Skocz do zawartości
MemQ

LG OLED55B7V czy Sony 55XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

 Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Czasem tak, czasem tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa słońce nie świeci do pokoju
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL-50W755C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, dobrą jakość obrazu, 120hz, płynny obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS4, czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Okazjonalnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu / wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie przy szybkim ruchu, nierówne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? Do tej pory miałem Sony i jestem bardzo zadowolony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~6tyś

Witam,

zastanawiam się nad tytułowymi telewizorami. Aktualnie mam Sony W755C FHD i jestem bardzo zadowolony. Dobra jakość obrazu + dobre działanie upłynniacza bardzo, bardzo mi pasuje. 
(upłynniacz mam ustaiony Gładność 3, Czystość 1, tryb kliszy - duża) Chciałbym jednak przejść na coś ciut większego i nowszego.

W oledzie kusi mnie czerń, równomierność podświetlenia i kąty widzenia. W sony zaś jasność HDR, znane mi już ustawienia motionflow, system android i sama marka, do której mam przekonanie.

TV, poza kablówką, głównie służy do oglądania z tv filmów (Netflix lub .mkv) i czasem grania na ps4. Bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazu, braku smużenia/otoczki przy włączonych opcjach upłynniacza i równym podświetleniu (bez cloudingu np). Nigdy nie miałem ani OLED ani LG, ale widzę, że zbiera na forum dobre recenzje, tak samo zresztą jak LCD od Sony. Poratuje ktoś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

Mam dokładnie ten sam dylemat. Przy Oledzie jednak martwi mnie efekt stutteringu, który jest rezultatem po prostu bardzo dobrej matrycy. Z tego powodu klatki brak jest efektu rozmycia i ma się wrażenie, że obraz szarpie. Jest to widoczne zwłaszcza przy filmach 24p a z tego co widzę do tego głównie ma służyć telewizor. Nie wiem jednak bardzo opisany problem wygląda w praktyce. Widziałem kilka filmików na youtubie i faktycznie jest to drażniące. Na zagranicznych forach ludzie posiadająy wcześniej plazme (sam mam teraz GT60) nie są w stanie zignorować ten problem. Jednak portal Rtings przypisuje samemu Stutter jedynie 4% przy kategori Movies więc bardzo marginalizuje ten propblem. Ludzi jednak marudzą.

Co do wspomnianego sony to w testach bardzo chwalą zamontowany tam upłunniacz i że nadaje się super zwłaszcza do oglądania sportu. Nie jest to jednak oled ze swoją plastyką obrazu i nieskończonym kontrastem ani kątami.

Gdyby nie wyzej wsponinay stutter to nawet bym się nie zastanawiał i brał oleda a tak mam ten dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pendrive z kilkoma filmami i idź do sklepu na testy, będziesz wiedział czy przeszkadza Ci ta gorsza płynność w oledach i czy jesteś w stanie ją zaakceptować. Teraz oledy stały się na tyle popularne, że są praktycznie w każdym elektromarkecie. Sam ocenisz przed zakupem i problem rozwiązany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o procesor obrazu nic aktualnie przebije sony. Mam 65c7 i widać czasami zacięcia na przesuwającym się "krajoobrazie". 

Odnośnie HDR jaśniej będziesz miał w xf900 ale nie wiele więcej a w ciemnych scenach oled będzie robił miazgę, coś za coś. Niestety nie wymyślono jeszcze idealnego TV ;) 

Jedna rzecz która mnie denerwuje w oledzie to banding, które widzę. U mnie jest to tv do sypialni więc aż tak bardzo się tym nie przejmuje ale gdyby to był tv do kina to już byłbym wkurzony. 

Najlepiej jeżeli możesz to kup oba postaw koło siebie i jeden zwróć. Zrób to przez sklep internetowy, którego oddział masz w swoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do marki, pasuje Ci Android TV i ważny jest dla Ciebie upłynniacz to zostań przy Sony. Na pewno się nie zawiedziesz. Mówię to jako zwolennik i posiadacz oleda LG B7. Upłynniacz w LG jest taki sobie. Filmy 24p i panning kamery da radę upłynnić, natomiast na wyższych ustawieniach  dość szybko pojawiają się artefakty, a czasem nawet przycięcia co nie powinno mieć w ogóle miejsca.  Sony ma ewidentnie lepszy ruch. Mnie to nie przeszkadza, bo nie korzystam z upłynniaczy (w kinie też macie stutter większy niż na LCD), ale jeżeli dla kogoś ważnym kryterium jest działanie upłynniacza i pasuje mu ten od Sony to nie ma o czym gadać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał faktycznie obczaić tego LG z jakimś pendrivem. Motionflow w sony mam ustawiony na średnie upłynnianie. Tak, że nie ma szarpania ale też nie jest to efekt opery mydlanej, podejrzewam więc że i LG sobie z tym poradzi. Chyba nie obejdzie się bez oględzin :)  

