Skocz do zawartości
szewi

JVC RS540/X7900 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.12.2021 o 17:51, burz napisał:

Jaka jest "dobra cena"?

8800zł ostatecznie się zdecydowałem

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, boreira napisał:

8800zł ostatecznie się zdecydowałem

Daj znać jak odpalisz. Jak wrażenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 440 to jednak kilka oczek niżej:

-brak filtra - mniejsza paleta kolorów, RS540 to te zielenie i czerwienie ma takie nasycone dzięki filtrowi.

-kontrast - Mniejszy kontrast co daje mniej trójwymiarowy obraz. Filtr tutaj też pomaga w uzyskaniu fenomenalnego kontrastu

-brak przesłony - gorszy poziom podstawowej czerni.

do 540/x7900 idą też chyba chipy które wykazały lepszą charakterystykę parametrów podczas quality control.

I 440 przestali sprzedawać już dobre lata temu więc sprzęt musi być coś tam używany.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Konrado_ napisał:

Ale 440 to jednak kilka oczek niżej:

-brak filtra - mniejsza paleta kolorów, RS540 to te zielenie i czerwienie ma takie nasycone dzięki filtrowi.

-kontrast - Mniejszy kontrast co daje mniej trójwymiarowy obraz. Filtr tutaj też pomaga w uzyskaniu fenomenalnego kontrastu

-brak przesłony - gorszy poziom podstawowej czerni.

do 540/x7900 idą też chyba chipy które wykazały lepszą charakterystykę parametrów podczas quality control.

I 440 przestali sprzedawać już dobre lata temu więc sprzęt musi być coś tam używany.

 

 

a jak porównasz 540 do 520? bo właśnie kupiłem 520.. :)

W dniu 20.12.2021 o 23:34, burz napisał:

Z jakim przebiegiem? W PL kupiłeś?

2000h na lampie także już sporo ale po za tym sprzęt bardzo zadbany, kupiłem w stanach (mam tam rodzinę) przez forum AVS. Napisałem ogłoszenie i pare osób się odezwało na priv, które wymieniają sprzęt na nowe JVC laserowe. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO filmów dość podobnie w SDR. Z tym że w trybie HDR nie działa dynamiczna przesłona i baza czarnego jest wyższa.

Do gamingu 520 się nie nadaje. Nie ma tryby low latency i input lag jest tragiczny.

Trochę słabsza ostrość bo e-shift trochę starszy i algorytm inny.

I już ma kilka dobrych a węic trochę musi być przechodzona. Ale nowa lampa i jest jak nówka nieśmigana :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Konrado_ napisał:

DO filmów dość podobnie w SDR. Z tym że w trybie HDR nie działa dynamiczna przesłona i baza czarnego jest wyższa.

Do gamingu 520 się nie nadaje. Nie ma tryby low latency i input lag jest tragiczny.

Trochę słabsza ostrość bo e-shift trochę starszy i algorytm inny.

I już ma kilka dobrych a węic trochę musi być przechodzona. Ale nowa lampa i jest jak nówka nieśmigana :)

 

dzięki za konkretną odpowiedź!

45 minut temu, Konrado_ napisał:

DO filmów dość podobnie w SDR. Z tym że w trybie HDR nie działa dynamiczna przesłona i baza czarnego jest wyższa.

Do gamingu 520 się nie nadaje. Nie ma tryby low latency i input lag jest tragiczny.

Trochę słabsza ostrość bo e-shift trochę starszy i algorytm inny.

I już ma kilka dobrych a węic trochę musi być przechodzona. Ale nowa lampa i jest jak nówka nieśmigana :)

 

acha sprawdziłem że tryb low latency jest, nie wiem czy sensownie działa bo nie mam gier.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boreira napisał:

dzięki za konkretną odpowiedź!

acha sprawdziłem że tryb low latency jest, nie wiem czy sensownie działa bo nie mam gier.... :)

Jak nie grasz to nie jest Ci do szczęścia potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Konrado_ napisał:

DO filmów dość podobnie w SDR. Z tym że w trybie HDR nie działa dynamiczna przesłona i baza czarnego jest wyższa.

Nie ma tryby low latency i input lag jest tragiczny.

 

RS520:

Dynamiczna przysłona w HDR działa.

Jest tryb low latency.

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

RS520:

Dynamiczna przysłona w HDR działa.

Jest tryb low latency.

 

Nie działa. Wg specyfikacji też jest info. Informacja od instalatora JVC:

As far as the RS520 vs. RS540, so far e-shift 5 hasn't been reported to be a huge leap vs. e-shift 4. The RS540 does allow for the use of the dynamic iris with 4K HDR content where the RS520 needs an external device to do this (I'm using HDLinker to do this on my RS520). 

