Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie mogę oddać:) kupiłem w mm...

Na zdjęciu ten zafarb widać dużo mocniej 

Przykładowo wrzucam dwie fotki jedna z fify ... druga Youtube na zielonym boisku nic nie widać... A na drugim zdjęciu widzę w lewym rogu zielone światło ale widać to tylko na zdjęciu jak oglądam nic nie ma ....

20181218_164055.jpg

20181218_165028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daruin napisał:

A na drugim zdjęciu widzę w lewym rogu zielone światło ale widać to tylko na zdjęciu jak oglądam nic nie ma ....

Na drugim zdjęciu widać tragiczne kolory (zielone i różowe poświaty), ale czy to jest naprawdę zafarb, czy tylko Twój aparat przekłamuje? Pooglądaj na żywo i oceń. Jeżeli to co tutaj widać występuje na żywo to polecam oddać ten egzemplarz.

Ze swojego doświadczenia wiem, że mój telefon potrafi strasznie zmienić obraz widziany na tv. W jednym z wątków tutaj miałem pokazać, że posteryzacja nie występuje - zrobiłem zdjęcie a tam idealny przykład takiej wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na oko praktycznie nie widać żadnych zafarbów, tylko na zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie na oko praktycznie nie widać żadnych zafarbów, tylko na zdjęciach :)
Czyli nie ma co się dalej rozwodzić. Decyzja leży po twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował, ale gdybym widział na żywo to co na tych zdjęciach to już byłbym w mm z tym TV :)

A czy może się stać tak, że ten zafarb który widać tylko na zdjęciu zacznę widzieć, bo się pogłębi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tą folię, zrób ponownie zdjęcia na białej planszy i podziel się wynikami :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zrobię to już go nie oddam :)

Tak się zastanawiam czy za kilka miesięcy zafarb się nie pogłębi do tego stopnia, że faktycznie będzie widoczny jak na tych zdjęciach ... czy jest możliwe takie coś ?

Dla porównania zrobiłem zdjęcie u teścia który ma oled sony 100% i 5% 

Czyli jednak zafarb jest u mnie który widzi aparat 

20181218_184622.jpg

20181218_184703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj jakiś fachowiec który może powiedzieć czy zafarb który widać na zdjęciach A nie widać na żywo z czasem może się powiększyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szara plansza u Teścia jest chyba gorsza niż twoja biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na forum kto może wyjaśnić z czego wynika ta różnica? Widoczny zielony zafarb na zdjęciu A na żywo nie ? 

Czy jeżeli teraz nie widzę zafarbu to czy z czasem może on się pogłębić np. Do tego stopnia jak na zdjęciu kilka postów wyżej gdzie narciarz zjeżdża z góry A po lewej stronie śnieg jest zielony ? Pomóżcie mam kilka dni na decyzję... :) droga redakcjo pomożecie? :) A może Pan Subman coś podpowie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem zdjęcia zaraz po zakupie i było na nich to, czego na żywo nie widziałem. Odpowiedzi tu na forum dostałem jednoznaczne: jeśli czegoś nie widzisz sam, to daj sobie spokój i ciesz się tv.

Moje zdjęcia możesz znaleźć w tym temacie jakby co. Odpowiedzi było mało, ale były konkretne.

Odpuściłem i nie przeglądam już plansz, ani nie robię zdjęć, cieszę się świetnym obrazem.

Aparat telefonu potrafi wiele przekłamać i wprowadzić niepotrzebne schizy.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, pytam bo tv kosztował nie mało A nie chciałbym za kilka miesięcy oglądać zielony śnieg na skokach narciarskich, dlatego tak pytam o ten zafarb czy on może się powiększyć bo jeżeli na żywo jest praktycznie nie widoczny i nic się nie zmieni to temat dla mnie zamknięty, zostawiam tv i cieszę się obrazem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 dni od zakupu trzymałem folię na ekranie bo też popadłem w paranoję od tych plansz, testów i tym podobnych. Aż w końcu sam przemówiłem sobie do rozsądku: "odpaliłeś multum filmów na youtube w 4k z hdr, testowałeś gry na Xbox One X i wszystko jest super, to zdejmij człowieku tą folię i się nie wygłupiaj!" ;)

Potestuj to co ja i jeśli nie zauważysz nic niepokojącego, to wyluzuj i tyle.

