Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-75FX780E | TEST | 75", matryca VA Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic TX-75FX780E | TEST | 75", matryca VA Ultra HD

W tegorocznej ofercie telewizorów marki Panasonic, znajdziemy dwa referencyjne telewizory OLED, oraz znacznie więcej telewizorów LCD na każdą kieszeń. W dniu dzisiejszym postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszemu modelowi, wykonanemu właśnie w technologii ciekłokrystalicznej (jako, że testy serii OLED FZ800 i FZ950 już za nami). Jest nim FX780, który w swoim 75" wydaniu nosi nazwę TX-75FX780E. Słyszeliście już o nim chociażby podczas premiery na Majorce. Wybór tak dużej przekątnej ma swoją uzasadnioną przyczynę. Po pierwsze uważamy, że rok 2018 stoi dużymi telewizorami, ponieważ można je nabyć w bardzo rozsądnych cenach. Po drugie w tym rozmiarze oferuje matrycę VA z bardzo dobrym kontrastem co ma swoje uzasadnienie jako ogromny telewizor do kina domowego. Mniejsze przekątne tego telewizora mają zaś matryce IPS o lepszych kątach widzenia, ale gorszej czerni. Mogą one być praktyczne np. jako telewizory do codziennego oglądania telewizji czy graniu na konsoli.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze - spodziewałem się więcej po tym Panasonicu. Niby wysoki model ale czegoś w nim brakuje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządnego HDRu

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem takiego kupić do sypialni ale okazało ,ze matryce ma IPS Zrezygnowałem i kupiłem oleda -oczywiście panasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF poniżej 75 cali ma faktycznie Ips . Ciekawe jaka jest różnica między ex i xf w 75 calach. W teście na forum XF ma trochę lepsze parametry od XE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otrzymasz to proszę podziel się opinią na temat FX780.

Też myślę nad 55" bo do mich potrzeb właśnie potrzebny mi bardziej IPS.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak otrzymasz to proszę podziel się opinią na temat FX780.

Też myślę nad 55" bo do mich potrzeb właśnie potrzebny mi bardziej IPS.

Jestem zadowolony. Kolory naturalne, odwzorowanie ruchu bardzo dobre. Matryca podświetlana bardzo równomiernie. Uważam że to dobry sprzęt w tej klasie cenowej. Co byś chciał wiedzieć?

 

Czerń nie jest jak smoła, ale jest wystarczająco dobra by komfortowo oglądać wideo i cieszyć się jakością obrazu.

 

Jedyny minus jaki zauważyłem to wejście antenowe. Jest zbyt głęboko w wyniku czego przy łamanej wtyczce nie schowasz kabla pod zaślepką.

 

Pilot też szału nie robi w porównaniu do tego od st50. Nie ma podświetlenia klawiszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Interesuje mnie głównie jakość obrazu czy jest szczegółowy w detalach itp. Jasność w jasnym pomieszczeniu, płynność w ruchu i w sumie tyle. Jakaś fota? Gdzie kupiłeś i jak nie tajemnica za jaką kwotę. Z jakiej odległość oglądasz 55cali. Ja mam od 2 do 3.5m i wolałbym 65 ale cena dużo wyższa. Rozważam tego Panasa i LG SK ale SK droższy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Interesuje mnie głównie jakość obrazu czy jest szczegółowy w detalach itp. Jasność w jasnym pomieszczeniu, płynność w ruchu i w sumie tyle. Jakaś fota? Gdzie kupiłeś i jak nie tajemnica za jaką kwotę. Z jakiej odległość oglądasz 55cali. Ja mam od 2 do 3.5m i wolałbym 65 ale cena dużo wyższa. Rozważam tego Panasa i LG SK ale SK droższy . 
Jakość obrazu bardzo dobra. Jasność mam ustawioną na 0 w trybie prawdziwe kino i dla mnie jest ok, a nawet musiałem się przyzwyczaić przesiadając się z plazmy. Płynność ruchu ok.
Siedzę 2.5 m od tv, według mnie mógłby być większy ;)
Jedyne co to czerń pasów w filmach jest srebrzysta.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to nie Oled.