LLM jest rzeczywiście już w 520 (w 500 na pewno nie ma). Nie wiem tylko czy 2 540 nie został poprawiny względem 520.

540 jest generalnie bardziej Plug and Play w HDR ma lepsze krzywe gamma pod ten standard.

Jak ktoś używa MadVR róznica między 520 i 540 jest bardzo mała.

 

 

 

 

Edytowane przez Konrado_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Konrado_ napisał:

Nie działa. Wg specyfikacji też jest info. Informacja od instalatora JVC:

 

 

A to, że działa masz od użytkownika RS520 czyli ode mnie.

Ponieważ w necie można natknąć się na goowno warte śmieciowe informacje rozprzestrzeniane przez lamerów, co widać na twoim przykładzie, odsyłam cię do manuala:

https://av.net.pl/download/DLA-RS620_520_420_PL_VRSv1_instrukcja_2017.pdf

Nie powiem na której stronie, poczytaj sobie, może się czegoś jeszcze nauczysz.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Konrado_ napisał:

 

540 jest generalnie bardziej Plug and Play w HDR ma lepsze krzywe gamma pod ten standard.

 

Projektor należy skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

A to, że działa masz od użytkownika RS520 czyli ode mnie.

Ponieważ w necie można natknąć się na goowno warte śmieciowe informacje rozprzestrzeniane przez lamerów, co widać na twoim przykładzie, odsyłam cię do manuala:

https://av.net.pl/download/DLA-RS620_520_420_PL_VRSv1_instrukcja_2017.pdf

Nie powiem na której stronie, poczytaj sobie, może się czegoś jeszcze nauczysz.

NO to Panie użytkowniku jesteś w błędzie i dziwne ze się do tej pory nie zorientowałeś. 

Kiedy 520 otrzymuje sygnał HDR iris jest w pełni otwarta a dynamiczna przesłona jest wyłączona. To jest właśnie główne usprawnienie które przyniosło wprowadzenie 540 w której już działa jak w innych trybach. 
 

Instrukcja która zalinkowałeś nic w tej materii nie mówi. 
 

chyba ze było jakieś późniejsze firmware które zrobiło z 520 prawie 540?

Generalnie dla różnych przedziałów iris projektor ma różne sety krzywych gamma  a w 520 dla krzywej ST jest jeden set i dlatego praca przesłony jest wyłączona 

Poczytaj trochę artykułów na ten temat w sieci. Ja byłem tez użytkownikiem. Dlatego na przyszłość grzeczniej proszę bo sam o sobie piszesz jak kogoś obrażasz nie ważne czy mając racje czy jej nie masz. 
 

https://www.avsforum.com/threads/official-jvc-rs520-rs620-x7500-x9500-owners-thread.2729761/page-144

 

A tutaj cytat z oficjalnej specyfikacji RS540 gdzie mówią o tym ze dynamiczna przeslona dla HDR została wprowadzona:

Udoskonalony dynamiczny HDR - Upgrade 2018

Wszystkie projektory JVC oferują wysoką jasność oraz najwyższy w branży kontrast rzeczywisty i dynamiczny, które są kluczowe dla właściwego wyświetlania obrazów HDR. Nowa aktywna inteligentna przysłona obiektywu jest teraz dostępna także dla sygnału HDR po to, aby zapewnić widzom najbardziej dynamiczne obrazy HDR jakie kiedykolwiek były dostępne w projektorach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 20:02, burz napisał:

Mam od czterech lat soniaka hw65, skalibrowany przez firmę Macieja (z raportu: kontrast on/off 11.260:1 na ekranie adeo grey 0,9). Po kupnie nowego tv jakoś rzadziej włączam projektor, bo po prostu na tv są dużo lepsze czernie, na co wcześniej (miałem plazmę) nie zwracałem uwagi.

Z projektora nie zrezygnuję, ale myślę o zamianie soniaka na JVC.

Chcę wyraźnie lepszego kontrastu (pasy na filmach panoramicznych, kosmos w Interstellarze), chętnie e-Shift i HDR (Rec. 2020) - mam odtwarzacz UHD i kupuję filmy w tym formacie. Na ten moment mogę sobie pozwolić jedynie na sprzęt z drugiej ręki i niestety nie pokroju 540... W grę wchodzi RS 420/440... RS49... X500... jakiś pominąłem?

Czy to ma sens? Jeśli tak, to ile realnie są warte te sprzęty i przede wszystkim, który z nich godnie zastąpi HW65? A może, jeżeli nie mogę dołożyć do serii 500, dać sobie spokój?

