Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Zbigniew Barchanowicz napisał:

A byłem już zdecydowany na C8... Po przeczytaniu tego wszystkiego poniżej mam mętlik w głowie ? Wychodzi na to, że zakup C8 to loteria bo albo uda nam się trafić na dobry egzemplarz albo się nie uda... ?  Nie mam ochoty tracenie czasu i zabawę w odsyłanie telewizora a w tym czasie oglądanie pustego po nim miejsca i oczekiwania na dostawę nowego egzemplarza. Denerwującym jest fakt, że kupując nowy sprzęt za wcale niemałe pieniądze nie mamy tak naprawdę pewności, że otrzymamy produkt pozbawiony wad. 

Dobrze Cię rozumiem ponieważ po przeczytaniu kilkudziesięciu stron na forum miałem identyczne odczucia i obawy. Ale w pewnym momencie otrząsnąłem się z tego, pojechałem do sklepu i odebrałem zamówioną rezerwację. I była to najlepsza decyzja w zeszłym roku :) OLED robi różnicę, przeskok z pięcioletniego LCD niesamowity.

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dużo czytałem, oglądałem na youtube ogólnie o wszytstkich oledach...o tych wypaleniach,pasach i różnych problemach...ostatecznie zawęziłem wybór do C8 i B8 ...byłem z swoich pendrivem w sklepie...troche potestowałem...no i zakup miał być w marcu - kwietniu...ale jak wczoraj się pojawiła dobra cena na Lg w MM to po prostu zamówiłem B8 przez neta i pojechałem odebrać... w domu otworzyłem pudełko,telewizor powiesiłem...jeszcze nawet nie bawiłem się za bardzo ustawieniami...no i teraz już wiem że dla takiego laika jak ja nie było sensu dopłacać 1000zł do C8...po prostu jest lepiej niż to sobie wyobrażałem :)...a przesiadam się z 4K LG55 UHD 6507 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/15/2019 at 3:09 PM, jtd said:

Może ktoś chętny na mój OLED C8 77 cali :)https://allegro.pl/oferta/lg-oled-77c8-7759085936

Żeby tutaj znaleźć klienta musiałbyś wstawić zdjęcia telewizora wyświetlającego wszystkie matryce testowe ;)

Poza tym zastanawiam się nad profilem klienta mającego ponad 20k na telewizor a decydującego się na zakup używki...

Edytowane przez Azio
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Azio napisał:

Żeby tutaj znaleźć klienta musiałbyś wstawić zdjęcia telewizora wyświetlającego wszystkie matryce testowe ;)

Poza tym zastanawiam się nad profilem klienta mającego ponad 20k na telewizor a decydującego się na zakup używki...

Na wszystko jest klient, kwestia ceny ;) 

Tak samo jak na np. roczne beemki za 250k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2019 o 15:09, jtd napisał:

Może ktoś chętny na mój OLED C8 77 cali :)https://allegro.pl/oferta/lg-oled-77c8-7759085936

Jesli to nie tajemnica, z ciekawosci na jaki prjektor wymieniasz TV? (Chociaz to raczej pytanie retoryczne bo po Oledzie wybor moze byc tylko jeden w kwestii kontrastu... ;)

Pytam bo ostatnio raczej obserwujemy ruchy w przeciwnym kierunku i migracje prjektor -> TV 75" lub wiekszy ;)  chociaz ja uwazam ze dopoki nia mamy oledow / microledow 100 cali w cenie dobrych projektorow to prjektory sa niezagrożone. Fajnie miec to i to tzn opcje prjekcji dopelniona jakims spoko tv :)

chociaz, zaczynamy sie zblizac do tej granicy w kwestii przekatnych a TV zaczynaja sie upodabniac do ekranow prjekcyjnych, w kwestii ceny na pewno tanio nie będzie, chociaz patrzac na przestrzeni czasu jak bardzo upowszechnily sie oledy mozna pogdybać ;) 

https://hdtvpolska.com/ces-2019-wideo-pierwszy-na-swiecie-88-lg-oled-8k-gotowy-do-sprzedazy/

https://www.youtube.com/watch?v=m11mm1qOkSM

 

 

Dnia 15.01.2019 o 09:59, Astromatrix napisał:

Dobrze Cię rozumiem ponieważ po przeczytaniu kilkudziesięciu stron na forum miałem identyczne odczucia i obawy. Ale w pewnym momencie otrząsnąłem się z tego, pojechałem do sklepu i odebrałem zamówioną rezerwację. I była to najlepsza decyzja w zeszłym roku :) OLED robi różnicę, przeskok z pięcioletniego LCD niesamowity.

dokladnie podobnie bylo u mnie (przesiadka z 2 letniego qleda). Tylko ze ja od poczatku wiedzialem ze chce OLEDa i to byla tylko kwestia czasu. Naczytalem sie ze oledy sa ciene, ze to ze tamto. Oczywiscie bylo tez zwatpienie przez moment zaczalem jednak myslec, czy nie lepiej pojsc w dobry LCD fald, tylko ze majac na przestrzeni lat kilka takich LCD zawsze cos mi w nich nie pasowalo, a tutaj jednak widac od razu ze to jest krok do przodu, inna technologia itp. Nie jest to ocywiscie TV idealny, bo tutaj tez mozna sie przyczpeic do kilku spraw, jednak uwazam ze do tego ideału mu blisko. 

