Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Konrado_ napisał:

Hej - no nikt mi nie pomoże z optymalnymi ustawieniami MadVr?..., poczekam jeszcze.

user7878 - Ty chyba masz doświadczenia z innym projektorem - starym modelem Epsona, który jest nie tak jasny, ma gorszy e-shift i ostrość, ma 20% słabszy kontrast, inny obiektyw i elektronikę no i ma zupełnie inny HDR. Dlatego w ogóle nie brałem go pod uwagę choć był dostępny o 2kPLN taniej. W nowym modelu nawet przy moim bardzo dużym obrazie HDR daje bardzo czadu w trybie eco, ewentualnie medium. High w ogóle nie używam. Oglądam w trybnie Natural, gdzie dla mnie najlepiej wygąda, z 86% pokryciem szerokich barw. Tryb Digital Cinema ma nieco lepsze pokrycie bo ponad 95% ale musiałbym używać trybu lampy high a i wtedy HDR mógłby byc lepszy.

Ogólenie powiedizano mi w salonie, że HDR w TW9400 to jedna z najlepszych implementacji na poziome z projektorów za 40k-50k PLN (sic!).  Zupełenie nowa elektronika i software w porównaniu do TW9300.

Moim subiektywnym Zdaniem przy dużym ekranie sony 270 nie daje rady właśnie w HDR, nie ma takiego efektu. Wg mojej organoleptycznej obserwacji Epson 9400 to inna liga jeżeli chodzi o HDR. Najtańszy JVC 4k był pomiędzy.

W ogóle okeśliłbym tak: Sony - ciemniejszy ale taki gładszy obraz (z bliższej odległości), Epson - dużo jaśniejszy, z widocznym dynamicznym HDR, czystszy wyraźny obraz. Oba projektory tak samo ciche ale Epson ma jeszcze cichy tryb Medium (wiem też,  że jest cichszy niz poprzedni model), Sony i Epson czernie podobne. Na  tym tle JVC był najlepszy w czerniach ale obraz mi do końca nie leżał o tym kiedy zobaczyłem HDR z Epsona. Musiałbym chyba kupić droższy model, czego z góry nie zakładałem.

Obejżałem w HDR już kilka filmów i muszę powiedzieć że dośc różnią się ich jakości. Takie same ustawienia HDR nie będa pasować do wszystkiego np. duże są różniće między First Man i  Star is Born. Dlatego może miałem wrażenie że w niektórych mieszanych scenach w Star is Born kontrast nieco spadł, ale jak zjechałem suwakiem HDR to problem znikał, ale spadała jasność. Może to tez być problem tego białego sufitu jak pisałeś, bo rzeczywiście coś tam sie odbija i może to powodować pewien problem. W ciemnych scenach problemu nie ma bo nic się nie odbija, w jasnych scenach jest tyle światła że odbicia nie są widoczne na ekranie. No cóż tak na prawdę już przestałem na to zwracać uwagę i oglodając Withe Boy Rick nie widziałem już zadnych niedociągnięć i zarówno kontrast i kolory były wspaniałe, nie spodziewałem się aż takiego skoku jakości obrazu do prjektroa full HD. Dobrze że zmiana HDR to klikniecie jednego przycisku na pilocie, kilka sekund i dostosowane.

Polecam zobaczyć jeszcze ten film  - Test odpowiednika TW9400 - to jest 6050UB w porównaniu z Soniaczami (mówi o swoim 295 i 695). Gość nigdy wcześniej nie miał Epsona i porównuje do doświadczeń z JVC i Sony. Generalnie muszę powiedzieć że ma dość spójne obserwacje z moimi. Poelcam bo to kilka dni temu robił i fajnie opowiada:

Tutaj piszeż że to dobre na początek zabawy z projekcją - cóż nie oglądałem filmu na TV od 16 lat  chyba od zawsze na projektorze 1-2 filmy tygodniowo - kino to moja pasja. Miałem Panasonici, Sanyo, JVC, teraz Epsona - do tej pory zawsze omijałem epsony poza epizodyczną przygodą z TW6600 którego oddałem po 2 dniach, ale ten obecny model zrobił na mnie wrażenie - co chyba widać i dlatego dzielę się moimi wrażeniami co czynię okazjonalnie ;)

Pozdrawiam serdecznie. Teraz czas na muzykę, leżak, słońce....

