Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

*W telewizorach LG OLED z 2018 r. funkcja HFR jest dostępna tylko przez USB.

Cos takiego przeczytałem w opisie procesora Alfa 9

Co to oznacza? że niby przy oglądaniu TV czy materiału z YT lub Płyty to nie będzie działać? To do doopy taka funkcja... :/

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pozwolę sobie zacytować Pana Macieja - ,, Gdybyśmy chcieli zastosować telewizor w roli monitora komputerowego, to powinniśmy oflagować złącze HDMI jako PC (przez przytrzymanie klawisza „input”). Zapewni nam to poprawną reprodukcję chroma 4:4:4, ale ma też swoje ograniczenia – matryca jest sterowana wtedy 8 bitowo.. - czy to jest widoczne, warto się tym przejmować?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CeZaR83 napisał:

Cos takiego przeczytałem w opisie procesora Alfa 9

Co to oznacza? że niby przy oglądaniu TV czy materiału z YT lub Płyty to nie będzie działać? To do doopy taka funkcja... ?

Ile źródeł materiałów do oglądania na co dzień lub filmów w 120 klatkach / sekundę wydanych na płytach UHD potrafisz wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Ile źródeł materiałów do oglądania na co dzień lub filmów w 120 klatkach / sekundę wydanych na płytach UHD potrafisz wymienić?

Z tą Płytą to był tylko przykład, ale na siłę mógłbym sobie nagrywać zbliżający sie sezon np Tenisa i wtedy co.... Głownie mi chodzi o sport i taka funkcja powinna działać przynajmniej ze źródła TV oraz streamingowego... bo tam zazwyczaj ogląda sie sport na żywo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG w zaleceniach dotyczących zapobiegania zjawisku wyświetlania nieruchomego obrazu poleca ustawienia:
Obraz → Ustawienia trybu obrazu → Tryb obrazu → Eco 
i
Obraz → Ustawienia trybu obrazu → OŚWIETLENIE OLED → Wybierz niższą wartość 

Czy przy takim ustawieniu w ciągu dnia da się jeszcze normalnie oglądać?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie bardzo ale dla tej mitycznej czerni czego się nie robi (co tam inne wady). To nie jest tv dla plebsu przecież tylko dla zorientowanych koneserów ;)

Niedawno tutaj na forum ktoś się skarżył na to o czym jest mowa w filmie to go nawet Gmeru troszkę obśmiał... A jednak gość nie zmyślał. 

 

 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki. W nowszych wersjach C8 zniknęło złącze RCA (analogowe video z tyłu telewizora - to żółte). Trochę szkoda bo o podłączeniu starszego sprzętu można już zapomnieć. Mija się to co prawda często z celem w przypadku oledów, ale ja tam czasami miewam odpały, żeby podpiąć stare Commodore albo NES. Teraz potrzebny będzie jakiś konwerter sygnału. Ewentualnie pozostaje podpięcie pod antenówkę. Ciekawe czy w nowych wersjach telewizorów są jeszcze jakieś zmiany. Nowe modele dostały też nowe oznaczenie i obecnie to OLED55C8LLA (wcześniej OLED55C8PLA). Chyba, że się mylę? Jeśli tak to mnie poprawcie proszę ;)

@LV426 - zauważyłem ten problem u siebie już pierwszego dnia korzystania z telewizora podczas oglądania teści z HBO GO (serial Wataha konkretnie). Sporadycznie, przy ciemnych scenach widoczna jest właśnie wspomniana przez Vincenta dolegliwość. W innych materiałach, głównie o słabej jakości też to zauważyłem. Ciekawe czy LG uda się załatać jakoś ten problem. Dziwię się też, że mimo obecności tych modeli przez dłuższy okres czasu na rynku, żaden profesjonalny recenzent nie zwrócił na to uwagi.

Edytowane przez blablabla
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kmicic13 napisał:

Oznaczenie LLA to nie jest polska dystrybucja, tylko chyba Niemcy.

Wygląda na to, że masz rację. Faktycznie modele C8 z takim oznaczeniem można kupić chociażby na Amazon.de. Ciekawe czy te telewizory są objęte polskim serwisem LG jeśli zakupiło się je w polskim sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blablabla nie liczył bym na powrót usuniętego gniazda. Też zauważyłem że większość producentów wywala praktycznie wszystko co może i niby ok bo to nisza już tak archaiczne gniazda ale jednak fajnie mieć możliwość skorzystania bez cudowania z starszych sprzętów. Doszło już nawet do takiego absurdu, że usuwa się gniazda audio jack (Samsung).

