Skocz do zawartości
MemQ

LG OLED55B7V czy Sony 55XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, mats17 napisał:

Jasne że z gówna bata sie nie ukręci ale jakoś coś tam niby skaluje i ten obraz lepiej mimo wszystko wygląda. Żyleta nie będzie ale jak będzie 40-50% lepszy to też będzie dobrze :). Ciężko ciężko z tymi decyzjami...

ciężko to ja widzę kolego że ci się nie chce ruszyć .... do salonu RTV i samemu przetestować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mats17 napisał:

czy jest sens wymieniać sony 55XF9005 na LG'ka. Obraz lg ma zachwycający nie mniej po ukazaniu zwykłego tvp 1 hd jakoś nie zachwycał.. Jest faktycznie oprócz kontrastu który lg ma niebo lepszy różnica w kolorach pomiędzy tymi dwoma modelami?

Na moim LG 65B7V obraz na TVP1 HD też nie zachwyca. Jest na akceptowalnym poziomie, jakichś strasznych pikseli nie widzę, ale "szału nie ma". Inna sprawa, że ja przed zakupem zdawałem sobie doskonale sprawę, że na tak dużym telewizorze z odległości 2-3 metrów, z kanału kablówkowego tak właśnie będzie. Poza tym przed zakupem porównałem sobie ten sam obraz na jakichś losowych modelach od Samsunga i Sony i wypadły one podobnie co LG.

Moim zdaniem z materiałem FHD na TV UHD jest trochę tak, jak z materiałem 720p na telewizorze FHD. Tragedii nie ma, ogląda się raczej przyjemnie, ale opadu szczęki i mega ostrości nie uświadczysz.

Co do kolorów. Nie wiem czy to kwestia kalibracji (jaj jej nie robiłem), ale u mnie w trybie sport meczu nie da się praktycznie oglądać. Zieleń jest tak jaskrawa, że zlewa się niemal w jedną wielką plamę. Dlatego normalną telewizję oglądam na jakimś trybie standardowym i jest nieźle (w temacie B7 ktoś wrzucał zdjęcia meczu, u mnie jest podobnie).

Kilka dni temu też stałem przed wyborem B7 albo XF90, wybrałem LG i nie żałuję bo uważam że obraz na OLEDzie jest lepszy (w dzień wystarczająco jasny, wieczorem natomiast magiczny). Ale jeśli powodem twojej ewentualnej zmiany (i zwrotu) ma być tylko kwestia kolorów, to chyba zostawiłbym sobie Sony.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównanie TV LED z matrycą FULL HD i 4K 

"Co gorsza, niektóre, nawet 120-hercowe (podkreślam: studwudziestohercowe) wyświetlacze 4K, zwłaszcza typu IPS, mają rozdzielczość dynamiczną niższą od 120-hercowych matryc Full HD. Ponadto, zdarzają się nawet i takie przypadki, że 120-hercowy panel IPS 4K ma ostrość obrazów ruchomych niższą od 60-hercowej matrycy VA wyposażonej w układ agresywnej modulacji podświetlenia" "Pisząc o „modulacji podświetlenia” mam na myśli tzw. tryb ruchu LED (Sony) lub wyraźny ruch LED (Samsung). Inaczej mówiąc, wyposażony w taki układ 60-hercowy telewizor Full HD może zapewniać wyższą ostrość obrazów ruchomych niż kiepski 120-hercowy model 4K!

polecam poczytać cały artykuł http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/full-hd-lepsze-od-4k.html 

Edytowane przez vulkanwawa
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osob tyle opinii. Tu jest racja.Chcesz miec dobry tv ,z za[beeep]istym obrazem a wieczorem za[beeep]iste kino domowe to kup Oleda. Jesli chcesz miec bajkowe kolory jak z krainy tysiaca i jednej nocy to kup Kazdy. W kazdym tv ustawisz kolory jakie lubisz. Cieple, zimne nasycone lub nie. Po to sa ustawienia uzytkownika i tam mozna popuscic wodze fantazji.Na marginesie- ktos kiedys napisal,ze w oledzie od Lg najbardziej wierne rzeczywistosci i obrazu po kalibracji ma tryb Kino. Na tym wlasnie ogladam. Ale w kazdej chwili , w zaleznosci od jakosci sygnalu zmieniam na inny , najbardziej mi odpowiadajacy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, peyo111 napisał:

Ile osob tyle opinii. Tu jest racja.Chcesz miec dobry tv ,z za[beeep]istym obrazem a wieczorem za[beeep]iste kino domowe to kup Oleda. Jesli chcesz miec bajkowe kolory jak z krainy tysiaca i jednej nocy to kup Kazdy. W kazdym tv ustawisz kolory jakie lubisz. Cieple, zimne nasycone lub nie. Po to sa ustawienia uzytkownika i tam mozna popuscic wodze fantazji.Na marginesie- ktos kiedys napisal,ze w oledzie od Lg najbardziej wierne rzeczywistosci i obrazu po kalibracji ma tryb Kino. Na tym wlasnie ogladam. Ale w kazdej chwili , w zaleznosci od jakosci sygnalu zmieniam na inny , najbardziej mi odpowiadajacy.

Jeżeli chodzi o kalibrację Oledów to jest możliowść wykonania jej samemu czy lepiej zatrudnić do tego profesjonalistów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duzo kasiorki to specjaliste, a jak mniej to mozna kupic plyte kalibracyjna na plycie Bluray. Ale czy ona cos daje- nie wiem.Cudowne ustawienia z internetow tez pewnie nic nie dadza bo kazdy panel oled jest niby inny i kalibracje robi sie pod konkretny egzemplarz.Tutaj na forum sa tematy na temat kalibracji,poczytaj.

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również rozważenie Philipsa 55POS9002. W ślepym teście OLEDów miał większość wskazań.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, FrankyGoes napisał:

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również rozważenie Philipsa 55POS9002. W ślepym teście OLEDów miał większość wskazań.

Tak, w "ślepym" teście niby wygrał, no i oczywiście dziwnym trafem był na tym teście wysoki przedstawiciel Philipsa. Takie testy od razu powinny wzbudzić w każdym podejrzenia... I to jeszcze porównywanie trybu "żywego" w tym "ślepym" teście :D 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 9002 jeden z gorszych tv oled i jeden z najbardziej dokuczliwych odbiorników. Takie testy można między książki włożyć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, vulkanwawa napisał:

No jak można ze średniej jakości sygnału HD  TVP1, TVP2 itd zrobić 4K? cały czas się dziwie ze ludzie się na to nabierają wybierając telewizor z matryca 4K do oglądania TV naziemnej.  

Rozważałem B7 ale TV naziemna lepiej wyglądała  na LG OLED A7 (LG OLED 55EG9A7V czyli jedyny OLED w FULL HD) rozważ jeszcze  ten model ja jestem bardzo zadowolony. 

Pytanie mam jeszcze odnośnie A7 od lg.. jak to jest z input lagiem w grach? w testach pokazuje ze wynosi około 48,1 ms. Czy jest to faktycznie wyczuwalne czy nie? Jaka jest Twoja opinia w tym zakresie :)? Po długich debatach z druga połówką i przeglądnięciu dziesiątek testów chyba skłonny jestem bardziej do własnie A7 (koszt tez za nim mocno przemawia). 

12 minut temu, mats17 napisał:

Pytanie mam jeszcze odnośnie A7 od lg.. jak to jest z input lagiem w grach? w testach pokazuje ze wynosi około 48,1 ms. Czy jest to faktycznie wyczuwalne czy nie? Jaka jest Twoja opinia w tym zakresie :)? Po długich debatach z druga połówką i przeglądnięciu dziesiątek testów chyba skłonny jestem bardziej do własnie A7 (koszt tez za nim mocno przemawia). 