Fajna laurka dla 9400 ale może lepiej ją napisać w temacie o 9300 ? Czy uważasz, ze całościowo obraz z Epsona 9400 jest lepszy od tego z JVC RS540/X7900 ? Jak tak lub nie to w czym: DVD/BD/4K-HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK postaram się napisać w wolnej chwili tam.

Nie sprawdzałem tego modelu o który pytasz. Sprawdzałem X5900 i w tym kontekscie całościowo trudno powiedzieć. Każdy ma swoje mocene is słabe strony. U mnie szczególne warunki wymuszają że potrzebna jest duża jasność aby napędzić ekran szczególne do efektu HDR. Dodatkowo ważne dla mnie jest PC (gry i internet) i tutaj ostrość i wyrazistość obrazu najbardziej mi leżała w Epsonie. Do filmów lepszy kontrast JVC na pewno pomaga osiągnąć piękny obraz przy optymalnych warunkach pomieszczenia, ekranu i odległościaci oglądania. Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2019 o 20:31, Adam60 napisał:

Fajna laurka dla 9400 ale może lepiej ją napisać w temacie o 9300 ? Czy uważasz, ze całościowo obraz z Epsona 9400 jest lepszy od tego z JVC RS540/X7900 ? Jak tak lub nie to w czym: DVD/BD/4K-HDR ?

Hubio mam pytanie po co założyłeś konto Adam60 ? Zdajesz sobie sprawe że to jest niezgodne z regulaminem forum ?

"10. Zakładanie wiele kont na forum przez tego samego użytkownika. Jeden użytkownik może mieć jedno konto"

https://hdtvpolska.com/forum/guidelines/ 

@Konrado_ ciekawie opisałeś, ale pod katem kontrastu i odwzorowania barw Epsonowi TW9400 bliżej do TW9300 niż do JVC. 

oczywiscie sa to indywidulane parametry i dla jednych ważna jest jasność HDR dla innych zbliansowana jasnosc / czernie przy zachowaniu wiernego odwzorowania barw out of the box.

Dnia 11.06.2019 o 22:18, user7878 napisał:

Rafał 2k oznacza tu FHD a 4k to 4k ;)
 

2K to 2 x Full HD. Full HD to 1K.

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brakowało mi w tym 2K I 4K logiki.
Teraz wszystko jasne.,

Chociaż....
Jest logika w stopniowaniu ale znów brakuje logiki w nazewnictwie.
Bo jeśli brać nazwę z ilości pikseli na dłuższym boku, to...
FHD, to 2K

2*FHD powinno się inaczej nazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

Hubio mam pytanie po co założyłeś konto Adam60 ? Zdajesz sobie sprawe że to jest niezgodne z regulaminem forum ?

"10. Zakładanie wiele kont na forum przez tego samego użytkownika. Jeden użytkownik może mieć jedno konto"

https://hdtvpolska.com/forum/guidelines/

Szewi jak byś poczytał więcej co pisałem to byś widział, że to już wiele razy wyjaśniałem i o sprawie wie też gmeru, ale niestety jak zwykle czytasz moje posty po łebkach albo wcale... Więc nie będę kolejny raz tłumaczył. O sprawie wie administracja forum, ale fajnie, że mamy zaangażowanych strażników pierścienia jak Ty.... :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

Hubio mam pytanie po co założyłeś konto Adam60 ? Zdajesz sobie sprawe że to jest niezgodne z regulaminem forum ?

"10. Zakładanie wiele kont na forum przez tego samego użytkownika. Jeden użytkownik może mieć jedno konto"

https://hdtvpolska.com/forum/guidelines/ 

@Konrado_ ciekawie opisałeś, ale pod katem kontrastu i odwzorowania barw Epsonowi TW9400 bliżej do TW9300 niż do JVC. 

oczywiscie sa to indywidulane parametry i dla jednych ważna jest jasność HDR dla innych zbliansowana jasnosc / czernie przy zachowaniu wiernego odwzorowania barw out of the box.

2K to 2 x Full HD. Full HD to 1K.