Po wlaczneiu sowjego C8 natychmiast zrozumialem dlaczego wszyscy sie zachwycaja obrazem z tych TV i skad te referencje ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem i podłączyłem telewizor.

 

Jak dla mnie wszystko super. Nowy, nie ze zwrotu. Sprawdziłem proste plansze. Słynna szara plansza, gołym okiem dla mnie w porządku, po przepuszczeniu przez aparat widać że nie jest jednolita. Obraz jeszcze przed pierwszą kompensacja.

 

Zobacze z ciekawosci jak będzie wyglądać po 4 kompensacjach, ale nawet jak zostanie tak jak jest, to dla mnie jest to więcej niż akceptowalne.

 

 

A, no i na ekranie folia, co pewnie trochę zaklamuje obraz. Jutro zrzucam. Dzisiaj zdążyłem obejrzeć jeden odcinek serialu na Netflixie i kilka filmików na YouTube z listy zwerydikowanych pod kątem jakości.

 

Jestem póki co w pełni zadowolony:)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

2c234f5d0ccd5f10a00ef3b5e5cfc9d9.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Juz od wczoraj 55C8

I juz na początku mam zgrzyt softwarowy i hardwarowy

Sortowanie kanałów w menadżerze mam zablokowane (CI+ UPC), Czy to wina UPC czy jest inny sposób?

Nie widzi (na żadnym porcie USB) zewnętrznego Dysku (HDD 1TB) podłączonego krótkim kablem USB 3.0, zwykłe pendrive działają. Jaka przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dekodera, tylko kartę dostępu a to różnica i na starym TV sortowanie było możliwe z pozycji TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ok- nawet nie wiedziałem że jest taka opcja w upc. 

Gdzieś można o się z tym bardziej zapoznać - też chętnie pozbyłbym się dekodera... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eloszki napisał:

A to ok- nawet nie wiedziałem że jest taka opcja w upc. 

Gdzieś można o się z tym bardziej zapoznać - też chętnie pozbyłbym się dekodera... 

Prosze bardzo

http://karczma.edu.pl/2017/dlaczego-warto-wybrac-modul-ci-zamiast-dekodera-zewnetrznego/

https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/multiroom-hd/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ok- nawet nie wiedziałem że jest taka opcja w upc. 
Gdzieś można o się z tym bardziej zapoznać - też chętnie pozbyłbym się dekodera... 
Tylko pamiętaj że rezygnując z dekodera tracisz pewne opcje, możliwości. Sprawdź sobie dokładnie.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie korzystam z żadnych dodatkowych opcji jakie daje dekoder. Szkoda że to tak mało o tym słychać  bo już dawano pozbyłbym się tej skrzynki. 

 

Dla kogoś kto nagrywa z tv materiały to rzeczywiście może być kłopotliwe natomiast dla mnie brzmi bardzo zachęcająco :)

Zresztą gdyby coś mi bardzo nie pasowało to zawsze mogę wrócić do dekodera.

 

 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jest jeszcze wypożyczalnia. I niektórzy wykorzystują Horizona jako router wi fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Sortowanie kanałów w menadżerze mam zablokowane (CI+ UPC), Czy to wina UPC czy jest inny sposób?

Też używam modułu CI z kartą, ale od innego operatora. Sortowanie nie wymagało ode mnie żadnych specjalnych czynności. Po prostu działa.

6 minut temu, eloszki napisał:

Dla kogoś kto nagrywa z tv materiały to rzeczywiście może być kłopotliwe

Zdarza mi się nagrywać materiały z tv. W c8 działa to bardzo dobrze. Działa harmonogram etc. Jedynym ograniczaniem jest brak możliwości nagrywania z tv, jeżeli oglądamy inny program telewizyjny. Telewizor posiada tylko jeden tuner, dlatego jeżeli nagrywamy z tv to:

  • nagrywamy, co właśnie oglądamy
  • nagrywamy z tv a oglądamy z aplikacji (youtube, netflix, hbogo, pliki z usb)
  • nagrywamy kiedy telewizor jest wyłączony

W zwykłej tv wg mojej opinii nie ma tyle ciekawych materiałów, żeby dwa interesujące były nadawane jednocześnie :)

Najczęściej używam tej funkcji, aby później przy oglądaniu przewinąć reklamy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, STELVIO napisał:

Ewentualnie jest jeszcze wypożyczalnia. I niektórzy wykorzystują Horizona jako router wi fi.

