Skocz do zawartości
MemQ

LG OLED55B7V czy Sony 55XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

@vulkanwawa - różnica w jasności podnoszonych przez ciebie TV wynosi około 3 razy. Proponuję zrobić męski test porównawczy: zaproś nieszablonową koleżankę i dobrze obdarzonego aktora filmów dla dorosłych. Później ściągnijcie bieliznę i spytajcie koleżanki, kto prezentuje się lepiej. Przy 20-30% różnicy koleżanka będzie chciała jak najszybciej umówić się na kawę z nowo poznanym aktorem i pogadać o pogodzie. A teraz pomyśl sobie o 100-200% różnicy i przestań pisać farmazony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2018 o 20:27, STELVIO napisał:

Philips 9002 jeden z gorszych tv oled i jeden z najbardziej dokuczliwych odbiorników. Takie testy można między książki włożyć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ja jednak umotywowałem swoją poradę. Ty napisałeś tylko, że jest taki i taki. Co to za dyskusja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Ja jednak umotywowałem swoją poradę. 

Taką motywację to o kant wiadomo czego można potłuc:

Dnia 21.06.2018 o 19:45, FrankyGoes napisał:

(...) W ślepym teście OLEDów miał większość wskazań.

Ślepy test w żaden sposób nie odpowiada na pytanie czy TV jest warty polecania czy nie. Odpowiada tylko na pytanie który TV w danym momencie wyświetla obraz który spodoba się odbiorcom biorącym udział w takim teście. Ten obraz może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością i być np karykaturą tego co widział reżyser, ale ludziom się podoba, bo kolorki ładne. Pomijam już kwestię ustawień, kalibracji danego egzemplarza co może mieć ogromny wpływ na taki ślepy test i kompletnie go wypaczyć. Mógłbyś podać linka do tego ślepego testu? Chętnie przeczytam/obejrzę.

W Philipsie najbardziej palącym problemem nie jest jakość obrazu - ta jest porównywalna do konkurencji, czyli wysoka. W Philipsach od lat kuleje jego codzienne użytkowanie, problemy, zwiechy, błędy w oprogramowaniu. O takich problemach można poczytać tylko od użytkowników, żaden ślepy test, żadna recenzja nie ujawnia obrazu tego co się dzieje na co dzień z telewizorem. A w Philipsie się dzieje sporo negatywnych rzeczy, w modelu POS9002 również, czego dowodem są wpisy jego użytkowników w tym wątku, szczególnie jak już ochłonęli po pierwszym wow:

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to taki oto słaby argument - sam przyznajesz, że Philips jakością obrazu nie odbiega od najważniejszych firm, a następnie, że podważasz test, który to potwierdza. Jest to jeden z wielu konkurencji, a w tej akurat wygrał Philips.

Popatrz sobie jak fajnie chodzą zarówno modele 2017 i 2018, z tym Androidem to już wytarta sprawa jest. Nie działa może tak super jak na extra nowych smartfonach, ale nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jest co narzekać, bo użytkownicy Philipsa POS9002 narzekają. Wytarta sprawa to może być dla pracowników TP Vision albo sprzedawców, bo ciągle słyszą narzekania, natomiast nic z tym nie robią. Dla użytkowników nie jest wytarta bo problemy są prawdziwe i przeszkadzają na co dzień dlatego ciągle narzekają. Pozwolę sobie wkleić parę opinii z tamtego wątku tutaj, bo jak widać ani nie dałeś linka do tego ślepego testu w którym Philips zwyciężył, ani tam nie zajrzałeś:

Nie rozumiem też zachwytów nad systemem Android bo najnormalniej w świecie jest ociężały. Obsługa menu tego TV to porażka (chociaż w porównaniu z moim poprzednim modelem PFL 7008 jest i tak o niebo lepiej:)

