Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie się oburzysz ale wiem jak wygląda oglądanie ciemnych treści na telefonie z OLED.  Wyświetl sobie ciemne szare albo granatowe napisy na OLED przy czarnym tle i je poprzesuwaj - cud malina prawda?  ?

I racja, TV to co innego ale cechy technologia OLED ma charakterystyczne dla siebie i tyle, tego nie zmienisz. Skoro nawet tak wielbiony i uznawany za autorytet Vincent Teoh potrafi wskazać pewne rzeczy (choćby oststnio ta pikseloza w czerniach), to po co te spory i próby negowania faktów. OLED to tv o super obrazie ale bez przesady, że to taki ideał bez wad. Na LCD jest gorsza czerń ale widać więcej. Bez przesady też że jest zaraz szaro bo to może tylko w podłych IPS. W kinie też czerń nie jest wcale taka idealna, a tak się powoływać niektórzy tutaj lubią na kinowe doznania ale zostawmy to. 

Problemem jest w zasadzie tylko to, że wielu ludziom którzy się naczytają for internetowych i testów,  brak krytycznego myślenia a później jest rozczarowanie. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, nigdy bym nie powiedział, że Oled to tv bez wad. To by było kłamstwo. Autorytety tak jak mówisz to tylko lekka podpowiedź dla mnie. Prawdziwym testerem jest moje oko. Czy twoje, czy inne. Ja poprostu wiedziałem co i do czego kupiłem. Tego też wymagałbym od innych. Tylko tyle. I aż tyle dla niektórych.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie OLED  jest dla ludzi którzy są świadomi wad i zalet technologii z którą mają styczność. Wiedzą z jakich źródeł najczęściej będą korzystać i co im daje HDR co im daje 4K/UHD i co im da odświeżanie 120Hz... Jeśli ktoś chce oglądać tylko kablówke/DVB-T to faktycznie lepiej niech da sobie spokój z OLEDem i 4K ;) Gracze tez powinni sie zastanowić... jesli maja zamiar grac wiele godz w jeden tytuł też moga być zawiedzeni wypaleniem... Niestety kupując taki sprzęt trzeba widzieć jak o niego zadbać a nie tylko skręcić i postawić/powiesić w pokoju :D i niech sobie gra cały dzień :)

Proponuje poczekać na MicroLED a nie psioczyć na wciąż niedoskonałą ale piękną technologie OLED

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co poznawać lepiej wejść na portal siedząc po drugiej stronie komputera/telefonu i potrolowac troszkę zawsze to się chumor poprawi.  A ze telewizora tego czy innego na oczy nie widzieli to nic, jest chaos i jest zabawa. 

Oled czy LCD są ludzie którzy lubią zamieszanie i lubiąwchodzić na portale aby poprawić sobie ego. Po raz kolejny powiem. Nie namawiajcie nikogo na oled niech ludzie sami się przekonają.    A jak czytam o magicznych wypalenia podczas normalnego oglądanie to już nawet moje dzieci się z tego śmieją grając na nvidia SHIELD ?.  

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele... przestaje tu wchodzić chyba bo faktycznie odechce mi się wymarzonego od wielu lat TV OLED :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ale miej na uwadze nasze uwagi. Po moich bojach z LG jeszcze nie zakończonych i tak rekomenduje OLED (ale nei od LG ;) ) Będziesz zachwycony. NIc tak dobrze nie działa na mnie jak oglądane w nocy pierwsze sceny ze STAR TREK :)

21 minut temu, tonybcc napisał:

Troszkę też przesadzasz bo pasek tvn wypalił mi sie za 3 razem po dwóch miesiacach od kolejnej wymiany matrycy. A poniewaz to był 3x to raczej nie mozna juz tego traktowac jako przypadek. . Fakt że LG napisało mi że nie maja juz matryc na wymianę tez traktuję powaznie skoro przez dwa lata tyle ich poszło albo grają sobie ze mną w bambuko

 

Ale po co poznawać lepiej wejść na portal siedząc po drugiej stronie komputera/telefonu i potrolowac troszkę zawsze to się chumor poprawi.  A ze telewizora tego czy innego na oczy nie widzieli to nic, jest chaos i jest zabawa. 

