Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi



Przede wszystkim czekam kogoś kto ma oryginalne (nie downgradeowane) oprogramowanie w wersji 4.10.15.



4.10.15 chyba nie był dostępny w Europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie, reszty nie sprawdzałem bo już na tym dobrze widać różnice. Soft to: 04.10.30.

IMG_20190410_205539.jpg

IMG_20190410_205551.jpg

Edytowane przez Ketsurui
dopisanie wersji softu
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ketsurui napisał:

Tak to wygląda u mnie, reszty nie sprawdzałem bo już na tym dobrze widać różnice. 

To u Ciebie to przynajmniej działa u mnie na Wysokim i na Auto/Wył bez różnicy tak jakby tej opcji wg nie było!!!! ? (04.10.31)

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, chmiel2k napisał:


4.10.15 chyba nie był dostępny w Europie?

 

 

Ja mam z polskiej dystrybucji, kupiony w październiku 2018 i mam do dziś 4.10.15

 

Edyta: Aktualizowałem do tej wersji jakiś czas po zakupie, w dodatku nie miałem później żadnych 4.10.20, 4.10.30 itd. Wskoczyła tylko ta ostatnia z numerkiem 31, której oczywiście nie mam zamiaru pobierać.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ketsurui napisał:

Tak to wygląda u mnie, reszty nie sprawdzałem bo już na tym dobrze widać różnice. Soft to: 04.10.30.

IMG_20190410_205539.jpg

IMG_20190410_205551.jpg

na 04.10.31 juz by nie bylo tak dobrze

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rafal Plotka napisał:

Czepiam się bo nie wyglądał tak przed aktualizacją, kupiłem C8 ze względu na quad de-contouring, który teraz został wyłączony. 

Przepraszam, ale głupoty piszesz, albo coś Ci się pomyliło.

Włączyłem to na kilku różnych sprzętach włącznie z trzema tv i laptopem.

Wszędzie wygląda to tak samo źle. To jest wina materiału, a  nie telewizora.

Nie neguję, że aktualizacja coś popsuła, w końcu przecież sam wstrzymuję się z jej wgraniem, ale akurat te filmy, które wrzuciłeś kompletnie nie nadają się do udowadniania czegokolwiek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Przepraszam, ale głupoty piszesz, albo coś Ci się pomyliło.

Włączyłem to na kilku różnych sprzętach włącznie z trzema tv i laptopem.

Wszędzie wygląda to tak samo źle. To jest wina materiału, a  nie telewizora.

Nie neguję, że aktualizacja coś popsuła, w końcu przecież sam wstrzymuję się z jej wgraniem, ale akurat te filmy, które wrzuciłeś kompletnie nie nadają się do udowadniania czegokolwiek.

 

Tak, to wina materiału, że tak wygląda ale telewizor to poprawia. Zobacz na mój post wyżej. Po aktualizacji opcja ta przestaje działać całkowicie.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ketsurui napisał:

Tak, to wina materiału, że tak wygląda ale telewizor to poprawia. Zobacz na mój post wyżej. Po aktualizacji opcja ta przestaje działać całkowicie.

DOKŁADNIE, to samo wyżej potwierdziłem!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ketsurui napisał:

Tak, to wina materiału, że tak wygląda ale telewizor to poprawia. Zobacz na mój post wyżej. Po aktualizacji opcja ta przestaje działać całkowicie.

Telewizor to poprawia rozmywając inne detale. Więc takie poprawianie jest bez sensu.

Tak samo jak gif wrzucany wcześniej. Nikt z Was naprawdę nie zauważył jak po ustawieniu redukcji szumów przyciemniła się postać i detale na niej?

Gówniany materiał oled uwypukla jeszcze bardziej, taki urok tych tv, a część osób tutaj zaczyna sztuczne poprawki brać  za dobrą kartę i jednocześnie ogranicza  świetny tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy rozmywa detale czy nie, tylko o to, że coś co działało wcześniej zostało wykastrowane z aktualizacją. Mi osobiście mniej przeszkadzają rozmyte detale, których i tak prawie nie zauważam niż te "kółka".

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Telewizor to poprawia rozmywając inne detale. Więc takie poprawianie jest bez sensu.

Tak samo jak gif wrzucany wcześniej. Nikt z Was naprawdę nie zauważył jak po ustawieniu redukcji szumów przyciemniła się postać i detale na niej?

Gówniany materiał oled uwypukla jeszcze bardziej, taki urok tych tv, a część osób tutaj zaczyna sztuczne poprawki brać  za dobrą kartę i jednocześnie ogranicza  świetny tv.

To ja już wole żeby to robił i żebym to mógł w dobrej jakości materiale wyłączyć niż odwrotnie!!!  Chyba lepiej to wygląda z rozmyciem niż bez!!???  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kmicic13 napisał:

Przepraszam, ale głupoty piszesz, albo coś Ci się pomyliło.

Włączyłem to na kilku różnych sprzętach włącznie z trzema tv i laptopem.

Wszędzie wygląda to tak samo źle. To jest wina materiału, a  nie telewizora.

