Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

@szewi, możesz podać linka do tego 'foxa', poproszę:)

to video, czy jakiś plik z kompa? pytam, bo chciałbym uzyskać jak najlepszą jakość do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba @Bipo

plik testowy ze stopki - dzieki uprzejmości uzytkownika Arrow-AV - tutaj odnosnik do postu na dole w stopce ma rozne pliki testowe m.in foxa ;)

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/3038288-official-jvc-rs3000-nx9-jvc-rs2000-nx7-n7-jvc-rs1000-nx5-n5-owners-thread.html#post57334712

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno male "ale" do tych regulacji strefowych. Jak sie dowiedzialem moga one spowodowac (jak sie reguluje kazda ze stref osobno) ze na planszach testowych foxa tlo w ktoryms miejscu tych mini kwadracikow pomiedzy napisami moze sie zmienic  z bialego na lekko zolte, u mnie to widać na jednym ze zdjec planszy testowej foxa. W trakcie prjekcji nic nie widac wiec nie zawracam sobie tym glowy, bo wole miec wyregulowany strefy, niz zostawic po bokach gorsza konwergencje. Korekcja calego panelu natomiast nie daje takich "efektow ubocznych" sprawdzilem. Generalnie tez nie jest zle jak koryguje caly panel bez stref, ale wtedy mam gorsze krance i swiadomosc tego mnie denerwuje (ja u siebie dodatkowo operuje na prawie max zoomie), wiec wyregulowalem sobie tak ze mam prawie idealna zbieznosc w liniach poziomych i pionowych - jak sie patrzy z bardzo bliska (kilka cm od ekranu) na tekst np menu JVC z bliska czy "oppo" latajace po ekranie to nie ma zadnego  rozlazenia sie kolorów.

Tak czy owak raczej nie wracam do ustawien pierwotnych :) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, szewi napisał:

@Barnaba @Bipo

plik testowy ze stopki - dzieki uprzejmości uzytkownika Arrow-AV - tutaj odnosnik do postu na dole w stopce ma rozne pliki testowe m.in foxa ;)

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/3038288-official-jvc-rs3000-nx9-jvc-rs2000-nx7-n7-jvc-rs1000-nx5-n5-owners-thread.html#post57334712

Dzieki Szewi za link. :)

BTW

Jak tam twoje doświadczenia z kalibracją? :)

Są jakieś wstępne efekty"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Narazie bawiłem sie w idealne ustawienia peneli, konwergencji i testowanie  roznych ustawien pod HDR (chyba juz znalazlem takie ktore mi najbardziej odpowiadaja pod kazdy film), potem bedzie zabawa w korekte gammy a kalibracja na samym koncu, wiec bede mial poziomy odniesienia :) Mam troche lektury w temcie korekty gammy, wtedy przystapie do dzialania - na pewno napisze jak to wyglada :)

Kontynuujac LOTR przyszła pora na obejrzenie Hobbita. Powiem tak roznica miedzy Druzyna pierscienia wydanie blu ray w wersji kinowej (film jakby nie bylo sprzed 18 lat...Ale ten czas leci),  a blu rayem Hobbita jest jak miedzy DVD a blu rayem. Momentami ma sie wrażenie z kolei ze oglada sie plyte 4K. Kolory bardzo ladnie nasycone. Cale wydanie LOTR powinno miec taka jakość. Bardzo dobrze widać detale, obraz na JVC jest bardzo ostry, co mam nadzieje chociaz po czesci widac na tych kilku fotach z prjoekcji:

Vcwqukm.jpg

pgC1Dnu.jpg

JCTZjwv.jpg

 

poprawila sie ostrość po tych zabawach z ustawieniami ;) az trudno uwierzyc ze to blu ray.

ten wodospad na pierwszym ujeciu, na zywo obraz jest 3 wymiarowy :) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego filmu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale ujecia Samuga oraz wnetrza Ereboru i poziomy czerni robia mega wrazenie na JVC - obraz bardzo kontrastowy, doslownie wyłazi z ekranu, wybornie to wygląda. Dodatkowo film tak jak poprzednia czesc Hobbita w bardzo dobrej  jakosci, jak na wydanie blu ray full HD.

BMhM1cw.jpg

iduTvi5.jpg

 

(ujecia niezapauzowane wiec foty nieostre).

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szewi

Obejrzalem wczoraj blade runner 2049 w 3D na rs-540. 

Jesli lubisz 3d, to po prostu kup to wydanie. Tak jak podejzewalem, jest to swietny film pod 3d. Spokojne, prawie statyczne kadry w 3d maja autentyczna glebie.

