Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" B8 (2018) | TEST | Organiczny wyświetlacz 4K HDR z technologią ThinQ AI

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna, właściwa nazwa to OLED55B8PLA. Nie ma wariantów z P lub bez P. Cena może wynikać z pochodzenia. Polska dystrybucja (brak kłopotów z ewentualnym serwisem) lub europejska dystrybucja (serwis LG Polska odeśle Cię to serwisu kraju z którego TV pochodzi).

Jak sprawdzić gdzie kupić? Np patrząc na obecną promocję LG "Zwrot na konto". Lista autoryzowanych dystrybutorów jest w regulaminie: https://www.strefalg.pl/zwrotnakonto/regulamin.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Wrona

Tak jak pisze fio2 - uważaj na dystrybucję jak kupujesz najtańszego OLEDa z takiej strony co podałeś. Bardzo często okazuje się, że pochodzi on z innego kraju. A wtedy gdybyś musiał zgłosić TV na gwarancji, serwis LG Polska może Ci odmówić i odesłać do sprzedawcy. A sprzedawca będzie musiał zapewne odysłać TV do oryginalnego kraju, gdzie został on zakupiony. Jak widać sporo kłopotu byłoby wtedy i zdecydowanie dłuższy potencjalny czas naprawy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się dlaczego na stronie firmy morele.net lg c8 jest tyle tańszy i już chyba wiem ... tzn. Nie ma w nazwie pla... czyli nie jest z polskiej dystrybucji 

A czym się różni c8 od e8 ? :)

Mam pytanie techniczne odnośnie hdr 

Czyli jeżeli np sony oled ma hdr10+ A lg dv 

To jeżeli chciałbym obejrzeć film na płycie który będzie miał wsparcie dv to na tv sony hdr nie będzie działał? Bo ma wsparcie hdr10+ A nie dv ? 

Z góry sorki za głupie pytanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Daruin napisał:

Mam pytanie techniczne odnośnie hdr 

Czyli jeżeli np sony oled ma hdr10+ A lg dv 

To jeżeli chciałbym obejrzeć film na płycie który będzie miał wsparcie dv to na tv sony hdr nie będzie działał? Bo ma wsparcie hdr10+ A nie dv ? 

Z góry sorki za głupie pytanie 

HDR będzie działał na obu telewizorach bez problemu. Na sony zostanie po prostu odpalony w standardowym HDR10 i "zoptymalizowany" przez system mapowania odcieni. Nie wiem czy trzeba to dodawać, ale może dodam - żeby obejrzeć coś na LG w DV to Twój odtwarzacz musi również ten format obsługiwać.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Czy moglibyście powiedzieć skąd macie te plansze testowe do oleda? Ew. skąd je pobrać . Byłbym wdzięczny.
Chociażby Youtube.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Krzysztof Jarząbek napisał:

Witam Panowie. Czy moglibyście powiedzieć skąd macie te plansze testowe do oleda? Ew. skąd je pobrać . Byłbym wdzięczny.

Można też stąd: https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8&export=download

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesująca jest teraz cena 55 b8 w sklepie komputronik - 6299, opisany jako Polska dystrybucja :)

https://www.komputronik.pl/product/515163/lg-oled55b8.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Jestem nowy na forum z nowym telewizorem. Nabyłem lg 55 oled b8.
Podczas oglądania w ciemności okazuje się że ciemne sceny po lewej stronie nie są czarne tak jak po prawej lecz lekko świecą. Widać to zwłaszcza na "kinowym" pasku.Ponadto w niektórych scenach widać szarą plamkę po lewej stronie ekranu w środkowej części . Widać ją kiedy tłem jest np scena z szarą ścianą pokoju .
Zrobiłem więc test 5 % gray i potwierdziło się to co widziałem podczas zwykłego oglądania. Okazuje się że uzyskanie czarnego obrazu w górnym lewym rogu wymaga zejścia z jasnością do poziomu 40 , podczas gdy prawa strona jest ciemna już przy ok 48 .
Telewizor jeszcze wiele nie popracował ale nie wiem co robić . Czy to się może wyrównać , poprawić z czasem ??. Czy powinienem jednak reklamować ??
Zdjęcia poniżej .

