Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.08.2018 o 20:30, peterka1000 napisał:

No dokładnie kolego . Nie chce się mi bawić z jakimś specjalnym traktowaniem telewizora , bo dla mnie to jest poprostu nie do zaakceptowania . Płacisz za szmelc 13000 zł i jeszcze musisz zwracać uwagę czy się nie przegrzeje , wypali czy co tam jeszcze . Jak LG da mi na piśmie czy inny producent Oleda : że do końca świata jak mówi Owsiak będą w nieskończoność wymieniać mi tv na nowy jak się co kolwiek utrwali ( a muszę tutaj nadmienić że jestem bezkompromisowym purystą obrazu i potrafię w 5 sekund zobaczyć piksel martwy , czy jaki kolwiek błąd obrazu , a w plazmach nawet najmniejszy duszek doprowadzł mnie do szału ) to wtedy bym się zastanowił nad oledem . Tak czy siak mam zagwozdkę co kupić , tzn co do ZD9 czy Samsunga Qleda  mam przynajmniej gwarancję producenta 5 letnią , a na Panasa niestety tylko 2 letnia . Więc o ile się nie boję ZD9 bo coś tam ich jeszcze jest w sklepach , więc jak coś można wymienić na inny , Samsunga tym bardziej bo dopiero co się pojawił ale co do Panasa się boję że jak coś bedzie nie tak to tylko zwrot kasy mi pozostanie , bop w razie czego nie będą mieli mi co dać w zamian w tej klasie . Więc tak jak kolega napisał chyba pozostaje mi Soniak ZD9 . Zresztą jak kupie w necie to do 14 dni będe mógł go potestować sobie czy zastąpi godnie mojego obecnego Soniaka 55w905a . 

Skoro piszesz ze Oled do SZMELC to po co w ogole sie zastanawiasz nad Oledem

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konrado75 napisał:

Skoro piszesz ze Oled do SZMELC to po co w ogole sie zastanawiasz nad Oledem

Zwykły trolling. Do tego TVN po 12 godzin... Koń by się uśmiał ?

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Plebann napisał:

LG artefakty, Sony mniej, ale za to efekt najgorszy, rwany obraz jak by "gubił" klatki, qled najgorsze artefakty. Jak bym miał na czymkolwiek z tego oglądać sport to bym się załamał.

Muszę zobaczyć jak wygląda to przy tych samych filmach ale z usb a nie yt (to już mam przygotowane, plus mecze nagrane z C+) i z innymi ustawieniami upłynniania.

Obejrzałem ten filmik na swoim C7 na ustawieniach de-judder 4, deblur 10 i nie było tragedii w tym filmie o którym mówisz. Praktycznie zero zauważalnych artefaktów. Oczywiście sytuacja jest inna jak się ustawi de-judder na 10 i de-blur na 10 - wtedy widać dość sporo artefaktów.

Poza tym trzeba pamiętać, że nigdy nie zostanie wymyślony idealny upłynniacz. Te upłynniacze to jedynie próba "zgadywania" jaki powinien być obraz między klatkami i nie ma możliwości aby odtworzyć idealnie obraz międy klatkami. To jest jedynie ułomny półśrodek aby radzić sobie z materiałami o niskim klaktażu. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem problemu są materiały z fpsem na poziomie 50+. Np. niektóre materiały na canal+ 4k HDR są nadawane w 50 klatkach/sek. Idealnie jeszcze wciąż nie jest, ale i tak jest to przeskok jakościowy.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Subman napisał:

 

Poza tym trzeba pamiętać, że nigdy nie zostanie wymyślony idealny upłynniacz. Te upłynniacze to jedynie próba "zgadywania" jaki powinien być obraz między klatkami i nie ma możliwości aby odtworzyć idealnie obraz międy klatkami. To jest jedynie ułomny półśrodek aby radzić sobie z materiałami o niskim klaktażu. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem problemu są materiały z fpsem na poziomie 50+. Np. niektóre materiały na canal+ 4k HDR są nadawane w 50 klatkach/sek. Idealnie jeszcze wciąż nie jest, ale i tak jest to przeskok jakościowy.

Otóż to. Dla każdego kto ma problem ze zrozumieniem zasad działania interpolacji polecam krótką serię (5 odcinków) na ten temat:

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, peyo111 napisał:

Mysle ,ze sugerowanie sie jakoscia obrazu majac za zrodlo YT  to lekkie nieporozumienie

A czemu?

Jaki mam lepszy sposób żeby zasymulować sytuację rzeczywistą, jaką zastanę w domu? Mówię o tym, co będzie dostępne, czyli sport z satelity, 1080i w nienajgorszym (kilkanaście Mb) bitrejcie. 