Jeszcze jedno, wklejasz zdjecia tego np smauga. Wyglada jakby czern byla absolutna. Jaki masz tryb lampy i jakie ustawienie iris wowczas? Czy mozesz podejsc do ekranu i sprawdzic czy przypadkiem twoj cien rzucony na czarne tlo, nie jest daleko czerniejszy niz czern jvc? ;) Pytam o to z przekasem, gdyz zaloze sie ze wlasnie tak jest. JVC ma super kontrast, podbijany jeszcze dzieki dynamic iris, ale to wciaz projektor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2019 o 21:02, tybul napisał:

@Szewi

Obejrzalem wczoraj blade runner 2049 w 3D na rs-540. 

Jesli lubisz 3d, to po prostu kup to wydanie. Tak jak podejzewalem, jest to swietny film pod 3d. Spokojne, prawie statyczne kadry w 3d maja autentyczna glebie.

Jeszcze jedno, wklejasz zdjecia tego np smauga. Wyglada jakby czern byla absolutna. Jaki masz tryb lampy i jakie ustawienie iris wowczas? Czy mozesz podejsc do ekranu i sprawdzic czy przypadkiem twoj cien rzucony na czarne tlo, nie jest daleko czerniejszy niz czern jvc? ;) Pytam o to z przekasem, gdyz zaloze sie ze wlasnie tak jest. JVC ma super kontrast, podbijany jeszcze dzieki dynamic iris, ale to wciaz projektor. 

spoko pomysle nad tym wydaniem 3d Blade Runnera - generalnie lubie od czasu do czasu cos obejrzec  w 3d  i wg mnie b dobrze to wyglada wlasnie z racji tej glebi obrazu, braku ghostingu itp. THX w 3d, czyli obraz  3d powinien byc bardz dobry i taki jest. Narazie ogladalem na tym projektorze jeden film w 3d - Pasazerowie.

W kwestii czerni to iris na auto2 lampa low w filmach SDR. Czern jest b dobra, absolutna oczywiscie nie jest, bo taka jest na oledzie, ale momentami jest blisko. Tak jak zauwazyles to wciąż prjektor ;) 

Inna ciekawostka JVC ma w trybie THX ktory jest pod SDR rowniez zalaczony filtr kinowy, czyli do Rec.709 mamy w tym trybie rowniez wykorzystany filtr.

Po ustawieniu zgodnie z recenzja Macka kolorów na Bt2020 w trybie HDR (filtr zalaczony) jak zmieniam na THX filtr pozostaje wlaczony wiec korzysci sa dwie:

nie ma tego charakterystycznego trzasku przy jego zalaczaniu ;) dodatkowo kolory super wygladaja ;) 

Jest to taka ciekawostka, bo z tego co slyszymy filtr kinowy wykorzystuje sie do poszerzenia palety barw w HDR, a tutaj mamy jego wykorzystanie rowniez w SDR ;)

 

przy czym najlepsze jest to, ze nie ma jakiejs widocznej starty w jasnosci z filtrem wlaczonym i wylaczonym. Wg testu tu na portalu bylo to jakies 1% jasnosci mniej z fltrem, aczkolwiek roznica na korzysc kolorow tez nie jest oszalamiajaca i w testach wyszlo 3% wiecej pokrycia szerokiej palety.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zalezy ta czern od irisa jeszcze, zwlaszcza ze dynamiczny masz wlaczony. Ja mam na auto2 rowniez, ale maksymalne otwarcie jakie mi zrobi w SDR to -7, w HDR 0 (wymusilem wczesniej w trybie manual). Zrob test: wymus maksymalne otwarcie iris, kliknij no-image na pilocie zalbo zapusc czarna plansze I wejdz w kadr. Jesli masz zblizona do OLEDu to swoj zglosze na gwarancje ;) ale prawda jest taka ze analogiczny "test" zrobil przypadkowy widz na pokazie tego najnowszego I najdrozszego sony podczas AVS 2018. Po prostu jego cien sie wyraznie odcinal od czerni projektora :) Fakt faktem, ze w rzeczywistosci rzadko mamy takie obrazy.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze clear black na low ale to bardziej wplywa na detale w czerniach. Nie mam wymuszenia na manualnym iris. Na AVS stanowisko Sony bylo slabo przystosowane do projekcji, wiec calkiem mozliwe ze niewiele z tej czerni sie udało zobaczyc :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film Darkest hour. Film oscarowy, swietna kreacja Garego Oldmana, wydanie krecone w pelnym 16:9. FIlm bardzo ciekawy, kolory stonowane, dostosowany do epoki, duzo gry cienia. Prowokuje do myślenia, wciaga od pierwszych minut do samego końca.