Dzisiaj pojawiła się nowa aktualizacja Youtube na androitd TV gdzie w opisie twierdzą, że poprawili gubienie klatek itp. Faktycznie poprawili...wszystkie filmy, które były w 4k lub Full HD i 60 klatkach/s są teraz odtwarzane w 720p i 60 klatkach i nic z tym zrobić nie można bo 720p to max rozdzielczość jaką można w tych materiałach wybrać. Oczywiście HDR jak nie działał tak dalej nie działa

Zabierzcie to g*wno ode mnie...Za ten soft Phillips powinien skończyć w sądzie i od jutra do tego dążę. Pierwsze 3 miechy po wyłączeniu tv i 10-15min znikało zasilanie w portach USB. Myślałem, że "ech, badziewie". Po ostatnim sofcie nagle miałem zasilanie w USB 24/h. Dzisiaj nagle znowu brak...mija 10-15min po wyłączeniu tv i znika zasilanie USB. No [beeep] żarty! Już mi super jakość obrazu NIE rekompensuje wszystkiego. Jutro ostatni telefon na infolinię - jak nie będzie po mojemu - UOKiK i jak trzeba do Sądu.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips wygrał ślepy test ...

Ślepe tety powinny być natychmiast zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dacie w końcu linka do tego ślepego testu, gdzie będzie można poczytać jak został przeprowadzony i jakie były wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avforums.com/news/philips-9002-oled-tv-wins-blind-shootout.14195

Co ciekawsze fragmenty tego tzw. "ślepego" testu.

Kto organizował ten "ślepy" test ? Philips razem z AVSForum:

Cytat

In a 'blind' shootout held by Philips in conjunction with AVForums members

Oczywiście ponieważ Philips współorganizował ten "ślepy" test, to pokazano widowni na wszystkich OLEDach tryb żywy/dynamic  z wszystkimi ustawieniami wybranymi na maximum. Tak, tak - serio porównywali ten tryb :D 

Cytat

For the second part of the test the four TVs were set into their Vivid or Dynamic modes, which means all the processing features are at their maximum settings. The idea was to show how effective these processing features are and of course since Philips had organised the event they clearly felt confident that their processing was the best

Duża część materiału została specjalnie wybrana i dostarczona przez jak myślicie... kogo ? Oczywiście przez Phlipsa :) 

Cytat

The first three pieces of content were provided by Philips themselves played from a media server – a still image

No i oczywiście na koniec tak "bestronnego" tzw. "ślepego" testu trzeba było nagrodzić jednego z uczestników OLEDem firmy marki... tak, tak... Philips :D 

Cytat

At the end of the shootout one lucky AVForums member got to take a Philips 55POS9002 4K OLED TV home with them.

I stawiając kropkę trzeba było w artukule podsumowującym wyniki obowiązkowo podać link do artykułu jak "fantastyczny" jest postprocessing w Philipsie:

Cytat

In addition you can find out more about Philips's P5 Picture Processing in this dedicated thread.

To mniej więcej tyle jeśli chodzi o uczciwość tego "ślepego" testu :) 

Zdecydowanie bardziej uczciwa była według mnie rywalizacja w shootoutcie zorganizowanym przez Vincenta Teoh - tam nie było nagród w postaci OLEDa jakiegoś producenta, nie było też materiałów specjalnie wybranych przez któregoś z producentów i nie było pokazu wybranego specjalnie trybu obrazu, aby pokazać wyższość jednej marki nad innymi:

https://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-results-201708224491.htm

W shootoucie Vincenta wygrał Panasonic EZ1000.

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakiś problem zassać plik testowy 24fps SNIPER i puścić go w sklepie z pena na dowolnie wybranych TV ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.07.2018 o 18:29, Subman napisał:

Oczywiście ponieważ Philips współorganizował ten "ślepy" test, to pokazano widowni na wszystkich OLEDach tryb żywy/dynamic  z wszystkimi ustawieniami wybranymi na maximum. Tak, tak - serio porównywali ten tryb

Dzięki, nie mam więcej pytań już po tym zdaniu. Taki ślepy test jest funta kłaków warty. Posługiwanie się nim jako argument w dyskusjach jest co najmniej śmieszne.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...