DSC04066.JPG

DSC04067.JPG

DSC04069.JPG

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu przegrać jakiś 300-400 godzin i zobacz czy się poprawi. Na jakim trybie obrazu oglądasz?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być jakiś problem serii 2018. Jeżeli się przyjrzeć zdjęciom na rożnych forach zdecydowano zredukowano banding, ale w niektórych modelach jest różnica w podświetleniu widoczna na bardzo ciemnym tle (standardowy test 5% grey).

To zdjęcia kolegi z innego forum:

IMG_20180904_002305.jpg

IMG_20180904_002442.jpg

W moim C8 też można na planszy 5% coś takiego wypatrzyć, ale jest to prawie nie widoczne w ciemnościach. W codziennym użytkowaniu zupełnie nie widoczne. Ja bym nie czekał tylko oddawał, bo u mnie nic się nie zmieniło od nowości (od maja).

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zazwyczaj oglądam  w trybie technikolor ekspert z  pewnymi zmianami użytkownika ale żaden z trybów nie zmienia tej przypadłości. Jedynie zwiększanie kontrastu rozjaśnia prawą stronę i  delikatnie niweluje również te plamki - rozjaśniają się do poziomu w około nich. Generalnie efekt jaśniejszego rogu niweluje niska jasność ale wartość 43 jest chyba zdecydowanie za niska by dojrzeć odcienie szarości??. nawet domyślne tryby obrazu oscylują na wartości 50 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie: Próbowaliście wrzucić odświeżanie pikseli? Jeśli nie to warto spróbować. Może wyrównać matrycę. Jeśli nie pomoże to lepiej oddać tv. Nie po to się kupuje Oleda by świecił jak jakiś tani krawędziak w nocy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bieszczad: Jeśli masz możliwość zwrotu (przy zakupach przez internet) to nic nie kombinuj, nie czekaj 300-400 godzin aż TV może będzie sprawny (przy 4h dziennie to ok. 3 miesiące obcowania z wadliwym produktem), nie zapuszczaj godzinnych kompensacji tylko zwracaj bubel do sklepu.

Jeśli nie masz takiej możliwości to pozostaje kombinowanie na własną rękę (m.in. z zapuszczaniem kompensacji) z nadzieją, że usterka sama się naprawi. Jeśli nie - wzywaj serwis.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odczekał 2-3 dni tak aby OLED leciał z min 10 godzin na dobę z przerwami na automatyczną kompensację (robi się co 4 godziny). Jeśli się nic nie zmieni, robimy ręczną kompensację (czyli odświeżanie pikseli). Jeśli obraz na planszy 5% jest wciąż słaby - zwracamy OLEDa do sklepu i szukamy nowej sztuki.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2018 o 13:23, Subman napisał:

@Piotr Wrona

Tak jak pisze fio2 - uważaj na dystrybucję jak kupujesz najtańszego OLEDa z takiej strony co podałeś. Bardzo często okazuje się, że pochodzi on z innego kraju. A wtedy gdybyś musiał zgłosić TV na gwarancji, serwis LG Polska może Ci odmówić i odesłać do sprzedawcy. A sprzedawca będzie musiał zapewne odysłać TV do oryginalnego kraju, gdzie został on zakupiony. Jak widać sporo kłopotu byłoby wtedy i zdecydowanie dłuższy potencjalny czas naprawy.

 

A to są informacje potwierdzone przez użytkowników/polski oddział LG, czy plotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, były takie przypadki na forum już. Poszukaj w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to absurdalne. W niektórych sklepach cena jest tańsza o 2000, teoretycznie gwarancja powinna być. To ja jako konsument mam teraz sprawdzać czy telewizor jest na pewno z polskiej dystrybucji? Śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzegorz_K napisał:

Troszkę to absurdalne. W niektórych sklepach cena jest tańsza o 2000, teoretycznie gwarancja powinna być. To ja jako konsument mam teraz sprawdzać czy telewizor jest na pewno z polskiej dystrybucji? Śmiech na sali.