Przecież biedaczek logował się przez fb. Ni cholery nie wiem, o co biega z tym logowaniem, tzn na ile jest ono tak traumatyczne, że prowadzi do zmiany konta? ;)

Logowanie to logowanie - nie ma żadnego związku z fb, więc kolega ściemnia aż miło (tzn jak zawsze)

a 2K to FullHD, bo 1080*1980 to ok 2000, czyli 2K, wraz z 4K nastąpiła zmiana arytmetyki ;)

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

Przecież biedaczek logował się przez fb. Ni cholery nie wiem, o co biega z tym logowaniem, tzn na ile jest ona tak traumatyczne, że prowadzi do zmiany konta? ;)

Barnaba słowa: "traumatyczne" i "logowanie przez fb" jakoś nie pasują za bardzo do siebie... :)Cieszy mnie w każdym razie fakt, że moja skromna osoba i jej dzieje na tym forum są ciekawsze dla użytkowników niż taki super proj jak JVC RS540... A na marginesie to logowanie przez fb było tylko jednym z powodów...

W moim temacie o Q9FN zapowiedziałem tą zmianę, wyjaśniłem powody i nic tu nie ukrywałem... Ale po co czytać i się zagłębiać jak można od razu w stylu Szewiego napisać o łamaniu regulaminu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio / Adam bez spięć, byłem ciekaw o co chodzi, bo dwa oczywiste loginy powinny wzbudzić co najmniej pytanie. NIe siedze na forum 24/7 wiec mam zaległości w czytaniu forumowych perypetii ;) A sam wiesz ze z Twoich postów mozna by sklecić książkę, wieć cięzko nadążyć z czytaniem ;)

Dobrze w takim razie ze sprawa jest jasna dla administracji, bo inaczej bylo by to nie ok w stosunku do osob ktorej jednak zaglebiaja sie w zapisy regulaminowe i ich sie trzymają.

Milego dnia :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież biedaczek logował się przez fb. Ni cholery nie wiem, o co biega z tym logowaniem, tzn na ile jest ono tak traumatyczne, że prowadzi do zmiany konta?
Logowanie to logowanie - nie ma żadnego związku z fb, więc kolega ściemnia aż miło (tzn jak zawsze)
a 2K to FullHD, bo 1080*1980 to ok 2000, czyli 2K, wraz z 4K nastąpiła zmiana arytmetyki
Można powiedzieć że arytmetyka się nie zmieniła, poprostu w zaokrągleniu, ilość pikseli na dłuższym boku.
Barnaba słowa: "traumatyczne" i "logowanie przez fb" jakoś nie pasują za bardzo do siebie... Cieszy mnie w każdym razie fakt, że moja skromna osoba i jej dzieje na tym forum są ciekawsze dla użytkowników niż taki super proj jak JVC RS540... A na marginesie to logowanie przez fb było tylko jednym z powodów...
W moim temacie o Q9FN zapowiedziałem tą zmianę, wyjaśniłem powody i nic tu nie ukrywałem... Ale po co czytać i się zagłębiać jak można od razu w stylu Szewiego napisać o łamaniu regulaminu...
Rozwojenie jaźni, było powodem
Bo Adam miał być inny, niż Hubio-Junior....

Żartuje sobie
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazewnictwo 2K i 4K jest zapożyczone z kina  gdzie projektory mają rozdziałkę odpowiednio 2048x1080 i 4096x2160, a same pliki z filmami to np:
- 1998×1080 (2K) lub 3996×2160 (4K) - dla treści 1.85:1.
- 2048×858 (2K) lub 4096×1716 (4K) - dla treści 2.39:1.

W FHD/UHD z kolei aktywna ramka z filmem ma rozdziałkę odpowiednio ~1920x1040/3840x2080 (1.85:1) i ~1920x800/3840x1600 (2.39:1)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial Dark z Netflixa. Na JVC prezentuje się wysmienicie. Ciemne sceny mistrzostwo a do tego mega dobra ostrość. Fajnie nagrany serial. Na TV tak fajnie nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, user7878 napisał:

Polecam serial Dark z Netflixa. Na JVC prezentuje się wysmienicie. Ciemne sceny mistrzostwo a do tego mega dobra ostrość. Fajnie nagrany serial. Na TV tak fajnie nie wygląda.

