Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Jergen napisał:

Do wszystkiego po trochu:

  1. oglądanie programów z takich kanałów jak np. Kuchnia+ (25%),
  2. oglądanie programów informacyjnych np. TVN24 (25%),
  3. bajki dla dzieci (25%),
  4. reszta to seriale, filmy, sport, gry na konsoli.

Telewizor dla całej rodziny.

Nie jesteś(cie) wymagającymi użytkownikami, tak sugeruje Twój opis. Wiec tak jak pisał kolega @LV426 lepiej LG, a szukać czegoś innego, nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje ze tv podrożał ? Widziałem go za około 6700 teraz 7500 prawie. Czy mi się coś pomieszało ?

Wersja 65 cali :)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, eloszki napisał:

Czy mi się wydaje ze tv podrożał ? Widziałem go za około 6700 teraz 7500 prawie. Czy mi się coś pomieszało ?

Wersja 65 cali :)

Nie wydaje Ci się, 49' także z 4200, wróciło do ceny 5K. Czyli więcej niż 55' które nadal jest w promo za 4800zł :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bandyci :) . Juz stwierdziłem ze jednak kupie tego zamiast oleda a tu taka [beeep]a ...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu znowu będą promocje, więc z czegoś trzeba zbić cenę. I będą,,piać'' , że super obniżka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update odnośnie mojego problemu z niedziałającym pilotem.

Akurat miałem wczoraj coś do załatwienia w pobliżu Warszawskiego Centrum Handlowego "Klif" w którym znajduje się  Sony Center.

Jakie było moje zdziwienie gdy pracownik moim pilotem sterował wszystkie telewizory na sklepie. Jako że model pilota nie różni się od kilku lat obsługuje on wszystkie modele bez konieczności specjalnego parowania. Zasugerowano mi jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych w TV oraz to że wina leży po jego stronie.

Za pomocą aplikacji w telefonie przywróciłem ustawienia fabryczne, niestety nic to nie dało pilot dalej nie działa.

Na domiar złego przyciskami na tv nie mogę dokonać konfiguracji początkowej (potwierdzić język wybrać region itd.) wiec TV jest bezużyteczny.

Pozostaje mi dzwonić dziś do pramu.

Czy jest ktoś z okolić Warszawy kto mógłby poratować swoim pilotem aby sprawdzić czy inny pilot obsłuży TV?? Pozwoli to potwierdzić czy wina leży po stronie TV czy pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki. Jaką aplikacją zrobiłeś reset?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, psq napisał:

Ja tak z innej beczki. Jaką aplikacją zrobiłeś reset?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Aplikacja "Android TV" z Google play. Można połączyć telefon i tv za pomocą wifi lub bluetooth.

Pozwala na wchodzenie w główne menu wyboru aplikacji i jak zjedzie się na sam dół są tam opcje systemowe.

Nie wiem czy są inne lepsze aplikacje. Te aplikacje zaproponował mi sam TV gdy przy jego 1 konfiguracji połączyłem swój telefon aby skopiował z niego moje konto google ze wszystkimi ustawieniami i hasłami. Nie ukrywam było to pomocne, gdyż nie musiałem wpisywać hasła do Wifi itd.

Mam nadzieję że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pozdrawiam. Gdybym był z Wawy, to bom Ci pomógł z pilotem, ale niestety dzieli nas 300km

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, psq napisał:

Dziękuję. Pozdrawiam. Gdybym był z Wawy, to bom Ci pomógł z pilotem, ale niestety dzieli nas 300km

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Już Panowie z Pramu mają się dziś pojawić z innym pilotem  i sprawdzić co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś xf połączonego z subwooferem, wczoraj przytargałem ze strychu suba Creative z zestawu komputerowego i mam zamiar go podpiąć pod wyjście słuchawek bo można na nim ustawić w menu opcję na suba ale nie widzę tam regulacji odcięcia... Czy to ma sens... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Cztery szybkie tematy:

- widziałem post o appce na mobilne androidy - ok, a co z iOS? w appstore pełno bezużytecznych aplikacji, ale nie znalazłem żadnej godnej uwagi.