EDIT: Jako użytkownik A7 zauważyłeś jakies nie wiem artefakty czy też jakies przebarwienia ekranu, wypalenia itp? Rozumiem ze jako przyszły uzytkownik oleda nie nalezy przeginac z statycznymi obrazami np. w grach czy tez logo np tvp/hbo itp.? Czy tez w normalnym uzytkowaniu nie nalezy sie przejmowac (nie ukrywam ze w weekend tv chodzi po 12h :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 ms do grania to troche za duzo wg mnie. No i brak HDRu w tym modelu .Dolozyc pare zlotych do B7 i wtedy bedzie gicior.Kupisz A7 i nie bedziesz zadowolony, tym bardziej, ze nie kupujesz tv na rok tylko pare lat.Obraz z tv naziemnej napewno nie jest gorszy w B7 niz A7, a roznica w klasie sprzetu jest. To tylko moje zdanie..

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram czasami na Xbox 360 i tam nie zauważam input lag. Nie zauważyłem żadnych przebarwień czy wypaleń, czasami pojawia się powidoki np na planszy wyników meczu (ale trzeba do tego użyć planszy testowej np szarości 5% i się wpatrzyć z bliska to może coś się tam coś zauważy jednak znikają po kilkunastu minutach przełączania na inny kanał bądź TV automatycznie to usuwa po każdych 4h w trybie uśpienia już to opisywano na forum ) reasumując w normalnym użytkowaniu nie masz  szans na problemy z obrazem. Artefaktów nie ma, mogą się pojawić tylko jak jest włączony bądź źle  ustawiony upłynniacz czyli tryb  TRUE MOTION - zjawisko identycznie na wszystkich LCD, plazmach itd.

 

2 godziny temu, peyo111 napisał:

48 ms do grania to troche za duzo wg mnie. No i brak HDRu w tym modelu .Dolozyc pare zlotych do B7 i wtedy bedzie gicior.Kupisz A7 i nie bedziesz zadowolony, tym bardziej, ze nie kupujesz tv na rok tylko pare lat.Obraz z tv naziemnej napewno nie jest gorszy w B7 niz A7, a roznica w klasie sprzetu jest. To tylko moje zdanie..

Kolego odnośnie HDR to proszę cię najpierw poczytaj  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html bo zapewniam cię że nawet B7 HDR-u nie posiada chociaż LG sobie go tak nazwał na pudełku ;) i zaznaczył opcję w MENU ale  obecnie żaden telewizor nie spełnia wymogów telewizji HDR więc to kolejne urabianie klienta. Telewizor  może jedynie zasymulować "pseudo HDR"  poprzez krzywe kontrastu, kolorów itp. więc te pseudo HDR można uzyskać na TV które nawet nie  jest sygnowane jako  TV HDR. 

"Czy każdy telewizor obsługą HDR jest lepszy od telewizora bez HDR?
To zależy. Telewizor to nie tylko HDR ‒ liczy się też współczynnik kontrastu, reprodukcja barw na wprost i pod kątem oraz ostrość i płynność ruchu. Jeżeli w danym telewizorze ww. parametry są kiepskie, to niewiele mu pomoże obsługa HDR, choćby nawet obsługiwał wszystkie 4 główne formaty".

A7 i B7 obydwa maja świetne wymagające 120hz  matryce OLED w 10-bit o nieskończonym kontraście rożni je jedynie rozdzielczość (w której jak pokazuje praktyka nie zawsze jest lepsza)  i  jasność  ale różnice są już pomijalne w praktyce. 

 

Edytowane przez vulkanwawa
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vulkanwawa napisał:

Gram czasami na Xbox 360 i tam nie zauważam input lag. Nie zauważyłem żadnych przebarwień czy wypaleń, czasami pojawia się powidoki np na planszy wyników meczu (ale trzeba do tego użyć planszy testowej np szarości 5% i się wpatrzyć z bliska to może coś się tam coś zauważy jednak znikają po kilkunastu minutach przełączania na inny kanał bądź TV automatycznie to usuwa po każdych 4h w trybie uśpienia już to opisywano na forum ) reasumując w normalnym użytkowaniu nie masz  szans na problemy z obrazem. Artefaktów nie ma, mogą się pojawić tylko jak jest włączony bądź źle  ustawiony upłynniacz czyli tryb  TRUE MOTION - zjawisko identycznie na wszystkich LCD, plazmach itd.