A czerń bardziej smolista i pełna na JVC czy Sony ZF9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, user7878 napisał:

Polecam serial Dark z Netflixa. Na JVC prezentuje się wysmienicie. Ciemne sceny mistrzostwo a do tego mega dobra ostrość. Fajnie nagrany serial. Na TV tak fajnie nie wygląda.

ogladam właśnie 2 sezon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://hdtvpolska.com/telewizor-z-przyszlosci-sony-zg9-8k-hdr-test/

... i to tyle w kwestii przyszłości projektorów... Jak pisałem... za 5 lat projektory wyginą całkowicie, a osoby z tego wątku, obawiam się, że nie będą miały żadnego projektora... Piszę to dla wszystkich osób rozważających zakup drogich projów aby dobrze się zastanowiły... bo jeśli ktoś celuje w 100'' to naprawdę lepiej chyba poczekać na takie SONY 98'''. Oczywiście jeszcze jest bardzo drogie, ale w jakich cenach były FALDy 75'' jeszcze 5 lat temu czy nawet zwykłe LCD ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Adam60 napisał:

https://hdtvpolska.com/telewizor-z-przyszlosci-sony-zg9-8k-hdr-test/

... i to tyle w kwestii przyszłości projektorów... Jak pisałem... za 5 lat projektory wyginą całkowicie, a osoby z tego wątku, obawiam się, że nie będą miały żadnego projektora... Piszę to dla wszystkich osób rozważających zakup drogich projów aby dobrze się zastanowiły... bo jeśli ktoś celuje w 100'' to naprawdę lepiej chyba poczekać na takie SONY 98'''. Oczywiście jeszcze jest bardzo drogie, ale w jakich cenach były FALDy 75'' jeszcze 5 lat temu czy nawet zwykłe LCD ?

Czyli sugerujesz osobom, które teraz chca kupić projektor, żeby poczekały kilka lat na dostępne cenowo 100" TV?  Tak to mozna czekac do smierci. Poza tym chyba jednak znaczną część osób kupujących high-endowe projektory nie rzuca 100" obrazów tylko 120+.  

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś lubi prowokować, jego zdanie jest tyle warte, co zeszłoroczny śnieg.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem  po projekcji na ogródku i uważam że te 150 cali które wyświetlał to super sprawa, bo nawet jakbym miał taki telewizor to nie zataszczyłbym go tak jak to zrobiłem z projektorem. Tak więc wszyscy się cieszyli i nikt nie zapytał o brak najczarniejszej  czerni i kontrastu bo klimat kina "samochodowego" z dawnych lat rekompensuje to z nawiązką. Polecam spróbować.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, maro18 napisał:

Czyli sugerujesz osobom, które teraz chca kupić projektor, żeby poczekały kilka lat na dostępne cenowo 100" TV?  Tak to mozna czekac do smierci.

Może to nastąpić jeszcze szybciej niż kilka lat... Ja piszę na podstawie swoich doświadczeń. Kupiłem projektor na 100'' bo nie było TV 75'' w normalnej cenie/dobrej jakości... Dosłownie 1,5 roku później kupiłem TV nie wiele drożej niż proj. Na całej operacji "wymiany" straciłem nie potrzebnie kasę... Trzeba było mi poczekać te 1,5 roku... Generalnie jednak nie żałuję bo poznałem magię projekcji, ale czy to było warte jakieś 10 tyś w plecy ? Chyba nie...

23 godziny temu, maro18 napisał:

Poza tym chyba jednak znaczną część osób kupujących high-endowe projektory nie rzuca 100" obrazów tylko 120+.  

Jeśli tak jak najbardziej... Ale nawet w tym wątku user zdaje się ma 100'' ekran...

14 godzin temu, lobbi napisał:

Ja właśnie jestem  po projekcji na ogródku i uważam że te 150 cali które wyświetlał to super sprawa, bo nawet jakbym miał taki telewizor to nie zataszczyłbym go tak jak to zrobiłem z projektorem. Tak więc wszyscy się cieszyli i nikt nie zapytał o brak najczarniejszej  czerni i kontrastu bo klimat kina "samochodowego" z dawnych lat rekompensuje to z nawiązką. Polecam spróbować.