Kurde gdybym nie poczytał sobie o OLEDach to już dawno bym brał tego Sony bez zastanawiania się :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeszcze możesz pomyśleć o OLEDzie Sony (np. model A1), ma lepszy motion flow na pewno, ale jest niestety droższy od OLEDa LG. Na LG niestety nawet na najniższym poziomie (1) zdarzają się artefakty przy włączonym upłynniaczu. Sam mam też natomiast OLEDa LG. W momencie gdy kupowałem, różnica w cenia była po prostu zbyt duża, a z drugiej strony matryca A1 nie świeci tak równomiernie jak na LG, no i to wychylenie do tyłu A1 i koszmarny montaż na ścianie.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad A1 od Sony ale to już model nie na mój budżet. LG ~5600zł, XF ~6000 zł zaś A1 to już wydatek rzędu 8700 zł. Martwią mnie te artefakty o których piszecie, więc tym bardziej podejdę z lapkiem, kilkoma materiałami i sprawdzę. 

Ps. macie jakieś fajne dema, którymi sami testujecie? Ja zawsze sprawdzam na jeden ze scen Interstellar (jak lądują na tej planecie z wodą - świetnie pokazuje jak TV radzi sobie z ruchem i panoramami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2018 o 20:18, Majkelo1 napisał:

Podbijam temat.

Mam dokładnie ten sam dylemat. Przy Oledzie jednak martwi mnie efekt stutteringu, który jest rezultatem po prostu bardzo dobrej matrycy. Z tego powodu klatki brak jest efektu rozmycia i ma się wrażenie, że obraz szarpie. Jest to widoczne zwłaszcza przy filmach 24p a z tego co widzę do tego głównie ma służyć telewizor. Nie wiem jednak bardzo opisany problem wygląda w praktyce. Widziałem kilka filmików na youtubie i faktycznie jest to drażniące. Na zagranicznych forach ludzie posiadająy wcześniej plazme (sam mam teraz GT60) nie są w stanie zignorować ten problem. Jednak portal Rtings przypisuje samemu Stutter jedynie 4% przy kategori Movies więc bardzo marginalizuje ten propblem. Ludzi jednak marudzą.

Co do wspomnianego sony to w testach bardzo chwalą zamontowany tam upłunniacz i że nadaje się super zwłaszcza do oglądania sportu. Nie jest to jednak oled ze swoją plastyką obrazu i nieskończonym kontrastem ani kątami.

Gdyby nie wyzej wsponinay stutter to nawet bym się nie zastanawiał i brał oleda a tak mam ten dylemat.

podaj link do tego filmiku na youtube gdzie opisano problem bo sam jestem ciekaw o co konkretnie chodziło.

 

Każdy materiał w 24 kl/s będzie lekko szarpał,  przy szybszych scenach zauważysz to też w kinie (oczywiście dla Nas testerów zamiast oglądać film wyłapujemy takie rzeczy :)

na plaźmie też jest widoczny efekt shutter-a  ale problem jest marginalny  miałem plazme ST60 i praktycznie nie ma różnic z OLEDem natomiast obraz w plazmie migotał (patrząc lekko w bok od telewizora było to bardzo widoczne - odświeżanie jak dobrze pamiętam 75Hz) OLED może  nie zrobi dużego wrażenia w salonie RTV z powodu jasnych pomieszczę i bardzo  jasnych LED-ów ale w przyciemnionym czy ciemnym pomieszczeniu OLED pokazuje na co go stać.

Kolejny rozdmuchany problem bandingu w OLEDzie jest mitem, specjalnie ten sam materiał ( średniej jakości film  i w stałym bitracie co nie stanowi  dobrego  źródła ale posłużyło do zobrazowania bandingu , notabene min Netlix tez ma stały bitrate co wpływa niekorzystnie na jakość obrazu i własnie czasami (rzadko) pojawiający się banding - także na LED/LCD) Odtworzyłem ten film a także filmy z Netlixa  na LED i tam banding też  jest widoczny - w OLEDzie minimalnie  bardziej ze względu raczej na to ponieważ ma on matryce 10 bitową kontra 8 bit w LED - ( matryca 10bit wyświetla  ponad 1 miliard kolorów a 8 bit 16 mln) gdy mamy film w dobrej jakości to zaczyna się uczta na OELDzie tak jak napisano też radzę wziąć pendrive z filmami w dobrej jakości i testować

3 godziny temu, MemQ napisał:

Ps. macie jakieś fajne dema, którymi sami testujecie? Ja zawsze sprawdzam na jeden ze scen Interstellar (jak lądują na tej planecie z wodą - świetnie pokazuje jak TV radzi sobie z ruchem i panoramami).

