Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe 3 lata kosztowały kilka stówek wiecej w wersji standardowej. Przy zakupie juz bylem troche wypsztrykany z kasy a potem wylecialo z glowy. Ale szczescie ze jeszcze 4 miesiace zostaly gwarancji. Na TV dmuchalem i chuchałem i predzej myslalem, ze moj szczeniaczek mi go jakos uszkodzi niz sam wyzionie ducha 😭

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie TV powinno być w promocji te 3 dodatkowe lata standardowej gwarancji  za 1zł.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w Polsce jest 2 lata jak na każdy inny model. Za dłuższą trzeba sobie zapłacić dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. prawa konsumenta tak ale firmy daja same od siebie 3 albo 5 wiem bo np sprzedaje kosiarki AL-KO i firma daje 3 lata i wtedy 2 jest w sklepie a ostatni rok u samego producenta trzeba reklamowac.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem z filmami 4k i filmami 1080p.Mam podłączony Kabel USB Gembird AM-AF kabel, przedłużacz USB 3.0 3m (CCP-USB3-AMAF-10) i Pendrive Kingston DataTraveler 106 256GB i z filmami 4k problem na wbudowanym odtwarzaczu i przy dźwięku dolby mam soundbar yamaha yas207 film chodzi do połowy i film się wyłącza i to już przy którymś filmie z kolei jest ten problem,muszę zrobić restart tv i czasami chce wykryć pendrive po takiej akcji,a czasami wykrywa po jakimś czasie.A z filmami 1080 mam problem z dźwiękiem dolby przez inne odtwarzacze niż wbudowany,jak dekoduje dźwięk to film się zacina i już próbowałem vlc,mx player arcos może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adamskulsk napisał:

przedłużacz USB 3.0 3m (CCP-USB3-AMAF-10)

Próbowałeś bez tego? Najlepiej sam pendrive do tv. U mnie przy filmach UHD z pendrive i dysku wpiętych problemów nie ma. Używam KODI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, LV426 napisał:

Próbowałeś bez tego? Najlepiej sam pendrive do tv. U mnie przy filmach UHD z pendrive i dysku wpiętych problemów nie ma. Używam KODI. 

właśnie nie próbowałem,muszę odpiąć ten przedłużacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel robi lipę. U mnie bez przedłużacza działa każdy format wysokiej jakości

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że zbyt długie przedłużacze (szczególnie dysków bez zewnętrznego zasilania) właśnie robią takie problemy. Teraz używam chyba 1,5m i żadnego problemu nie ma (pendrive i dysk). Oczywiście kwestia jakości kabla to już osobna historia ;).

Mam jeszcze pytanie dotyczące właśnie KODI. U mnie jest problem z napisami. Szczególnie tymi, w pliku mkv (z osobnym plikiem srt jest trochę lepiej). Chodzi o to, że pojawiają się mikro przycinki tu i tam, w losowych miejscach jak mam włączone napisy. Jak wyłącze to problem znika. próbowałem już różnych ustawień i tego sposobu z plikiem advancedsettings.xml, ale w sumie nie zauważyłem różnicy. Ktoś się spotkał z czymś takim? Jeszcze chyba spróbuję jakiś nowszy build nightly, może to coś da. Teraz używam ver. 18.5 Leia z google play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja zgłoszona w Sony , Sony Center i Serwisie MiK Radom więc jedni poganiali drugich i dziś rano telefon z serwisu. Opisałem usterkę, powiedziałem, że robiłem factory reset itd i miły Pan już mi zamówił nowy TV kazał tylko wysłać fotke usterki, tabliczki i paragonu. Więc za 2/3 dni robocze mogę się spodziewać wizyty. Jestem mile zaskoczony jeśli tak fajnie sprawa sie rozegra. 😀

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także wymieniali w MiK Radom na "nowy" po dwóch miesiącach użytkowania ze względu na duży clouding z tym, że ten "nowy" w self check deklarował 360h przebiegu i oczywiście brak folii zabezpieczających a clouding nie wiele mniejszy. Warto poprosić pana serwisanta jak przywiezie sprzęt żeby sprawdził przy Tobie  przebieg.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to obowiazkowo sprawdze czy nowy TV jest nowy :) I ciekawe czy dostane 2 lata nowej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kodi to jestem zielony. Może ktoś napisać czy w kodi jest wbudowany odtwarzacz, czy trzeba jakieś rozszerzenie instalować? Albo może ktoś wrzucić jakiś link co zainstalować i jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w temacie ale zapytam wczoraj obejrzałem Wiedźmina z usb przez VLC.  na sony XF8505

