Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ale ja chcę Atmos, mimo wyśmiania przez Kondzia 

Jeszcze raz, zapomnij o atmos z belki. Tym bardziej bez tylnych satelitów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing działa jak diabli...

Koło Atmosa to nie stało ale sprzedaje się jako urządzenie mające to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kmicic13 napisał:

Czyli soundbary to wymysł marketingowców?

Trudno powiedzieć. Wg mojej opinii tak. Dwóch znajomych już zaprosiło mnie, żeby przekonać i oni w soundbary uwierzyli. Ja mam standard z kablami rozwalonymi po ścianach i dalej jestem nieprzekonany ;) (chciałem napisać 2 do 1 soundbary wygrywają). 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Kmicic13 napisał:

Wiem, ale ja chcę Atmos, mimo wyśmiania przez Kondzia  :D

mówisz - masz: http://pl-pl.forum.ibood.com/products/193621-190415/soundbar-dolby-atmos-sk10y/

nie jest to jednak jakaś pierońska okazja:(

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Czyli soundbary to wymysł marketingowców?

Dać sobie spokój?

Soundbary są jak najbardziej ok, ale jeśli chcesz przyzwoity efekt przestrzenny musisz mieć tylne satelity. Do tego atmos to dźwięk docierający z góry. Jaka jest szansa, że dźwięk z głośników skierowanych w górę odbije się od sufitu i trafi do Twojego ucha, tak jak chcieli tego projektanci? Bardzo mała, bo nie masz możliwości korekty nachylenia tych głośników. W idealnych, laboratoryjnych warunkach efekt pewnie jest fajny. W realu żaden. Podobnie jest z głośnikami bocznymi w soundbarze. Rzadko mają się od czego odbić.

11 godzin temu, Rafal Plotka napisał:

Tez nad nim myslalem. Na allegro za 4 można wyrwać. Jednak placić tyle za namiastkę zestawu audio? Ciągle się zastanawiam. Serio gra tak dobrze? I przede wszystkim glosno? 

Gra świetnie i bardzo głośno. Subbas ustawiony w pozycji 0 (regulacja od -6 do +6) urywa głowę. Jest półroczny na OLX, myślę, że pójdzie za 3k.

 

I jeszcze raz napiszę, LG SK9Y to atrapa przy N950. SK10Y pewnie też

Edytowane przez chmiel2k
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na głośnikach... Ale wtrącę swoje 3 grosze :P Ojciec 2 lata temu kupił głośniki bluetooth (soundbar z jakąś mega lampą) + 5 głośników, subwoofer, Samsung, zapłacił 6 tysięcy, mega zestaw... Fakt, efekt przestrzenny spoko, do filmów OK, ale... Jak przyszedł do mnie i puściłem mu muzykę, dowolny film itd na moich głośnikach Pioneer (zestaw 5 lat temu wart 1500 zł) - 5 głośników + subwoofer, to złapał się za głowę, że przepłacił tyle kasy... Jakość nieporównywalna. I nie trzeba mieć nie wiadomo jak dobrego słuchu. Po prostu dużo tańszy Piooner, na kabelkach (ładnie pochowanych), drewniane głośniki itd. daje dużo lepszy dźwięk. Mieszkam w bloku, pokój ok 17 m, do TV mam ok 2 metry z kanapy, taki Piooner spisuje się znakomicie. Nie mam atmosa, ale jakiś zwykły dolby digital (sory chłopaki, nie znam się :P), połączone z LG 65 C8 za pomocą ARC i jest git :) Czasami LG zrywa mi połączenie i muszę włączyć ponownie głośniki (na Samsungu miałem tak samo, więc wypada zmienić sam amplituner na nowszy i powinno to naprawić problem, a pewnie i dźwięk będzie jeszcze lepszy, choć już teraz dla mnie, w takim pomieszczeniu, jest mega). Przyznaję, myślałem o jakimś sprzęcie grającym od LG aby to sprawniej działało (nie zrywało czasami dźwięku), ale nie znam się i nie wiem, czy coś będzie lepszego od mojego niezniszczalnego Pioneera (w Sylwka jak dam na cały regulator to amplituner jest gorący :P). Na co dzień też u mnie głośno wieczorami (lubię głośno oglądać filmy, słuchać muzykę), na szczęście u mnie w bloku grube ściany i sąsiedzi normalni :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Wiem, ale ja chcę Atmos, mimo wyśmiania przez Kondzia  :D