LcwTmyB.jpg

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój JVC X7900 już zainstalowany. Jestem już po pierwszych ustawieniach i pierwszym seansie ;)

Moje wrażenia:

Obraz jaki wyświetla ten projektor to jest bajka! Kolory są bardzo żywe, nasycone, obraz ostry i bardzo szczegółowy - całość wygląda przepięknie. Genialne czernie w tym projektorze przekładają się na odbiór innych kolorów które są przez to naturalne i bardzo nasycone. W menu Apple TV te wszystkie ikonki są tak ostre i kolorowe, że obraz jak dla mnie wydaje się jak na TV OLED.

Pozytywnie zaskoczył mnie też poziom hałasu jaki generuje JVC. W trybie LOW jest dużo bardziej cichy od Epsona! Tego projektora praktycznie w ogóle nie słychać przy oglądaniu. Nie słyszę też E-shift. W trybie High jest też do zaakceptowania więc pod tym względem jest super.

Start projektora jest zawsze normalny (w Epsonie co kilka uruchomień trwa to dłużej ) za to wyłącza się dłużej (chłodzi się) - tzn. klikamy podwójnie opcję wyłącz (super - bo w epsonie często przypadkowo wyłączałem projektor) i projektor się wygasza ale całkiem się wyłącza po kilkudziesięciu sekundach.

Wygląd i to jak się prezentuje na suficie - bajka. Kupiłem w kolorze czarnym i na czarnym suficie wygląda extra.

Mam obecnie 3 ustawienia:

HDR do filmów 4k w DV lub HDR - obraz jest świetny, mocno nasycony - rewelacja! Poza tym sam efekt HDR jest świetny. Nie sądziłem, że będzie aż tak mocno widoczny. Mam w domu TV Sony 9305, który ma jeden z najlepszych efektów HDR obecnie na rynku i co mnie cieszy niezmiernie na JVC ten efekt jest bardzo zbliżony. Tzn na TV jest nadal bardziej widoczny ale na JVC jest równie dobry a przez większy ekran te doznania są chyba jeszcze większe. Na moim starszym Epsonie 7300 efekt HDR był widoczny ale bardziej jako zarysowanie a nie takie 100% odczucie. Tutaj jest to świetne. Filmy, które znałem i oglądałem wiele razy teraz puszczam raz za razem, przewijam i nie mogę się nacieszyć jak to wygląda.

Do FullHD mam tryb Natural z lekkimi modyfikacjami i fabryczny THX. Częściej włączam Natural z tego względu, że preferuję jaśniejszy obraz ale oba tryby są bardzo dobre od razu po włączeniu.

Sport - w 4k obraz bajka. Tryb upłynniacza działa w 4k i mecze ogląda się super. Sport w FullHD zależy od jakości transmisji. Mecze Ligi Mistrzów które miałem nagrane do testów z kanału Polsat Sport Premium wyglądają też bardzo dobrze ale te np. z Eleven Sports już gorzej. Na epsonie 7300 było podobnie. Akurat do sportu w 4k to zarówno JVC jak i Epson (mimo braku upłynniacza) nadają się bardzo dobrze.

Co ciekawe i zarazem bardzo ważne to obraz z projektora po wyjęciu z pudełka wydał mi się mało ostry. Tzn był ostry ale nie aż tak jak lubię. Pierwsze co trzeba zrobić to po ustawieniu Focus, Zoom i Shift to wejść w ustawienia Pixel Adjust. To powinien zrobić każdy użytkownik tego projektora! Jak ustawiłem najpierw ogólne wyostrzenie a potem dla każdej strefy (coś genialnego) to obraz stał się tak ostry, że aż nie wierzyłem, że to ten sam projektor. Testowałem na filmie Terminator 2 w 4k na scenach zbliżeń na twarz Lindy Hamilton. Po ustawieniach Pixel adjust obraz jest mega ostry! Na wcześniejszych testach w salonie przy porównywaniu JVC do Sonego 270 nie miałem pojęcia, że to się tam ustawia i trochę bałem się tego braku ostrości. Jak ktoś będzie kiedyś testował JVC RS540/X7900 to pamiętajcie o tym bo to zmienia całkowicie obraz z projektora! Następnie zabawa z Color Profile i Gamma settings - i obraz nabiera kolorów, głębi i staje się wręcz fenomenalny.