 

Kolego odnośnie HDR to proszę cię najpierw poczytaj  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html bo zapewniam cię że nawet B7 HDR-u nie posiada chociaż LG sobie go tak nazwał na pudełku ;) i zaznaczył opcję w MENU ale  obecnie żaden telewizor nie spełnia wymogów telewizji HDR więc to kolejne urabianie klienta. Telewizor  może jedynie zasymulować "pseudo HDR"  poprzez krzywe kontrastu, kolorów itp. więc te pseudo HDR można uzyskać na TV które nawet nie  jest sygnowane jako  ...

 

Nie mozesz napisac ,ze nie posiada HDRu skoro wykrywa sygnal i go obsluguje. To ,ze nie wyswietla z pelna jadnoscia ,to juz inna sprawa.Na razie nie ma matryc  dajacych tyle swiatla. Co sie tyczy symulacji HDRu - mozesz sobie wlaczyc w kazdej chwili i obraz wyglada jak by sygnal byl z HDR em , oczywiscie jest to tylko namiastka ale obraz wyglada calkiem przyjemnie. Uwierz mi na slowo ze HDR  w B7/C7 daje rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, vulkanwawa napisał:

Kolego odnośnie HDR to proszę cię najpierw poczytaj  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-wybrac-telewizor-z-hdr.html bo zapewniam cię że nawet B7 HDR-u nie posiada chociaż LG sobie go tak nazwał na pudełku ;) i zaznaczył opcję w MENU ale  obecnie żaden telewizor nie spełnia wymogów telewizji HDR więc to kolejne urabianie klienta. Telewizor  może jedynie zasymulować "pseudo HDR"  poprzez krzywe kontrastu, kolorów itp. więc te pseudo HDR można uzyskać na TV które nawet nie  jest sygnowane jako  TV HDR. 

Nieprawda. Jeśli film masterowany jest do 1000 nitów, to jak najbardziej są TV, które potrafią to pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Toma-San napisał:

Nieprawda. Jeśli film masterowany jest do 1000 nitów, to jak najbardziej są TV, które potrafią to pokazać.

czyli potrafią wyświetlić większą jasność i ja się z tym zgadzam i ...na tym te różnice się kończą.

 

35 minut temu, peyo111 napisał:

Nie mozesz napisac ,ze nie posiada HDRu skoro wykrywa sygnal i go obsluguje. To ,ze nie wyswietla z pelna jadnoscia ,to juz inna sprawa.Na razie nie ma matryc  dajacych tyle swiatla. Co sie tyczy symulacji HDRu - mozesz sobie wlaczyc w kazdej chwili i obraz wyglada jak by sygnal byl z HDR em , oczywiscie jest to tylko namiastka ale obraz wyglada calkiem przyjemnie. Uwierz mi na slowo ze HDR  w B7/C7 daje rade .

napisz uczciwie czy widziałeś na żywo dwa stojące obok TV jeden z HDR a drugi bez i był wyświetlany ten sam materiał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwoch identycznych odbiornikow obok siebie -nie , ale ten sam material na jednym , z wlaczanym i wylaczonym HDRem  tak , I jak dla mnie jest roznica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, peyo111 napisał:

Dwoch identycznych odbiornikow obok siebie -nie , ale ten sam material na jednym , z wlaczanym i wylaczonym HDRem  tak , I jak dla mnie jest roznica. 

no ja  też widziałem i obraz  po przełączeniu na HDR był dla mnie ... gorszy, zwiększyła się jasność natomiast pogubiły się szczegóły w ciemnych partiach (coś w stylu  jakby ktoś przełączył Gamme z 2.2 na 2.8) no cóż widzę że to raczej kwesta indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od trybu fabrycznego na jakim ogladam. Najlepszy obraz wg mnie jest na Kino lub Kino Domowe. Chociaz jak ostatnio ogladalem mecz z HDRem to najlepszy , najfajniejszy w odbiorze byl Standardowy. Ale to duzo zalezy od sygnalu nadawcy.

28 minut temu, vulkanwawa napisał:

no ja  też widziałem i obraz  po przełączeniu na HDR był dla mnie ... gorszy, zwiększyła się jasność natomiast pogubiły się szczegóły w ciemnych partiach (coś w stylu  jakby ktoś przełączył Gamme z 2.2 na 2.8) no cóż widzę że to raczej kwesta indywidualna.

