Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Dwa dni temu zakupiłem lg 55c8 .Trochę ciężko ustawić odpowiedni obraz .Może podpowie ktoś jakie ma ustawienia obrazu tzn np. Żywy czy standardowy i dalsze ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest tego w sieci, wystarczy poszukać.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kKadajo napisał:

Świetny panel trafiłeś. Ale modele 8 serii to straszna loteria. Ciekawe jak będzie z 9 serią.

Mi się wydaje, że loteria w kwestii bandingu i zafarbów od 6 serii jest bardzo podobna. I z 9 serią będzie niestety tak samo. Tak samo z parametrami matrycy - tu praktycznie nic się nie zmieniło od 6 serii. Dopiero zmiana technologii mogłaby coś tu radykalnie zmienić.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć matryc w szarościach... Zdjęcia można zrobić różne i naprawdę nie profesjonalnym sprzętem to mają one niewiele wspólnego z faktycznie wyświetlanym obrazem. Wiem to po sobie zdjęcie telefonem tej samej planszy, może dać obraz idealnej matrycy a następne już z gigantycznymi prześwietleniami. Np zdjęcia z ostatnich postów ziarno, z dużą ilością obróbki nie pokazuje tego co było na matrycy.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kKadajo napisał:

Pełno jest tego w sieci, wystarczy poszukać.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Ok. Mam jeszcze pytanie odnośnie jasności obrazu i podswietlenia oled ...Na jakich wartościach najlepiej ustawić ? Podświetlenie oled najlepiej na auto ? Rozumiem że przy wykryciu hdr lub dolby vision jasność robi się automatycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Co do zdjęć matryc w szarościach... Zdjęcia można zrobić różne i naprawdę nie profesjonalnym sprzętem to mają one niewiele wspólnego z faktycznie wyświetlanym obrazem. Wiem to po sobie zdjęcie telefonem tej samej planszy, może dać obraz idealnej matrycy a następne już z gigantycznymi prześwietleniami. Np zdjęcia z ostatnich postów ziarno, z dużą ilością obróbki nie pokazuje tego co było na matrycy.

Witam

Kolego, widzę że pijesz do moich zdjęć ?Moje oczy i ogląd planszy i filmów na żywo tylko to się liczy,fotografa nie mam zamiaru wzywać lub w fotografa się bawić bo nie potrzebuje profesjonalnych zdjęć wrzucać na forum,fotki są marnej jakości,umieściłem je poglądowo,nie o zdjęcia chodzi,Ty tego nie zauważyłeś ale przesłanie mojego posta jest takie że banding,nieważne czy taki nietypowy jak u mnie czy typowe pasy może się cofnąć,zmniejszyć.Dlatego trzeba dać szanse tv niech pogra kilka dni zanim wróci na sklep.

Nie dajmy się zwariować,jak bandingu nie widać w filmach lub jest mało dokuczliwy (każdy ma inną wrażliwość)to trzeba zapomnieć o planszach testowych i cieszyć się z tego co c8 ma do zaoferowania.

Jeszcze jedno,na tym forum są ludzie którzy przez cały dzień nie robią nic innego jak tylko puszczają sobie w kółko przeróżnej maści plansze testowe.

Wasz wybór,ja wybrałem oglądanie filmów.

pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie pije do Twoich zdjęć. Posłużyły tylko mi za przykład.

Chodziło mi tylko o to że niektórzy potrafią na podstawie takiego rodzaju zdjęć oceniać czy dany tv jest dobry czy do zwrotu i mieszać w głowach użytkownikom.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, keramplayer napisał:

takie że banding,nieważne czy taki nietypowy jak u mnie czy typowe pasy może się cofnąć,zmniejszyć