Nie twierdze ze Soundbar jest do niczego, bo jakis tam efekt zawsze bedzie, ale gdy chcesz miec Atmos to najlepiej zainwestowax w Amplituner i glosniki. Mam ampli Denona oraz glosniki 7.1 Magnat. to juz daje jako taki efekt. Niedlugo chce powiekszyc zestaw o 9.1 wiec juz powinno byc fajnie. Poza tym Atmos z Netflix jest kodowany w DD+, a nie Dolby TrueHD, wiec i tez nie ma sie co spodziewac jakis wielkich efektow. Jezeli fundusze i miejsce pozwala to dawaj na pewno Amplituner + glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z funduszami słabo, stąd myśl o soundbarze. Z miejscem też nie za ciekawie zwłaszcza w kwestii ogarniania kabli.

Netflixa nie oglądam, wolę filmy z płyt BD i gry na XOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problemy z łączeniem sie WiFi na 5GHz przez modem ConnectBox (CH7465LG-LC) od UPC :/

Myślałem, że jakieś zmiany w modemie przeprowadziło UPC ale Tel łączy sie z siecią 5GHz a TV działa tylko na 2,4GHz (hasła identyczne na obu trybach, wczesniej miałem włączoną tylko siec 5GHz ac i śmigało)

Próbowałem zmieniać konfiguracje n/ac i kanały ręcznie i automatycznie, szerokość kanału mam na 20/40/80MHz  ale bez efektu TV wywala błąd po wpisaniu hasła i próbie połączenia...

Ktoś miał podobnie?

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CeZaR83

Były na forum relacje, że czasami na połączenie wifi pomaga ręczna zmiana kanału np. na 36, 44 lub 52. Ten pierwszy był najczęściej polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, robert6969 napisał:

@CeZaR83

Były na forum relacje, że czasami na połączenie wifi pomaga ręczna zmiana kanału np. na 36, 44 lub 52. Ten pierwszy był najczęściej polecany.

wiem, próbowałem ale bez zmian spróbuje ponownie jakis inny ustawić na sztywno. Możliwe że w bloku na 5GHz (szczególnie ze ten zakres ma ograniczony zasięg) na danym  kanale jakiś sąsiad ma ustawione tez na sztywno i dlatego sa problemy? Mało prawdopodobne.... bo używałem juz 2 kanałów.....

20190418_232513.jpg

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od nowości (3 miesiące) nie udało się nigdy połączyć z WIFI - owszem, wykrywa moje WIFI, ale połączenie zawsze jest nieudane. Na innym TV LG problemu nie mam. Na szczęście mam TV na ethernecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem to wczoraj do LG

Dzisiaj świeże info z przed chwili z Serwisu LG Polska:

Pan poinformował mnie że jest jakiś problem globalny z siecią 5GHz i jest im znany.

Wspólnie z działem technicznym UPC pracują nad problemem... nie wiedzą po czyjej stronie jest problem, jeśli będzie to związane z oprogramowaniem LG będzie wypuszczona nowa wersja.... oczywiście konkretnych terminów brak bo nie wiadomo w czym problem póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vectrę. Nie dość że u nich jest znacząco taniej niż UPC (przynajmniej w moim rejonie) to C8 pracuje z WiFi stabilnie i bez problemów na 5Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siec 5Ghz dziala od samego poczatku bez problemu, dodam ze w bloku wykrywa mi kilka sieci 5Ghz i wszystko dziala jak nalezy

IMG_2126.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnego problemu, wykrywa sieci i zawsze łączy się za pierwszym razem. Nie zrywa połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też dzisiaj nie mogę się połączyć z ruterem UPC. Myślę, że to błąd po stronie UPC?

25 minut temu, Grudzi72 napisał:

No u mnie też dzisiaj nie mogę się połączyć z ruterem UPC. Myślę, że to błąd po stronie UPC?

