Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, JAWER1 napisał:

Witam
Mam 65C8 od 2 tygodni. Już ładnie wisi, skonfigurowany, ustawiony podobnie jak kalibracje z netu. Obraz bajka (to już chyba wszyscy wiedzą)
Mam pytanie do osób, które mają ten telewizor podpięty do amplitunera, który obsługuje Dolby Atmos.
Czy dźwięk z filmów z netfliksa, lub innego źródła, który jest zakodowany w Dolby Atmos, jest przez hdmi z naszego C8 przenoszony do amplitunera w taki sposób, że jest prawidłowo dekodowany?
Dlatego pytam, bo gdzieś na jakimś zagranicznym forum wyczytałem w recenzji, że przekazywane jest tylko Dolby TrueHD. Ale to była recenzja z przed roku, może to było kwestia kabli lub softu?
Proszę o info, gdyż w planach mam zmianę mojej leciwej Yamachy na coś z obsługą DAtmos.

Ten tv prześle (po HDMI ARC) ci atmosa zakodowanego w Dolby Digital+. To taki uboższy atmos, np z netflixa. Amplituner musi go potrafić rozkodować, a nie każdy to potrafi.

Za to prawie każdy potrafi obsłużyć "prawdziwego" atmosa "zaszytego" w kodeku Dolby TrueHD ze źródeł typu player UHD czy odtwarzacz sieciowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
A jak b8 lub c8 otwarza pliki m2ts czy to Blueray 1080p czy 4k?
Czy ten procek czy alfa 7 czy alfa 9 otwarza poprzez usb wyzej wymienione pliki?
Jezeli nie to zostaje tylko jakis wyzszy model DUNE czy nvidia shield
Ale w sumie fajnie by bylo podpiac do nowego OLEDA czy b8 czy c8 dysk ssd 1tb z filmami 4k i cieszyc sie super obrazem i dzwiekiem bez zadnych innych pudelek zewnerrznych
Pozdrawiam
grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, grzeskul napisał:

Witam
A jak b8 lub c8 otwarza pliki m2ts czy to Blueray 1080p czy 4k?
Czy ten procek czy alfa 7 czy alfa 9 otwarza poprzez usb wyzej wymienione pliki?
Jezeli nie to zostaje tylko jakis wyzszy model DUNE czy nvidia shield
Ale w sumie fajnie by bylo podpiac do nowego OLEDA czy b8 czy c8 dysk ssd 1tb z filmami 4k i cieszyc sie super obrazem i dzwiekiem bez zadnych innych pudelek zewnerrznych
Pozdrawiam
grzeskul

Odtwarza m2ts (Dźwięku ATMOS/TrueHD w takim filmie nie dekoduje dlatego trzeba wrzucać taki film do kontenera mkv)

Moze być też problem z dyskami HDD ktore wymagają większego zasilania niz to ze standardowego USB , mam taki dysk 1TB HDD ktory działał (przynajmniej na początku) w poprzednim TV Samsunga, w LG C8 niestety juz nie ma takiego portu dedykowanego pod HDD ale niektóre dyski działają normalnie (mój WD My Passport niestety nie) i przenoszę pliki na pendriva SSD ale to taka mała niedogodność... :)

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendrive SSD o pojemnosci 256gb i wsi gra -czyli film pelne 4k dziala jak z plyty  dzwiek i obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, grzeskul napisał:

czyli film pelne 4k dziala jak z plyty  dzwiek i obraz ?

Tak jak napisałem wyżej jeśli to będzie m2ts z dźwiękiem TrueHD/Atmos nie będzie bez względu na dysk (No chyba że dysk [płyta] BD z odtwarzacza BD :P ). Jeśli to bedzie inny format to rozdzielczość i dźwięk odtworzy chyba każdy.