Ja testowałem "Oblivion" z Tomkiem Cruisem, BBC Planet Earth II, Pionner KURO Demo i kilka innych 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem mojego pierwszego OLEDa (65B7V), wcześniej też rozważałem XF90 (XE93 nie był już nigdzie do dostania), ewentualnie jakieś niższe serie z tegorocznych modeli Samsunga (Q6 albo Q7, Q9 tak jak ZD9 od Sony przekraczał budżet). Powiem jedno - obraz OLEDa wymiata. W dzień, w nawet mocno nasłonecznionym pokoju (okna na południowy zachód) jest wystarczająco jasno do komfortowego oglądania, a wieczorem i w nocy rozpoczyna się istna magia. Właśnie jestem po takim pierwszym nocnym seansie i nie mogę podnieść szczęki.

Jeśli tylko nie zamierzasz katować telewizora statycznymi obrazami, to radzę przymknąć oko na obawę o wypalenia albo banding (tego w normalnym użytkowaniu w ogóle nie widać, a i na jednolitej scenie trzeba się uważnie przypatrzeć i szukać dziury w całym) i wybrać OLEDa.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytanie dokładnie w tym temacie, mianowicie zakupiłem Sony 55XF9005 . Telewizor przeznaczony bardziej do oglądania zwykłej telewizji(HD) ew. filmów z internetu (tez HD) no i grania na konsoli (ps 4 zwykłe jeszcze nie pro). Po włączeniu tv jakoś lepiej wyobrażalem sobie ten obraz np. na hbo hd czy innych tego typu kanałach. Po włączeniu funkcji HDR faktycznie obraz nabiera kolorów (chyba nawet za bardzo bo jest taki efekt oślepienia) ale funckja nie działa wszędzie np. na polsat hd barwy są z palety bardziej pomarańczowych i nie da sie tego oglądać. Pytanie czy może być to wina samego polsatu czy jest to kwestia kalibracji tv. Dalej idąc tym tropem zastanawiałem się nad B7 od LG... czy jest sens wymieniać sony 55XF9005 na LG'ka. Obraz lg ma zachwycający nie mniej po ukazaniu zwykłego tvp 1 hd jakoś nie zachwycał.. Jest faktycznie oprócz kontrastu który lg ma niebo lepszy różnica w kolorach pomiędzy tymi dwoma modelami? Ponoć sony ma skalowanie zwykłego hd do niby 4k (ale jakoś tego nie widać ). Pomóżcie :D jak będzie trzeba to bym dzisiaj wymienił na oleda :)\

P.S.

wiem że wszystkiego nie dostane ale 6tyś to spory jak dla mnie wydatek więc w tej cenie chciałbym się cieszyć na dłużej. 

Edytowane przez mats17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mats17 napisał:

Witam :) mam pytanie dokładnie w tym temacie, mianowicie zakupiłem Sony 55XF9005 . Telewizor przeznaczony bardziej do oglądania zwykłej telewizji(HD) ew. filmów z internetu (tez HD) no i grania na konsoli (ps 4 zwykłe jeszcze nie pro). Po włączeniu tv jakoś lepiej wyobrażalem sobie ten obraz np. na hbo hd czy innych tego typu kanałach. Po włączeniu funkcji HDR faktycznie obraz nabiera kolorów (chyba nawet za bardzo bo jest taki efekt oślepienia) ale funckja nie działa wszędzie np. na polsat hd barwy są z palety bardziej pomarańczowych i nie da sie tego oglądać. Pytanie czy może być to wina samego polsatu czy jest to kwestia kalibracji tv. Dalej idąc tym tropem zastanawiałem się nad B7 od LG... czy jest sens wymieniać sony 55XF9005 na LG'ka. Obraz lg ma zachwycający nie mniej po ukazaniu zwykłego tvp 1 hd jakoś nie zachwycał.. Jest faktycznie oprócz kontrastu który lg ma niebo lepszy różnica w kolorach pomiędzy tymi dwoma modelami? Ponoć sony ma skalowanie zwykłego hd do niby 4k (ale jakoś tego nie widać ). Pomóżcie :D jak będzie trzeba to bym dzisiaj wymienił na oleda :)\

P.S.

wiem że wszystkiego nie dostane ale 6tyś to spory jak dla mnie wydatek więc w tej cenie chciałbym się cieszyć na dłużej. 

