Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, MuchuMAX napisał:

Ukradli MPEG de-contouring? Ale jak wypniesz zasilanie z gniazdka tematu nie ma -

Dlaczego piszesz nieprawdę? No chyba, że mówimy o wpatrywaniu sie w wyłączony telewizor to faktycznie nie widać problemu :)

Edytowane przez Rafal Plotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł i do mnie telewizor.

Oprogramowanie z końcówką 20, więc nie ruszam aktualizacji. 

Odpaliłem Netflixa i większość filmów nie jest idealnie dopasowana na pełny ekran, tylko jest lekki czarny pasek na dole i na górze. Normalnie to się tym nie przejmowałem, ale po przeczytaniu tu tylu stron, pytanie: czy te pasy mogą powodować jakieś wypalenia? Czy kompletnie się tym nie przejmować i cieszyć się obrazem? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotarł i do mnie telewizor.
Oprogramowanie z końcówką 20, więc nie ruszam aktualizacji. 
Odpaliłem Netflixa i większość filmów nie jest idealnie dopasowana na pełny ekran, tylko jest lekki czarny pasek na dole i na górze. Normalnie to się tym nie przejmowałem, ale po przeczytaniu tu tylu stron, pytanie: czy te pasy mogą powodować jakieś wypalenia? Czy kompletnie się tym nie przejmować i cieszyć się obrazem? 
 
Jeśli jest czarny pas to znaczy że dioda jest zgaszona. Cała reszta teoretycznie może się wypalić, ale nie czarne pasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MellWet napisał:

Dotarł i do mnie telewizor.

Oprogramowanie z końcówką 20, więc nie ruszam aktualizacji. 

Odpaliłem Netflixa i większość filmów nie jest idealnie dopasowana na pełny ekran, tylko jest lekki czarny pasek na dole i na górze. Normalnie to się tym nie przejmowałem, ale po przeczytaniu tu tylu stron, pytanie: czy te pasy mogą powodować jakieś wypalenia? Czy kompletnie się tym nie przejmować i cieszyć się obrazem? 

 

Możesz się pochwalić także datą produkcji oraz czy miałeś folię na ekranie?

Jakiś odchył w balansie kolorów? Za dużo czerwieni, zieleni, niebieskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, chmiel2k napisał:

Jeśli jest czarny pas to znaczy że dioda jest zgaszona. Cała reszta teoretycznie może się wypalić, ale nie czarne pasy :)

Tak myślałem, ale wolałem się upewnić, dziękuję bardzo. 

6 minut temu, pociej napisał:

Możesz się pochwalić także datą produkcji oraz czy miałeś folię na ekranie?

Jakiś odchył w balansie kolorów? Za dużo czerwieni, zieleni, niebieskiego?

Data 01/2019

Narazie ledwo wypakowalem i odpaliłem. Jeszcze nie przyglądałem się. Takiej folii, jak tu była wpsominana, z czerwonymi oznaczeniami nie mam. Jest naklejka w rogu z modelem i klasa energii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MellWet napisał:

Oprogramowanie z końcówką 20, więc nie ruszam aktualizacji. 

Polska dystrybucja? Tzn. gdzie kupiłeś, bo końcówka 20 nie była dostępna na polskich serwerach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MellWet napisał:

Nie strasz mnie :D

Sklep Audiovideo, sprzedawca mówił, że PL dystyrbuja. 

audiovideo.com.pl?

To polska dystrybucja na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem w Loco. Dystrybucja na pewno polska. Pytałem, bo wcześniej była stawiano hipoteza na temat 04.10.20. Jeżeli ta wersja funkcjonuje oficjalnie w polskiej dystrybucji to nie ma strachu w ściąganiu z angielskiej strony na potrzeby downgrade'u.

Wersja 04.10.20 nie była nigdy dostępna na polskiej stronie LG, ale była preinstalowana w nowych odbiornikach sprzedawanych u oficjalnych polskich dystrybutorów.

Dnia 4.04.2019 o 14:09, szewi napisał:

TV idzie do serwisu. Serwis mowi sorry, ale zauwazylismy, ze sciagnal Pan wersje oprogrmaowania, ktora oficjanie nie jest dostpena w PL. Roszczenie gwarancyjne oddalone...

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś.

Planszy testowych nawet dziś nie odpalam, starczy mi stresów, po wyciąganiu go z kartonu i przykręcaniu podstawki. Normalnie jak saper się człowiek czuje ?