Z minusów: dosyć długi czas pomiędzy zmianami formatów wyświetlania (mam nadzieję, że poprawi to nowy kabel HDMI optyczny na który obecnie czekam), stukanie przy zmienianiu się trybów obrazu, brak polskiego menu (o tym chyba nikt nie pisał - dla mnie akurat nie jest to jakiś wielki problem bo używam języka angielskiego ale myślę, że warto o tym wspomnieć).

Projektor jest genialny! Obecnie już będzie ciężko go kupić bo na sklepach są ostatnie sztuki a wchodzą nowe modele w dużo wyższej cenie więc warto pomyśleć o zakupie teraz.

Każdy film jaki puszczam zaczynam jakby oglądać na nowo. Radocha z oglądania filmów wraca ;)

Co do porównania do Epsona 7300 to nie ma sensu tego robić bo JVC jest ponad dwa razy droższym sprzętem więc wszelkie tego typu próby nie mają sensu. Na pewno jednak Epson 7300 dalej będę uważał za jeden z lepszych jak nie najlepszy projektor 4k pod względem ceny do jakości.  Będę zawsze polecał ten projektor w cenie do 7 tys.

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ze jestes zadowolony. Generalnie obswerwacje sie pokrywaja. Kwestia ostrosci po rozpakowaniu tez na to zwrocilem uwage, nawet pisalem o tym (mozna odniesc mylne wraznie, ze jest malo ostry), ale jak sie dobrze to ustawi i strefy to nie ma opcji zeby tutaj byl z tym jakis problem w odniesieniu do innych prjektorow ;) Dlatego  porownywanie prjektora do innych bez poswiecenia odpowiedniego czasu na setup moze dać mylne wrazenie / wnioski. 

jak ustawi sie profil koloru bt2020 i korzysta z trybu THX to na szczescie nie ma tego trzasku przy przelaczaniu z SDR na HDR i odwrotnie, bo przyznam rowniez jest to wkurzajace jak sie zalacza/wylacza filtr ;) ja korzystam do FHD z trybu THX i filtr mam zalaczony caly czas :)

HDMI optyk powinien troche skrocic te czasy synchronizacji.

 

Grales juz w cos na nim ? ;) To teraz czas obejrzeć Najdluzszy marsz Billyego Lynna w 60 klatkach ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do krótkiej listy irytujacych mnie spraw ktore ma ten prjektor moge dopisać (podejrzewam ze to efekt uboczny dzialania uplynniacza) pionowe czarne cienie widoczne na czarnym tle ponizej bialego napisu. Widać to na wygaszaczu oppo (caly ekran czarny) pod latajacym bialym napisem "oppo" na czarnym tle,  jak sie spojrzy na przedłużenie liter p (trzeba sie dobrze wpatrzec w ekran,  bo nie jest to cos co widac od razu na pierwszy rzut oka) Dodam, ze zaobserwowalem to tylko na tej 1 planszy,  w trakcie filmow  tego nie widziałem, a ogladam tylko z uplynniaczem.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego u siebie. Też mam uplynniacz włączony. A przy starcie projektora na napisie i-dla tez to widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłem tego u siebie. Też mam uplynniacz włączony. A przy starcie projektora na napisie i-dla tez to widać?

Nie tylko na wygaszaczu oppo.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie kabel hdmi optyczny. Jest nareszcie upragnione 4k HDR 60Hz ;)
Nie poprawił się natomiast czas pomiędzy przełączaniem się trybów po HDMI. Trwa to ciut za długo. Wydaje się, że to jeden z minusów JVC.
Kabel kosztowal mnie 73$ z przesyłką do PL. Czas to 14 dni.
Projektor z dnia na dzien zaskakuje mnie bardziej. Wszystko co na nim oglądam nabiera nowego wymiaru. Stare filmy znowu cieszą.
Kilka fotek
Mam pytanie do sygnalu z dekodera tvsat. Normalnie pokazuje mi glebie kolorow w 8bit. Dekoder ma mozliwosc wymuszenia albo 10 bit albo 12bit. Jednak wtedy obraz traci nasycenie. Dalej jest ostry ale kolory troche traca nasycenia. Czy sygnal z TV leci w 8bit i tak trzeba zostawić?
Na ostatnich fotkach wklejam te 3 przypadki.cb0e9b478bf2d2235029548b8d9d2a97.jpg9fae9d7409c28fb3826afebe1db9188d.jpg29de7976929a0fb59cac2048a523c05c.jpg19a68935f50e87cac4175b4e4e655ba7.jpg0f272d1785b0b028c70aec02cc4914ca.jpg8157456f51bbb43506b6a5af8ec48437.jpg994e26702ea056ffd8525d1300ec2d0d.jpg109e43c602920f82de6910b81e2365f1.jpg2cc7321138716b139304709d25789396.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał SDR w 8bit tak ale czy 4k HDR tez? Nasz operator NC+ na kanale Canal+4k puszcza mecze piłkarskie w 4k i HDR. Wydaje się jednak że tez idzie to w 8bit- przynajmniej tak u mnie lepiej wyglada.