Nie neguję, że aktualizacja coś popsuła, w końcu przecież sam wstrzymuję się z jej wgraniem, ale akurat te filmy, które 8wrzuciłeś kompletnie nie nadają się do udowadniania czegokolwiek.

 

Zgadzam sie z tym, że kiedy włączasz te materiały na innych urządzeniach to widzisz je podobnie do tego co zaprezentowałem na zdjęciach w związku z brakiem odpowiedniej funkcji w tychże. Sam na Galaxy s9+ czy moim lapku też tego doświadczam. Jednak to właśnie wygładzanie przejść tonalnych było jednym z wyróżników LG Oled C8 i wyższych wersji w 2018 roku względem B8 i telewizorów konkurencji. Funkcja quad de-contouringu powoduje rozmycie tych krawędzi dzięki czemu skompresowany obraz (jak na youtube) nie wygląda tak katastrofalnie. Zresztą, spójż na kilka postów wyżej masz tam jak na dłoni tę różnicę. 

1 minutę temu, Kmicic13 napisał:

Telewizor to poprawia rozmywając inne detale. Więc takie poprawianie jest bez sensu.

Tak samo jak gif wrzucany wcześniej. Nikt z Was naprawdę nie zauważył jak po ustawieniu redukcji szumów przyciemniła się postać i detale na niej?

Gówniany materiał oled uwypukla jeszcze bardziej, taki urok tych tv, a część osób tutaj zaczyna sztuczne poprawki brać  za dobrą kartę i jednocześnie ogranicza  świetny tv.

Przecież nikt nie zmusza Cię do korzystania z tej funkcjonalności ale część osób z niej korzysta i dokonała zakupu tych telewizorów mając ją na uwadze. Wszytko rozchodzi się o to, że LG promowało tę funkcjonalność i od tak sobie poprostu ją wyłączył i to w przeddzień premiery modeli na 2019 rok gdzie jeazcze mocniej skupiają się na tej funkcji. 

Pomyśl inaczej. A gdyby nagle wyłączyli wsparcie dla HDR, Dolby materiałów 4k albo opóźnili input lag do 130 ms? Też nic byś nie mówił? No i skoro zrobili to z jedną funkcjonalnością tv, a sprawa przycichnie to jakie masz szanse, że nie zrobią tego z czymś z czego akurat Ty korzystasz, a inni mniej.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kmicic13 napisał:

Telewizor to poprawia rozmywając inne detale. Więc takie poprawianie jest bez sensu.

Tak samo jak gif wrzucany wcześniej. Nikt z Was naprawdę nie zauważył jak po ustawieniu redukcji szumów przyciemniła się postać i detale na niej?

Gówniany materiał oled uwypukla jeszcze bardziej, taki urok tych tv, a część osób tutaj zaczyna sztuczne poprawki brać  za dobrą kartę i jednocześnie ogranicza  świetny tv.

Gowniany, nie gowniany, wczesniej nie mialem takiego syfu zarowno z kablowki jak innych zrodel, dobre full hd i 4k jest spoko. Ale skoro widzimy roznice to chyba jest cos nie tak. Wgraj aktualizacje i zobaczysz roznice

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, promowali, ale ja np. zanim kupiłem c8, to miałem świadomość, że [beep] materiały ten tv będzie uwypuklał pod każdym kątem.

I kupiłem go świadomie. Na kablówce na kanałach hd, na materiałach dobrej jakości w necie, w grach na XOX ten tv miażdży obrazem i jakością.

Nie neguję, że Lg nie powinno kastrować tv z pewnych funkcji aktualizacją, bo to jest czyste chamstwo.

Ale odnoszę się tylko do przykładów tu podanych, one są słabe i tyle.

Za przeproszeniem "z gówna bata nie ukręcisz".

2 minuty temu, konrado75 napisał:

Wgraj aktualizacje i zobaczysz roznice

Aż tak mi źle życzysz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to błąd w oprogramowaniu i naprawią to pewnie w następnym. I jakiej premiery, 9 serii nie ma w sprzedaży jeszcze.
P.s. chcecie porządnie działająca funkcję łagodnej gradacji to kupcie tv Sony. Tam to działa rewelacyjnie i LG nie ma co nawet startować z swoją wersją.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kmicic13 napisał:

Włączyłem to na kilku różnych sprzętach włącznie z trzema tv i laptopem.

Wszędzie wygląda to tak samo źle. To jest wina materiału, a  nie telewizora.

To nie "wina" materiału - to przejścia tonalne w 8 bitach. Tak po prostu to wygląda.

8 minut temu, Ketsurui napisał:

Nie chodzi o to czy rozmywa detale czy nie, tylko o to, że coś co działało wcześniej zostało wykastrowane z aktualizacją. Mi osobiście mniej przeszkadzają rozmyte detale, których i tak prawie nie zauważam niż te "kółka".

 

8 minut temu, CeZaR83 napisał:

To ja już wole żeby to robił i żebym to mógł w dobrej jakości materiale wyłączyć niż odwrotnie!!!  Chyba lepiej to wygląda z rozmyciem niż bez!!???  ?

