Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Damianos19932 napisał:

Yyy , chyba jednak nie . Jak najbardziej XF wspiera dolby atmos  jest to podane w specyfikacji tego telewizora .  Najpierw doczytaj potem komentuj ;)  rowniez go posiadam 

OK, jak już odpowiedział ZakOnIck Dolby Atmos (ale tylko jako ścieżka Dolby Digital/EAC3) w XF90 działa na Netflix co sam przed momentem potwierdziłeś screenem.

Mój błąd wynika z tego, że mówiąc o Dolby Atmos myślę o ścieżce bezstratnej Dolby TrueHD której bez eARC przesłać się nie da, a zapominam, że zwykły Dolby Digital też można rozszerzyć o górne kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, PrzemekKRK napisał:

OK, jak już odpowiedział ZakOnIck Dolby Atmos (ale tylko jako ścieżka Dolby Digital/EAC3) w XF90 działa na Netflix co sam przed momentem potwierdziłeś screenem.

Mój błąd wynika z tego, że mówiąc o Dolby Atmos myślę o ścieżce bezstratnej Dolby TrueHD której bez eARC przesłać się nie da, a zapominam, że zwykły Dolby Digital też można rozszerzyć o górne kanały.

Rozumiem , jasne generalnie dosyć zagmatwane nazewnictwo , idzie się w tym wszystkim pogubić . Sam używam tv tylko w stereo także tyle co wiedziałem czytając ze stron , że XF wspiera atmosa ale nie wgłębiałem się czy jest to ścieżka bezstratna czy nie . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy rzeczywiście słyszycie różnicę między wersją stratną i bezstratną? Pytam z ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z regulacją głośności z pilota, TV mam podłączony przez wyjście optyczne przez DAC fiio d03k dla wzmacniacza i niestety głośność zmienia się tylko przez potencjometr we wzmacniaczu - ustawienia dźwięku jakie mam załączam na zdjęciach a924d10a333f0613283ebcd48d8ba93f.jpg2cd00ca287f0018dbf24a7913acd3858.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Dodatkowo mam w hdmi wpięte nc+ i tam mogę regulować głośność, ale tylko pilotem od nc+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomek398 napisał:

czy wy rzeczywiście słyszycie różnicę między wersją stratną i bezstratną? Pytam z ciekawości. 

Jeśli o mnie chodzi to oglądając filmy w systemie 5.1 usłyszę różnicę między Dolby Digital, a TrueHD, który ma kilkukrotnie większy bitrate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały smaczek ciekawostka może ktoś o tym wie lub nie więc pomyślałem, że napisze, a więc przez przypadek odkryłem, że pilotem od telewizora xf90 można sterować poruszać się po menu konsoli ps4 klawiszami kierunkowymi hy hy dodam że mam włączone sterowanie hdmi w konsoli i w tv. 

Kilka postów wcześniej opisywałem problem z ps4 pro czasami skakał wyłączal się obraz. Problem rozwiązany poprzez zakup nowego przewodu premium w sklepie nie na allegro w torebeczce ale w pudełku z podaną specyfikacją. Dodam tylko ze to byl moj 4 przewod ktory sprawdzalem ale 1 to byl orginal od konsoli a dwa no name z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę da:) hehe da radę od konsoli PS3 i starszych tv Bravia:)

 

Co do kabla. Miałem ten sam problem. Kupiłem certyfikowany w sklepie i działa już ponad rok bez problemów w 4k HDR (bo tu był problem).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu w moim drugim nowszym modelu PS4 PRO Sony dało krótszy kabel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak polaczyc DAC fiio d03k wraz ze starym wzmacniaczem luxman l-220 tak, aby można było sterować głośnością z pilota od sony?

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DawidP napisał:

Taki mały smaczek ciekawostka może ktoś o tym wie lub nie więc pomyślałem, że napisze, a więc przez przypadek odkryłem, że pilotem od telewizora xf90 można sterować poruszać się po menu konsoli ps4 klawiszami kierunkowymi hy hy dodam że mam włączone sterowanie hdmi w konsoli i w tv. 

