko głowy. Wiec nie brałem go pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Bo po włączeniu filmu po pół minucie na Epsonie obroty wiatraka spadają i głośność na moje ucho się wyrównuje. Ale oczywiście rozumiem.

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrado_ z tego co czytalem Twoje posty to testowaleś JVC x5900 a to bardzo duża roznica.
Epson to fajny projektor i bede zawsze mial sentyment do tej marki ale nawet model 9400 (widzialem jak swieci w salce sklepowej) nie umywa się zarowno do Sony jak i JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dość radykalna ocena. Nie wiem jak długo miałeś do czynienia z tym sprzętem i jak głęboko go poznałeś. Ja miałem taką okazje wiec dziele się w dobrej wierze na forum bo raczej nie widziałem dużo opinii od osób które mają doświadczenie inne niż wypisane w internecie. Dlatego zawsze polecam sprawdzić na własne oczy. 

Tak rzeczywiście testowałem x5900 ale on aż tak drastycznie nie różni się jasnością od RS540. RS540 widziałem przez ok 2h w salce HCX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce sie sprzeczac i wywoływać kolejnej burzy ala Hubio. Tak jak pisałem Epson to fajny projektor. Mialem swój model 7300 a 9300 na testach w domu. 9400 widziałem w salce. Jest lepszy od poprzednikow ale dalej duzo gorszy od JVC. Nie chodzi o samą czern ale o całokształt obrazu jaki generuje. Na epsonach było za dużo szarości co przekladalo się na kontrast. W 9300 i 9400 oczywiscie bylo lepiej ale dalej dla mnie za slabo. Doszedlem do tego stopniowo. Przez pierwszy okres bylem epsonem zachwycony, uważałem ze za taką kase obraz jaki dostaje jest super. Mankamenty zaczynalem dostrzegać pozniej. Wreszcie byly juz tak denerwujace ze zaczalem szukac lepszych sprzętów. JVC po prostu odpalam i cieszę się genialnym obrazem (co bardzo dobrze widac na fotkach@Bipo), nie szukam błedow w obrazie, szarych czerni itd. Tą przewage a w zasadzie przepaść miedzy tymi projektorami widziałem z kazdym kolejnym filmem. Projekcja ma mnie cieszyc a nie powodowac ze ciagle skupiam sie na polepszaniu i zmienianiu ustawień.

Ja nikomu nie narzucam zadnego sprzetu bo to mnie ma się on podobac a nie innym.
Też kupowalem w HCX ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Bipo, 

Dziwię się, że tyle wytrzymałeś z info o zmianie Sony na JVC ;)

btw. a tyle się namęczyliśmy z wieszaniem 270-tki i to na starym uchwycie :)

Edytowane przez Mirek_T
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że się wkręciłeś w dobre kino na dobrym sprzęcie. Aka 7300 to w ogóle nie ma co mówić. Ten projektor nie jest w stanie "wyświetlać" czarnego. To sie nie nagaje do KD na przyzwoitym poziomie. Do JVC musiała być przepaść. Mój stary Panasonic stawiam każdy pieniądz byłby lepszy od tego7300. 9300 nie znam, nie widziałem,  się nie wypowiem. Projektorów miałem dużo tych do Kina Domowego w ostatnich 2 dekadach dlatego jakieś tam pojęcie mam. Pojedz do HCX i obejrzyj kilka dobrych UHD np właśnei wspomniany Billy Lynns long walk na obydwu sprzętach i zobacz jak wygląda ta przepaść do 9400 o której piszesz na własne oczy :).

Z tym HDR to jest trochę zagwozdka. Są filmy gdzie obraz jest perfekcyjny, ale trafiają się takie jak np Skyscrapper gdzie coś mi tam w nim nie leży. Film co prawda tak kiepski że nie dało się szmiry do końca obejrzeć, ale wydaje mi się że jest to jakiś upscale z FHD do UHD i te tonacje są trochę pomieszane.

 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mirek_T napisał:

Pięknie Bipo, 

Dziwię się, że tyle wytrzymałeś z info o zmianie Sony na JVC ;)

btw. a tyle się namęczyliśmy z wieszaniem 270-tki i to na starym uchwycie :)

Dokładnie ,Mirek bez twojej pomocy sam bym tego Sony nie dał rady zawiesić za duże bydle... :-)

Co do testów to na własne oczka widziałem jak świecą z nowych projektorów : Epson 7400, Epson 9400, JVC RS540, JVC RS2000, JVC RS3000, Sony 270 i 570 i mam swoje zdanie na temat. Jeśli by mnie urzekł obrazem Epson 9400 to zapewnie bym wybrał jego a nie musiał bym dopłacać drugie tyle do Sony 270 czy JVC. Nawet bym mógł oglądać w niższej lampie aby zmniejszyć szum wentylatora... :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrado_ napisał:

Gratuluje. W Twoim przypadku też sprawdziło się to że Sony słaby jest do HDR. Po prostu za ciemny pomimo że obraz jest żyleta i moim zdaniem wyraźnie bardziej szczegółowy.  Ale jasność ma na prawdę duże wręcz pierwszorzędne znaczenie jeżeli chodzi o przyjemność oglądania. 