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dodatkowe pudełka wokół TV (nie licząc amplitunera) to tak , przynajmniej będziesz miał spokój z formatami video i dźwięku ;) 

Nie znam sie na tych odtwarzaczach Media Center itp Mnie wystarcza ten SMART w TV co jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Jeśli lubisz dodatkowe pudełka wokół TV (nie licząc amplitunera) to tak , przynajmniej będziesz miał spokój z formatami video i dźwięku ;) 

Nie znam sie na tych odtwarzaczach Media Center itp Mnie wystarcza ten SMART w TV co jest....

mam kolekcje pelnych blueray full hd na hdd i odtwarzam czasami na dune d1 lecz mysle ,ze pora przesiasc sie na 4k i w tym roku mysle nad tv(lg b8 lub c8) i otwarzacz moze i dune pro 4k oraz jakis tuner sat 4k (vu solo4k,duo4k)JAK WYJSC W SWIAT ULTRA HD to na pelnej petardzie,bo NETFILX I AMAZON PRIME to nie wszystko

a jak z dzwiekiem w c8? starczy czy warto dokupic soundbara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, grzeskul napisał:

a jak z dzwiekiem w c8? starczy czy warto dokupic soundbara?

Chwilę sie zastanawiałem na soundbarem... ale głośniki grają przyzwoicie jak na TV, na 20m²  w zupełności wystarczą... do filmów jednak tylko kina 5.1 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grzeskul napisał:

Witam
A jak b8 lub c8 otwarza pliki m2ts czy to Blueray 1080p czy 4k?
Czy ten procek czy alfa 7 czy alfa 9 otwarza poprzez usb wyzej wymienione pliki?
Jezeli nie to zostaje tylko jakis wyzszy model DUNE czy nvidia shield
Ale w sumie fajnie by bylo podpiac do nowego OLEDA czy b8 czy c8 dysk ssd 1tb z filmami 4k i cieszyc sie super obrazem i dzwiekiem bez zadnych innych pudelek zewnerrznych
Pozdrawiam
grzeskul

Wbudowany odtwarzacz w tv bez problemu i bez utraty na jakości obrazu odtwarza po usb filmy 4k z hdr10/dv w formatach .m2ts/.mkv/.mp4 problemem niestety jest brak możliwości otworzenia ścieżki Atmos/TrueHD na każdym wymienionym formacie (a nie tylko .m2ts jak CezaR wspominał) przez ten odtwarzacz. Żeby była jasność oczywiście odtwarza wszystkie pozostałe ścieżki także nie ma sytuacji 'no audio' ;) . Co do dysku ja posiadam HDD 4TB WD Elements™ SE i wszystko śmiga.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że DZIAŁA ?

Napisałem że trzeba taki plik wrzucić do kontenera mkv (w domyśle ze trzeba wybrać inny format dźwięku jeśli jest możliwy a zazwyczaj jest)

 

Tak gwoli wyjaśnienia! :)

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stracić na jakości dźwięku szczególnie jak zrobimy z tego zwykle AC3 czy DTS. Ale z drugiej strony, będzie działać

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma co sie lubi to... ... :D

Lepszy rydz niż nic

Lepszy wróbel w garści niż...

itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam już parę dni LG 55C8 zakupiony w sklepie Digital+
Wrzuciłem plansze testowe i na jednej z plansz wyszedł banding temat był poruszany w tym wątku mimo to postanowiłem zrobić zdjęcie i zapytać co o tym sądzicie?
Pozostałe kolory ok brak wypaleń jak i żółtego zafarbu na białym tle.926098fed528bf246aed289a0aec3071.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marek206 napisał:

Witam,mam już parę dni LG 55C8 zakupiony w sklepie Digital+
Wrzuciłem plansze testowe i na jednej z plansz wyszedł banding temat był poruszany w tym wątku mimo to postanowiłem zrobić zdjęcie i zapytać co o tym sądzicie?
Pozostałe kolory ok brak wypaleń jak i żółtego zafarbu na białym tle.

