Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MarioM napisał:

Witam serdecznie Szanowne Grono..Znalazłem ofertę kupna LG55c8 z gwarancją dodatkową na 2 lata za 5355zł..Czy Waszym zdaniem warto kupić czy może poczekać na nowy model C9...???dziękuję i pozdrawiam

Możesz poczekać. Jeśli c9 okaże się za drogi, to za jakiś rok będzie kosztował tyle, co teraz c8, albo nawet mniej.

Ale wtedy na horyzoncie pojawi się c10 i wtedy też będziesz mógł poczekać.

Daj znać około 2045 roku co kupiłeś ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, raus napisał:

Ale generalnie podejrzewam, że 55B8 w najlepszym momencie będzie za jakieś 4100-4200 a 55C8 za trochę pod 5000, tylko że za jakiś czas (4-5 miesięcy?)ś mogą się skończyć fabrycznie nowe egzemplarze. 

fabrycznie nowe skończą sie niedługo, za kilka tygodni. Za 4 miesiące to co najwyżej powystawowego kupisz.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Kupiłem wreszcie C8, jestem z niego bardzo zadowolony! 

Kwestia jest tylko taka ze żona jeszcze będzie siedzieć z małym 3 miesiące, a więc i TV będzie mocno używany. 

Jakie ustawienia włączyć aby zminimalizować ryzyko wypalenia? (Jasnosc już jest na 50% a TVN 24 nie oglądamy prawie wcale;) )

Chodzi tylko o 3 miesiące, potem będzie luz...3-4h dziennie. 

 

Drugie pytanie, mniej ważne, na jednej stronie znalazłem takie zalecenia aby obraz był jak najlepszy, potwierdzacie te uwagi? Czy ewentualnie coś zmienić/dodać?

Screenshot_20190402-231508_Chrome.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Marcin Konieczny napisał:

Hej, 

Kupiłem wreszcie C8, jestem z niego bardzo zadowolony! 

Kwestia jest tylko taka ze żona jeszcze będzie siedzieć z małym 3 miesiące, a więc i TV będzie mocno używany. 

Jakie ustawienia włączyć aby zminimalizować ryzyko wypalenia? (Jasnosc już jest na 50% a TVN 24 nie oglądamy prawie wcale;) )

Chodzi tylko o 3 miesiące, potem będzie luz...3-4h dziennie. 

 

Drugie pytanie, mniej ważne, na jednej stronie znalazłem takie zalecenia aby obraz był jak najlepszy, potwierdzacie te uwagi? Czy ewentualnie coś zmienić/dodać?

Screenshot_20190402-231508_Chrome.jpg

Proponuję na początek ustawienia rtings przywołane na 40 str tego wątku. Natomiast moim zdaniem tryb 'standardowy' można sobie darować. 

Przy ustawieniach rtings i nieogladaniu programów z kontrastowymi paskami info - nic Ci się nie wypali.

 

2 godziny temu, Waldo94 napisał:

fabrycznie nowe skończą sie niedługo, za kilka tygodni. Za 4 miesiące to co najwyżej powystawowego kupisz.

A czemu miałoby inaczej niż z seriami 7 i 8? Przez co najmniej 2-3 miesiące były sprzedawane nowe sztuki równolegle. Natomiast warto obserwować popularne porównywarki cen, jak zacznie spadać liczba ofert, to może to być ostatni moment na nową sztukę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A czemu miałoby inaczej niż z seriami 7 i 8? Przez co najmniej 2-3 miesiące były sprzedawane nowe sztuki równolegle. Natomiast warto obserwować popularne porównywarki cen, jak zacznie spadać liczba ofert, to może to być ostatni moment na nową sztukę. 