 Albo po prostu 'zmienić' Moja matryca po wyjęciu z pudełka  praktycznie 0 widocznego bandingu na planszach, po pewnym czasie wyostrzył się pas po prawej stronie a obecnie ten po prawnej znowu się wyrównał za to wywaliło prawie że na środku, także według  mnie matryca jakoś tam sobie ewoluuje wskutek tych kompensacji. Oczywiście banding jest okazjonalnie widoczny w specyficznych scenach filmowych, po prostu czym więcej filmów obejrzanych za mną to na więcej takich scen trafilem pytanie tylko czy zwróciłbym na to uwagę gdybym nie wiedział co to banding i był tego nie świadomy ;)

Ps. co do zdjęć to faktycznie , moj aparat np. strasznie pociemnia albo pojaśnia fragmenty plansz i faktycznie jak się patrzy na zdjęcie matrycy a to co w realu to dwie zupełnie inne bajki :)

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2019 o 07:35, tonybcc napisał:

@dzikiraj napisz jeszcze proszę na czym ci bardziej zależy np. czy ma mieć atmos, czy być bardziej muzyczny. Napisz jak najwiecej a będzie nam łatwiej coś dla ciebie wybrać. 

Ja np. Chciałem mieć atmos (tak wiem brakuje mu do prawdziwego) ale jak kolega wyżej napisał ma fajna belkę i równiej jest zadowolony. 

Na początku chciałem żeby był Atmos,Ale teraz  nie koniecznie i bardziej zależy mi na tym żeby Muzyka dominowała,pokój mam 20m2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koledzy pisali belki Yamahy są dobre muzycznie i może ysp-2700 udalo by ci się kupić. Słyszałem kilka pochlebnych opini o niej. 

Nakamishi soundwave tez maja dobre opinie na zagranicznych forach.

 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, tonybcc napisał:

Z tego co koledzy pisali belki Yamahy są dobre muzycznie i może ysp-2700 udalo by ci się kupić. Słyszałem kilka pochlebnych opini o niej. 

Nakamishi soundwave tez maja dobre opinie na zagranicznych forach.

 

Dnia 5.01.2019 o 10:14, kKadajo napisał:

Pełno jest tego w sieci, wystarczy poszukać.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Dzisiaj postanowiłem sobie porównać demo 4k na panasoniku dxu701 z nowym oledem lg c8 i zauważyłem coś dziwnego .A mianowicie tam gdzie domy na panasonicu były koloru żółtego na lg były koloru pomarańczowego to samo pomalowaną ścianą w pewnej scenie .Co to może oznaczać ? Wada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję aktualnie przed wyborem nowego TV, przesiadam się z Samsung KS7000 i wpadły mi w oko cztery propozycje:

- LG 55C8,

- Sony 55AF9,

- Philips 55 903

- Panasonic 55FZ950 

Chciałbym się Was zapytać czy miał, ktoś z Was możliwość porównać ze sobą te cztery modele i jak LG wypada na tle konkurencji? Ponieważ zastanawiam się czy jest sens dopłacać do TV konkurencji. Jak wypada audio w TV LG na tle wymienionej powyżej konkurencji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, laki007 napisał:

Już 7 stycznia premiera nowej generacji OLED'ów, można spodziewać się wyprzedaży:https://www.youtube.com/watch?v=_5YhmzjNrSM&feature=youtu.be 

Jeśli czegoś mnie nauczyły ostatnie lata życia, to tego, że jak wchodzą nowe modele danego sprzętu, to nie ma co się spodziewać wyprzedaży ogromnej starych, tylko prędzej wywindowanych cen nowych modeli. Wówczas stare i tak sobie zejdą na spokojnie, entuzjaści dadzą duże pieniądze za owe nowości, a dopiero po 4-5 miesiącach stare zacznie się przeceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł P napisał:

Dzisiaj postanowiłem sobie porównać demo 4k na panasoniku dxu701 z nowym oledem lg c8 i zauważyłem coś dziwnego .A mianowicie tam gdzie domy na panasonicu były koloru żółtego na lg były koloru pomarańczowego to samo pomalowaną ścianą w pewnej scenie .Co to może oznaczać ? Wada ?

Tylko to że to dwa różne, nieskalibrowane telewizory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

jeśli to nie ten dział to z góry przepraszam, powiedzcie tylko gdzie szukać pomocy.