No jak można ze średniej jakości sygnału HD  TVP1, TVP2 itd zrobić 4K? cały czas się dziwie ze ludzie się na to nabierają wybierając telewizor z matryca 4K do oglądania TV naziemnej.  

Rozważałem B7 ale TV naziemna lepiej wyglądała  na LG OLED A7 (LG OLED 55EG9A7V czyli jedyny OLED w FULL HD) rozważ jeszcze  ten model ja jestem bardzo zadowolony. 

Edytowane przez vulkanwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w opcjach obrazu jest jakies tam "skalowanie"? do HDR10 ? czy cos takiego.. i że niby to poprawia jakość obrazu do możliwości TV

13 minut temu, vulkanwawa napisał:

No jak można ze średniej jakości sygnału HD  TVP1, TVP2 itd zrobić 4K? cały czas się dziwie ze ludzie się na to nabierają wybierając telewizor z matryca 4K do oglądania TV naziemnej.  

Rozważałem B7 ale TV naziemna lepiej wyglądała  na LG OLED A7 (LG OLED 55EG9A7V czyli jedyny OLED w FULL HD) rozważ jeszcze  ten model ja jestem bardzo zadowolony. 

no niestety tak to pokazują w sklepach :) to i głupi się nabierają (w tym ja xD). Właśnie dlatego może troche po fakcie ale dopytuje o to czy do TV naziemnej bardziej ten sony czy lg - który z nich da faktycznie lepszą jakość obrazu. A jak to jest z kolorami bo w sklepie faktycznie widziałem różnicę między B7 i A7 (B7 ma tam sporo lepsze kolory niż A7). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mats17 napisał:

A jak to jest z kolorami bo w sklepie faktycznie widziałem różnicę między B7 i A7 (B7 ma tam sporo lepsze kolory niż A7). 

 

bez żartów, kolory to jest to wszystko do ustawienia,  mi nawet żaden tryb fabryczny nie odpowiadał ale to kwestia paru minut i już mamy wstępnie poustawiane kolory i nie zauważysz różnicy w kolorach pomiędzy B7 i A7   w każdym telewizorze trzeba to ustawiać, mało tego co źródło sygnału też to trzeba zmienić dlatego ja poustawiałem sobie pod każde wejście inne ustawienia. Ja wiem ze każdy chciałby gotowca ale tak nie ma w żadnym TV. Chyba nie problem prze-klikać sobie ustawienia na pilocie  te parę/kilkanaście  minut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, jesli ktos planuje kupic tv tylko do ogladania kelewizji naziemnej albo kablowki gdzie jest tylko HD i to niezbyt dobrej jakosci, to nie widze sensu kupowania tv 4K. Jak to mowi przyslowie ,, z gooowna bata nie ukrecisz'' i zaden tv nie przeskaluje obrazu do 4K zeby obraz byl zyleta. Lepiej chyba kupic cos tanszego albo za ta cene po prostu wiekszy odbiornik. Z drugiej strony jesli jednak ktos chce tv 4K to wtedy warto zadbac o  material zrodlowy i zainwestowac  w dobra kablowke badz w NC+ . Innej alternatywy nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, tylko że u mnie to sprawa tak wygląda że oprócz tv jeszcze dochodzi netflix i gra na konsoli. Dlatego też wybrałem xf900

4 minuty temu, peyo111 napisał:

Wg mnie, jesli ktos planuje kupic tv tylko do ogladania kelewizji naziemnej albo kablowki gdzie jest tylko HD i to niezbyt dobrej jakosci, to nie widze sensu kupowania tv 4K. Jak to mowi przyslowie ,, z gooowna bata nie ukrecisz'' i zaden tv nie przeskaluje obrazu do 4K zeby obraz byl zyleta. Lepiej chyba kupic cos tanszego albo za ta cene po prostu wiekszy odbiornik. Z drugiej strony jesli jednak ktos chce tv 4K to wtedy warto zadbac o  material zrodlowy i zainwestowac  w dobra kablowke badz w NC+ . Innej alternatywy nie widze

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postac rzeczy. Do netflixa to tylko Oled 4K. I to jak najwiekszy. Ja mam 55cali i wiem ,ze to duuuuzo za malo.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zatym mam bardzo nasłonecznione pomieszczenie dlatego tak wybrałem bo jeśli chodzi o oglądanie zwykłej tv to Oled nie za bardzo się nadaje.