- czy można zaprogramować (przypisać funkcje) dla czterech kolorowych przycisków na pilocie? strasznie irytuje - przy przełączaniu np. sport/film - proces zmiany nastawienia obrazu.

- nikt nie odpisał w/s przedłużacza - rozumiem, że tylko u mnie występuje problem z umieszczeniem przewodu w tunelu ściennym (mam regulowany wieszak) :)

- hbo go (oficjalny) - nie mogę zmieniać ustawień obrazu - zakładam, że jest to bug, bo w Netflixie takich problemów brak. dobrze, że w końcu jest (!)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Existenz1800 napisał:

Witam. Czy ktoś chętny na zakup xf9005 55 w Euro?? W okolicach Katowic, Rybnika, Żor, Bielska??

Jakaś atrakcyjna oferta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gasparp napisał:

Jakaś atrakcyjna oferta? 

Oferta, która juz wisi od dość dawna. Przy zakupie 2 TV na drugi sprzet jest 20% rabat, wiec telewizor na głowe wychodzi po 4319 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci z Pramu naprawili w środę TV na miejscu. Stwierdzili że odkąd pojawił się ten model nie było takiej usterki, padło coś w odbiorniku sygnału z pilota.

W kwestii aplikacji na Androida dodam że można nią obsługiwać Menu i wszystkie aplikacje jak Netflix ale nie można przełączać kanałów TV więc jest niekompletna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwisanci z Pramu naprawili w środę TV na miejscu. Stwierdzili że odkąd pojawił się ten model nie było takiej usterki, padło coś w odbiorniku sygnału z pilota.
W kwestii aplikacji na Androida dodam że można nią obsługiwać Menu i wszystkie aplikacje jak Netflix ale nie można przełączać kanałów TV więc jest niekompletna.
A Video & TV Side View Remote? Przecież obsługuje wszystkie funkcje pilota - przynajmniej tak jest w xe90.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

1. Czy ktoś wie, jak wyeliminować problem z źle zsynchronizowanymi napisami w Sonym 55xf9005, napisy się rozjeżdżają bez względu czy film jest z USB czy HDD, na kompie wszystko jest w porządku.

2. Znalazłem zaawansowane ustawienia napisów rodzaju czcionki, jej wielkości, koloru ale nowe ustawienia nie działają w wbudowanym playerze. Chcę zmienić czarne boxowe tło napisów na przeźroczyste i dodatkowo ich wielkość.

3. Jakie dokładnie ustawienia zmienić by sprawdzić clouding na którego tak każdy narzeka, bo wyłączywszy lokalne wygaszanie, opoje kontrastu i jego głębi, dodatkowo ustawienie max jasność, "chmur" o dziwo nie ma ale może coś źle ustawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pio36 napisał:

Witam

1. Czy ktoś wie, jak wyeliminować problem z źle zsynchronizowanymi napisami w Sonym 55xf9005, napisy się rozjeżdżają bez względu czy film jest z USB czy HDD, na kompie wszystko jest w porządku.

2. Znalazłem zaawansowane ustawienia napisów rodzaju czcionki, jej wielkości, koloru ale nowe ustawienia nie działają w wbudowanym playerze. Chcę zmienić czarne boxowe tło napisów na przeźroczyste i dodatkowo ich wielkość.

3. Jakie dokładnie ustawienia zmienić by sprawdzić clouding na którego tak każdy narzeka, bo wyłączywszy lokalne wygaszanie, opoje kontrastu i jego głębi, dodatkowo ustawienie max jasność, "chmur" o dziwo nie ma ale może coś źle ustawiłem

U mnie na 65xf9005 wszystko chodzi ładnie wczoraj oglądałem venom uhd film ponad 40gb i ładnie śmiga na wbudowanym odtwarzaczu.

