Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LV426 napisał:

@zuku1786 a nie ma aplikacji na telefon? Kiedyś używałem i nie była taka zła. 

Jest aplikacja. Działa dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką na androida najlepiej?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oficjalną od Sony ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.tvsideview.phone&hl=en_US

Z tym że ja używałem trochę jakieś dwa lata temu a widzę, że się trochę zmieniła i ludzie w komentarzach narzekają. Zawsze można sprawdzić sobie. 

Dla mnie pilot od tv jest w zupełności ok. Nie ma bajerów ale ma prosty wygląd, wszystkie potrzebne funkcje pod palcem a nie jak w tych wymyślnych od Samsunga czy LG że i tak trzeba się przekopywać przez opcje. Fakt że żyroskop by się przydał do nawigacji po YouTube czy Netflix ale przeżyję. Mój to jeszcze ten z gumowym wierzchem zakrywającym przyciski, tak że nie włażą w szczeliny okruchy/paprochy i nawet jak się zabrudzi to łatwo szmatą przetrzeć i już :D Najważniejsze że tv ma dobry obraz i jakoś się nie psuje ani zamula u mnie ten "syfny" Android już trzeci rok. Bardzo sporadyczny restart systemu się zdarza ale to naprawdę rzadko i raczej jak włączam/wyłączam tv. Działa na 8.0 na tyle dobrze że nie chce mi się nawet wgrywać aktualizacji bo widzę, że się jakaś pojawiła ale tam praktycznie nie ma zmian (tv nie oglądam więc mi nie zależy na module CAM czy jak to tam się zwie).

Edytowane przez LV426
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma może przy swoim XF soundbara? Lub może coś powiedzieć na temat XF9000 lub JBL 3.1 głównie do konsoli i Spotify. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli gra się normalnie. Do spotify radzę kupić oddzielny player. Wcześniej korzystałem z tv, optykiem do denona dcd 1520 Ae. Po zakupie odtwarzacza sieciowego, różnica w dźwięku kolosalna na korzyść odtwarzacza. Tv nie nadaje się nawet jako źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki soundbar do ok. 1500zł polecacie do tego telewizora? Używać go będę głównie do filmów i Spotify. Myślałem nad kupnem soundbara Samsunga Q60R.

Edytowane przez Budda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Budda napisał:

Jaki soundbar do ok. 1500zł polecacie do tego telewizora? Używać go będę głównie do filmów i Spotify. Myślałem nad kupnem soundbara Samsunga Q60R.

Ja mam Yamaha Yas-207 i mogę go polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam tą grajbelke, również polecam.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio polecacie yas-207?
Ja to miałem i to był dramat. Logitechy 12 letnie za 60 euro (cena z przed 12 lat) , które są byle jak rzucone za TV, podpięte na Jacka 3.5 mm masakrują tą graj belkę. Oddałem zażenowany do sklepu. Ne jestem wstanie zrozumieć tych podniet recenzentów w sieci. Nawet moja żona była zażenowana, która raczej nie jest wymagająca jeśli chodzi o dźwięk TV.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację stare było jare. Kiedyś były inne priorytety projektowania różnych rzeczy zajmowali się tym inżynierowie i dlatego wszystko było lepsze od elektroniki po samochody teraz projektują księgowi którzy patrzą na wynik końcowy musi kasa się zgadzać i trzeba wybierać w tym co jest.

Wracając do grajbelki yamahy nie miałem okazji usłyszeć. Ja wybrałam jbl bar 3.1 od xf9000. Bardzo dobrze współpracuje z tv XF90 przez arc. Żeby efekt dźwięku był satysfakcjonujący trzeba pogrzebać w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po włączeniu DTS: X dźwięk jest bardzo fajny czy to w aplikacjach smart tv czy na PS4, dialogi czy wybuchy brzmią wreszcie naturalnie.



Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Yamaha to belka z niższej półki i właśnie tak gra. Choć z drugiej strony to nawet te z wyższej nie raz specjalnie lepsze nie są (Sony i ich "Atmos" 7.1.2 z trzech mikro głośniczków w HT-XF9000). Samsung od pewnego czasu robi jeszcze niektóre w miarę przyzwoicie grające soundbary i tam bym szukał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupuje w weekend model xg9505.

Pytanko do użytkowników.