 

Żadna nowość.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kapusta7 napisał:

Żadna 

Nie nowość ale podzielić się informacja nie ma komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest w menu chyba jasne? Taki tam bajerek z którego może 2 razy z ciekawości skorzystałem i zapomniałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z konfiguracją obrazu mianowicie kiedy wchodzę w ustawienia obrazu to jakby przerzuca mnie od razu do HDMI1 w które mam wpięte nc+ i tylko tam mogę ustawić obraz, chciałbym móc to zrobić rownież w samej platformie Android (np dla Netflix czy HBO), ale tak jak mówię, jedyna opcja konfiguracji obrazu jest tylko dla HDMI1. Znalazłem takie ustawienia które są dla różnych źródeł - https://community.sony.pl/t5/android-tv/ustawienia-obrazu-bravia-xf9005/td-p/2571345 , jednak przy ustawieniu HDMI1 nie widzę Tryb obrazu: Dolby Vision / HDR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żeby zmienić ustawienia dla Netflix musisz odpalić jakiś film na tej platformie. By zmienić ustawienia Dolby Vision analogicznie odpalasz na Netflixie produkcję w tym formacie i zmieniasz ustawienia.

Zmieniając ustawienia na Netflix te same nastawy powinny być potem stosowane na innych platformach VOD, ale np. dla innego źródła np odtwarzacz blu-ray zapewne trzeba będzie te ustawienia wprowadzić osobno.

Tutaj nie ma globalnych ustawień dla wszystkich źródeł.

Podobnie jest z profilami pod SDR i HDR. Powinny być ustawione jako osobne profile które trzeba ręcznie wybierać w zależności od oglądanego materiału np. SDR to Kino Pro, a pod HDR Kino Domowe. Tak jest w przypadku gdy zamówisz sobie kalibrację w Skalibrujtv.pl.

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osoby, która ma ten TV po profesjonalnej kalibracji. Proszę odezwij się na priv. Dzięki będę super wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się!
Pytanie do użytkowników xf9005 podłączonych do amplitunera Yamaha.
Czy aktualna wersja systemu nie sprawia żadnych problemów z cec i arc?
Aktualnie mam 7 i tv potrafi wyłączyć i włączyć v673, dodatkowo po HDMI ARC leci wszystko jak trzeba. Czyli np taki Kodi potrafi wyłuskać core z gęstych formatów i nadal grać poprawnie 5.1, a Netflix poprawnie podaje DD+.
Najbardziej boję się utraty funkcjonalności CEC, automatycznego włączania ampli z przez Tv.
Niby jest ok, ale korci mnie przejście na wersję 8.
Z góry dziękuję za ew. odpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz włączyć i włączyć sprzęt jednym pilotem?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Telewizor włącza i wyłącza moją Yamahę. Wystarczy użyć przycisku power na pilocie od TV.
Nikt nie ma ampli Yamahy i wersji Oreo w tv?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy działają na XF90 starsze piloty od 310E?

Ewentualnie czy ktoś już rozbierał pilot od XF90? Mój się zabrudził i cholerstwo trudno rozkminić, gdzie są zatrzaski. Potrafi losowo włączać inne funkcje, aniżeli te przypisane do klawiszy, "skleja" przycisk głośności itp. Nie ma w sieci nigdzie instrukcji demontażu, a szkoda byłoby połamać zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Miszek napisał:

Orientuje się ktoś, czy działają na XF90 starsze piloty od 310E?

Ewentualnie czy ktoś już rozbierał pilot od XF90? Mój się zabrudził i cholerstwo trudno rozkminić, gdzie są zatrzaski. Potrafi losowo włączać inne funkcje, aniżeli te przypisane do klawiszy, "skleja" przycisk głośności itp. Nie ma w sieci nigdzie instrukcji demontażu, a szkoda byłoby połamać zatrzaski.

po co starszy koszt pilota do xf to jakieś 30 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 14:02, jak.tom929 napisał:

Czy wiecie może jak polaczyc DAC fiio d03k wraz ze starym wzmacniaczem luxman l-220 tak, aby można było sterować głośnością z pilota od sony?

Cześć. Nie wydaje mi się, choć mogę się mylić, ale przez optyka nie ma szans na sterowanie regulacją głośności przez tv.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 07:40, Homar1993 napisał:

po co starszy koszt pilota do xf to jakieś 30 zł 

Raczej 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2020 o 11:55, wasket napisał:

Cześć. Nie wydaje mi się, choć mogę się mylić, ale przez optyka nie ma szans na sterowanie regulacją głośności przez tv.
 

Zgadza się. Optyk nie daje możliwości sterowania głośnością z poziomu TV. Jedynie HDMI ARC. Chyba tylko LG ma jakieś sprytne rozwiązanie z optykiem i ich pilotem, ale i tak nie zawsze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zamienniki tak, oryginalne Sony nawet niższe serie są drogie. Ciekawe jak z jakością takich zamienników?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...