Sory za post pod postem ale nie moge edytowac.

Powiedz mi kolego jak wlaczyc /wylaczyc HDR w tv bo u mnie nie widze takiej opcji. Odtwarzacz BD ma  ale w Oledzie nie widze. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, peyo111 napisał:

Powiedz mi kolego jak wlaczyc /wylaczyc HDR w tv bo u mnie nie widze takiej opcji. Odtwarzacz BD ma  ale w Oledzie nie widze. Dzieki.

Ja mam A7 a w niej nie ma funkcji HDR

 tak na marginesie to oczywiste jest że producent może dodać w A7 "HDR" w aktualizacji oprogramowania  ale  też byłby to taki sam "bajer"  jak jest w B7,C7 itd.

już niektórzy producenci tak robili że przy sprzedaży telewizor nie miał HDR a nagle później miał aktualizację do HDR  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz tv 4K UHD i do tego tez HDRu to czemu chcesz mi na sile udowodnic , ze to zbedny bajer. Wlasnie ogladam mecz w UHD HDR na BB[beeep]layer i naprawde wyglada to fantastycznie. Co do aktualuzacji A7 ,to na 100 % nie dostanie HDR ,bo to nie jest w interesie LG.Chesz miec HDR to kup tv z HDR- tak mowi producent . Wszelkie tryby obrazu ala HDR to nawet namiastka nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, peyo111 napisał:

Skoro nie masz tv 4K UHD i do tego tez HDRu to czemu chcesz mi na sile udowodnic , ze to zbedny bajer. Wlasnie ogladam mecz w UHD HDR na BB[beeep]layer i naprawde wyglada to fantastycznie. Co do aktualuzacji A7 ,to na 100 % nie dostanie HDR ,bo to nie jest w interesie LG.Chesz miec HDR to kup tv z HDR- tak mowi producent . Wszelkie tryby obrazu ala HDR to nawet namiastka nie jest

Nic ci kolego na siłę nie udowadniam a jak ci odpowiada Twój TV to twoja sprawa. Co do aktualizacji to w ogóle mnie to nie obchodzi bo jak zobaczyłem  w praktyce ten "HDR" daje niewielkie efekty wizualne ale  marketingowe już znaczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajnie, że wątek się rozrósł, ale skupmy się na porównaniu tytułowych TV, a nie dyskusji o HDR ogólnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vulkanwawa - dawno tak się nie uśmiałem. HDR jest jedną z najważniejszych technologii ostatnich lat, daje najbardziej widoczne efekty, a ty na podstawie swojego TV z SDRem próbujesz wmówić nam, że HDR jest niezauważalny? Może warto spojrzeć na odpowiednie odbiorniki, gdzie efekt będzie bardziej widoczny? 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Toma-San napisał:

@vulkanwawa - dawno tak się nie uśmiałem. HDR jest jedną z najważniejszych technologii ostatnich lat, daje najbardziej widoczne efekty, a ty na podstawie swojego TV z SDRem próbujesz wmówić nam, że HDR jest niezauważalny? Może warto spojrzeć na odpowiednie odbiorniki, gdzie efekt będzie bardziej widoczny? 

@Toma-San a ja się uśmiałem jak w b7 było demo z HDR (opcja HDR też była włączona)  a na drugim TV bez HDR ustawiłem parametrami  obraz  taki sam jak na TV z HDR. Może gdybym zrobił stop klatkę i wpatrywał się  z bliska w niuanse to być może byłoby to zauważalne ale jeśli nie było to widoczne po kliku scenach to raczej ten HDR nie jest taki spektakularny.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, vulkanwawa napisał:

 

@Toma-San a ja się uśmiałem jak w b7 było demo z HDR (opcja HDR też była włączona)  ...

Kolego, mijasz sie z prawda.Przy materiale zrodlowym z HDR nie ma mozliwosci wlaczenia opcji trybu obrazu HDR. Cos tu krecisz kolego... Sorki wszystkim za OT ..

Edytowane przez peyo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...