 

Nowe sztuki? Myślę, że za miesiąc już ich nie będzie. Tzn. będą, ale bez folii na matrycy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie..Pozostaje mi więc zamówić C8 i czekać na przesyłkę a potem to już sami wiecie...oryginalna folia z czerwonymi strzałkami ,plansze testowe itd..haha Mam nadzieję,że będę mógł liczyć na Waszą pomoc...? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarioM napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie..Pozostaje mi więc zamówić C8 i czekać na przesyłkę a potem to już sami wiecie...oryginalna folia z czerwonymi strzałkami ,plansze testowe itd..haha Mam nadzieję,że będę mógł liczyć na Waszą pomoc...? pozdrawiam

Z doświadczenia Ci powiem, odpuść sobie te plansze. Zacznij normalnie korzystać z tv i jak coś zobaczysz w normalnym użytkowaniu to dopiero zaczniesz się bawic w 5%. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... zacząć oglądać telewizję a nie plansze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam jeszcze takie pytanie laika. 

Czy poziom ustawienia suwaka "oświetlenie OLED" ma wpływ na zużywanie się tv? Większe szanse na wypalenia czy coś w tym stylu? 

Jakie u was mniej więcej wartości są ustawione? Nie przekraczacie jakiejś granicy? Tryb kino automatycznie ma aż na 80 ustawione. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonybcc napisał:

https://mobile.twitter.com/Vincent_Teoh/status/1115177494351634433

LG wie o sprawie i chyba coś poprawia. 

Aktualizacja 04.10.31 chyba została wstrzymana ponieważ telewizor przestał ja wykrywać. Aktualnie mam 04.10.30, jeszcze kilka dni temu mogłem normalnie pobrać nowsza wersję a dzisiaj nic nie pokazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MellWet napisał:

Hej, mam jeszcze takie pytanie laika. 

Czy poziom ustawienia suwaka "oświetlenie OLED" ma wpływ na zużywanie się tv? Większe szanse na wypalenia czy coś w tym stylu? 

Jakie u was mniej więcej wartości są ustawione? Nie przekraczacie jakiejś granicy? Tryb kino automatycznie ma aż na 80 ustawione. 

 

Niby ma wpływ. Ja mam we wszysykich trybach ustawione na 80. Z tego co czytałem sporo osób z tego forum ma ustawione dużo niżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, [beeep]IEWDWNKO napisał:

Z doświadczenia Ci powiem, odpuść sobie te plansze. Zacznij normalnie korzystać z tv i jak coś zobaczysz w normalnym użytkowaniu to dopiero zaczniesz się bawic w 5%. 

 

23 godziny temu, MarioM napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie..Pozostaje mi więc zamówić C8 i czekać na przesyłkę a potem to już sami wiecie...oryginalna folia z czerwonymi strzałkami ,plansze testowe itd..haha Mam nadzieję,że będę mógł liczyć na Waszą pomoc...? pozdrawiam

Plansze do testów np wypaleń to użyj tak po 8-10 miesiącach użytkowania a już na 100% przed końcem rękojmi i gwarancji chyba że przy normalnym oglądaniu już widać to temat jest przesadzony. Ja po oddaniu dwóch oledów po kolei na razie przesiadłem się na LCD ale do oledów powrócę chyba że wymyślą coś lepszego.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MellWet napisał:

Hej, mam jeszcze takie pytanie laika. 

Czy poziom ustawienia suwaka "oświetlenie OLED" ma wpływ na zużywanie się tv? Większe szanse na wypalenia czy coś w tym stylu? 

Jakie u was mniej więcej wartości są ustawione? Nie przekraczacie jakiejś granicy? Tryb kino automatycznie ma aż na 80 ustawione. 

 

Dla materiałów HDR i DV masz ustawienia oświetlenia OLED narzucone przez wybrany tryb obrazu, choć niektórzy relacjonują o zejściu w HDR ze 100 na np. 80.

Co do SDR - tu większa dowolność. Np. rtings proponuje dla ciemnego pomieszczenia 21, avsforum 30. Nie było w wątku C8 jakiejś szerszej dyskusji nt ustawień użytkowników w SDR, ale mogę Ci informacyjnie dodać że dla B7 uzytkownicy podawali wartości rzędu 30-37 dla ciemnego pomieszczenia. 

Ciekawostka: jest relacja na str. 162-163 wątku B7 o wypaleniu OLEDA gdzie użytkownik miał ustawienia odpowiednio 60-80 dla ciemnego-jasnego pomieszczenia.. 