Co do zalet i wad tv OLED to recenzje zbyt często skupiają się najbardziej na tych pierwszych. Tutaj recenzje niby są rzetelne ale dziwnie robione bo na zasadzie kopiuj/wklej a zmieniają się tylko tabelki. OLED aż taki perfekcyjny też nie jest jak się okazuje.

A z lektury testów można odnieść mylne wrażenie, że jest.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dożyliśmy takich czasów, w których żaden sprzęt nie jest perfekcyjny, tylko ceny z kosmosu.

Tyle się pisze o wadach oledów, a co wejdę w tematy topowych najdroższych lcd, to nie ma modelu, z którym ktoś nie miałby problemów.

Tak więc pozostaje kwestia wyboru, ja świadomie zdecydowałem się na oled i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony, a to chyba najważniejsze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 - zauważyłem ten problem u siebie już pierwszego dnia korzystania z telewizora podczas oglądania teści z HBO GO (serial Wataha konkretnie). Sporadycznie, przy ciemnych scenach widoczna jest właśnie wspomniana przez Vincenta dolegliwość. W innych materiałach, głównie o słabej jakości też to zauważyłem. Ciekawe czy LG uda się załatać jakoś ten problem. Dziwię się też, że mimo obecności tych modeli przez dłuższy okres czasu na rynku, żaden profesjonalny recenzent nie zwrócił na to uwagi. 

Może ktoś prostym językiem wytłumaczyć o co chodzi z tą dolegliwością bo nie mogę załapać o co kaman?

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój C8 jest pozbawiony tej wady. Tak jak mówił Vincent niektóre modele mają w innym miejscu ustawione przejście pomiędzy szarym/czarnym.

6 godzin temu, poncio napisał:

Może ktoś prostym językiem wytłumaczyć o co chodzi z tą dolegliwością bo nie mogę załapać o co kaman?

To są dwa albo trzy problemy częściej występujące przy kiepskiej jakości sygnale.

1. W modelach LG z roku 2018 (seria 8 ) występuje generalnie większa (od innych producentów tv oled) posteryzacja przy bardzo ciemnych, bliskich czerni kolorach. Pojawiają się odcienie różnych kolorów, a nie tylko odcienie szarości.

posteryzacja.png

2. Ma to wpływ również na bardzo ciemne fragmenty obrazu i w efekcie wydaj się, że np. piksele na bardzo ciemnym czerwonym zaczynają migotać, mrowić. Tv raz wyświetla prawie czany piksel innym razem lekko czerwony.

3. W LG serii 8 kiedy fragment obrazu zbliża się do czerni (najczęściej przy ciemnych scenach z jaśniejszymi fragmentami oraz przy zaciemnianiu sceny do całkowicie czarnego ekranu - koniec filmu lub sceny) występują bardzo nagłe, delikatne rozjaśnienia pikseli. - drugi obrazek poniżej.rozjasnienia.png

Ten problem nie dotyczy wszystkich, a nawet jeśli dotyczy to jest trudny do zauważenia. Vincent miał problem aby uchwycić to za pomocą aparatu. Nie mniej jednak jest to problem tv LG i powinni to poprawić. Poprzedniego babola naprawiali miesiąc. Mam nadzieję, że i tym się zajmą a nie jak Sony przy obniżeniu jasności HDR przy statycznych obrazach będą pisać, że tak ma być.

21 godzin temu, LV426 napisał:

Pewnie nie bardzo ale dla tej mitycznej czerni czego się nie robi (co tam inne wady). To nie jest tv dla plebsu przecież tylko dla zorientowanych koneserów

(...)

Co do zalet i wad tv OLED to recenzje zbyt często skupiają się najbardziej na tych pierwszych.

