Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Pytam, bo do tej pory byłem przekonany, że PLA to tylko dystrybucja polska

Niestety nie. Niemiecko języczne kraje mają "LLA" a końcówka "SLC" to tylko model B8 z inną podstawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kmicic13 napisał:

 

Jesteście pewni? Nawet nasi zachodni sąsiedzi mają inne oznaczenie.

Pytam, bo do tej pory byłem przekonany, że PLA to tylko dystrybucja polska

Ja mam Tv kupiony w Niemczech i mam LLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Czyli co, Niemcy i Austria to LLA, a reszta PLA? 

I Szwajcaria oraz Liechtenstein. Zgadza sie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrado75Ja wiem, że w Niemczech jest LLA, bardziej mnie zaintrygowało, że PLA jest poza Polską.

@Waldo94 ok, dzięki za uświadomienie.

Ciekawe czy tam też idzie z naszych fabryk?  :D

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak wszystkie powinny mieć folię bez niej bym oddał i tyle.

Jeśli TV jest sprawny, wygląda jak nowy, a matryca jest dobra, to oddalbyś dla zadady? Wolę bez folii i bandingu. spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kmicic13 napisał:

Ciekawe czy tam też idzie z naszych fabryk?  :D

z Mławy idzie na całą Europe.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmiel2k napisał:

Jeśli TV jest sprawny, wygląda jak nowy, a matryca jest dobra, to oddalbyś dla zadady? Wolę bez folii i bandingu. spacer.png

 

Tak, oddałbym dla zasady. Serio.

Brak folii świadczy tylko o tym, że sprzęt nie jest nowy i tyle.

1 minutę temu, Waldo94 napisał:

z Mławy idzie na całą Europe.

Piękna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Mława i duża okolica pracuje w LG. to naprawdę jest mega zakład.

Panowie co kupili u kikiego kilka stówek taniej niż w sieciówkach zapytajcie go czy wam też sprzedał tak jak pisał o innych sklepach - wersje odnowione

http://www.hdtv.com.pl/forum/1481602-post7.html

 

Edytowane przez darekgra
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze barw "ciepły1" zanika zielony nalot, wygląda już całkiem nieźle ale wciąż biele nie podobają mi się tak jak na starym Panasonic AS740...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pociej napisał:

Przy temperaturze barw "ciepły1" zanika zielony nalot, wygląda już całkiem nieźle ale wciąż biele nie podobają mi się tak jak na starym Panasonic AS740...

Zwróć, reklamuj, wezwij serwis, cokolwiek... od pisania o tym w kilku wątkach problem nie zniknie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pociej gdzie kupiłeś tv? może masz też wklepaną jakąś pseudo kalibrację. Lub ekran z zafarbem... chociaż zielonego to jeszcze nie widziałem.

przywróć tv do ustawień fabrycznych jeśli się nie poprawi to tak jak pisał @Kmicic13 zwrot i problem z głowy.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, ale lubię coś pogadać, ponarzekać...

TV z Euro, żadnych "kalibracji" nie mam wprowadzonych, zresztą resetowałem go już raz do fabrycznych ustawień.

Zwrot byłby może i dobry bo "co się zobaczyło to się nie odzobaczy" i w głowie siedzi ale atrakcyjna cena z Euro w tym nie pomaga.
Z drugiej strony TV to loteria i mogę następny egzemplarz trafić z odchyłem np. w czerwieni albo w ogóle gorszy, trafić idealny to jak 6 w Lotto...

Najśmieszniejsze gdyby okazało się że to wszystkie inne ekrany dookoła "kłamią" i oczy się bo nich przyzwyczaiły a ten pokazuje porządny obraz.
Niestety aparat w iPhone po paru sekundach celowania poprawia zdjęcie zupełnie przekłamując rzeczywistość więc ciężko wrzucić mi zdjęcie jakiejś sceny z obu posiadanych TV w celach porównawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pociej napisał:

Przy temperaturze barw "ciepły1" zanika zielony nalot, wygląda już całkiem nieźle ale wciąż biele nie podobają mi się tak jak na starym Panasonic AS740...

No a ja mam inne zdanie. Czy ten zielony nalot widziałeś w jakimś materiale? Odtwórz sobie może jakieś sporty zimowe albo coś innego z dominującą bielą, np. Fargo.