Edytowane przez robert6969
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21 i dla mnie jest ok. Tak jak pisze kolega wyżej do sdr jest większa dowolność. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MellWet napisał:

Hej, mam jeszcze takie pytanie laika. 

Czy poziom ustawienia suwaka "oświetlenie OLED" ma wpływ na zużywanie się tv? Większe szanse na wypalenia czy coś w tym stylu? 

Jakie u was mniej więcej wartości są ustawione? Nie przekraczacie jakiejś granicy? Tryb kino automatycznie ma aż na 80 ustawione. 

 

Nie ma się co obchodzić z tv jak z jajkiem tracąc radość oglądania. Jest gwarancja to używaj jak tobie wygodnie. Ja mam w trybach na dzień ustawione 100 a w nocy 40 i tak lubię. Tv pracuje do 4h dziennie i ma się świetnie ? 

Edytowane przez nanil ek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom 20-30, to spora różnica w stosunku do tych fabrycznych ustawień 80 kino, 90 chyba standard. 

Aż wrócę do domu to od razu odpalam i sprawdzę jak to przy tak niskich wartościach będzie wyglądać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MellWet napisał:

Poziom 20-30, to spora różnica w stosunku do tych fabrycznych ustawień 80 kino, 90 chyba standard. 

Aż wrócę do domu to od razu odpalam i sprawdzę jak to przy tak niskich wartościach będzie wyglądać.

 

Ja mam na B8 100 dla trybu 'żywy' i 90 dla 'standardowy'. Ale moim zdaniem te tryby nie nadają się do oglądania SDR. Sztucznie podbijają obraz i nie ma on wiele wspólnego z rzeczywistością. 

Ale oczywiście każdy ogląda co chce i jak chce..

Edytowane przez robert6969
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja też nie lubię tak podbitych obrazów. 

Chcę tylko dopasować dla siebie tryb "Kino" i właśnie zdziwiła mnie w nim tak wysoko ustawiona wartość 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kino ma 30 ustawione w standardzie.. - dla SDR oczywiście. 

Edytowane przez robert6969
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja 04.10.31 chyba została wstrzymana ponieważ telewizor przestał ja wykrywać. Aktualnie mam 04.10.30, jeszcze kilka dni temu mogłem normalnie pobrać nowsza wersję a dzisiaj nic nie pokazuje. 
U mnie też nie ma już OTA. Ale na stronie nadal jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MellWet napisał:

Hmmmm, u mnie po zresetowaniu do fabrycznych zawsze ustawia Kino na 80

Sprawdziłeś? Naprawdę masz 80 w trybie kino dla SDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie..Pozostaje mi więc zamówić C8 i czekać na przesyłkę a potem to już sami wiecie...orginalna folia,plansze testowe itd..haha Mam nadzieję,że będę mógł liczyć na Waszą pomoc...? pozdrawiam

Sorki za wcześniejszy post...w końcu dotarł do mnie C8 01/2019 z 4.10.31..folia oryginalna z czerwonymi końcówkami tylko instrukcja z pilotem i bateriami była otwierana..Jest możliwość sprawdzenia jeszcze tych godz pracy??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarioM napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie..Pozostaje mi więc zamówić C8 i czekać na przesyłkę a potem to już sami wiecie...orginalna folia,plansze testowe itd..haha Mam nadzieję,że będę mógł liczyć na Waszą pomoc...? pozdrawiam

Sorki za wcześniejszy post...w końcu dotarł do mnie C8 01/2019 z 4.10.31..folia oryginalna z czerwonymi końcówkami tylko instrukcja z pilotem i bateriami była otwierana..Jest możliwość sprawdzenia jeszcze tych godz pracy??pozdrawiam

Telewizor ze zwrotu moim zdaniem, 01/2019 wychodziła z 4.10.30. Skoro pilot i baterie otwierane i tv zaktualizowany ewidentnie był już wcześniej wyjmowany tv. Godziny tylko w menu serwisowym. Możesz wejść do niego z pilotem który ma komendę INSTART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...