 

Mało tego - Żonka stwierdziła, że obraz jakiś jaśniejszy się zrobił po zdjęciu folii ?

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :)

Ale tak jak pisałem jeżeli za kilka miesięcy śnieg który na zdjęciu jest zielony będę widział na żywo to będzie duża lipa :)

dlatego wolałbym żeby ktoś mądry mi wyjaśnił czy ten zafarb który na żywo nie jest widoczny praktycznie może nagle być widoczny jak na zdjęciu wyżej... 

tym bardziej że mogę to oddać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zainteresowanie
Ale tak jak pisałem jeżeli za kilka miesięcy śnieg który na zdjęciu jest zielony będę widział na żywo to będzie duża lipa
dlatego wolałbym żeby ktoś mądry mi wyjaśnił czy ten zafarb który na żywo nie jest widoczny praktycznie może nagle być widoczny jak na zdjęciu wyżej... 
tym bardziej że mogę to oddać... 
Może się procesor spalić, może wysiąść cała matryca, np półka spadnie, dziecko czymś rzuci w tv. Wszystko może się zdarzyć. Nikt pewnie konkretnie nie odpowie na twoje pytanie. Więc dla świętego spokoju oddaj tv.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie wie czy zafarb może z czasem być bardziej widoczny ? 

Tak jak pisałem na żywo jest praktycznie nie widoczny tylko na zdjęciu widać zielone:) 

Tyle wątków przeczytanych na ten temat i trafił mi się egzemplarz gdzie nikt nie jest w stanie mi pomóc.... super 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Daruin napisał:

Czy jest tutaj jakiś fachowiec który może powiedzieć czy zafarb który widać na zdjęciach A nie widać na żywo z czasem może się powiększyć? 

Zafarb w oledach się nie zmienia. Był taki przypadki na zagranicznym forum telewizora na który świeciło bezpośrednio słońce przez żaluzje i zafarb się zrobił w tych miejscach na które świeciło słońce, ale to był jeden jedyny taki przypadek i nikt tego nie potwierdził później.

Jeżeli chodzi o inne Twoje pytania dotyczące tego czemu na aparacie wychodzą różne kwiatki a w rzeczywistości tego nie widać, to aparat nie tyle przekłamuje co uwypukla niektóre rzeczy min przez dłuższy czas naświetlania niż Twoje oczy. To nie jest tak, że jeżeli coś widzisz w aparacie, a oczami nie, to tego nie ma. To coś jest, ale Twoje oczy tego nie dostrzegają i nie przeszkadza Ci to zupełnie. Decyzja należy do Ciebie. dokładnie się przyjrzyj temu telewizorowi jeszcze raz, w różnych warunkach oświetleniowych, popatrz na niego na wprost, pod kątem i poszukaj tego zafarbu na normalnej treści. Jeżeli nie znajdziesz to się nie przejmuj i zostaw sobie ten TV. Oledy nie są idealne i trzeba być trochę ignorantem, szczególnie jak się zapuszcza plansze testowe. To nie jest sprzęt dla paranoików którzy oczekują idealnych plansz testowych. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Zafarb w oledach się nie zmienia. Był taki przypadki na zagranicznym forum telewizora na który świeciło bezpośrednio słońce przez żaluzje i zafarb się zrobił w tych miejscach na które świeciło słońce, ale to był jeden jedyny taki przypadek i nikt tego nie potwierdził później.

Jeżeli chodzi o inne Twoje pytania dotyczące tego czemu na aparacie wychodzą różne kwiatki a w rzeczywistości tego nie widać, to aparat nie tyle przekłamuje co uwypukla niektóre rzeczy min przez dłuższy czas naświetlania niż Twoje oczy. To nie jest tak, że jeżeli coś widzisz w aparacie, a oczami nie, to tego nie ma. To coś jest, ale Twoje oczy tego nie dostrzegają i nie przeszkadza Ci to zupełnie. Decyzja należy do Ciebie. dokładnie się przyjrzyj temu telewizorowi jeszcze raz, w różnych warunkach oświetleniowych, popatrz na niego na wprost, pod kątem i poszukaj tego zafarbu na normalnej treści. Jeżeli nie znajdziesz to się nie przejmuj i zostaw sobie ten TV. Oledy nie są idealne i trzeba być trochę ignorantem, szczególnie jak się zapuszcza plansze testowe. To nie jest sprzęt dla paranoików którzy oczekują idealnych plansz testowych. 