Jeżeli masz gdzieś przykładowe pliki video które można użyć do określenia sposobu działania upłynniacza - chętnie przyjmę.

31 minut temu, Damiano85 napisał:

Dla każdego kto ma problem ze zrozumieniem

Nie mam problemów, mam problem z tego przetestowaniem i przewidzeniem działania w domu.

Dodatkowo informacje zawarte w testach nijak się mają do rzeczywistości (znaczy - rozumiem - każdy widzi to inaczej, co innego jest w stanie zaakceptować i co innego się podoba). Moim zdaniem można by tutaj coś poprawić - jakieś przykładowe wideo w popularnych źródłach (film, sport z tv, uhd jakieś) i nagranie tego co pokazuje tv na kamerze - myślę pozwoli zobaczyć "cośtam".

I jeszcze offtop: na starym TV (Samsung JU 7000) przy materiale z sat miałem ustawione 0 - 0 i włączony ten system wstawiający klatkę czarną. I to było dla mnie jedyne sensowne ustawienie, jakiekolwiek popchnięcie ustawienia upłynniacza generowało artefakty, jestem na to wrażliwy. W świecie OLED wszyscy piszą, że BFI to zło niedające się używać, to dodatkowo wprowadza zamieszanie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Plebann napisał:

A czemu?

Jaki mam lepszy sposób żeby zasymulować sytuację rzeczywistą, jaką zastanę w domu? Mówię o tym, co będzie dostępne, czyli sport z satelity, 1080i w nienajgorszym (kilkanaście Mb) .

Kazdy szanujacy sie sklep ma chyba jakas instalacje antenowa. Jaki problem podlaczyc  i obejrzec jakis program z naziemnej tv cyfrowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejuder powoduje najwięcej artefaktów i nie powinien być ustawiony wyżej niż 0 jeśli kogoś takie artefakty denerwują. Proste.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem po wizycie w sklepie :D

Chce kupić 65C8 lub 65AF8

W sklepach doradzają różnie, co wybrać? Chodzi mi tylko o obraz. Oglądamy filmy, Netflixa i normalną telewizję :)

Nie porównuje pod względem systemu i wyglądu bo tutaj mam już swoją opinie :D,

Mam czas dwa dni na zastanowienie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MarcinKK napisał:

Witajcie, jestem po wizycie w sklepie :D

Chce kupić 65C8 lub 65AF8

W sklepach doradzają różnie, co wybrać? Chodzi mi tylko o obraz. Oglądamy filmy, Netflixa i normalną telewizję :)

Nie porównuje pod względem systemu i wyglądu bo tutaj mam już swoją opinie :D,

Mam czas dwa dni na zastanowienie się?

Jeżeli interesuje Cię tylko jakość obrazu to Sony jest nadal lepszym wyborem pod tym względem. Głównie ze względu na lepiej działającą 'łagodną gradację' i ruch. LG C8 jest pod wieloma względami lepszym telewizorem, przede wszystkim w kontekście szybko spadających cen. Za parę miesięcy różnica w cenie pomiędzy C8 a AF8 będzie gigantyczna. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Sony jest nadal lepszym wyborem pod tym względem

Nie do końca. Limiter ABL na LG jest dużo mniej agresywny, dlatego jasne obrazy wyglądają lepiej w LG. Do tego lepszy HDR, więc takie śmiałe generalizowanie dot. jakości obrazu nie jest do końca uzasadnione. (oczywiście z ruchem i łagodną gradacją się zgadzam, chociaż LG w modelach 2018 zrobił mały krok do przodu)

@MarcinKK Dwa dobre tv. Naprawdę największą różnicą w realu będzie system.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fio2 napisał:

Nie do końca. Limiter ABL na LG jest dużo mniej agresywny, dlatego jasne obrazy wyglądają lepiej w LG. Do tego lepszy HDR, więc takie śmiałe generalizowanie dot. jakości obrazu nie jest do końca uzasadnione. (oczywiście z ruchem i łagodną gradacją się zgadzam, chociaż LG w modelach 2018 zrobił mały krok do przodu)

@MarcinKK Dwa dobre tv. Naprawdę największą różnicą w realu będzie system.

