Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

narazie musze troche odsapnać, kable, listwy, zasilacze liniowe, 4 fotel kinowy, sub, troche filmów i innych pierdół i z niewiadomo czego robi sie cyfra ze Mikołaj stwierdził ze natenczas starczy, a jeszcze black friday sie zbliża... 
Choc nie przecze ze HDR skalibrować muszę i zrobię to wreszcie jak przyjdzie odpowiedni moment.
Gratuluję upgrade'u salki kinowej.

Jutro, żona idzie, z ludźmi z pracy, na miasto a ja odpalam JVC
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie bo pajęczyna się zrobiła... 🙂 Rafał jaki seans szykujesz bo ja mam w planach Player One 4k lub Obcego 4k..Filmy jeszcze w foliach mam na półce..:-)

Ostatnio oglądałem Sully 4k obraz żyleta Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że Twój żart trafił w 10!!!.
Teraz już ściągnąłem ale po lecie jak włączyłem projektor, to po odsłonięciu dekielka zobaczyłem piękną PAJĘCZYNĘ, Normalnie padłem ze śmiechu

Aquaman planuję i może jakiś Batman.
To tak dla efektu, a potem coś ambitniejszego ale już bez fajerwerków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

zaczynam sie zastanawiac nad zmiana aplitunera w salce. obecnie mam 4300H denona wspomaganego koncowka mocy napedzajaca fronty ze wzmacniacza pma1500ae.

Salka nie jest jakas duza bo raptem ~17m2

Rozwazam kilka opcji:

1) ma sens pojscie w 6500H i rezygnacja z dodatkowego wzmacniacza na fronty ?

2) 6500H i zostawienie wzmacniacza na fronty ewentualnie rownolegly updarage do PMA2020AE ?

3) czy juz pojsc po bandzie i wziasc na wyrost i przyszlosciowo 8500H tylko ze do mojego systemu 7.2.4 to raczej na wyrost - bez zadnych dodaktowych wzmacniaczy (dodam ze chodzi mi glownie o kino, odsluch/stereo mam na innym systemie w innym pomieszczeniu)

4) upgrade frontów - w salce mam raczej niewielkie "kolumienki" skrojone pod niewielki metraz tj Zensory 5 jako fronty. Problem jest taki ze moge zmiescic niewielkie kolumny do 90cm wysokosci, wiekszych nie upchne bo beda mi juz wchodzić na ekran. Wiec to jest ograniczenie drugie przestrzen, pod ktora nie ma co brac jakis mega wielkich kolumn. Zensory graja akceptowalnie, ale mam wrazenie ze sa troche za slabe. Stad zastanawialem sie nad zmiana, ale malo jest kolumn w tych rozmiarach. Zensory 7 sa za duze. Myslalem nad Dali Opticonami 5. Jakies inne pomysly kolumn dobrych ktore beda upgadem w sotusnku do Zensorow 5 i maja nie wiecej niz 90 cm wysokosci ? Opticony 5 sie mieszcza bo maja wlasnie jakos 89cm a sa wieksze i maja 6,5" glosnik vs 5" w zensorach plus wstega na wysokie tony  (nie chce mi sie przewieszac ekranu ramowego wyzej, zreszta tam tez nie mam duzego pola manerwu ograniczenie lens shift + podwiesznay sufit nad ekranem, moze gora kilka cm max). 

w testach mozna powiedziec ze Opticony zachwalają.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2862-dali-opticon-5

Jak macie jakies sugestie to beda mile widziane.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze iść w monitory na stojakach, na froncie, ale ja bym chyba już nic nie zmieniał.

Tzn, lepsze kolumny zawsze warto kupić ale w podłogowych bardzo mały wybór, z ograniczeniem wysokości.

Chyba że pójdziesz w te monitory na stojakach....

Pasowało by już wtedy wymienić cały parter, a nie tylko fronty.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze wcisne te zensory 7 niby daloby sie je upchnac (troche gorzej drzwi by sie otwieraly do salki...) zawsze wieksza moc. A piatki wzialbym na boczne surroundy, czy to glupi pomysł ?

