Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

aparat z telefonu wyłapuje coś więcej, czy przekłamuje obraz?

Na aparacie wychodzą rzeczy, których nie widać, albo nawet nie ma. Bierz pod uwagę tylko to, co widzisz, a chyba masz szczęście i matryca jest super pod względem jednolitości.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maniek_ napisał:

Swoją drogą w jaki sposób @efel pilotem Logitech Harmony i którym dokładnie modelem można wysłać tą komendę?

Ja mam najtańszego Logitecha Harmony 350, ale z tego co wiem można zaprogramować też inne Logitechy. Komenda, która umożliwia wejście do menu serwisowego to INSTART z kodem 0413 (taki działa u mnie na C7). Nie używać i nie programować innych komend, bo wbrew pozorom np. komenda INSTOP to nie wyjście z menu serwisowego, tylko reset wszystkich ustawień do fabrycznych włącznie z resetem licznika godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Subman napisał:

Ja mam najtańszego Logitecha Harmony 350, ale z tego co wiem można zaprogramować też inne Logitechy. Komenda, która umożliwia wejście do menu serwisowego to INSTART z kodem 0413 (taki działa u mnie na C7). Nie używać i nie programować innych komend, bo wbrew pozorom np. komenda INSTOP to nie wyjście z menu serwisowego, tylko reset wszystkich ustawień do fabrycznych włącznie z resetem licznika godzin.

B7 + Harmony One / Harmony 950 / Harmony Elite

Potwierdzam IN-START działa bez kombinowania na domyślnej konfiguracji telewizora

Nie ma u mnie funkcji resetowania licznika jak na filmiku, ale temat niechcący załatwił mi IN-STOP (guzik na pilocie obok IN-START):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend kupiłem nowego LG C8 55 cali. Telewizor ma na swoim koncie około 25 godzin, 6 kompensacji. 

Na planszy 5% widać ciemną plamę (ustawienie Ciemne pomieszczenie, jasnośc 50, Oświetlenie Oled , Kontrast 85, gamma 2.4) oglądając filmy na netflixie widzę, że prawa strona jest delikatnie ciemniejsza.

 

Czy wg Was telewizor nadaje się do zwrotu, czy raczej go zostawić?

 

20181201_050430.jpg

20181201_050733.jpg

20181201_062927.jpg

Edytowane przez nevellan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 55" C8 (65" chyba też, pewnie nie ma w tej kwestii różnicy):

Na jakiej wysokości od mebla realnie, czyli bez uwzględnienia ramki, zaczyna się obraz?

Mam soundbar wysoki na 5,3 cm i wiem że i tak nie mógłbym go postawić bezpośrednio przed C8 z jego podstawą, ale i tak musiałby stać tak blisko jak tylko się da i zastanawiam się czy siedząc na kanapie nie okazałoby się, że kilka milimetrów obrazu mam zasłonięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nevellan napisał:

oglądając filmy na netflixie widzę, że prawa strona jest delikatnie ciemniejsza.

Jeżeli widać to w innych miejscach niż tylko plansza 5% to oddawaj.

1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Na jakiej wysokości od mebla realnie, czyli bez uwzględnienia ramki, zaczyna się obraz?

6,8 cm w wersji 55 cali. Weź jednak pod uwagę, że podstawa sporo wystaje do przodu - 7cm od powierzchni ekranu.

20181201_115724.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup C8 w 55 calach, ale strasznie zmartwił mnie ten banding...

Na planszach 5% jest, a jak się on ma do codziennego użytkowania ? Widać go na filmach ? Na meczach ? Podczas normalnego oglądania TV ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lionel napisał:

Widać go na filmach ? Na meczach ? Podczas normalnego oglądania TV ?

Czymś innym jest banding, a czymś innym nierównomierność (taka, jak u @nevellan powyżej). Banding w modelach z 2018 jest prawie niewidoczny i zupełnie nie przeszkadza, ale zdarzają się modele z nierównomiernym podświetleniem matrycy. Też taką mam, ale u mnie nigdy nie zauważyłem problemu poza planszą 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić LG C8 55 cali - czy Waszym zdaniem brać go z Media Expert za 6059 zł czy czekać na jakieś dobre promo w Media Markt?

Chodzi o ewentualną reklamację gdyby w moim modelu wystąpiły jakieś oledowe przypadłości tj. nierównomierne podświetlenie czy zafarb. Z MM mam dobre doświadczenia, a w ME nigdy nic nie kupiłem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lionel napisał:

Planuję zakup C8 w 55 calach, ale strasznie zmartwił mnie ten banding...

Na planszach 5% jest, a jak się on ma do codziennego użytkowania ? Widać go na filmach ? Na meczach ? Podczas normalnego oglądania TV ?

 

Zobacz moje screeny stronę wcześniej. Nie zawsze trafia się na banding. Przynajmniej mi się wydaje, że u mnie wszystko ok, ale może jeszcze kilku forumowiczów się wypowie?

Tv ma datę produkcji 10.2018

38 minut temu, Astromatrix napisał:

Zamierzam kupić LG C8 55 cali - czy Waszym zdaniem brać go z Media Expert za 6059 zł czy czekać na jakieś dobre promo w Media Markt?

Chodzi o ewentualną reklamację gdyby w moim modelu wystąpiły jakieś oledowe przypadłości tj. nierównomierne podświetlenie czy zafarb. Z MM mam dobre doświadczenia, a w ME nigdy nic nie kupiłem jeszcze.