Mnie najbardziej męczy spadek ceny LG, przecież jak wchodził na rynek to kosztował 12tys teraz można go kupić za 5600zł HELLO!! Ludzie którzy go kupowali jeszcze po 10tys nie narzekali ale później przy spadku ceny do 6tys już nie było tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taką opinie mi chodzi czy jest sens kupować Oleda do zwykłej tv.. (czy nie będzie rozmazanego obrazu itp. czy jakościowo będzie faktycznie dobrze) z jednej strony jak już wydaję 6 tyś na tv to może jednak myśleć przyszłościowo w tym zakresie i wziąć faktycznie oleda (czasami oglądam filmy z lepszej rozdzielczości ale faktycznie większość czasu zwykła tv naziemna a i nóż kieyds będzie telewizja 4k :D w pełni dostępna). Cieżko z tą decyzją zwracać i brać oleda czy nie :) 

Jasne że z gówna bata sie nie ukręci ale jakoś coś tam niby skaluje i ten obraz lepiej mimo wszystko wygląda. Żyleta nie będzie ale jak będzie 40-50% lepszy to też będzie dobrze :). Ciężko ciężko z tymi decyzjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja, kupiles co chciales. Ale uwierz mi na slowo ,ze oled nadaje sie  i na naslonecznione pomieszczenie ( zaluzje, rolety czy zaslony ) jak i do odbioru zwyklej telewizji ,Fakt ze obraz SD jest bardzo kiepski (SD poprostu nie ogladam?)ale u mnie w kablowce kazdy prograw w SD  ma odpowiednik w HD.Szczerze?Juz nigdy wiecej nie kupie innego tv niz Oled. Nawet najtanszy ale mozliwie jak najwiekszy.NIE jestem sprzedawca Oledow i nie jest to lokowanie produktu???Aha i jeszcze jedno , wg mnie nie potrzebne sa jakies uplynniacze obrazu, po pierwsze tv kosztuje duzo wiecej , a po drugie i tak je wylaczam bo obraz jak dla mnie jest syntetyczny i nie naturalny. Ale to tylko moja opinia.

Przed chwilą, Lukas Antonio Owczarek napisał:

Podobno LGb7v nie odtwarza sygnału tv4k.Czy to prawda?

Odtwarza. Mam C7 a to to samo tylko podstawka inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, peyo111 napisał:

Wg mnie, jesli ktos planuje kupic tv tylko do ogladania kelewizji naziemnej albo kablowki gdzie jest tylko HD i to niezbyt dobrej jakosci, to nie widze sensu kupowania tv 4K. Jak to mowi przyslowie ,, z gooowna bata nie ukrecisz'' i zaden tv nie przeskaluje obrazu do 4K zeby obraz byl zyleta. Lepiej chyba kupic cos tanszego albo za ta cene po prostu wiekszy odbiornik. Z drugiej strony jesli jednak ktos chce tv 4K to wtedy warto zadbac o  material zrodlowy i zainwestowac  w dobra kablowke badz w NC+ . Innej alternatywy nie widze

tu się zgadzam. Dokładnie do 4K trzeba mieć...4K takie  proste ale ludzie są już tak przerobieni przez marketing że lecą jak magnes do telewizorów 4K myśląc że "M jak miłość" z TV naziemnej będzie teraz w super jakości itdOdnośnie HDR to obecne reklamy telewizorów sygnowanymi HDR:  obecnie żaden telewizor nie spełnia wymogów telewizji HDR więc to kolejne urabianie klienta. Telewizor  może jedynie zasymulować pseudo HDR poprzez krzywe kontrastu itp. więc te pseudo HDR mozna uzyskac na TV które nie jest sygnowane "HDR" 

ze świetnego  artykułu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html

"Czy każdy telewizor obsługą HDR jest lepszy od telewizora bez HDR?
To zależy. Telewizor to nie tylko HDR ‒ liczy się też współczynnik kontrastu, reprodukcja barw na wprost i pod kątem oraz ostrość i płynność ruchu. Jeżeli w danym telewizorze ww. parametry są kiepskie, to niewiele mu pomoże obsługa HDR, choćby nawet obsługiwał wszystkie 4 główne formaty".

jak się przestudiuje parametry obecnych telewizorów to widać że OLEDy są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o te HDR - kontrast, kolory itp.

18 minut temu, Lukas Antonio Owczarek napisał:

A po zatym mam bardzo nasłonecznione pomieszczenie dlatego tak wybrałem bo jeśli chodzi o oglądanie zwykłej tv to Oled nie za bardzo się nadaje.

OLED też się nadaję wieć BZDURA kolego. Poza tym kto normalny ogląda tv w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że wybierając pomiędzy LG OLED55B7V czy Sony 55XF9005 to jednak oled robi robotę pod względem kolorów itp. Zresztą pewnie ile osób tyle opinii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...