Wiem ze zaczynam cudować. Musze posluchac jak graja Opticony 5 jeszcze.

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Możesz jeszcze iść w monitory na stojakach, na froncie, ale ja bym chyba już nic nie zmieniał.

Tzn, lepsze kolumny zawsze warto kupić ale w podłogowych bardzo mały wybór, z ograniczeniem wysokości.

Chyba że pójdziesz w te monitory na stojakach....

Pasowało by już wtedy wymienić cały parter, a nie tylko fronty.

 

 

 

Opticony 5 byly by optymalne weszly by pod ekran i graly by mocniej niz Z5, a Z5 poniewaz to fajne kompatkowe podlogowki i szkoda by mi bylo sie ich pozbywac, walnalbym na boczne surroundy lub na tylne surroundy zamiast zensorow 1. Taki mam plan ;)

wiem, wiem ze mialem juz nic nie wymyslać, ale zamowilem też jakies "srebrne" kabelki zasilajace do oppo - wiem, pogrzało mnie ;)

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze wcisne te zensory 7 niby daloby sie je upchnac (troche gorzej drzwi by sie otwieraly do salki...) zawsze wieksza moc. A piatki wzialbym na boczne surroundy, czy to glupi pomysł ?
Wiem ze zaczynam cudować. Musze posluchac jak graja Opticony 5 jeszcze.
 
Opticony 5 byly by optymalne weszly by pod ekran i graly by mocniej niz Z5, a Z5 poniewaz to fajne kompatkowe podlogowki i szkoda by mi bylo sie ich pozbywac, walnalbym na boczne surroundy lub na tylne surroundy zamiast zensorow 1. Taki mam plan
wiem, wiem ze mialem juz nic nie wymyslać, ale zamowilem też jakies "srebrne" kabelki zasilajace do oppo - wiem, pogrzało mnie
 
Tak jak sami mówicie "gonienie króliczka" szybko się nie kończy.
I to żadne wymyślanie. Chcemy po prostu aby było jak najlepiej. A i zmiany co jakiś czas także są potrzebne.
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, STELVIO napisał:

Tak jak sami mówicie "gonienie króliczka" szybko się nie kończy. emoji16.png
I to żadne wymyślanie. Chcemy po prostu aby było jak najlepiej. A i zmiany co jakiś czas także są potrzebne.

Dokładnie. Zawsze jakis finetuning i odkurzenie zestawu co jakis czas nie jest złe, czasem drobne zmiany jak dolozenie suba czy jakies kabelki i jest zajawka na nowo ;) 

Z Dali w KD jestem zadowolony, wiec najsensowniejsza opcja jest wziasc najwyzszy model z danej serii. Piatki sa ok, ale mogloby byc mocniej i dynamika oglaby byc troche lepsza. Wiec wymiana 5 na 7 na frontach troche pomoże. Piątki mysle ze na bocznych surroundach rozwina skrzydla w KD ;) Ciekawe czy w ogole ktos cwiczyl taka opcje ;)

Ty tez u siebie widze działasz w temacie  (obserwuje dyskusje na forum audio ;) wiec fajnie ze hobby spotyka sie ze zrozumieniem. Ostatnio chyba  tez drugi sub wpadł ? ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie u Ciebie podobnie jak u@raf7705. Też ma na frontach i surround podłogówki. Tylko, że Heco. Jak jest miejsce to po co z nich rezygnować.
Ja to jestem cały czas daleko w polu. Totalny brak czasu. W ogóle mam mało czasu na oglądanie a co dopiero na załatwienie remontu pokoju. Czeka mnie mnóstwo pracy z tym związaną. Może przed świętami uda mi się to zrobić. Fakt drugi sub klipsch r-112 sw dokupiłem jakiś czas temu. I ekran też. Ale projektor to pewnie daleka przyszłość. No chyba że średnia półka. Coś około 6-7tyś. Może uda mi się jeszcze w tym roku pojechać na prezentację do Warszawy. Zobaczymy.
Ale agenta 007 też sobie zamówiłem. Na razie tylko na oledzie 65" będę mógł oglądać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i słowo sie rzekło: Z7 zamowione...Zastanawialem sie jeszcze nad Oberonami 7, ale zawsze cos lepszego bedzie. 