To wolicie znaczną degradację obrazu w każdej prawie scenie, w zamian otrzymując pozorną poprawę w scenach, które obejrzycie kilka (dziesiąt, no może kilkaset) razy w życiu??

Gratuluję:)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba przejścia tonalne, jak zwał tak zwał, materiał nie jest najwyższych lotów i tyle.

Świetnie uchwyciłeś sedno - ludzie chcą pozornej poprawy jakości kosztem.... utraty faktycznej jakości.

To jak jeden kolego, któremu tv wycina ziarno w materiałach, w których ziarno zostało zaimplementowane przez twórców filmu celowo ;)

Tak mi się skojarzyło.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barnaba napisał:

To nie "wina" materiału - to przejścia tonalne w 8 bitach. Tak po prostu to wygląda.

 

To wolicie znaczną degradację obrazu w każdej prawie scenie, w zamian otrzymując pozorną poprawę w scenach, które obejrzycie kilka (dziesiąt, no może kilkaset) razy w życiu??

Gratuluję:)

Wolimy mieć wybór, którego dokonaliśmy przy zakupie. LG cofnęło funkcjonalność tv, bez względu na to czy Twoim zdaniem jest ona przydatna czy nie - dla kogoś innego może mieć znaczenie. I jak widać dla wielu osób ma. To nie kwestia co jest ładne, a co nie. To kwestia robienia konsumenta w balona i wycinaniu funkcji, za które konsument zapłacił. 

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barnaba napisał:

To nie "wina" materiału - to przejścia tonalne w 8 bitach. Tak po prostu to wygląda.

 

To wolicie znaczną degradację obrazu w każdej prawie scenie, w zamian otrzymując pozorną poprawę w scenach, które obejrzycie kilka (dziesiąt, no może kilkaset) razy w życiu??

Gratuluję:)

Dziękuję za gratulację :)  W materiałach 720p i 1080p bardziej widzę przejścia tonalne niż degradację obrazu (rozmycia). A zresztą tak jak kolega wyżej pisał ktoś chce to sobie włączy tą opcję a inny nie, lepiej mieć wybór. Każdy ogląda tak ja mu pasuje.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rafal Plotka napisał:

Wolimy mueć wybór, którego dokonaliśmy przy zakupie. LG cofnęło funkcjonalność tv, bez względu na to czy Twoim zdaniem jest ona przydatna czy nie dla kogoś innego może mieć znaczenie. I jak widać dla wielu osób ma. To nie kwesria co jesr ładne, a co nie. To kwestia robienia konsumenta w balona i wycinaniu funkcji, za które konsument zapłacił.

 

3 minuty temu, Ketsurui napisał:

ziękuję za gratulację :)  W materiałach 720p i 1080p bardziej widzę przejścia tonalne niż degradację obrazu (rozmycia). A zresztą tak jak kolega wyżej pisał ktoś chce to sobie włączy tą opcję a inny nie, lepiej mieć wybór. Każdy ogląda tak ja mu pasuje.

 

19 minut temu, CeZaR83 napisał:

To ja już wole żeby to robił i żebym to mógł w dobrej jakości materiale wyłączyć niż odwrotnie!!!

AMEN!

 

Mam nadzieję że LG to przywróci jak nie to plik z niższa wersją firmware juz czeka!!

9 minut temu, Kmicic13 napisał:
11 minut temu, konrado75 napisał:

Wgraj aktualizacje i zobaczysz roznice

Aż tak mi źle życzysz? :D

Tak zainstaluj i wtedy pogadamy! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy macie rację! Usuwanie funkcji tv aktualizacją jest słabe, żeby nie napisać dosadniej i tutaj pełna zgoda.

Chodzi tylko o to, że opieracie swoje oburzenie na złych przykładach i tyle.

 

Materiały, które służą jako powód oburzenia można porównać do zakupu Lamborghini do jazdy po polnej drodze usłanej krowimi kupami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ketsurui napisał:

Tak to wygląda u mnie, reszty nie sprawdzałem bo już na tym dobrze widać różnice. Soft to: 04.10.30.

IMG_20190410_205539.jpg

IMG_20190410_205551.jpg

To ciekawe, że producent i część dziennikaży branżowych upierają się, że nie widzą różnicy, albo jest ona dla nich prawie niewidoczna. 

Edytowane przez Rafal Plotka
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarioM napisał:

Sklep to AFG Computers.pl z Poznania....jutro jeszcze raz zadz...w razie W jeszcze mogę im opinie wystawićna forum sklepu...zastanawia mnie co może być nie tak z tym tv skoro u mnie gra ..hmmm

Sprzedają tv wątpliwego pochodzenia. Często z niemieckiej dystrybucji i z gwarancją sklepu, nie producenta.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam że LG usunęło. Czy ktoś ma dowody, gdzieś jest w sieci podane że oni zrobili to specjalnie? Nie ma. Więc przestańcie tak pisać. To jest zwykły błąd oprogramowania i takie wpadki zdążają się niestety często. Nikt już nie pamięta co Sony odwalalo z implementacja dolby vision?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...