A jak z Netflix, Youtube 4kHDR? Czy odtwarza pliki z dysku czy pendrive bez problemu? Czy obsługuje DolbyVision? 

A te srebrzenie pasów to widoczne pewnie w całkowitej ciemności.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku trochę przeszkadzały mi te srebrzyste pasy, obecnie się przyzwyczaiłem i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: co ciekawe, pomimo zastosowanej matrycy IPS kąty przy których obraz nie traci na jakości wcale nie są powalające.

Czy bylibyście zainteresowani amatorskim testem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 cali ma matrycę va więc kąty pewnie jeszcze gorsze niż w Twoim. Odnośnie recenzji to jak najbardziej pisz. W necie brak info o tym tv, pisano o 49 calach ale czy to to samo?

Edytowane przez Jarosław Świtoń
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie kumam tego całego halo z kątami. Oglądałem ten tv  w wersji 75 cali, widziałem też inne ledy i zastanawiam się jak bardzo trzeba zejść z osi żeby się obraz pogorszył. Przy normalnym oglądaniu na wprost, katy 15 i 30 stopni nie widziałem pogorszenia obrazu. Kto ogląda tv z takiego kąta, że spadek jakości jest?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, db4 napisał:

Przyznam się, że nie kumam tego całego halo z kątami. Oglądałem ten tv  w wersji 75 cali, widziałem też inne ledy i zastanawiam się jak bardzo trzeba zejść z osi żeby się obraz pogorszył. Przy normalnym oglądaniu na wprost, katy 15 i 30 stopni nie widziałem pogorszenia obrazu. Kto ogląda tv z takiego kąta, że spadek jakości jest?

Też się często z tego śmieję. Zwłaszcza jak o wadach VA w zakresie kątów piszą osoby, które oglądają filmy w salce kinowej idealnie na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Grzegorz_K napisał:

Update: co ciekawe, pomimo zastosowanej matrycy IPS kąty przy których obraz nie traci na jakości wcale nie są powalające.

Czy bylibyście zainteresowani amatorskim testem? :)

Ja bardzo chętnie.  Interesuje mnie ten model albo LG SK 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2018 o 23:01, Grzegorz_K napisał:

Update: co ciekawe, pomimo zastosowanej matrycy IPS kąty przy których obraz nie traci na jakości wcale nie są powalające.

Czy bylibyście zainteresowani amatorskim testem? :)

Jak kolego posiadasz jeszcze ten telewizor czy już oddałeś?

Ostatnio byłem w Euro i był ten model na wystawie , pod kątem widoczne były ruchome pasy o szerokości około 15 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam zbytnio czasu na test ale napiszę po kilku tygodniach użytkowania :

Na plus:
+ Jakość obrazu, naprawdę daje radę
+ Odwzorowanie ruchu i kolorów w trybie prawdziwe kino z lekkimi modyfikacjami
+ Bardzo dobry tryb wygaszania mimo krawędziowego podświetlenia
+ Szybkie smart TV

Na minus:
- w matrycy IPS spodziewałem się lepszych kątów widzenia
- oglądając po ciemku tv, ciemne sceny pozostawiają niedosyt po wcześniejszym użytkowaniu plazmy
- pilot, najwyższy LCD LED dostał pilota takiego jak niegdyś telewizory z niższej półki

PS. Żadnych pasów nie zauważyłem, może trafiłeś na wadliwy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po dzisiejszej wizycie w MM. Dobry naturalny obraz ale niestety na wprost. Pod kątem obraz szybko ciemniał. Według mnie w porównaniu z LG SK 8500 obraz w panasonicu ciemniejszy. Mimo że naprawdę obraz reprezentowal sie dobrze to ja jednak potrzebuje lepsze kąty i jasność.  Więc chyba raczej model SK 8500 lub przy obecnym spadku LG 65SK9500 może jednak 9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...