(Majac oddzielny zestaw do stereo bardziej skupiam sie na ten moment na uzupelnieniu / malym upgrade linii w KD).

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni i jak niewiele trzeba żeby się człowiek cieszył. To jednak prawda że faceci nie wyrastają z zabawek. A kobitki z ciuszków.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i słowo sie rzekło: Z7 zamowione...Zastanawialem sie jeszcze nad Oberonami 7, ale zawsze cos lepszego bedzie. 
(Majac oddzielny zestaw do stereo bardziej skupiam sie na ten moment na uzupelnieniu / malym upgrade linii w KD).
No i fajnie
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

No i fajnie emoji16.png

podłogówki piatki już wleciały na boki pokoju, zrobiły miejsce z przodu ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka wzmacniacz / końcówka mocy też będzie wymieniony. A miały być tylko kabelki ;))

 

Wysłane z 1+ 7Pro

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótka piłka wzmacniacz / końcówka mocy też będzie wymieniony. A miały być tylko kabelki default_wink.png)
 
Wysłane z 1+ 7Pro
 
 
 
 
Idziesz na przebój.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótka piłka wzmacniacz / końcówka mocy też będzie wymieniony. A miały być tylko kabelki default_wink.png)

 

Wysłane z 1+ 7Pro

 

 

 

 

Heheh.

To tak jak, ja miałem tylko fronty wymienić

Wymieniłem wszystkie głośniki i subwoofer.

18.5 tys PLN poleciało

 

Oczywiście ze zmiany jestem bardzo zadowolony

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 Grubo, ale jak to juz @STELVIO zauważył czasem fajnie sprobować wprowadzić zmiany do systemu KD :) U mnie mialy byc tylko kable ;)

dziś wieczorem testy nowego wzmaka zintegrowanego. Zdecydowałęm ze zostaje przy opcji 2 systemów: 1 system tylko stereo i 2 KD z opcja stereo

Rozwazalem przez chwile jeszcze opcje z sama koncowka mocy  np Emotiva xpa5 w KD (zamiast integry tylko z jednym power amp), ale opcja mocnego "pieca" z 1 końcówka mocy zwyciezyla na ten moment.

Na szybko kilka spostrzeżeń po unboxingu. Ale to jest duże, cięzkie i solidnie wykonanie oraz zapakowane - naprawde rewelacja (ostatni raz taka euforia była przy rozpakowywaniu oppo). Metalowy korpus alu, wszystkie galki i przyciski metalowe/alu, soldiny kawał pieca, wszyskto opakowane w pokrowcach materiałowych solidne pudło. Made in Japan. Firma u nas niszowa a szkoda, bo brzmi naprawde wyjatkowo. Przy nim moj stary wzmacniacz denona jakiś taki mały ;) NO i bardzo ladnie komponuje sie z Oppo, teraz tlyko amplituner jakos odstaje z wyglądu przynajmniej ;)))

F9YiKjq.jpg

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny.
Nie wykluczam wymiany mojego maranza pm7004 na można coś takiego, właśnie.
Ale to już nie w tym roku.

Gratuluję zakupów, raz jeszcze.

Co to za model?
Bo na ich stronie nie mogę takiego znaleźć...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było starszego brata:

 

ai-3000-b_w_inside.jpg

 

Choć ten też nie jest konstrukcją w pełni zbalansowaną. 