Oczywiście - do ogródków, sal konferencyjnych, pubów i stadionów :) jak najbardziej proje... Tylko pytanie czy w takim JVC za 20 tyś słoneczko albo księżyc nie zdegraduje kontrastu.. ? Hahahahaha... :)  W takie miejsca to chyba lepiej kupić jakiś proj za 3 tyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko ! Dawno mnie tu nie bylo ale widze ze wszystko po staremu :)Hubio / Adam daj  cieszyc sie z projekcji ok? ;) Nie wiem po co torpedujesz w swoich wypowiedziach oraz negujesz zakup prjektora. Tutaj mysle ze kazdy  swiadomie wybral prjektor i wie po co go kupował, oraz dlaczego wybral taka a nie inna markę, wiec nie wiem co chcesz osiagnac piszac w tym watku posty pokroju "projektory wyginą" czy cos w stylu lepiej kupcie TV100" za kilka lat, bo Hubio tak zrobił ;) DUzo osob laczy prjekcje z TV i ok. Ja bez prjektora nie wyobrażam sobie ogladania filmów, natomiast wyobrażam sobie nie posiadanie w ogole TV. Sam w zasadzie dlugo nie mialem zadnego TV bo nie byl mi do niczego potrzebny. Czy to znaczy ze mam teraz wejsc do tematów TV i namawiac sprzedawajcie TV bo szewi tak mowi i kupujcie prjektory ? :) Jesli chciałbym wywołać irytacje, czy politowanie wsrod sympatyków danego modelu TV to pewnie mógłbym tak zrobić ;)

Przypomne ze jesteśmy w temacie miłosników projekcji :) 

Prjektory zawsze były niszą, ale daja niepowarzalny klimat, coś czego  TV  nie beda w stanie zaoferować. A nwet jak będą TV 100" cali to i tak bedzi egrupa zwolleników projekcji, bo to nadal bedzie fajne, oldschoolowe itp :)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, szewi napisał:

Uszanowanko ! Dawno mnie tu nie bylo ale widze ze wszystko po staremu :)Hubio / Adam daj  cieszyc sie z projekcji ok? ;) Nie wiem po co torpedujesz w swoich wypowiedziach oraz negujesz zakup prjektora. Tutaj mysle ze kazdy  swiadomie wybral prjektor i wie po co go kupował, oraz dlaczego wybral taka a nie inna markę, wiec nie wiem co chcesz osiagnac piszac w tym watku posty pokroju "projektory wyginą" czy cos w stylu lepiej kupcie TV100" za kilka lat, bo Hubio tak zrobił ;)

Ja tylko ostrzegałem ludzi żeby dobrze się zastanowili.

40 minut temu, szewi napisał:

Przypomne ze jesteśmy w temacie miłosników projekcji :) 

Prjektory zawsze były niszą, ale daja niepowarzalny klimat, coś czego  TV  nie beda w stanie zaoferować. A nwet jak będą TV 100" cali to i tak bedzi egrupa zwolleników projekcji, bo to nadal bedzie fajne, oldschoolowe itp :)

Jesteśmy na forum, na które zagląda wiele osób. Ktoś kto planuje kupić proj powinien wiedzieć o 2 stronach medalu. Ok. jeśli utratę jakości przeboleje w imię klimatu to ok, ale powinien o tym wiedzieć. 2 lata temu jak TV 75'' kosztowały majątek proje przestały być niszowe. Pewno za parę lat znowu będą, jak piszesz :)

Ja może jeszcze dam 2 szansę projektorowi. Zastanawiam się jednak nie nad JVC tylko SONY... Bipo porównywał oba i bardziej mnie przekonuje do Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy na forum, na które zagląda wiele osób. Ktoś kto planuje kupić proj powinien wiedzieć o 2 stronach medalu. Ok. jeśli utratę jakości przeboleje w imię klimatu to ok, ale powinien o tym wiedzieć. 2 lata temu jak TV 75'' kosztowały majątek proje przestały być niszowe. Pewno za parę lat znowu będą, jak piszesz
Ja może jeszcze dam 2 szansę projektorowi. Zastanawiam się jednak nie nad JVC tylko SONY... Bipo porównywał oba i bardziej mnie przekonuje do Sony
Chłopie weź [beeep]j do forum na temat telewizorów. To jest wątek poświęcony pasjonatom projektów z najwyższej półki. Co za typ
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja naszego projektora https://www.dobreprogramy.pl/Krogulec/Projektor-JVC-DLARS-dla-prawdziwych-maniakow-kina-domowego%2C102765.html

Praktycznie wszystko to o czym piszemy potwierdzone przez kolejnego zadowolonego usera.