Najbardziej zależy mi na informacji dotyczącej obrazu przy normalnym oglądaniu. Kupuje, odpalam tv i oglądam np. Netflix TVN HBO itp. Bez specjalnego wybierania idealnych filmów itp. do normalnego użytkowania :) System chyba LG bardziej mnie przekonuje, pilot jest ciekawy :D ale ostatecznie ma decydować tylko obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcinKK napisał:

Najbardziej zależy mi na informacji dotyczącej obrazu przy normalnym oglądaniu. Kupuje, odpalam tv i oglądam np. Netflix TVN HBO itp. Bez specjalnego wybierania idealnych filmów itp. do normalnego użytkowania :) System chyba LG bardziej mnie przekonuje, pilot jest ciekawy :D ale ostatecznie ma decydować tylko obraz

Musisz sam ocenić na podstawie recenzji. Nie powiem Ci dokładnie, który obraz będzie lepszy (nawet pomijając subiektywne preferencje). Mam C8 jestem bardzo zadowolony, ale nie miałem okazji porównywać go do Sony. Moją opinię opieram jednie na wiedzy z internetów, a ta mówi, że obydwa tv wyświetlają obraz bardzo podobnie. Tak piszą Ci, którzy testowali i mają daleko większe doświadczenie.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fio2 napisał:

Musisz sam ocenić na podstawie recenzji. Nie powiem Ci dokładnie, który obraz będzie lepszy (nawet pomijając subiektywne preferencje). Mam C8 jestem bardzo zadowolony, ale nie miałem okazji porównywać go do Sony. Moją opinię opieram jednie na wiedzy z internetów, a ta mówi, że obydwa tv są bardzo podobne.

Wiesz coś może na temat przyciemniania obrazu? Podobno to jest w grach + jak masz obraz nieruchomy taki jak np. tvn24, tvn info itp. to przyciemnia cały obraz znacząco. Wyszła poprawa oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka historia z mocnym ściemnianiem ekranu, ale ktoś pisał, że to oprogramowanie nie jest już dystrybuowane przez Sony. Kilka tv natomiast, że tak się wyrażę "uwaliło" do czasu nowego oprogramowania. O ten problem pytaj w wątku Sony.

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fio2 napisał:

Musisz sam ocenić na podstawie recenzji. Nie powiem Ci dokładnie, który obraz będzie lepszy (nawet pomijając subiektywne preferencje). Mam C8 jestem bardzo zadowolony, ale nie miałem okazji porównywać go do Sony. Moją opinię opieram jednie na wiedzy z internetów, a ta mówi, że obydwa tv wyświetlają obraz bardzo podobnie. Tak piszą Ci, którzy testowali i mają daleko większe doświadczenie.

Skłaniam się w kierunku C8. Na pewno jest różnica między B7 a C8 nie tylko cenowa. Jesteś wstanie powiedzieć dlaczego wybrałeś akurat C8? w tym momencie to różnica ok. 4000 zł w sklepie, bierzemy na raty ale nie wiem czy jest sens dokładać tyle. Z innej strony widziałem na forum parę b7 z wadami a c8 jakoś cisza. Piszą tylko, że jest inna matryca - nowsza ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat technologii OLED a tym bardziej o C8 zapewne najwięcej do gadania będą mieć osoby, które co najwyżej TV widziały w sieciówce albo wogóle. ? Wybaczcie ale po prostu pchało mi się to na język. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawać tyle kasy więcej to chce chociaż wiedzieć czy mam za to jakieś konkretne +. W testach piszą, że obraz się różni ?

17 minut temu, Monaro napisał:

 

Bardziej mam dylemat między B7 vs C8. Bo B8 a C8 to już niewielka różnica. W sklepie gdzie kupuje 800 zł

Pytanie czy w C8 jest nowszego typu matryca? Czy w stosunku do B7 nie ma na różnych planszach takich skaz od razu?

Może ktoś coś wie :)

Jeszcze jest 65 C7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinKK napisał:

Jesteś wstanie powiedzieć dlaczego wybrałeś akurat C8?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, MarcinKK napisał:

Wydawać tyle kasy więcej to chce chociaż wiedzieć czy mam za to jakieś konkretne +. W testach piszą, że obraz się różni ?

Bardziej mam dylemat między B7 vs C8. Bo B8 a C8 to już niewielka różnica. W sklepie gdzie kupuje 800 zł

Pytanie czy w C8 jest nowszego typu matryca? Czy w stosunku do B7 nie ma na różnych planszach takich skaz od razu?

Może ktoś coś wie :)

Jeszcze jest 65 C7 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelach 2018 jest nowsza matryca (inna niż w modelach 2017). Nie wiadomo, czy lepsza, ale we wszystkich testach serii 8 oraz zdjęciach plansz 5% wydaje się, że poprawiono banding. Seria 8 wydaje się trochę jaśniejsza (szczególnie C8) od zeszłorocznych modeli (różnica niewielka, ale tak wyszło w testach). Posiada ulepszoną funkcję ochrony przed ewentualnym wypaleniem loga stacji. Ma szybszy procesor z ulepszonym 4 etapowym przetwarzaniem (od C8 wzwyż). Od C8 w zwyż nowe modele posiadają tzw. łagodną gradację (w testach pisano, że gubi szczegóły w detalach, ale mnie się bardzo podoba. Mimo wszystko gorsza niż w Sony). Wprowadzono funkcję "dynamic toolmaping", która jest bardzo przydatna w materiałach HDR (szczególnie w grach). LG z 2018 mają zaimplementowaną obsługę głosową. Dla mnie bardzo przydatna w niektórych momentach. Jeszcze nie wszystko działa jak na reklamach, ale działa coraz lepiej (LG rozszerza możliwości działania z każdym nowym oprogramowaniem).