Jak miło mądrego posłuchać:) 

Też doszedłem do takich wniosków jak wczoraj zrobiłem fotki u teścia i nie było tego zafarbu widać, fakt aparat widzi więcej niż moje oko, 

Praktycznie jak oglądam to tego nie widać może na jakiś białych scenach coś delikatnie w zielone wpada... 

Jeszcze będę sprawdzał ale jestem za tym żeby to już zostawić:) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

To nie jest tak, że jeżeli coś widzisz w aparacie, a oczami nie, to tego nie ma. To coś jest, ale Twoje oczy tego nie dostrzegają i nie przeszkadza Ci to zupełnie.

Pierwszy raz chyba się z Tobą nie zgodzę. Matryca aparatu, optyka, procesor przekształca światło widzialne na cyfrowy obraz. Na każdym etapie mogą się pojawić zniekształcenia. Zgodzę się, że taki np. banding zostanie uwypuklony przez aparat, ale są przypadki, że na zdjęciu zobaczysz coś, czego nie ma. Taki prosty (aż głupi) przykład: zdjęcie zrobione w trudnych warunkach oświetleniowych ciemnym obiektywem zawiera szum, który wygenerowała matryca i procesor. Tego szumu nie ma w rzeczywistości :)

3 godziny temu, Daruin napisał:

Czyli nikt nie wie czy zafarb może z czasem być bardziej widoczny ? 

Nigdy wcześniej nie przeczytałem nigdzie o takim problemie. Zafarb powinien być zatem stały. Tzn. jest albo go nie ma.

Druga kwestia to folia na ekranie. Jeżeli zakupiłeś przez internet to masz prawo zapoznać się z właściwościami zakupionego zdalnie produktu. Zdarzają się sklepy, które robią problem, ale to jest margines. Z takimi trzeba się później przepychać.

Ustawa mówi:

"Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy..." Art. 34 ust. 4

Folia zasłaniająca ekran utrudnia sprawdzenie sprzętu służącego do prezentowania obrazu. Sprawa jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem z tym by różowo-zielone zafarby się jakoś pogłębiały z czasem. Tak poza tym to trochę śmieszne problemy kolega wyżej ma. Na zdjęciach wychodzą jakieś problemy, na żywo nic nie widać i mimo wszystko jest problem.... Radzę sugerować się własnymi oczami a nie zdjęciami ;)

U siebie miałem taki mały problem że przez żaluzje świeciło mi słońce na matrycę i po jakimś czasie zrobił się w tym miejscu ciemniejszy pasek (nie zafarb lecz szary pasek, który wyglądał jak banding) Problem rozwiązało wymuszone czyszczenie matrycy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Damiano85 napisał:

U siebie miałem taki mały problem że przez żaluzje świeciło mi słońce na matrycę i po jakimś czasie zrobił się w tym miejscu ciemniejszy pasek (nie zafarb lecz szary pasek, który wyglądał jak banding) Problem rozwiązało wymuszone czyszczenie matrycy. 

No to pięknie, jak od samego słońca takie "kwiatki".

Wspaniała "technologia",

nic tylko kupować w ciemno i czekać na "kwiatki"! :P:lol:?

BTW

Drogie "kwiatki". ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest śmieszne że na żywo praktycznie nie widać zielonego A na zdjęciu jak byk śnieg zielony ... :)

Podjąłem  decyzję że zostawiam sprzęt, skoro tego nie widzę na żywo:)

Ściągnąłem folie i zrobiłem nowe fotki jak niżej100 i 5 plansze 

20181219_162306.jpg

20181219_162326.jpg

Wygląda na to, że folia zakłamywała obraz ...

poczułem dużą ulgę i szczęście że jednak nie mam takiego pecha jak myślałem :)

I jeszcze plansza 20 % :)

20181219_163253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - zakładaliście konto Lg w tv? Myślałem, że to to samo, co założenie konta na ich stronie internetowej, a jednak nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...