Zadzwoniłem do UPC, coś pomieszali i mam połączenie po 2.4GHz, ale po 5 GHz nie można ustawić. Ale działa to bardzo wolno, bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie przez przycisk WPS.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie do graczy... Być może gdzieś już padło, ale nie udało mi się trafić...

Chodzi o akcentowany tu i ówdzie problem z paletą kolorów w trybie Gra. Dla treści SDR, nie wiedzieć czemu, LG postanowiło zablokować możliwość jej edycji, ustawiając sztywno wartość na "szeroką". Ma to z kolei prowadzić do ryzyka zbytniego nasycenia barw gdy treść operuje na palecie normalnej (czyli zasadniczo chyba we wszystkich przypadkach). Jako rozwiązanie podawane jest ustawienie wejścia na PC, co wyłączy wszystkie procesory, obniżając input lag do poziomu tego z Game Mode oraz da możliwość edycji palety. 

W kontekście tego obejścia mam 2 pytania:

1) Czy przerzucenie się na tryb PC nie wpływa negatywnie na jakość obrazu w trybie SDR

2) Jak się mają sprawy z trybem HDR? Słyszałem, że są jakieś z nim problemy (w konsekwencji trzeba kombinować z typami wejść w zależńości, czy jest to HDR, czy SDR). 

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Markippo napisał:

Cześć. Pytanie do graczy... Być może gdzieś już padło, ale nie udało mi się trafić...

Chodzi o akcentowany tu i ówdzie problem z paletą kolorów w trybie Gra. Dla treści SDR, nie wiedzieć czemu, LG postanowiło zablokować możliwość jej edycji, ustawiając sztywno wartość na "szeroką". Ma to z kolei prowadzić do ryzyka zbytniego nasycenia barw gdy treść operuje na palecie normalnej (czyli zasadniczo chyba we wszystkich przypadkach). Jako rozwiązanie podawane jest ustawienie wejścia na PC, co wyłączy wszystkie procesory, obniżając input lag do poziomu tego z Game Mode oraz da możliwość edycji palety. 

W kontekście tego obejścia mam 2 pytania:

1) Czy przerzucenie się na tryb PC nie wpływa negatywnie na jakość obrazu w trybie SDR

2) Jak się mają sprawy z trybem HDR? Słyszałem, że są jakieś z nim problemy (w konsekwencji trzeba kombinować z typami wejść w zależńości, czy jest to HDR, czy SDR). 

Dzięki za odpowiedź!

Gram na ps4, ustawienia obrazu GRA. Jeżeli gra jest w SDR to ustawienia zostają takie jakie zrobiłeś, natomiast jeżeli gra jest w HDR to TV sam to wykrywa i automatycznie przełącza tryb na HDR GRA - jeżeli chcesz możesz sam dodatkowo zmienić w nim ustawienia. Nic nie trzeba kombinować i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Markippo napisał:

Cześć. Pytanie do graczy... Być może gdzieś już padło, ale nie udało mi się trafić...

Chodzi o akcentowany tu i ówdzie problem z paletą kolorów w trybie Gra. Dla treści SDR, nie wiedzieć czemu, LG postanowiło zablokować możliwość jej edycji, ustawiając sztywno wartość na "szeroką". Ma to z kolei prowadzić do ryzyka zbytniego nasycenia barw gdy treść operuje na palecie normalnej (czyli zasadniczo chyba we wszystkich przypadkach). Jako rozwiązanie podawane jest ustawienie wejścia na PC, co wyłączy wszystkie procesory, obniżając input lag do poziomu tego z Game Mode oraz da możliwość edycji palety. 

W kontekście tego obejścia mam 2 pytania:

1) Czy przerzucenie się na tryb PC nie wpływa negatywnie na jakość obrazu w trybie SDR

2) Jak się mają sprawy z trybem HDR? Słyszałem, że są jakieś z nim problemy (w konsekwencji trzeba kombinować z typami wejść w zależńości, czy jest to HDR, czy SDR). 

Dzięki za odpowiedź!

Używam PS4 Pro i jest możliwość ustawienia gammy kolorów.

Ja korzystam z obu profili ISF na dzień oraz tryb Kino dla HDR, w żadnym z nich gamma nie jest zablokowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...