CHce kupić model 55 cali. 80%pc/konsola 20%-tv

Teraz pytanko czy 55 cali bedzie ok do odległosci 1.5-1.7 m?

 

Pytam bo rozwazam jeszcze 65 cali ale 1.5m to chyba troche za blisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 65", sofę mam w odległości 2,7 m i to dla treści HD jest w miarę ok, dla oglądania filmów można by to spokojnie skrócić do 2,2 m. Dla filmów 4k można spokojnie skrócić jeszcze do 1,7m natomiast jeśli chodzi o gry to zdecydowanie lepiej mi się gra jak sobie postawie fotel w odległości dokładnie 1,5-1,7 m tylko nie zawsze mi się go chce przenosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy ktoś może polecić jakiś solidny uchwyt (albo chociaż samą firmę) na ścianę do 65xf9005. Chciałbym żeby był jak najbliżej ściany ok. 1-2cm.
Jeszcze jedno pytanie. Ktoś orientuje się może czy do dekodera 4K od TOYA wystarczy ich (od TOYA) zwyczajny kabel hdmi, czy może jakiś lepszy kupić. Jeśli kupować to jaki i w które gniazdo hdmi wpiąć taki dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie. Czy ktoś może polecić jakiś solidny uchwyt (albo chociaż samą firmę) na ścianę do 65xf9005. Chciałbym żeby był jak najbliżej ściany ok. 1-2cm.

Jeszcze jedno pytanie. Ktoś orientuje się może czy do dekodera 4K od TOYA wystarczy ich (od TOYA) zwyczajny kabel hdmi, czy może jakiś lepszy kupić. Jeśli kupować to jaki i w które gniazdo hdmi wpiąć taki dekoder?

Kup uchwyt, który utrzyma wagę TV. Kabel do 4k plus HDR musi mieć przepustowość 18Gbps. Pozdrawiam.

 

Edit. Jeśli 4K i HDR to gniazdo 2 i 3.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  czy jest ktoś kto miał podobny problem albo wie jak to naprawić,  a, mianowicie  gdy wyłączam tv(trzymam zielony guzik aż się tv nie wyłączy) za każdym razem od razu się włącza i nie wiem co jest tego przyczyną.  Gdy go tylko usypiam to się nie włącza.  Bravia sync wyłączona nawet kable hdmi odłączyłem od dekodera i pc i nadal to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo naciskając krótko wyłączasz w tryb stand by, a przytrzymując powodujesz ponowne uruchomienie.

Aby go wyłączyć całkiem musisz go wyłączyć z prądu np. na listwie zasilającej

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo uchwytu - wybrałem taki uchylny, łatwiej podłączać kable, choćby klucz USB. 
https://centrumelektroniki.pl/Uchwyt_do_telewizora_3285_Maclean_MC564_B_czarny_do75kg_max_vesa_600x400,p57045.html?dk=1


Uchwyt

Sam uchwyt pancerny, ciężki i stabilny po przykręceniu do ściany. Powiesiłem na tym 65xf90 i jest dobrze :)

 

Edytowane przez dark2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny , jak nie taki sam, niby miał być maksymalnie do 60" , ale u mnie wisi 65".

 

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2019 o 16:51, dark2 napisał:

A propo uchwytu - wybrałem taki uchylny, łatwiej podłączać kable, choćby klucz USB. 
https://centrumelektroniki.pl/Uchwyt_do_telewizora_3285_Maclean_MC564_B_czarny_do75kg_max_vesa_600x400,p57045.html?dk=1


Uchwyt

Sam uchwyt pancerny, ciężki i stabilny po przykręceniu do ściany. Powiesiłem na tym 65xf90 i jest dobrze :)

 

Dzięki, ale mi zależy na tym żeby tv wisiał jak najbliżej ściany (ok. 2cm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś ma też problem z odtwarzaniem plików .ts mam pobrany koncert i wszystkie filmy zawsze zgrywam na pendrive kingston data travel 256gb. Wbudowany odtwarzacz sony nie chce tego formatu pliku odtworzyć,a inne playery vlc,mx,nova plik się stracznie przycina.Teraz sprawdziłem pendrive w pc i wszystko ładnie chodzi.Aktualizacje tv(65xf9005) mam najnowszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo nie działać... przepakuj ts do kontenera mkv MKVToolNix i sprawdź jak wtedy zareaguje TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...