Tyle za C8. Co za serią 7? Wszystkie wprowadzone różnice mogą wydać się mało istotne. Jakość wyświetlania poprawiła się niewiele w porównaniu do różnic, jakie były pomiędzy serią 6 i 7. Seria 7 jest obecnie zdecydowanie tańsza. Niewiele gorsza, ale dużo tańsza.

Jeżeli cena jest istotna - kup 7, bo jest bardziej opłacalna. Jeżeli pieniądze są mniej istotne kup serię 8, bo jest lepsza.

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fio2 napisał:

W modelach 2018 jest nowsza matryca (inna niż w modelach 2017). Nie wiadomo, czy lepsza, ale we wszystkich testach serii 8 oraz zdjęciach plansz 5% wydaje się, że poprawiono banding. Seria 8 wydaje się trochę jaśniejsza (szczególnie C8) od zeszłorocznych modeli (różnica niewielka, ale tak wyszło w testach). Posiada ulepszoną funkcję ochrony przed ewentualnym wypaleniem loga stacji. Ma szybszy procesor z ulepszonym 4 etapowym przetwarzaniem (od C8 wzwyż). Od C8 w zwyż nowe modele posiadają tzw. łagodną gradację (w testach pisano, że gubi szczegóły w detalach, ale mnie się bardzo podoba. Mimo wszystko gorsza niż w Sony). Wprowadzono funkcję "dynamic toolmaping", która jest bardzo przydatna w materiałach HDR (szczególnie w grach). LG z 2018 mają zaimplementowaną obsługę głosową. Dla mnie bardzo przydatna w niektórych momentach. Jeszcze nie wszystko działa jak na reklamach, ale działa coraz lepiej (LG rozszerza możliwości działania z każdym nowym oprogramowaniem).

Tyle za C8. Co za serią 7? Wszystkie wprowadzone różnice mogą wydać się mało istotne. Jakość wyświetlania poprawiła się niewiele w porównaniu do różnic, jakie były pomiędzy serią 6 i 7. Seria 7 jest obecnie zdecydowanie tańsza. Niewiele gorsza, ale dużo tańsza.

Jeżeli cena jest istotna - kup 7, bo jest bardziej opłacalna. Jeżeli pieniądze są mniej istotne kup serię 8, bo jest lepsza.

Dzięki za sporą ilość przydatnych informacji :) Gradacja lepsza jest w SONY, może być to zauważalne? C8 kosztuje tyle co AF8. Mam starego Sonego, który materiał kiepskiej jakości wygląda dobrze w porównaniu do innych LCD. Rozumiem, że jesteś posiadaczem C8? :) Teraz ponownie wybrałbyś LG? :) 

W testach Rtings jest, że przed kalibracją jest duża różnica między c7 a c8. Czy sam w domu ustawie tak żeby dorównywał c8? Są jakieś ustawienia uniwersalne?

Pre.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarcinKK napisał:

Teraz ponownie wybrałbyś LG?

Tak. Jestem fanboyem Sony od kiedy kupiłem w Pewexie radiomagnetofon dwukasetowy za 165 USD. Wszystko, co może być Sony, kupuję Sony. Mam jednak kolegę, który 2 miesiące wcześniej kupił XE90 i po doświadczeniach z Androidem zdradziłem tą markę. Jestem bardzo zadowolony z C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fio2 napisał:

Tak. Jestem fanboyem Sony od kiedy kupiłem w Pewexie radiomagnetofon dwukasetowy za 165 USD. Wszystko, co może być Sony, kupuję Sony. Mam jednak kolegę, który 2 miesiące wcześniej kupił XE90 i po doświadczeniach z Androidem zdradziłem tą markę. Jestem bardzo zadowolony z C8.

Posiadasz 55 czy 65?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MarcinKK napisał:

 

W testach Rtings jest, że przed kalibracją jest duża różnica między c7 a c8. Czy sam w domu ustawie tak żeby dorównywał c8? Są jakieś ustawienia uniwersalne?

Pre.jpeg

Ja bym się tym zbytnio nie sugerował. Różnica między egzemplarzami tej samej serii może być spora.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...