Oled czy LCD są ludzie którzy lubią zamieszanie i lubiąwchodzić na portale aby poprawić sobie ego. Po raz kolejny powiem. Nie namawiajcie nikogo na oled niech ludzie sami się przekonają.    A jak czytam o magicznych wypalenia podczas normalnego oglądanie to już nawet moje dzieci się z tego śmieją grając na nvidia SHIELD ?.  

 

1 godzinę temu, CeZaR83 napisał:

Właśnie OLED  jest dla ludzi którzy są świadomi wad i zalet technologii z którą mają styczność. Wiedzą z jakich źródeł najczęściej będą korzystać i co im daje HDR co im daje 4K/UHD i co im da odświeżanie 120Hz... Jeśli ktoś chce oglądać tylko kablówke/DVB-T to faktycznie lepiej niech da sobie spokój z OLEDem i 4K ;) Gracze tez powinni sie zastanowić... jesli maja zamiar grac wiele godz w jeden tytuł też moga być zawiedzeni wypaleniem... Niestety kupując taki sprzęt trzeba widzieć jak o niego zadbać a nie tylko skręcić i postawić/powiesić w pokoju :D i niech sobie gra cały dzień :)

Proponuje poczekać na MicroLED a nie psioczyć na wciąż niedoskonałą ale piękną technologie OLED

Na tej zasadzie nie można by kupić nic ...ciągle coś nowego wymyslają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że wróciły bzdury o tym że oled zjada detale w czerni. To muszę mieć jakiś wyjątkowy egzemplarz bo wszytko wygląda jak należy
A te głupoty o tym że LCD lepszy bo więcej widać zawsze mnie rozbawiają do łez

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam swój stary  LG 32LH2000,  Polsat na nim wyglada bosko. 4K już nie bardzo. Można na nim grać, widac wszystkie detale.  Sarkazm zamierzony. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, poncio napisał:

Ja pierdziele... przestaje tu wchodzić chyba bo faktycznie odechce mi się wymarzonego od wielu lat TV OLED :)

Ależ wchodź, tylko pamiętaj że to internet, a tu każdy jest specjalistą ;)

Po prostu odsiewaj posty tych, którzy oleda nie posiadają, a dużo mają do powiedzenia w temacie. 

Chyba zdrowsze opinie można wyczytać od posiadaczy tych tv, bo to w końcu realni "testerzy" danego sprzętu.

Mnie np. bawi ciągłe powtarzanie, że to nie jest tv do gier. Tymczasem Microsoft rekomenduje ten sprzęt jako najlepszy do XOX... 

Parafrazując jeszcze kolegę parę postów wyżej: problemem jest w zasadzie tylko to, że wielu ludziom którzy się naczytają for internetowych doskwiera wciąż rosnący poziom krytycznego myślenia do tego stopnia, że później nie są w stanie zaakceptować faktu, że dla wielu to jest świetny tv. I to użytkowany normalnie, bez żadnych lęków.

Np. sam gram sporo i nie żyję w ciagłym stresie z tego powodu, tylko cieszę się mega obrazem.

Tymbardziej, że przesiadłem się z dobrego lcd, a jednak od razu odczułem różnicę.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, laki007 napisał:

LG zaprezentuje kolejną generację OLED'ów na 2019

czyli praktycznie to samo (procesor odświeżony z nowymi instrukcjami), ale jednak HDMI 2.1 to juz cos na co warto poczekać... chociaż to powinno byc juz w modelach na 2018... bo to śmieszne żeby HFR działało tylko po USB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu, ale przeczytałem niepokojącą informację w instrukcji obsługi C8 w kontekście informacji o zjawisku wyświetlania nieruchomego obrazu:
"Funkcja Odświeżanie pikseli, wybierz kolejno elementy Obraz → Ustawienia panelu OLED → Odświeżanie pikseli w ustawieniach.
Po aktywacji ręcznej funkcja zostanie uruchomiona na około 1 (jedną) godzinę.
W tym czasie na ekranie może być wyświetlana pozioma linia; nie świadczy to o awarii urządzenia.
Jeżeli funkcja Odświeżanie pikseli nie zostanie uruchomiona ręcznie przez określony czas, na ekranie zostanie wyświetlone okno podręczne z sugestią jej aktywowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w oknie podręcznym".  

Czy można to rozumieć w ten sposób, że przez godzinę dopala pozostałe pixele dla równego wypalenia i tym samym skraca żywotność całej matrycy?