Ostatnio montowalem u kolegi X7900. Fajnie na nowo być swiadkiem tej radochy jak sie wszystko odpala pierwszy raz
@szewi a Ty gdzie zniknąles? Tyle miesiecy wakacji?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, montas napisał:

Chłopie weź [beeep]j do forum na temat telewizorów. To jest wątek poświęcony pasjonatom projektów z najwyższej półki. Co za typemoji33.png

Hmm... widać, że niektórym nie starcza wojenka typu OLED vs QLED, chcą jeszcze projektory vs telewizory ?

Kolego i inne osoby co nie rozumieją mnie - odpowiadam:

Jako, że miałem kilka projektorów i na stałe Epsona 9300 i jako, że go wymieniłem dzielę się swoimi doświadczeniami... Chyba mi wolno wyrażać opinie ? Jak bym poczekał 1,5 roku na TV to bym nie stracił 10 tyś. W momencie jak kupowałem Epsona telewizory 75'' kosztowały majątek i dlatego się zdecydowałem na zakup projektora, a nie dlatego, że byłem "pasjonatem" Hahahaha... - co to w ogóle za stwierdzenie ? Co my znaczki zbieramy... ? :)Wtedy ten zakup wydawał mi się logiczny i uzasadniony... Nie wchodziłem na tematy związane z telewizorami tylko właśnie z projektorem... Może wtedy jak ktoś by mnie uświadomił, że za 2 lata w tej samej cenie będzie wypasiony TV z najwyżej półki - inaczej bym postąpił. I dlatego właśnie piszę tutaj o tym ! Może ktoś wejdzie na ten wątek - podjara się JVC, a zamontuje sobie ekran 100'', a za 2 lata będzie miał w tej samej cenie Sony premium 98'' !

Kompletnie nie rozumiem tej krytyki ! Podsumowując:

1. Jakość obrazu w projekcji (nawet tej premium) na dzień dzisiejszy nie jest w stanie doścignąć topowych FALDów czy OLEDów. Świadczą tak o tym testy - głównie przepaść jest w kontraście jak i moje własne doświadczenia. Epson 9300 miał w mojej ocenie jakość trochę wyższą od budżetowego Samsunga MU8002, a Q9FN go zdeklasował o co najmniej 2 długości. Nie jest to tylko moja opinia. Kolega Irokez, który również przesiadł się z Epsona na TV Q9FN napisał na tym forum cyt. "Epson nie ma startu do Q9FN". W końcu gmeru - nasz forumowy guru w innym miejscu pisał, że już od dawna proj mu się kurzy i zamówił sobie TV FALDa 85'', a zachwyca się "bestią" SONY, która ma być także w 98''...

2. Dla osób, które zainwestowały lub mogą zainwestować w specjalną salkę, mają pomieszczenie zaadaptowane w 100% do projekcji, a przede wszystkim celują w ekran 120'' i więcej - wybór proja ma jak najbardziej sens bo wielka przekątna robi wielkie wrażenie, a zakładam, że topowe proje jak to JVC mogą odstawać od topowych TV, ale może nie na 2 długości tylko jedną więc jeśli ktoś chce może zaakceptować spadek jakości na rzecz wielkiej przekątnej. Warto jednak dokładnie wiedzieć na co się piszemy.  Trzeba się też dobrze zastanowić nad tym w jakiej odległości możemy usiąść od ekranu. Ja z odległości 2,8m nie byłem w stanie objąć wzrokiem całego ekranu 16:9. Po prostu był za wielki. Obrazy panoramiczne już szybciej, ale trochę też umykało. To byłem ja... Wiem, że są osoby, które nie mają z tym problemów...

Reasumując, żebyście nie myśleli, że ja jestem jakimś fanbojem itd... (zresztą być może sam kupię sobie to JVC albo Sony, kto wie... ) - osoby celujące w ekran 100'' powinny wiedzieć, że za 2 lub 3 lata będą pewno mogły mieć topowy TV oferujący znacznie lepszą jakość niż projektory. Jeśli nie chcą czekać lub godzą się na niższą jakość od TV lub kochają rzeczywiście klimatyczny, typowo kinowy obraz jaki nam dają proje lub wszystko na raz - niech kupują i będą super szczęśliwi... Byle by wiedzieli o alternatywie... Osoby celujące w ekran 120'' i więcej muszą sobie zaś odpowiedzieć na pytanie czy wolą wielką przekątną i gorszą jakość czy lepszą jakość i niższą przekątną...

Na dzień dzisiejszy kiedy ceny topowych projów = ceny topowych TV 75'' wybór proja wciąż jest logiczny...

 

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...