Kabel ten z amazona tez ok. Cenowo to 5xtaniej niż u nas w sklepach.

riddle i szewi będziecie zamawiali kalibrację projektorów? Ja czakam na wybicie 100h i będę zamawiał. Bawiac się ustawieniami widac jak wielkie możliwości kalibracyjne mają te projektory.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, user7878 napisał:

 

i [mention=159398]szewi[/mention] będziecie zamawiali kalibrację projektorów? Ja czakam na wybicie 100h i będę zamawiał. Bawiac się ustawieniami widac jak wielkie możliwości kalibracyjne mają te projektory.

 

 

@user7878 Ja raczej na pewno bede robil kalibracje.

Do tego chce sie tez powbawic moim spyderem w kwestiach gammy (moze sie czegoś nauczę, bo mam juz caly zestaw, tylko musz enzalezc jakis wolny weekend na to ;)

no i zobaczyć - potestować te slynne krzywe gamma o ktorych mowa :) 

@Bipo mnie przkeonał  do testów Panasonika i patrzac na efekty nie wykluczone ze cos zadzialam w temacie. Tutaj bardzo fajny artykul o tym jak wyglada HDR  normalnie, jak z wgranymi krzywymi custom gamma oraz jak to wyglada jak pobawimy sie HDR optimizerem w Panasie - wyglada to generalnie ze miazga na korzysc rozwiazania JVC + tone mapping z Panasonica.

tutaj zajawka (dzieki Bipo za link - bardzo fajny i informacyjny artykul?

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=de&sp=nmt4&u=https://rehders.de/technik-spezial-hdr-so-sieht-es-aus/&xid=17259,15700021,15700186,15700191,15700248

i kolejny przydatny link dotyczacy kalibracji przy uzyciu HCRF:

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=de&sp=nmt4&u=https://rehders.de/beamer-und-tv-kalibrieren-ein-leitfaden-fuer-anfaenger/&xid=17259,15700021,15700186,15700191,15700248

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2019 o 10:25, user7878 napisał:

Sygnał SDR w 8bit tak ale czy 4k HDR tez? Nasz operator NC+ na kanale Canal+4k puszcza mecze piłkarskie w 4k i HDR. Wydaje się jednak że tez idzie to w 8bit- przynajmniej tak u mnie lepiej wyglada.

Kabel ten z amazona tez ok. Cenowo to 5xtaniej niż u nas w sklepach.

riddle i szewi będziecie zamawiali kalibrację projektorów? Ja czakam na wybicie 100h i będę zamawiał. Bawiac się ustawieniami widac jak wielkie możliwości kalibracyjne mają te projektory.

 

Zdecydowanie wykonam kalibrację ale zastanawiam się tiez nad zakupem własnej maszyny na kalibrację. Spectral Calman https://calman.spectracal.com sie wydaje zie bardzo dobrze działać  z projektorami JVC.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2019 o 10:32, szewi napisał:

@user7878

@Bipo mnie przkeonał  do testów Panasonika i patrzac na efekty nie wykluczone ze cos zadzialam w temacie. Tutaj bardzo fajny artykul o tym jak wyglada HDR  normalnie, jak z wgranymi krzywymi custom gamma oraz jak to wyglada jak pobawimy sie HDR optimizerem w Panasie - wyglada to generalnie ze miazga na korzysc rozwiazania JVC + tone mapping z Panasonica.

 

Szewi i tu mi trochę przykro bo ja Ci od pół roku pisałem, że Panasonic z tymi trybami HDR robi genialną robotę... :) Jak pisałem, że Oppo Szewiego tego nie potrafi to jedyne co mi odpisałeś to - "hubio zostaw w spokoju moje Oppo" :) koniec cytatu... W każdym razie jaki by nie był wyświetlacz tryby HDR na Panasonicu działają super...

Pisałem kiedyś chyba, że były tu problemy z odczytem HDR z filmów Netflixa... Więc dementuję to... Wczoraj empirycznie sprawdzone - optymalizacja HDR działa także z netflixowymi filmami HDR...

Podsumowując docelowo Panasonic ze mną zostanie już bardzo długo... Ma DV, HDR10+, mnóstwo opcji regulacji... Ciekawe czy MK kalibruje również taki sprzęt... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...