Gdzie znajdują się ustawienia napisów w wbudowanym odtwarzaczu, bo mnie też denerwuje tło napisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, adamskulsk napisał:

U mnie na 65xf9005 wszystko chodzi ładnie wczoraj oglądałem venom uhd film ponad 40gb i ładnie śmiga na wbudowanym odtwarzaczu.

Gdzie znajdują się ustawienia napisów w wbudowanym odtwarzaczu, bo mnie też denerwuje tło napisów

Doszedłem już do tego, że chodzi chyba o kodowanie i .srt bo ręcznie ściągając napisy działają, a przez rożny soft typu napiproject/napisy24 już nie, jutro poszukam jakie kodowanie musi być odpowiednie, dzisiaj jestem już padnięty.

Co do opcji gdzie w teorii ustawia się napisy, to ustawienia, łatwy dostęp, napisy tam masz masę opcji ale nie mogę zmusić playera by ich używał, będę się bawił jutro, jak coś znajdę to dam znać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pio36 napisał:

Doszedłem już do tego, że chodzi chyba o kodowanie i .srt bo ręcznie ściągając napisy działają, a przez rożny soft typu napiproject/napisy24 już nie, jutro poszukam jakie kodowanie musi być odpowiednie, dzisiaj jestem już padnięty.

Co do opcji gdzie w teorii ustawia się napisy, to ustawienia, łatwy dostęp, napisy tam masz masę opcji ale nie mogę zmusić playera by ich używał, będę się bawił jutro, jak coś znajdę to dam znać.

Ja nie mam żadnego menu ustawienia w wbudowanym odtwarzaczu...Nie mam pojęcia gdzie są te ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2018 o 20:28, eloszki napisał:

No bandyci :) . Juz stwierdziłem ze jednak kupie tego zamiast oleda a tu taka [beeep]a ...
 

Nie rób tego! :D

2 godziny temu, Pio36 napisał:

Doszedłem już do tego, że chodzi chyba o kodowanie i .srt bo ręcznie ściągając napisy działają, a przez rożny soft typu napiproject/napisy24 już nie, jutro poszukam jakie kodowanie musi być odpowiednie, dzisiaj jestem już padnięty.

Co do opcji gdzie w teorii ustawia się napisy, to ustawienia, łatwy dostęp, napisy tam masz masę opcji ale nie mogę zmusić playera by ich używał, będę się bawił jutro, jak coś znajdę to dam znać.

Wiesz o tym, że w napiproject można wybrać format napisów? Od .srt po .tmp i tak dalej?

Chyba, że źle zrozumiałem Twój post.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, adamskulsk napisał:

Ja nie mam żadnego menu ustawienia w wbudowanym odtwarzaczu...Nie mam pojęcia gdzie są te ustawienia

Nie, one nie są w odtwarzaczu, przyciśnij przycisk na pilocie "HOME" następnie zjedź na dół będziesz miał ikonkę ustawienia, sieć itp, właśnie tutaj masz dodatkowe opcje konfiguracyjne TV, tylko, że tutaj zmieniasz napisy w Tv nie w tym playerze, więc lipa straszna.

 

42 minuty temu, Kmicic13 napisał:

Wiesz o tym, że w napiproject można wybrać format napisów? Od .srt po .tmp i tak dalej?

Chyba, że źle zrozumiałem Twój post.

Tak wiem, że masz możliwości ustawiania, ale z jakiegoś powodu nawet jak je ustawie z odpowiednim kodowaniem to dalej się rozjeżdżają, będę testował, do tej pory używałem zmiany rozszerzenia na .txt i kodowania ANSI w mikroDVD, działało i działa ok na PC, niekoniecznie na sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy najlepiej sprawdzają się w formacie SRT. Inne formaty bazują na ramkach obrazu, SRT opiera się na czasie. Dobrze dobrany czasowo plik SRT zawsze będzie prawidłowo wyświetlany. Proponuję również sprawdzić KODIego, który pozwala przesuwać ręcznie napisy przód/tył. Również w tym programie można podłączyć sobie różne bazy napisów (chociażby OpenSubtitles) i  na pewno w nich znajdą się napisy działające poprawnie.

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...