Ja bym brał, cena świetna. Nawet się wkurzam, bo 4 dni temu dałem 200zł więcej ;)

Z ME mam kiepskie doświadczenia jeśli chodzi o kupowanie stacjonarnie, natomiast zamówienia internetowe z dostawą do domu do tej pory bez zastrzeżeń.

Może akurat w mojej mieścinie jest kiepska obsługa na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kmicic13 napisał:

Zobacz moje screeny stronę wcześniej. Nie zawsze trafia się na banding. Przynajmniej mi się wydaje, że u mnie wszystko ok, ale może jeszcze kilku forumowiczów się wypowie?

Tv ma datę produkcji 10.2018

Ja bym brał, cena świetna. Nawet się wkurzam, bo 4 dni temu dałem 200zł więcej ;)

Z ME mam kiepskie doświadczenia jeśli chodzi o kupowanie stacjonarnie, natomiast zamówienia internetowe z dostawą do domu do tej pory bez zastrzeżeń.

Może akurat w mojej mieścinie jest kiepska obsługa na miejscu.

4 dni temu i masz produkcję 10.2018? do mnie dojechał teraz w piątek z Neonet wysyłka z Wrocławia i jest już 11.2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adrian Sokół napisał:

4 dni temu i masz produkcję 10.2018? do mnie dojechał teraz w piątek z Neonet wysyłka z Wrocławia i jest już 11.2018.

Adek Ty mega szczęściarzu Twój tv musiał być robiony pod specjalne zamówienie.?

Edytowane przez JEBIEWDWNKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adek Ty mega szczęściarzu Twój tv musiał być robiony pod specjalne zamówienie.
Składałem rok temu zamówienie więc sam rozumiesz

Co do daty produkcji chłopaki pisali że 08/2018 miała większe wady a w 10/2018 poprawili.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian Sokół napisał:

4 dni temu i masz produkcję 10.2018? do mnie dojechał teraz w piątek z Neonet wysyłka z Wrocławia i jest już 11.2018.

Czyli w środę mieli jeszcze z października, bo mój też z Neonet z Wrocławia jechał :D

 

Btw. datę podałem tylko jako ciekawostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian Sokół napisał:

Co do daty produkcji chłopaki pisali że 08/2018 miała większe wady a w 10/2018 poprawili.

Jeden dał takie przypuszczenie i już się zrobiła miejska legenda. Nie ma żadnych zmian, nic nie poprawiali.

  • Plusik 3
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony stopniowa poprawa jakości produkcji to znowu nie jest aż tak mało prawdopodobna opcja. Przy czym nie ma też 100% pewności, że każdy TV z np. października będzie miał dopiero co wyprodukowany panel, być może sprawa jest lekko losowa, chociaż przy dużej sprzedaży szansa na to żeby jakieś panele zalegały w magazynach wydaje się niewielka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko: czy da się podłączyć do LG C8 starsze konsole jak PSX czy PS2? Z tego co widzę, telewizor nie ma odpowiedniego wejścia na kabel RGB. Da się jakąś przejściówkę załatwić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Excalibur Umbra napisał:

Panowie, takie pytanko: czy da się podłączyć do LG C8 starsze konsole jak PSX czy PS2? Z tego co widzę, telewizor nie ma odpowiedniego wejścia na kabel RGB. Da się jakąś przejściówkę załatwić? 

LG dołącza do tv adapter - https://www.amazon.com/OEM-Original-Part-EAD61273106-Composite/dp/B00C5HXI0K - i za jego pomocą można podłączyć starsze urządzenia. Daj znać, jak prezentują się gry z PSX (obraz, ruch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Knish napisał:

LG dołącza do tv adapter - https://www.amazon.com/OEM-Original-Part-EAD61273106-Composite/dp/B00C5HXI0K - i za jego pomocą można podłączyć starsze urządzenia. Daj znać, jak prezentują się gry z PSX (obraz, ruch).

Hmmm, ciekawe. Nie przypominam sobie bym taki kabel miał w zestawie z telewizorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Knish napisał:

LG dołącza do tv adapter - https://www.amazon.com/OEM-Original-Part-EAD61273106-Composite/dp/B00C5HXI0K - i za jego pomocą można podłączyć starsze urządzenia. Daj znać, jak prezentują się gry z PSX (obraz, ruch).

Ale to przecież kabel do dźwięku tylko?

No i w zestawie nic takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kmicic13 napisał:

Ale to przecież kabel do dźwięku tylko?

No i w zestawie nic takiego nie ma.

Widocznie Polska nie dostaje tego adaptera w zestawie (rtings już tak).
Nie wiem, jak to działa, ale do żółtego wpinamy RCA od video, a czerwony i biały to audio. W Sony XF90 też zastosowali takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój C8 ściągnął nowy firmware 04.10.15. Nie znalazłem listy zmian, ale na pewno został rozwiązany problem fluktuacji podświetlenia w HDR (problem, który pojawił się w 04.10.05).

PS.

Taki mały tip dla niecierpliwych: sprawdzić ręcznie kilka razy - u mnie dwa razy napisał, że nowego oprogramowania nie ma i dopiero za 3 znalazł. Podobnie miałem z poprzednim updatem.

Edytowane przez fio2
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię moją wczorajszą informację: nowy firmware jest już na stronie LG.

Zmiany:

Cytat

[04.10.15] 
1. To improve that the subtitle is not displayed  when HbbTV app in on. (except US Model) 
2. Change HDR luminance curve. (webOS4.0 O18 Model)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...