Słabo to wygląda. Robiłeś już kompensacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słabo to wygląda. Robiłeś już kompensacje ?
Tak robiłem, zdjęcie trochę przekłamuje jest trochę szarego na prawej stronie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, marek206 napisał:

Tak robiłem, zdjęcie trochę przekłamuje jest trochę szarego na prawej stronie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

"Troche" to zdecydowanie za mało. Masz wadliwy egzemplarz matrycy. Reklamuj to. Powinni wymienić.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marek206 napisał:

Witam,mam już parę dni LG 55C8 zakupiony w sklepie Digital+
Wrzuciłem plansze testowe i na jednej z plansz wyszedł banding temat był poruszany w tym wątku mimo to postanowiłem zrobić zdjęcie i zapytać co o tym sądzicie?
Pozostałe kolory ok brak wypaleń jak i żółtego zafarbu na białym tle.926098fed528bf246aed289a0aec3071.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie na B8 nierówne podświetlenie matrycy wygląda, jak na zdjęciu. W tym tygodniu zgłaszam problem do serwisu, zobaczymy, jak się ustosunkują, bo banding bandingiem, ale takie podświetlenie podświetlenie, to już przesada.

56917888_561059497747354_7304108025952862208_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca ukształtowuje się do 100h pracy w czasie którym następują kompensacje, może warto poczekać i obserwować cały proces tym bardziej że jak doszło by do wymiany matrycy przez serwis to nie jest powiedziane że trafię na lepszą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idealna czerń, ale problemy z szarością ? na cóż mowa o kalibracji, jeśli kalibracja dotyczy moze fragmentu ekranu, bo już inny zachowuje się kompletnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek206 napisał:

Matryca ukształtowuje się do 100h pracy w czasie którym następują kompensacje, może warto poczekać i obserwować cały proces tym bardziej że jak doszło by do wymiany matrycy przez serwis to nie jest powiedziane że trafię na lepszą.

Wg mnie rozbieżności są zbyt duże, aby mogły sie wyrównać. No ale spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem wystepuje w OLED LG serii B8 i C8?

Bo w tym roku chce wkroczyc w 4k

I mysle nad c8 65 lub  Samsung q9fe 

Wiem ze OLEDA jakoscia ciezko dogonic,ale skoro jest ryzyko wypalen czy nie lepiej kupic najwyzszej klasy QLEDA z 2018 roku?

Jak to jest z wypalaniem i nierownym podswietleniem?

Chodzi mi glownie o c8 ale b8 jest tez brany pod uwage

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Dariusz Misiałkiewicz napisał:

Sugerujsz, że można kalibrować fragment panelu ??

profil stworzony w trakcie kalibracji jest jeden per tv. Kalibrator np. X-Rite i1 pro tworzy go na podstawie srodkowego fragmentu ekranu (monitora graficznego), przynajmniej ja tak to robię. Przy tak duzych rozbieznosciach w zachowaniu ekranu oledowego profil dobry dla jednego fragmentu takiego ekranu bedzie powodowal rozjazd odwzorowania kolorow w drugim. Dlatego mowe w niektorych  recenzjach o studyjnych kolorach mozna wlozyc pomiedzy bajki. No chyba, ze tv uzywane przez recenzenta ma naprawde rownomierne podswietlenie, co jest rzadkoscia, z tego co widze. 

 

Moze sie w czyms myle. Jesli tak, napisz w czym. 

Edytowane przez quant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, grzeskul napisał:

Bo w tym roku chce wkroczyc w 4k

 

27 minut temu, grzeskul napisał:

Chodzi mi glownie o c8 ale b8 jest tez brany pod uwage

W tej chwili to już loteria jeśli chodzi o egzemplarze z 2018... przynajmniej te w necie... chociaż stacjonarnie tez jakieś zwroty pewnie sprzedają.... ale warto szukać a moze sie jakaś sztuka dobra trafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...