Ja mam na zdjęciach 5% grey potworny zielony nalot którego nigdy nie widziałem na żywo!

Natomiast mam banding i jaśniejszą prawą stronę matrycy i to akurat czasami widzę w filmach. A akurat u Ciebie na zdjęciach jest z tym bdb!

Pamiętaj, po wymianie matrycy lub TV mozesz trafić gorzej, są tutaj takie relacje użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, darekgra napisał:

Panowie co kupili u kikiego kilka stówek taniej niż w sieciówkach zapytajcie go czy wam też sprzedał tak jak pisał o innych sklepach - wersje odnowione

Od 2008 w Loco wydałem już grubo ponad 50k PLN. Nie czytam go, bo jego opinia to raczej marketing, ale na sprzęcie nigdy się nie zawiodłem. Kiedyś miałem lekką deformację na fornirze kolumny. Dostałem nową zanim zdążyłem odesłać tą pierwszą. Nie namawiam do kupowania tam, ale nie lubię, jeżeli ktoś ocenia moje decyzje. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oceniam tylko sugeruję możliwość wyjaśnienie sprawy.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, robert6969 napisał:

No a ja mam inne zdanie. Czy ten zielony nalot widziałeś w jakimś materiale? Odtwórz sobie może jakieś sporty zimowe albo coś innego z dominującą bielą, np. Fargo.

Ja mam na zdjęciach 5% grey potworny zielony nalot którego nigdy nie widziałem na żywo!

Natomiast mam banding i jaśniejszą prawą stronę matrycy i to akurat czasami widzę w filmach. A akurat u Ciebie na zdjęciach jest z tym bdb!

Pamiętaj, po wymianie matrycy lub TV mozesz trafić gorzej, są tutaj takie relacje użytkowników. 

Dokładnie, nikt nie gwarantuje lepszego egzemplarza, czasem żałuję że tyle "wiem", inny kupi i się cieszy a ja szukam które wady posiada mój egzemplarz. ?

Najbardziej zieleń objawia się na oknach systemowych macOS w trybie ciemnym, nie są one takie szare, grafitowe jak na ekranie komputera tylko trochę zmieszane z ciemną zielenią.
Teraz głównie testuję na scenie wypełnionej śniegiem z filmu Pozwól mi wejść (2010) ale pomysł ze sportem zimowym jest niezły, zleciłem już nagranie na dekoderze biegów narciarskich emitowanych jutro, jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie.

Poza tym, sprawdzał ktoś czy są różnice w obrazie gdy film X puszczamy przez DLNA, bezpośrednio z PC podłączonego jako dodatkowy ekran czy np. z dysku USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Szanowne Grono..Znalazłem ofertę kupna LG55c8 z gwarancją dodatkową na 2 lata za 5355zł..Czy Waszym zdaniem warto kupić czy może poczekać na nowy model C9...???dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C9 na premierę ma kosztować 2500$ co przy premierze C8 przeliczono na 9999 zł.

Warto wziąć to pod uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pociej napisał:

C9 na premierę ma kosztować 2500$ co przy premierze C8 przeliczono na 9999 zł.

Warto wziąć to pod uwagę...

C8 na premierę tez cenę sugerowaną miało z kosmosu. Rzeczywistosc byla inna,  cena byla zdecydowanie niższa. Czekał bym na C9, choc ta cena rewelacja ja we wrześniu za B8 dalem prawie 6K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analitycznie rzecz ujmując za rok o tym czasie C9 w 55 calach powinien kosztować ~5k a być może nawet troche poniżej tej kwoty.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zapewne przepaści w jakości między modelami nie będzie (tak jak nie było między 7 a 8 serią), więc jeśli ktoś jest zdecydowany to nie wiem czy czekanie na nowy model ma aż taki sens. Chyba że już masz dobry ekran i możesz mocno odsunąć zakup.

Ale generalnie podejrzewam, że 55B8 w najlepszym momencie będzie za jakieś 4100-4200 a 55C8 za trochę pod 5000, tylko że za jakiś czas (4-5 miesięcy?)ś mogą się skończyć fabrycznie nowe egzemplarze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...