Edytowane przez laki007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, laki007 napisał:

Czy można to rozumieć w ten sposób, że przez godzinę dopala pozostałe pixele dla równego wypalenia i tym samym skraca żywotność całej matrycy?

Nie. @Subman dokładnie opisywał ten proces.

Dnia 30.12.2018 o 18:57, LV426 napisał:

Skoro nawet tak wielbiony i uznawany za autorytet Vincent Teoh potrafi wskazać pewne rzeczy (choćby oststnio ta pikseloza w czerniach), to po co te spory i próby negowania faktów.

Proponuję kolegę @LV426 dodać do ignorów. Wystarczy przejrzeć jego aktywność. Kolejne wcielenie na tym forum, który ma jeden cel - dowalić oledom. Przyjdą nowi, przeczytają i będą wierzyć w takie bzudy, jak powyżej. Nie mam już czasu ani chęci aby go prostować. Powyższy przykład wypowiedzi jest idelany. Na podstawie problemów LG serii 8, która pojawia się na niektórych egzemplarzach - napisał, że wszystkie oledy mają problem z pikselozą w czerniach. 

Edytowane przez fio2
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2018 o 18:23, Mierzwiak napisał:

Jakiś konkretny przykład?

Tak Daredevil na netflix większość scen jest pokazywana w półmroku i tam jest z tym największy problem.

 

Dnia 30.12.2018 o 18:24, STELVIO napisał:

Jak chcesz zobaczyć detale to kup LCD. Będą super detale na tle szarości. Poza tym zawsze pomoże kalibracja tv. Jakby co. Zainteresujcie się trochę przed zakupem. Poznajcie technologię.

Nie twierdzę że oled to zły telewizor. Zapewniam Cię ze to był w pełni świadomy wybór. Takie gadanie żebym kupił sobie LCD jest słabe.Tu chodzi tylko o detale jak te szczegóły w czerniach które są czasami nie widoczne albo słabo widoczne.Uwierz mi że technologia jest mi dobrze znana przez rok przymierzałem się do oleda i testowałem różne materiały na 3 topowych oledach.Znam ich wszystkie wady i zalety. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu, ale przeczytałem niepokojącą informację w instrukcji obsługi C8 w kontekście informacji o zjawisku wyświetlania nieruchomego obrazu:
"Funkcja Odświeżanie pikseli, wybierz kolejno elementy Obraz → Ustawienia panelu OLED → Odświeżanie pikseli w ustawieniach.
Po aktywacji ręcznej funkcja zostanie uruchomiona na około 1 (jedną) godzinę.
W tym czasie na ekranie może być wyświetlana pozioma linia; nie świadczy to o awarii urządzenia.
Jeżeli funkcja Odświeżanie pikseli nie zostanie uruchomiona ręcznie przez określony czas, na ekranie zostanie wyświetlone okno podręczne z sugestią jej aktywowania. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w oknie podręcznym".  
Czy można to rozumieć w ten sposób, że przez godzinę dopala pozostałe pixele dla równego wypalenia i tym samym skraca żywotność całej matrycy?
Ręcznego odświeżania pikseli powinniśmy używać tylko w przypadku gdy z ekranem dzieje się coś niepokojącego. Np powidok który długo nie znika pomimo automatycznych kompensacji 10min.
Nie powinno też się tego używać częściej niż raz na pół roku. Godzina kompensacja uruchamiana jest też automatycznie gdy panel przegra 2000 godzin.
Czy wpływa to na żywność tego oficjalnie nie wiadomo ale moim zdaniem tak.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2018 o 18:57, LV426 napisał:

Skoro nawet tak wielbiony i uznawany za autorytet Vincent Teoh potrafi wskazać pewne rzeczy (choćby oststnio ta pikseloza w czerniach), to po co te spory i próby negowania faktów. OLED to tv o super obrazie ale bez przesady, że to taki ideał bez wad.

Po pierwsze jak ktoś patrzy na te screenshoty z filmu co pokazał @fio2 należy sobie zdawać sprawę z tego, że te zdjęcia zostały wykonane z wysokim ISO - co widać zresztą po napisie "High ISO needed to capture dark detail". W normalnych warunkach ta "pikseloza" jest to lekko widoczne tylko w warunkach bez żadnego oświetlenia. Po drugie, problem istnieje nie z technologią OLED, ale z przetwarzaniem materiału - w tym przypadku na LG 8 serii w materiałach bardzo bliskich czerni. Na OLEDzie Panasonica nie ma takich problemów, co też widać wyraźnie na zdjęciu. Czemu więc na podstawie pewnych problemów z LG, wszystko sprowadzasz do problemów z OLEDami ???