Tak wiem, już na szybko napisałem do UPC w moim przypadku karta droższa niż dekoder o 20 zł miesięcznie ... Trochę słabo - myślałem, że cena pozostanie bez zmian. Raz na jakiś czas ich będę męczył - może zabiorą dekoder i dadzą kartę. 

do wi fi mam osobne urządzenie, również od nich :)

 

Ale brzmi to tak rewelacyjnie, że przy zakupie tv chyba się skuszę - zawsze mnie strasznie wkurzał ten dekoder, oczywiście jako kolejny sprzęt - tak to działa dość ok. 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eloszki napisał:

napisałem do UPC w moim przypadku karta droższa niż dekoder o 20 zł miesięcznie ...

Przy obecnej umowie moze tak być... ja zamawiałem od razu przy pierwszej umowie i instalacji, to był mój warunek na podpisanie umowy wiec do abonamentu nic mi nie doliczyli, teraz po wielu latach mam o wiele niższy abonament...

 

....:Edit:...

Negocjuj!

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn napisałem jako nowy klient - nie mają obecnie promocji. Jak już będę miał TV to się bardziej zainteresuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również korzystam z modułu CI (od innego operatora niż UPC), również bez żadnych problemów. 

Dla mnie ta funkcja jest tak wygodna że nie wyobrażam sobie rezygnacji z niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eloszki napisał:

 

Tak wiem, już na szybko napisałem do UPC w moim przypadku karta droższa niż dekoder o 20 zł miesięcznie ... Trochę słabo - myślałem, że cena pozostanie bez zmian. Raz na jakiś czas ich będę męczył - może zabiorą dekoder i dadzą kartę.

Może trzeba ich trochę przycisnąć? Chyba żadna łaska w dzisiejszych czasach karta CI+, to nie jest nowość na rynku.

Mój ojciec rezygnował z dekodera na rzecz karty u nich kilka lat temu i nie było żadnych dopłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Usinowicz

Odpowiadając w wątku Twojego TV - na 142 stronie tematu B7 jest krótka dyskusja nt. początkowego użytkowania OLED. I jeśli Vincent rzeczywiście pisze o 100-200 h początkowego użytkowania jako ważnego dla stanu matrycy - to bym to rozważył.

Trochę się to może kłócić z myślą, iż to tylko elektronika, a nie np. mechanika w aucie, ale jak się zauważy zmiany w bandingu na przestrzeni użytkowania, to ewidentnie coś w tym może być.

Mam od wtorku B8 i traktuję go delikatnie w zakresie kontrastu i oświetlenia OLED (poniżej parametrów zalecanych), a i tak jest magia :-).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry, że nie na temat, bo co do C8 to już mam chyba jasność i wiem że go kupię, teraz jednak potrzebuję pomocy w wyborze sounbara do tego telewizora. Wstępnie przymierzam się do Yamahy YAS-207 lub JBL 3.1, ktoś może podesłać mi tutaj link do jakiegoś rozsądnego forum gdzie zasięgnę fachowej porady na ten temat? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2019 o 11:22, efel napisał:

Telewizory LG nie mają klienta SAMBA czyli nie jesteś w stanie przeglądać dysku sieciowego tak jak na kompie. Mają tylko klienta DLNA. Klient DLNA pokazuje zawartość sieci tak jak mu nakazuje serwer DLNA. W Twoim przypadku router robi za serwer DLNA i pewnie jest tam zainstalowane coś najprostszego i wątpliwej jakości, dlatego działa to tak a nie inaczej. Z napisami przez DLNA są zawsze, ale to zawsze problemy. Generalnie musisz trafić metodą prób i błędów na kompatybilny serwer i klienta DLNA które się z napisami dogadają. Nie ma tutaj żadnego standardu branżowego który by określał zasady współpracy jeśli chodzi o napisy. Kiszka. Między innymi dlatego takie rozwiązania odchodzą powoli do lamusa. 

Jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów i super wygodnie oglądać sobie po domowej sieci to:

  • Kup sobie jakiegoś NASa na którym zainstalujesz serwer Plex. Od biedy możesz serwer Plexa zainstalować na kompie, laptopie, nawet na Nvidia Shield TV jest serwer Plex.
  • Na TV instalujesz klienta Plex oficjalnego (albo nieoficjalnego xplay za którego trzeba zapłacić coś koło 30 zeta)
  • Całą swoją bibliotekę przeglądasz w fajnym interfejsie z poziomu TV, decydujesz jakie chcesz mieć napisy itp, wszystko działa płynnie, stabilnie, pamięta co oglądałeś, a co nie, proponuje kolejne odcinki serialu - generalnie funkcjonalność dostaniesz o wiele większą niż zamierzchłe rozwiązania DLNA które raz działały a raz nie i nie miały takiego interfejsu

Dzięki za odpowiedź.
Na routerze mam wgrane oczywiście oryginalne firmware, czyli chcąc poradzić cokolwiek w temacie DLNA będę musiał zainstalować jakiś OPENWRT, dobrze kojarzę? Potem zainstalować na nim jakiś serwer?
Szczerze w tym temacie jestem zielony, ale dla chcącego nic trudnego, tak sądzę ?
NAS biorę pod uwagę w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nas tanim kosztem co zobacz czy nie masz jakiegoś komputera którego już nie używasz i postaw na nim nas.  Wtedy możesz testować do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...