A skoro też brałeś w loco, to dopytam, robiłeś kalibracje? Ja dostałem skalibrowany i mi się strasznie ciemny obraz wydaje. Ale to może dlatego, że nigdy nie miałem kalibrowanego i zawsze lecialem na standardowym trybie typu "kino" i muszę teraz przywyknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mnie uspokoiłeś.

Planszy testowych nawet dziś nie odpalam, starczy mi stresów, po wyciąganiu go z kartonu i przykręcaniu podstawki. Normalnie jak saper się człowiek czuje 

A skoro też brałeś w loco, to dopytam, robiłeś kalibracje? Ja dostałem skalibrowany i mi się strasznie ciemny obraz wydaje. Ale to może dlatego, że nigdy nie miałem kalibrowanego i zawsze lecialem na standardowym trybie typu "kino" i muszę teraz przywyknąć. 

B8 kupowałem w loco, też skalibrowany. Po kilku dniach testów zresetowałem ustawienia. Ta kalibracja to raczej była ściema.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie każda kalibracja zrobiona poza domem użytkownika to ściema.

Mam nadzieję, że nie dopłacaliście za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chmiel2k bardzo dobrze zrobiłeś kalibracja kikiego to ściema jest przepisywana z innego tv i nie powinno się tego nazywać kalibracją.

Skoro wszyscy wzięliście od kikiego to może zapytajcie go co to za tv skoro nie mają folii i soft nie jest z pl dystrybucji?

Ciekawie to wygląda, skoro to ten sam sprzedawca.

A może macie tv w "tańszej wersji", jak zresztą sam właściciel waszego sklepu napisał tu

http://www.hdtv.com.pl/forum/1481602-post7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, to Kiki? To wszystko jasne, ja bym oddał skoro bez folii i "skalibrowany".

A na tabliczkach znamionowych jest chociaż PLA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=154273]chmiel2k[/mention] bardzo dobrze zrobiłeś kalibracja kikiego to ściema jest przepisywana z innego tv i nie powinno się tego nazywać kalibracją.

Skoro wszyscy wzięliście od kikiego to może zapytajcie go co to za tv skoro nie mają folii i soft nie jest z pl dystrybucji?

Ciekawie to wygląda, skoro to ten sam sprzedawca.

To był mój poprzedni TV, również bez folii. Ale TV był z polskiej dystrybucji, bo dostałem od Samsunga zwrot 500 po zarejestrowaniu produktu. Tak czy inaczej wygląda na to, że w Polsce sprzedaż TV ze zwrotów jako nowych to standard.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Ach, to Kiki? To wszystko jasne, ja bym oddał skoro bez folii i "skalibrowany".

A na tabliczkach znamionowych jest chociaż PLA?

PLA jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MellWet napisał:

PLA jest

Chociaż tyle... natomiast brak folii jak dla mnie jest dyskredytujący, tak samo jak te jego kalibracje.

Dużo o tym można było poczytać na tym forum.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darekgra napisał:

PLA jest też dostępne w kilku innych krajach poza PL. 

Chyba nawet wiecej niż w kilku. Większość Europy ma "PLA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLA jest też dostępne w kilku innych krajach poza PL.
No to nie dojdziesz, loco jest na liście oficjalnych dystrybutorów LG. Kolega niech dobrze sprawdzi matrycę, jeśli będzie ok, to nie przejmował bym się brakiem folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przejmował skoro nawet Lg oficjalnie potwierdziło, że każdy ich oled ma folię.

Wybór jednak należy do Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się przejmował skoro nawet Lg oficjalnie potwierdziło, że każdy ich oled ma folię.

Wybór jednak należy do Was.

Warto mieć świadomość, że brak folii oznacza, że TV nie jest nowy. Zawsze masz przynajmniej 14 dni na zwrot. Dlatego warto kupować taki sprzęt online.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, darekgra napisał:

PLA jest też dostępne w kilku innych krajach poza PL.

 

3 minuty temu, Waldo94 napisał:

Chyba nawet wiecej niż w kilku. Większość Europy ma "PLA".

Jesteście pewni? Nawet nasi zachodni sąsiedzi mają inne oznaczenie.

Pytam, bo do tej pory byłem przekonany, że PLA to tylko dystrybucja polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...