Zakupiłem niedawno ten model tv, ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym stworzyć domową sieć multimediów, głównie zależy mi na filmach 4K/FHD z napisami.

Obecnie mam starego routera  TP-LINK TL-WR842ND, podłączam do niego dysk zewnętrzny i tworzę udostępnianie na TV po kablu i wifi.
Filmy działają, ale nie widzi napisów, nie mam możliwości zmiany na polskie.
W dodatku, gdy chcę przewinąć lub cofnąć to wczytanie trwa paręnaście sekund, trochę irytujące.
W dodatku kopiowanie plików na dysk zewnętrzny pod routerem po wifi idzie strasznie mozolnie - transfer ok. 2-3 mbps.

Czy to wina obecnego sprzętu? Czy w ogóle jest szansa na innym sprzęcie na poprawne i szybkie działanie takiej sieci + te nieszczęsne napisy PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Guli napisał:

Witam, 

jeśli to nie ten dział to z góry przepraszam, powiedzcie tylko gdzie szukać pomocy.

Zakupiłem niedawno ten model tv, ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym stworzyć domową sieć multimediów, głównie zależy mi na filmach 4K/FHD z napisami.

Obecnie mam starego routera  TP-LINK TL-WR842ND, podłączam do niego dysk zewnętrzny i tworzę udostępnianie na TV po kablu i wifi.
Filmy działają, ale nie widzi napisów, nie mam możliwości zmiany na polskie.
W dodatku, gdy chcę przewinąć lub cofnąć to wczytanie trwa paręnaście sekund, trochę irytujące.
W dodatku kopiowanie plików na dysk zewnętrzny pod routerem po wifi idzie strasznie mozolnie - transfer ok. 2-3 mbps.

Czy to wina obecnego sprzętu? Czy w ogóle jest szansa na innym sprzęcie na poprawne i szybkie działanie takiej sieci + te nieszczęsne napisy PL?

Telewizory LG nie mają klienta SAMBA czyli nie jesteś w stanie przeglądać dysku sieciowego tak jak na kompie. Mają tylko klienta DLNA. Klient DLNA pokazuje zawartość sieci tak jak mu nakazuje serwer DLNA. W Twoim przypadku router robi za serwer DLNA i pewnie jest tam zainstalowane coś najprostszego i wątpliwej jakości, dlatego działa to tak a nie inaczej. Z napisami przez DLNA są zawsze, ale to zawsze problemy. Generalnie musisz trafić metodą prób i błędów na kompatybilny serwer i klienta DLNA które się z napisami dogadają. Nie ma tutaj żadnego standardu branżowego który by określał zasady współpracy jeśli chodzi o napisy. Kiszka. Między innymi dlatego takie rozwiązania odchodzą powoli do lamusa. 

Jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów i super wygodnie oglądać sobie po domowej sieci to:

  • Kup sobie jakiegoś NASa na którym zainstalujesz serwer Plex. Od biedy możesz serwer Plexa zainstalować na kompie, laptopie, nawet na Nvidia Shield TV jest serwer Plex.
  • Na TV instalujesz klienta Plex oficjalnego (albo nieoficjalnego xplay za którego trzeba zapłacić coś koło 30 zeta)
  • Całą swoją bibliotekę przeglądasz w fajnym interfejsie z poziomu TV, decydujesz jakie chcesz mieć napisy itp, wszystko działa płynnie, stabilnie, pamięta co oglądałeś, a co nie, proponuje kolejne odcinki serialu - generalnie funkcjonalność dostaniesz o wiele większą niż zamierzchłe rozwiązania DLNA które raz działały a raz nie i nie miały takiego interfejsu
  • Plusik 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretów jeszcze nigdzie nie ma - parę info w prezentacji (52 minuta):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie musisz tłumaczyć , oglądałem wczoraj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019 oledy Lg będą miały ponoć hdmi 2.1 a to już jest ważna zmiana, 4k i 120 Hz z kompa to nowa jakość rozgrywki przy fpp lub wyścigach, gdzie płynność jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...