Znam też te  JVC i jest lepiej niż Sony ale jak dla mnie nie jest to na prawdę jeszcze jasny obraz w hdr. Ale na fotkach które wlekłeś tego nie widać bo wyglądają super. Może ten kadr z filmu auta trochę mało ma popu ale jest ok. Masz całkiem spory ekran i czy miałeś okazje sprawdzić jeszcze TW9400? Ciekawy byłbym Twoich własnych i naocznych (nie teoretycznych) spostrzeżeń. Tam dopiero w HDR jest jasno. Świetnie pokazuje to właśnie film Najdluższa droga Billego (nota bene w 60fps) który obejrzałem zarówno na JVC i TW9400 i tam podczas scen na zewnątrz z dużą jasnością czujesz się częścią akcji czujesz to ostro padające słońce i skwar na polu walki, czego przy wyraźnie mniejszej jasności JVC nie mogłem aż tak doświadczyć. Pisze to bo sam myślałem ze zostanę z JVC 🙂

Ale generalnie JVC da ci piękny kontrastowy obraz z naturalnymi kolorami i przy dość fajnej ostrości i jasności  

 

Ciezko porownywac tw9400  do 540. Bipo podejrzewam ze powie Ci to samo, bo jakby bylo inaczej 9400 wisiała by u niego w salonie. To sa zupelnie inne klasy prjektora. Jak juz sie wejdzie w LCoS / SXRD to ciezko jest wrocić do LCD. 

540 nie jest dla każdego, trzeba to jasno powiedziec i czesto mozna tez odniesc mylne 1wsze wrazneie po prezentacji bo ten prjektor wymaga pobawienia sie ustawieniami, trzeba też lubić analogowy bardziej nauralny obraz kinowy, kolory trzeba miec rozeznanie, ze te projektory dosyc dobrze odwzorowuja barwy sa one bardziej naturalne i zblizone do zamierzen rezysera, przez co moze nie jest to tak oczoj... jak na prjektorach ktora fabrycznie maja kolory mniej dokladne. Jesli ktos preferuje obrazy dynamiczne i nie chce robi kalibracji to JVC sie tu nie sprawdzi.  

no i kontrast powoduje ze wydaje sie ze obraz jest ciemniejszy, ale skalibrowana 540 siweci podobnie jak 9300. wiec podejrzewam ze 9400 roznicy nie zrobi, za to roznica w kontrascie bedzie b. duża i tego 9400 nie przeskoczy.

@BipoGratuluje choc nie jest to dla mnie niespodzianka ... ;)))

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie stoi JVC choć stał wcześniej. Mam na liczniku gdzieś pewnie z 20.000h oglądanych filmów na wielu projektorach. Przerabiałem kalibrację kilkukrotnie ale po latach wiem jaki obraz lubię najbardziej. I może dlatego taki a nie inny wybór. Każdy widać ma inne indywidualne preferencje. 

Powiem szczerze że po opiniach innych na 99% byłem przekonany że wybiorę JVC a wyszło inaczej. Nie sądzę że jestem ewenementem ale nie ulegam też hypowi.

Może jakbym miał mniejszy ekran i czarne ściany w pokoju kinowym to miałbym inne wrażenia. Dlatego zanim ktoś radykalnie stwierdzi ze coś jest nieporównywalne do czegoś innego należy samemu sprawdzić jeżeli jest to możliwe albo na chłodno wziąć pod uwagę szereg innych parametrów poza samym projektorem.

Bipo zmienił z Sony na JVC bo brakowało mu jasności w HDR. I zupełnie go rozumiem bo z tego samego powodu wybrałem Epsona. Dodałem swoje 3 grosze bo testowałem te maszynki i moim zdaniem ta generacja JVC nie wyciąga z HDR potencjału jak może konkurencja. Przynajmniej poza nocnymi scenami gdzie kontrast ma bardzo dobry kosztem szczegółowości w cieniach. Podobno kalibracja poprawia sprawę szczegółów cieni na JVC ale nie wiem w jakim stopniu. 

Kolory JVC ma ładne ale na Epsonie mi się też bardziej podobały. Są żywsze i jaśniejsze. Ktoś powie że mniej naturalne  i może to i racja ale dla mnie przyjemniejsze. I chyba właśnie o to chodzi aby każdy był zadowolony i mógł sobie o tym swoim hobby porozmawiać. A widzieliście jaki obraz jest w kinie? Peace. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy kupuje to co mu pasuje. Pelna zgoda. Bipo zmienil Sony na JVC, Szewi Epsona 9300 na JVC, Rafal i ja Epsona 7300 na JVC. Kazdy z nas testował inne projektory i spotkalismy się w tym samym miejscu
Konrado_ ciesz się obrazem bo o to chodzi. Poza tym nigdy nie wiadomo czy za np. pól roku nie bedziesz miał rowniez JVC
Pozdrawiam