Widać z Twojej wypowiedzi, że Ty wolałbyś się skupić na wadach. Nie rozumiem jednak dlaczego? Masz złe doświadczenia z OLED? Uwierz, że Ci którzy kupili oleda i korzystają z niego na co dzień raczej widzą zalety ;) 

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fio2, teraz już wiem o co chodzi :)

 

Co jestem w markecie to podchodzę do C8 i mam ochotę wyjść z nim do domu ale po chwili coś mnie powstrzymuje i sobie mówie... "poczekaj jeszcze chwile". Potem wchodzę na forum i czytam o kolejnych problemach OLED :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba czekać tylko brać. I obrazem się delektować.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, poncio napisał:

Dzięki fio2, teraz już wiem o co chodzi :)

 

Co jestem w markecie to podchodzę do C8 i mam ochotę wyjść z nim do domu ale po chwili coś mnie powstrzymuje i sobie mówie... "poczekaj jeszcze chwile". Potem wchodzę na forum i czytam o kolejnych problemach OLED :P

Wejdź w działy lcd i poczytasz o jeszcze kolejnych probemach. Mam wrażenie, że zaczyna się lekka paranoja. Dziwię się, że nikt jeszcze z lupą lub pod mikroskopem nie przegląda matryc :P

Edytowane przez Kmicic13
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia po co wy tłumaczycie ludziom którzy ewidentne nie chcą OLEDa lub po prostu przyszli ponarzekać, niech nie kupują. Ci co wiedza lub „zaryzykują” ponieważ słyszeli od znajomego dostaną nagrodę w postaci pięknego obrazu. A ci co nie mogą to LCD i tez będą zadowoleni. 

Edytowane przez tonybcc
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po moich przygodach z LG i modelem C6 mówię Ci jedno kupuj ale uważaj na LG jako na firmę która sama mi oświadczyła że nie potrafiła zabezpieczyć części (czytaj matryc) na 2 letni okres gwarancji na TV i w ogóle na 2 letni okres gwarnacji na samą matrycę jako częśc zamienną. Byc może inni producenci mający wpływ na zabezpieczenie stocków  wtym technicznych w negocjacjach z LG mają większa siłe przebicia no i lepszy customer service. Mimo przygód nadal polecam OLED ale absolutnie nakazuję rozwagę na świstek papieru który LG nazywa Gwarancją nie rozumiejąc słowa Gwarancja jako takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z Was posiada/testował 77C8?

są jakieś odchylenia względem 65c8?

 

zastanawiam się, czy na tak dużym ekranie źródła słabsze niż bluray 4k nie będą zabijały pikselami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można poprawić bez kalibracji jasność detali w cieniach ? Wiem że Oledy przez swoją czerń dużo tracą ale czasami tego nie da się oglądać , zamiast ludzi stojących w półmroku widać tylko czarny zarys ? Czy to jest kestia ustawienia oświetlenia oled czy jasności która ma być zawsze na 50 ?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj wklepać ustawienia z Ratings i daj znać czy widzisz różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marek85 napisał:

Jak można poprawić bez kalibracji jasność detali w cieniach ? Wiem że Oledy przez swoją czerń dużo tracą ale czasami tego nie da się oglądać , zamiast ludzi stojących w półmroku widać tylko czarny zarys ? Czy to jest kestia ustawienia oświetlenia oled czy jasności która ma być zawsze na 50 ?

To jest właśnie "perfekcja OLED".

Luzie się naczytają takich tekstów a później zdziwienie. 

Coś kosztem czegoś. Co po tej "idealnej czernii" jak brak detalu w obrazie a do tego pikseloza. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marek85 napisał:

Jak można poprawić bez kalibracji jasność detali w cieniach ? Wiem że Oledy przez swoją czerń dużo tracą ale czasami tego nie da się oglądać , zamiast ludzi stojących w półmroku widać tylko czarny zarys ? 

Jakiś konkretny przykład?

Odkąd mam B8 obejrzałem sporo filmów, testowałem też sporo ciemnych scen i nie mam żadnych problemów z detalami w cieniach.

Poza tym nie podałeś swoich ustawień. (gamma 2.4 chociażby zjada detale w czerniach)

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura bzdure goni. Jak stoisz w ciemnej ulicy to co widzisz? Gó..no widzisz, bo jest ciemno. Widać tylko jak coś jest chodźby lekko podświetlone. Oled to właśnie pokazuje. Tak jak w realu. Jak chcesz zobaczyć detale to kup LCD. Będą super detale na tle szarości. Poza tym zawsze pomoże kalibracja tv. Jakby co. Zainteresujcie się trochę przed zakupem. Poznajcie technologię.

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...