Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-75FX780E | TEST | 75", matryca VA Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co osobiście testowałem to Panasonic mimo krawędziowego podświetlenia dysponuje lepszym local dimmingiem niż 8500. Czy ciemny? Hmm, powiem Ci, że u mnie jasność na 0, podświetlenie na 20/100. W warunkach domowych raczej nie będziesz podświetlał to na Max. Panasonic trzyma cenę, lg rzeczywiście w dół.

Potwierdzam po dzisiejszej wizycie w MM. Dobry naturalny obraz ale niestety na wprost. Pod kątem obraz szybko ciemniał. Według mnie w porównaniu z LG SK 8500 obraz w panasonicu ciemniejszy. Mimo że naprawdę obraz reprezentowal sie dobrze to ja jednak potrzebuje lepsze kąty i jasność.  Więc chyba raczej model SK 8500 lub przy obecnym spadku LG 65SK9500 może jednak 9500.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z podświetleniem to masz rację ale te kąty są rzeczywiście słabe i to w sumie jest największa przeszkoda.

Obecnie mam IPS i w dzień nie widać spadku kolorów z boku, a przy tym Panasie niestety .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma i używa na co dzień tego tv w wersji 75", może się podzielić spostrzeżeniami  i ma jakieś doświadczenie w porównaniu z Sony 75xf9005 ?

Czy różnica w cenie (ok 2000zł) pomiędzy tymi modelami przekłada się znacząco na jakość obrazu ?

Większość komentarzy i opinii jakie znajduję dotyczą mniejszych przekątnych i jak widzę (po ilości postów w danym dziale) większą popularność ma Sony (choć i tam dominują posty na temat modeli z mniejszymi przekątnymi).

Doczytałem tutaj że Panasonic nie obsługuje DTS, czy to problem który może być rozwiązany z czasem poprzez aktualizację.

Czy oznaczenie modelu 780 może sugerować że producent wypuści za jakiś czas modele z wyższą cyferką (poprzednie 900,950,1000) ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma podświetlanie krawędziowe, a Sony FALD. Różnica będzie na pewno. W mniejszych przekątnych nawet nie ma co porównywać, bo Panasonic poza 75" jest na IPS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem właśnie Tomasz Chmielewski opublikował test tego samego modelu na matrycy IPS :

http://www.tvtest.pl/panasonic-55fx780-test/

 

Jak wiadomo na matrycy VA z tej serii jest tylko jeden model w rozmiarze 75'' a wszystkie pozostałe wielkości są na matrycach IPS, i wyniki testu są dość zaskakujące :

>>Maksymalna jasność w trybie HDR, na planszy zajmującej 5% (słownie: pięć procent) powierzchni ekranu, wyniosła zaledwie 67 cd/m^2 , , a na 10% planszy wynik był sporo lepszy (344 cd/m^2) i utrzymał się przez pełne 3 minuty. 

>>W trybie “prawdziwe kino”, przy opcji “adaptacyjne sterowanie podświetleniem” ustawionej w pozycji “pośrednie”, współczynnik kontrastu ANSI wyniósł zaledwie 683:1

>>Maksymalna rozdzielczość dynamiczna, przy włączonym układzie Clear Motion, wyniosła 550 linii. 

>>>>Bardzo dobre odwzorowanie barw jest główną zaletą Panasonica 55FX780.

 

Poniżej pełny test :

http://www.tvtest.pl/panasonic-55fx780-test/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie cieszę się, że jednak nie czekałem i zakupiłem na początku 2018 roku model 58EX780. Raz, że poprostu jest lepszym telewizorem to jeszcze ma jednak te 3" więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten telewizor w wersji 75 cali 2 tygodnie temu. Co tu durzo pisac? Jak to Panasonic, jakosc wykonania TV i obrazu jest niesamowita. Duzy plus, matryca jest lustrzana, przy tak duzym TV robi to ogromne wrazenie w salonie. Co do obrazu to moim zdaniem jest to najlepszy TV w tej kategori (75cali), porownywalem z konkurencja, Sony i Samsung moim zdaniem odstaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...