Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz c8, nie ma co czekać, bo tak jak kolega wyżej pisał - zanim c9 stanieje, to minie sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem wersję 65 cali. Chciałem Panasonica, zawsze miałem ich plazmy, ale przy obecnej promocji na c8 Panasonic wychodził 2tyś drożej i chyba nie warto tyle dopłacać.

Mam nadzieję, że przyjedzie egzemplarz bez zafarbów i z akceptowalnym bandingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2019 o 20:50, poncio napisał:

Jak myślicie warto jeszcze brać pod uwagę C8 czy lepiej poczekać na C9?

 

Poczekaj na premierę C9, jest duża szansa, że C8 jeszcze spadną z ceny.

Edytowane przez jediwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 65 cali jest w cenie około 7900-8000zł, taniej moim zdaniem nie będzie, do tego później będą w sklepach tv ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 aktualnie w Media Expert z promocją jest za 8 koła. Do 28 lutego. C8 też jest 1tys tańszy.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Paweł Usinowicz napisał:

W jakim sklepie? 

RTV Euro.

9800 wyjściowa , jest promocja skok na rabat, dokładasz jakiś uchwyt, albo to co Ci potrzebne za min. 300zł i masz rabat na TV 950zł, plus 1000zł na karcie rabatowej, wychodzi 7850zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Moglibyście ocenić zafarb? Na żywo nic nie widzę, zdjęcia coś tak pokazują, foli jeszcze nie zdjąłem. Co ciekawe plansza na  banding wygląda wg mnie idealnie.

377E6F2C-F849-4EA5-8630-75EF5F1DECE2.jpeg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafarb oceniaj po zdjęciu foli, ona może sporo zamentu wprowadzać.

 

IMG_20190221_153119.thumb.jpg.6aea2043ebcbdb350fd89c6a1739b15e.jpgja po wymianie matrycy w Panasonic, przy założonej foli prawie nic nie widziałem a po zdjęciu foli trafił mi się taki kwiatek.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest lekki niebieski zafarb po lewej stronie przez całą wysokość tv (jakieś 1-2cm). W filmach tego nie zauważam, no chyba że się mocno skupię. Bardziej to siedzi gdzieś z tyłu głowy :) 

zafarb.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował 65 cali z tej promki z euro? Jak tak to mógłby sprawdzić datę produkcji tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałem tv z Euro RTV , wersja 65 cali. Data produkcji 11/2018. Assembled in Poland? Nie wiedziałem, że składają to w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, db4 napisał:

Ja wczoraj dostałem tv z Euro RTV , wersja 65 cali. Data produkcji 11/2018. Assembled in Poland? Nie wiedziałem, że składają to w Polsce

Na całą Europe LG składa w Polsce, dokładnie w Mławie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pobrać materiały do kalibracji zwykle HDR i dolby vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok: Zjąłem folie i wygląda to tak . Ja tam nic nie widzę, bandingu też nie ma, a wpatrywałem się jak sroka w .... Naczytałem się o tych wadach technologii oled i albo to wszystko przesadzone jest, albo mi się wyjątkowa sztuka trafiła. 

 

077CD3B8-9E7B-463E-A7F4-8B75C4C6B7C9.jpeg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, venom200 napisał:

Skąd pobrać materiały do kalibracji zwykle HDR i dolby vision?

Ale jakie materiały? Filmy masz chociażby na YT np. na kanale hdr channel. A poustawiać polecam pod siebie, bo te ustawienia z internetu są o tyłek rozbić.

Każda matryca jest zresztą inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o materiały do kalibracji. 

Google 

https://www.google.pl/amp/s/www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/2943380-hdr10-test-patterns-set.html%3famp=1

https://www.diversifiedvideosolutions.com/dvs_uhdhdr-10.html

https://diversifiedvideosolutions.com/

to na początek ale jak podczas kalibracji sdr jest łatwiej to HDR przynajmniej dla mnie już wyższa szkoła jazdy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2019 o 15:50, jediwolf napisał:

Czy ktoś kupował 65 cali z tej promki z euro? Jak tak to mógłby sprawdzić datę produkcji tv? 

Ja brałem w euro ponad 2 tyg temu i mam wbitą datę 12/2018. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, db4 napisał:

Ok: Zjąłem folie i wygląda to tak . Ja tam nic nie widzę, bandingu też nie ma, a wpatrywałem się jak sroka w .... Naczytałem się o tych wadach technologii oled i albo to wszystko przesadzone jest, albo mi się wyjątkowa sztuka trafiła. 

 

077CD3B8-9E7B-463E-A7F4-8B75C4C6B7C9.jpeg

Jeśli w rzeczywistości jest jak na zdjęciu to wg mnie jest bdb. Moze tylko lekko różowo z lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widzę ten róż na zdjęciu, na żywo już nie, ze zdjęciami to też różnie, raz wyjdzie w tym, raz w innym miejscu, wcześniej wydawało mi się, że na zdjęciu był zielony z prawej, teraz nie ma. Ja sobie daję na luz z zafarbem, moje oczy go nie widzą, a aparat w telefonie też nie jest do końca pewien czy jest, gdzie i w jakim kolorze:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na żywo nic nie widzisz to znaczy że jest ok. Ciesz się ważne że na całej powierzchni jest jednobarwna, resztę da się skorygować przez kalibrację... ja takiego szczęścia nie mam i mam matrycę różnokolorową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2019 o 20:33, db4 napisał:

Też widzę ten róż na zdjęciu, na żywo już nie, ze zdjęciami to też różnie, raz wyjdzie w tym, raz w innym miejscu, wcześniej wydawało mi się, że na zdjęciu był zielony z prawej, teraz nie ma. Ja sobie daję na luz z zafarbem, moje oczy go nie widzą, a aparat w telefonie też nie jest do końca pewien czy jest, gdzie i w jakim kolorze:) 

Zabarwienia białego zmieniają się w zależności od tego z jakiego kąta patrzysz na ekran.

Dnia 23.02.2019 o 11:16, darekgra napisał:

ja po wymianie matrycy w Panasonic, przy założonej foli prawie nic nie widziałem a po zdjęciu foli trafił mi się taki kwiatek.

Miałeś folię na nowym TV (przed wymianą matrycy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonic fz800 oryginalnie nie ma foli ale już na tych co na wymianę przyjeżdżały folia była z przodu i z tyłu.

Zgadza się zafarb zmienia się zależnie od konta patrzenia u mnie jak mam konta około 160stopni to jest idealnie biała i jednorodna. Ale tak tv się nie ogląda.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...