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku pewnie nie bo zwykle Mam projektory po kilka lat. Ale kto wie. Może kiedyś JVC lub inny native 4k laser? Zobaczymy jak to się będzie rozwijać. Projektor na pewno zawsze będzie u mnie w domu. TV mi nie potrzebne ale projektor musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie TV dla mnie może nie istnieć...:-) Odpalasz projektor,  wysuwa się ekran w moim przypadku i zaczyna się magia kina... 🙂

Ogromny 3metrowy  ekran w podstawie robi efekt WOW za każdym razem jak go rozwijam i zasłania moją 50" leciwą plazmę..:-)

Ostatnio przerobiłem całą sagę z Rocky, pomimo iż znam te filmy na pamięć to pierwszy raz oglądałem je na dużym ekranie. Zupełnie jak bym na nowo oglądał te filmy... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Apple TV, są te filmy dostępne, tak...

Zaciekawiłeś mnie tą sagą o Rocky Balboa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio Terminator 2 w 4K HDR. Chyba najlepszy remaster do 4K. Super się na nowo ogląda.

A co do AppleTV to rzeczywiście fajna ta ich wypożyczalnia ostatnio Jason Bourne w 4k DolbyVision za 7.99 pln kupilem

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądałem Creed II. Wrócił Ivan Drago. Super seria. Męskie kino. 

Co do remasterów właśnie dorwałem pierwszego Aliena Uhd. Jeszcze nie oglądałem ale wrzuciłem z ciekawości urywki i się rozczarowałem. Zarówno dźwiękowo jak i obraz. Ktoś to widział u siebie?

zgadza się duży ekran robi największą robotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ogladałem Aliena w 4k i moim zdaniem jest jak najbardziej ok. Nie jest to poziom remasteringu Terminatora 2 ale w porownaniu do BD jest ogromna roznica. Widocznych jest duzo wiecej szczegółów. Jest tez trochę ziarna ale calośc jak dla mnie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, montas napisał:

Z tym HDR'em na JVC każdy ma swoje preferencje. W moim przypadku gdzie ekran ma 131'' pierwsze co zrobiłem po tuningu HDR to obniżenie jasności lampy. Za bardzo dawało mi po oczach i zdecydowanie bardziej wolę oglądać w trybie low. Gain ekranu 1,2 - i to pomaga.

Zdecydowanie zalecałbym przeskalować EOTF zamiast obniżać jasność lampy. Zmniejszy się APL (średnia jasność) obrazka, a jednocześnie pozostaną mocne efekty czego nie będzie w tym drugim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maciej Koper napisał:

Zdecydowanie zalecałbym przeskalować EOTF zamiast obniżać jasność lampy. Zmniejszy się APL (średnia jasność) obrazka, a jednocześnie pozostaną mocne efekty czego nie będzie w tym drugim przypadku. 

EOTF/gammę zostawię fachowcom😀

8 lat temu kalibrowałeś mojego pierwszego JVCa w Sopocie. Teraz mam ponad 200h na liczniku to już chyba pora na kalibrację nie sądzisz?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, montas napisał:

EOTF/gammę zostawię fachowcom😀

8 lat temu kalibrowałeś mojego pierwszego JVCa w Sopocie. Teraz mam ponad 200h na liczniku to już chyba pora na kalibrację nie sądzisz?😉

JVC można kalibrować po ok. 10 godzinach. Nie zanotowałem dalszego wzrostu stabilności lampy po kilkudziesięciu/kilkuset godzinach. W warunkach studyjnych RS500 rekalibrujemy co ok. 3 miesiące, a lampę wymieniają co rok i kilka msc. To moment, gdy pojawia się jakiś delikatny, ale widoczny "rozjazd" w stosunku do Dolby PRM-4220. W warunkach domowych wystarczy raz na cykl życia lampy, a poprzednią anegdotę przytaczam w celu pokazania, że dryft jest bardzo zbliżony bez względu na wiek lampy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowałem naocznie epsona 9400, niestety w trybie najwyższej lampy ten projektor jest dla mnie za głośny i nie do zaakceptowania z uwagi że mam go blisko głowy. Wiec nie brałem go pod uwagę.
A ja jestem ciekaw dlaczego wybrałeś akurat RS540, a nie X7900? Przecież droższy jest a różnicy w obrazie żadnej. Podobno. I do tego kolor czarny. A Sony było białe. No chyba że dostałeś propozycję nie do odrzucenia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty ring jest piękny... 🙂

jak wiadomo chodzi o kasę,  dostałem na niego bardzo dobra ofertę wiec nawet się nie zastanawiałem nad x7900.. 🙂 Cena znana tylko dla mnie o co prosił sprzedawca, wiec to musze uszanować. 🙂.

Co do koloru to kto wie czy druga część sufitu nie będzie czarna, tylko jeszcze moja żona o tym nie wie... 🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Tak też myślałam że sufit wchodzi w grę. To już wszystko będzie na maxa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...