A co do problemu przedstawionego przez Vincenta - i bardzo dobrze, że tak dokładnie bada te telewizory i podaje nam jak na tacy to wszystko, co wykrywa podczas kalibracji telewizorów. Ale to samo dotyczy się telewizorów LCD - spójrz np. ile różnych problemów znalazł na Q9FN...

Wracając do problemu na LG 8 serii - mam nadzieję , LG rozwiąże przez upgrade firmware'u, ale wiadomo ogólnie, że niestety LG jest wciąż trochę z tyłu z processingiem obrazu za Panasoniciem i za Sony. W

Dnia 30.12.2018 o 18:57, LV426 napisał:

Na LCD jest gorsza czerń ale widać więcej. Bez przesady też że jest zaraz szaro bo to może tylko w podłych IPS. W kinie też czerń nie jest wcale taka idealna, a tak się powoływać niektórzy tutaj lubią na kinowe doznania ale zostawmy to. 

We wrześniu był wykonany w USA profesjonalny shootout z E8, AF9, ZF9, Q9FN i były tam oceniane detale w obszarach bliskich czerni. Nie będę się powtarzał - więc spójrz sobie na wyniki pod https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1537850002 . Są tam podane wyniki, z których wynika coś innego niż tu przedstawiasz.

31 minut temu, fio2 napisał:

Nie. @Subman dokładnie opisywał ten proces.

Zgadza się.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno. Na tym telewizorze da się oglądać nc+. Pisanie że oled nadaje się tylko do 4k to są bzdury. Kwestia odpowiednich ustawień ruchu bo to jest chyba moim zdaniem największa bolączka oledów od LG.

2 minuty temu, Subman napisał:
Dnia 30.12.2018 o 18:57, LV426 napisał:

lubią na kinowe doznania ale zostawmy to. 

We wrześniu był wykonany w USA profesjonalny shootout z E8, AF9, ZF9, Q9FN i były tam oceniane detale w obszarach bliskich czerni. Nie będę się powtarzał - więc spójrz sobie na wyniki pod https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1537850002 . Są tam podane wyniki, z których wynika coś innego niż tu przedstawiasz.

Ok ..ale te telewizory były skalibrowane.Jak by wyglądał ten test bez kalibracji ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marek85 napisał:

Ok ..ale te telewizory były skalibrowane.Jak by wyglądał ten test bez kalibracji ?

A jak porównywać telewizory bez kalibracji ? Przecież każdy wychodzi z różnymi odchyłami odnośnie balansu bieli i kolorów. Bez kalibracji nie da się zrobić profesjonalnego porównania, bo przy każdym wyjętym egzemplarzu tego samego modelu wyszłyby zupełnie inne wyniki.

8 minut temu, kKadajo napisał:

Czy wpływa to na żywność tego oficjalnie nie wiadomo ale moim zdaniem tak.

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale o ile dobrze pamiętam rtings zapytało się o to LG i była odpowiedź, że długa kompensacja nie ma wpływu na spadek żywotności panelu, choć faktycznie tak do końca nic nie wiadomo, bo gdyby faktycznie miała ona wpływ, to LG i tak by się do tego nie przyznało. Więc lepiej być tu faktycznie ostrożnym i jeśli nie ma potrzeby to jej nigdy nie uruchamiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fio2 Równie dobrze to i ja mogę zapytać czy LG Ci płaci czy tak sam z siebie uprawiasz "marketing szeptany" na forach ? Najpierw powołujesz się na "autorytety" jak Vincent etc. a kiedy choćby jedna rzecz wskazuje na to, że technologia OLED potrafi mieć pewne wady to nagle widzisz spiski.

Utrata detali w czerniach i "pikseloza" to nie jest żaden odosobniony przypadek cechujący jedynie jedną serię tv od LG. U innych producentów występuje to także w różnym stopniu i wiadomo o tym od dawna. Przecież to jest oczywiste że obraz wygląda na OLED inaczej jak w LCD - to inna technologia. 