Dla podsumowania - miałem dziś w domu skalibrowanego RS440 i różnica była na tyle znacząca, że już został, zastępując HW65. To jak najbardziej miało sens ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrado_ napisał:

NO to Panie użytkowniku jesteś w błędzie i dziwne ze się do tej pory nie zorientowałeś. 

Kiedy 520 otrzymuje sygnał HDR iris jest w pełni otwarta a dynamiczna przesłona jest wyłączona. To jest właśnie główne usprawnienie które przyniosło wprowadzenie 540 w której już działa jak w innych trybach. 
 

Instrukcja która zalinkowałeś nic w tej materii nie mówi. 
 

chyba ze było jakieś późniejsze firmware które zrobiło z 520 prawie 540?

Generalnie dla różnych przedziałów iris projektor ma różne sety krzywych gamma  a w 520 dla krzywej ST jest jeden set i dlatego praca przesłony jest wyłączona 

Poczytaj trochę artykułów na ten temat w sieci. Ja byłem tez użytkownikiem. Dlatego na przyszłość grzeczniej proszę bo sam o sobie piszesz jak kogoś obrażasz nie ważne czy mając racje czy jej nie masz. 
 

https://www.avsforum.com/threads/official-jvc-rs520-rs620-x7500-x9500-owners-thread.2729761/page-144

 

 

Proponuję skonsultować twoja wiedzę z Mackiem Koperem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Proponuję skonsultować twoja wiedzę z Mackiem Koperem.

A Ja Tobie proponuje z Arturem Kowalikiem z JVC. Widzę żeś uparty i wiesz lepiej niż cały świat i samo JVC. NO cóż. Dla mnie koniec tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kalibrację zbieżności paneli robi się z wyłączonym e-shiftem, czy obojętnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Konrado_ napisał:

A Ja Tobie proponuje z Arturem Kowalikiem z JVC. Widzę żeś uparty i wiesz lepiej niż cały świat i samo JVC. NO cóż. Dla mnie koniec tematu. 

Artur Kowalik nie pracuje w JVC. JVC nie ma już swojego przedstawicielstwa w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pmcomp napisał:

Artur Kowalik nie pracuje w JVC. JVC nie ma już swojego przedstawicielstwa w Polsce.

Zajmuje się dystrybucją projektorów dla JVC w Polsce i jest ekspertem technicznym  od JVC. Chyba wszystkie nowe JVC w Polsce przechodzą przez jego ręce (poza importem prywatnym). Jak masz gwarancje JVC i coś się stanie zgadnij kto dostaje ten projektor i kto go naprawia :) Także masz niedokładne info. Zadzwoń do niego i porozmawiaj. Bardzo miły i uczynny inżynier.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrado_ napisał:

Zajmuje się dystrybucją projektorów dla JVC w Polsce i jest ekspertem technicznym  od JVC. Chyba wszystkie nowe JVC w Polsce przechodzą przez jego ręce (poza importem prywatnym). Jak masz gwarancje JVC i coś się stanie zgadnij kto dostaje ten projektor i kto go naprawia :) Także masz niedokładne info. Zadzwoń do niego i porozmawiaj. Bardzo miły i uczynny inżynier.

Mój tata mawiał: wiesz, że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele.

 

Po pierwsze AV Net Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją nie dla JVC w Polsce tylko jest dystrybutorem w Polsce m.in. produktów JVC z działu professional, na swój własny rachunek i na swoje ryzyko. https://av.net.pl/Index.html

Po drugie Pan Artur Kowalik jest tam Dyrektorem Sprzedaży, a nie "ekspertem technicznym od JVC" co absolutnie nie znaczy, że się nie zna na sprawach technicznych. Zna się. Czy jest inżynierem? Nie wiem ale stawiam, że nie, mogę to sprawdzić, po prostu do niego zadzwonię.

 

Jeśli wszystkie przez ciebie przekazywane tutaj informacje tak wyglądają to ... czytelnicy sami wyciągna odpowiednie wnioski, patrz pierwsze zdanie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, burz napisał:

Dla podsumowania - miałem dziś w domu skalibrowanego RS440 i różnica była na tyle znacząca, że już został, zastępując HW65. To jak najbardziej miało sens ;)

Gratulacje, dżejwiki są mega,ja po nowym roku będę robił pokój od nowa w nowym domu.Masz możliwość to dorzuć kakibrację od Kopera w d[beeep]3 pod kompa i madvr wersja113,będziesz w siódmym niebie, no i na czoooorno ile się da pokój. 

D[beeep]3 miało być

D c i P3 dlaczego beep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to mam problem z kablem hdmi - supra 12m... No signal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...