 

Sprzedawcy tych tańszych TV celowo zatajają informację, że nie pochodzą one z polskiej dystrybucji. Takiej informacji tam nie znajdziesz, a z punktu widzenia gwarancji to jednak istotny fakt.  Nie łamią prawa, ale działają nieetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Sprzedawcy tych tańszych TV celowo zatajają informację, że nie pochodzą one z polskiej dystrybucji. Takiej informacji tam nie znajdziesz, a z punktu widzenia gwarancji to jednak istotny fakt.  Nie łamią prawa, ale działają nieetycznie.
Chodzi mi o to, że to nie konsument powinien o takie rzeczy się martwić.
Kupuję z legalnego źródła, mam paragon i powinienem mieć normalną gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegorz_K napisał:

Chodzi mi o to, że to nie konsument powinien o takie rzeczy się martwić.
Kupuję z legalnego źródła, mam paragon i powinienem mieć normalną gwarancję.

Oczywiście masz rację, nie powinno Cię to obchodzić. Skoro kupiłeś w sklepie w Polsce, masz fakturę/paragon to gwarancja powinna być normalna. Bez sensu jest ten problem 'polskiej dystrybucji'. W teorii ta gwarancja nie powinna być nikomu potrzebna bo jest rękojmia. Rękojmia jest z reguły korzystniejsza dla klienta. W przypadku awarii co za różnica dla Ciebie czy zadzwonisz do serwisu LG czy do sklepu i powiesz żeby przyjechali po zepsuty TV. Ale wszystko się rozbija o podejście w przypadku potencjalnej awarii. Podejście na gwarancji LG jest wzorowe, obejmuje bardzo wiele rodzajów awarii, przede wszystkim wypalenia. Serwis LG nie robi żadnych problemów, mnie wymienili płytę główną w oledzie, padła po burzy (ciekawostka: swojego oleda kupiłem na allegro swego czasu taniej niż w sklepach o ponad 2 tys zł i jak się okazało później sprzedawca mówił prawdę że pochodzi z polskiej dystrybucji). Podejście na rękojmi będzie zależeć od sklepu. Jeżeli sklep ma towar z zagranicznej dystrybucji to może mu się nie chcieć realizować gwarancji w kraju w którym kupił TV, bo to problem logistyczny, koszta itp. Może iść z Tobą wtedy na noże i np iść w zaparte twierdząc że wypalenia to Twoja wina i to nie podlega reklamacji. Oczywiście finalnie wygrasz, bo racja jest po Twojej stronie, ale ile nerwów to będzie kosztować, ile całość potrwa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć przymierzam się do kupna b8 z allegro i gdy spytałem o polską dystrybucję potwierdził, ale na pytanie cashback dostałem poniższą odpowiedź, czy jedno drugiego nie wyklucza, bo podobno LG daje każdemu w polsce?

 

Cytat

 

casch back jest za zakupy w wybranych sklepach typu RTVeuroAGD, Media Markt,

a nie w sklepach niezależnych.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adrian Ciciora napisał:

cześć przymierzam się do kupna b8 z allegro i gdy spytałem o polską dystrybucję potwierdził, ale na pytanie cashback dostałem poniższą odpowiedź, czy jedno drugiego nie wyklucza, bo podobno LG daje każdemu w polsce?

Cashback masz tylko w sklepach które biorą udział w akcji (zajrzyj w regulamin tej akcji na stronie LG), czyli z reguły w tych w których cena oleda jest wyższa o 2 tys niż na allegro...

Na B8 w wersji 55 cali dostaniesz tego zwrotu 200 zeta, więc czy warto?

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adrian Ciciora napisał:

cześć przymierzam się do kupna b8 z allegro i gdy spytałem o polską dystrybucję potwierdził, ale na pytanie cashback dostałem poniższą odpowiedź, czy jedno drugiego nie wyklucza, bo podobno LG daje każdemu w polsce?

Jak patrzeć na listę to trochę więcej niż Euro i Media. https://www.strefalg.pl/zwrotnakonto/regulamin.pdf

Moim zdaniem ściema i tv jest z importu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o C8 pojawiła się informacja o aktualizacji po której podobno pojawił się Google Assistant. Czy ktoś z Was może potwierdzić,  czy w B8 też już jest dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...