Widzę że jak ktoś napisze coś co się Tobie nie spodoba to zaraz wymyślasz głupoty. Zanim utworzyłem tutaj konto to wiele przeczytałem podobnych postów tutaj (nie tylko Twojego autorstwa). 

Jak Ciebie pieką w oczy czyjeś posty i fakty to możesz ich unikać ale nie podburzaj innych bo prawdy nie zmienisz. Są ludzie którzy potrafią przyjąć rzeczywistość i dyskutować normalnie. 

Zachowujesz się infantylnie. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w C8 widać, gdy wykonywana jest kompensacja (ta po czterech godzinach)?

W EC930 podświetla się na biało lampka włącznika i gaśnie po skończeniu kompensacji. Dzisiaj jak wyłączyłem C8 po ponad 4 godzinach to nic się nie świeciło (lampkę czuwania mam wyłączoną w obu modelach), więc nie wiem, czy kompensacja miała miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Subman napisał:

A jak porównywać telewizory bez kalibracji ? 

Myślę że powinniśmy rozróżnić testy eksperckie od konsumenckich. Na ogólną opinię marki czy też technologii wpływa to co zobaczymy w sklepie czy też u siebie w domu. Większość ludzi nie ma pojęcia o czymś takim jak kalibracja. W idealnym świecie sprzedawcy powinni informować o wadach tej technologii i konieczności kalibracji co oznacza wydatek ok.800 zł ekstra. Oczywiście tego nikt nie zrobi.Ja jestem świadomy wad oledow ale póki nie uzbieram ? próbuje coś sam poprawić.Ktos tu wspominał ustawieniach z rtings może to pomoże.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w C8 widać, gdy wykonywana jest kompensacja (ta po czterech godzinach)?
W EC930 podświetla się na biało lampka włącznika i gaśnie po skończeniu kompensacji. Dzisiaj jak wyłączyłem C8 po ponad 4 godzinach to nic się nie świeciło (lampkę czuwania mam wyłączoną w obu modelach), więc nie wiem, czy kompensacja miała miejsce.
Niestety nie widać. Jedyne po czym można poznać że się uruchamia to po braku cykniecia przekaźnika gdy zapali się dioda stanu czuwania. Przekaźnik słychać jak cyknie po około 7-10 min.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PsiCore napisał:

Czy w C8 widać, gdy wykonywana jest kompensacja (ta po czterech godzinach)?

Nie ma żadnej sygnalizacji wbudowanej, ale można sobie z tym poradzić. Jak przy wyłączeniu jest lekkie pyknięcie to kompensacji nie ma. Jeżeli tego nie byłeś w stanie zauważyć to są dwa inne sposoby. Świeci się wyjście optyczne na czerwono i działa urządzenie podłączone pod usb (świeci dysk twardy, pendrive etc.).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też informacja np. Na aplitunerze że wyjście hdmi jest nadal aktywne w czasie kompensacji.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek85 napisał:

Myślę że powinniśmy rozróżnić testy eksperckie od konsumenckich. Na ogólną opinię marki czy też technologii wpływa to co zobaczymy w sklepie czy też u siebie w domu. Większość ludzi nie ma pojęcia o czymś takim jak kalibracja. W idealnym świecie sprzedawcy powinni informować o wadach tej technologii i konieczności kalibracji co oznacza wydatek ok.800 zł ekstra. Oczywiście tego nikt nie zrobi.Ja jestem świadomy wad oledow ale póki nie uzbieram ? próbuje coś sam poprawić.Ktos tu wspominał ustawieniach z rtings może to pomoże.

To są testy ekspertów wykonane dla nas - konsumentów. Ile osób z nas ma możliwość postawienia koło siebie 4 najlepszych telewizorów wraz z referencyjnymi monitorami studyjnymi i sprawdzić który telewizor najwierniej wyświetla obraz ? No właśnie - bardzo niewielu... Kalibracja ma bardzo duży wpływ na to, jak są wyświetlane detale bliskie czerni... Wiem to po sobie - ustawienia z rtings bardzo niewiele pomogą... Jeśli jakikolwiek test czy shootout ma być rzetelny i uczciwy w stosunku do nas - konsumentów - to tylko na skalibrowanym telewizorze. Inaczej taki test możemy sobie spokojnie odpuścić.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...