Pytanie – włączony HDR rozjaśnij pasy na dole i u góry ekranu na szaro co wyglądało tak sobie czy da się coś jeszcze coś w ustawieniach pogrzebać żeby te pasy były czarne?

Po wyłączeniu HDR pasy były czarne ale to wtedy po co ten HDR 

 

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, VIRUS21 napisał:

nie w temacie ale zapytam wczoraj obejrzałem Wiedźmina z usb przez VLC.  na sony XF8505

Pytanie – włączony HDR rozjaśnij pasy na dole i u góry ekranu na szaro co wyglądało tak sobie czy da się coś jeszcze coś w ustawieniach pogrzebać żeby te pasy były czarne?

Po wyłączeniu HDR pasy były czarne ale to wtedy po co ten HDR 

 

Rzeczywiście w niektórych playerach tak się dzieje i sam zastanawiałem się co z tym zrobić, ale na nic nie wpadłem. Odpowiedzią chyba jest inny player, np. KODI i chyba standardowy player androida nie ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozjaśnia pasy to HDR nie jest aktywny. Tzn niby włączony ale nie działa

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szare pasy w HDR pomaga KODI ;) Polecam.

Miałem takie jazdy w VLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2019 o 08:15, pavio01 napisał:

W kablowce dodano mi 1 program. Znam kanał i częstotliwość. Używam modułu cam. Czy mogę dodać ( wyszukać) ten kanał nie demolujac sobie listy programów? 

Na stronach Sony jest taki soft do zarządzania kanałami: Sony Channel Editor ....

"Narzędzie Sony Channel Editor pozwala zmienić kolejność kanałów przy użyciu komputera. Wystarczy skopiować listę kanałów do pamięci USB, uporządkować ją w żądanej kolejności i z powrotem przesłać do telewizora. "

W dniu 18.01.2020 o 18:48, VIRUS21 napisał:

nie w temacie ale zapytam wczoraj obejrzałem Wiedźmina z usb przez VLC.  na sony XF8505

Pytanie – włączony HDR rozjaśnij pasy na dole i u góry ekranu na szaro co wyglądało tak sobie czy da się coś jeszcze coś w ustawieniach pogrzebać żeby te pasy były czarne?

Po wyłączeniu HDR pasy były czarne ale to wtedy po co ten HDR 

 

Jedna z opcji ustawień obrazu odpowiada za działanie wygaszania ... może wystarczy w niej ustawić na maxa by sprawić bardziej komfortowe oglądanie ... niestety nie pamiętam teraz jak ona się fizycznie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2020 o 14:05, adamskulsk napisał:

właśnie nie próbowałem,muszę odpiąć ten przedłużacz

przedłużacz odpięty ,a i tak film w połowie się zaciął na wbudowanym odtwarzaczu.To wygląda jakby pendrive,albo port usb przechodził w stan uśpienia,bo jak wyjdę do menu to nie widać pendrive,a wyłączę tv i włączę to pendrive znów chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pendrive Sony  USB 3.1 128GB USM128W3  i też mi w połowie filmu 4K wywala i musze zrestartować TV żeby dalej ruszyło. Tylko u mnie widac nadal pliki ale ciagle mieli w przerwanym miejscu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, shortie napisał:

Ja mam pendrive Sony  USB 3.1 128GB USM128W3  i też mi w połowie filmu 4K wywala i musze zrestartować TV żeby dalej ruszyło. Tylko u mnie widac nadal pliki ale ciagle mieli w przerwanym miejscu .

U mnie raz mieli, a raz nie widać pendrive. Czyli nie jestem sam z tym problemem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wyglada na zapchana pamiec ram albo jakis bufor bo dzieje sie to na filmach o duzym rozmiarze pliku. Na serialach i plikach po kilka GB jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...