I taki "prawie dual mono" ... jeden transformator i wspólna płytka. Ale wygląda baardzo porządnie, nie wiem jak gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, raf7705 napisał:

 

Co to za model?
Bo na ich stronie nie mogę takiego znaleźć...

https://teac.jp/int/product/ai-2000/feature

i starszy brat:

https://teac.jp/int/product/ai-3000/feature

 

Nie wiem ile to kosztuje ale ja osobiście w kine stawiam dzisiaj na coś takiego ...

jeden taki:

post-33168-0-17958300-1455700197.jpg

post-32-1249229629.jpg

TAG-Mclaren-100X5R-Power-Amplifier-one-c

 

plus 5 takich:

ma700-thx-1-marantz.jpg

 

I jeszcze taki, dobre i prawdziwe Hi-Fi za lat 80-ych:

79384-nikko_alpha_220_power_amp___120_wa

14 minut temu, pmcomp napisał:

A nie lepiej było starszego brata:

 

ai-3000-b_w_inside.jpg

 

Choć ten też nie jest konstrukcją w pełni zbalansowaną. 

I taki "prawie dual mono" ... jeden transformator i wspólna płytka. Ale wygląda baardzo porządnie, nie wiem jak gra.

Sprawdziłem ile to kosztuje ... 12.000 zł !!! Moim zdaniem cena mocno przesadzona. Niestety dzisiaj takie ceny nikogo nie powinny dziwić.

Pokananą powyżej koncówkę NIKKO mozna kupić w super stanie za ... 1.000 zł. I sądzę, że wcale nie zagra gorzej od tego AI-2000.

A jak ktoś chce bez komrpomisów do stereo za kwotę podobna czyli ok. 1000 zł to polecam JBL MPA600 czy MPA400:

 

1125360_mpa_600.jpg

390950c7--fc63.jpg

 

 

albo bezkompromisowego mocowo potwora MPA 1100:

m.jpg

image;s=644x461

 

Można też ze starszej serii JBL 6260:

22349605932_60fde52c89_b.jpg

20180104_123225.jpg

 

 

 

 

Mam, znam i gram na tych wszystkich pokazanych końcówkach.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp mocy na pewno u Ciebie nie brakuje ;) 

Ciekawe sprzęty. Czasem zdarzaja sie fajne i wcale nie najnowsze perełki z super brzmieniem, do tego nie w bandyckich cenach. 

Ceny niestety wielu nowszych sprzetów sa przesadzone w stousnku do możliwości, no ale co zrobić.

Mozna oldschoolowo podejsc do tematu i to jest własnie w tym hobby fajne :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą pięciokanałową końcówkę Tag McLarena można kupić za ok. 3000 zł. Czasem zdarza się nawet za 2500 zł. W tej cenie nie kupi się żadnej lepszej wielokanałowej końcówki !!! Tym bardziej że w środku jest 5 prawdziwych monobloków z własnym zasilaniem. Sprzęt ten znakomicie gra również w stereo. Monobloki Marantz MA700 są też znakomite ale wybieram na Tag McLarena.

A te końcówki estradowe JBL z serii MPA to prawdziwe perełki. Mam ich chyba 4 sztuki. Stosunek mocy do ceny nie do pobicia. Jedna napędza mój drugi system stereo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie PI 4k uhd w końcu zaliczone. Oglądałem razem z żoną i oboje stwierdziliśmy, że fim zrobiony jest rewelacyjnie pod względem obrazu. Na JVC biorąc jego niesamowity natywny kontrast i czerń to sceny nocne wygladaj jak na dobrej klasy TV... 🙂

20191123-222428.jpg

20191123-222627.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę w piątek poogladałem.
Doszedłem do wprawy z przemianą salonu w sale kinową i zajmuje mi to teraz około 20min.
No, obraz rewelacja, teraz naprawdę się cieszę z tego zakupu. Może musiała się trochę lampa wygrzać (mam 65godz dopiero na liczniku) albo moje oko skalibrować do JVC (jak to Szewi mówił).
Naprawa teraz widzę i doceniam, tą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...