Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Irokez napisał:

Ładowanie RS540 do niezaadaptowanego salonu z np. jasnymi ścianami to jak założenie instalacji na gaz do porsche, ale każdy robi to co lubi. 
A jeżeli RS540 ma taką samą ostrość obrazu co RS440 to super płacisz za najgorzej wyglądające pseudo 4K jeżeli chodzi o rozdzielczość obrazu - brawo Ty! :) 

Dla mnie aktualnie sytuacja z 4K i HDR w projektorach to właśnie wybór między dżumą a ebolą, w porównaniu jaki efekt możemy uzyskać na dobrym oledz'ie lub direct ledz'ie.
 
 

Też to sam przetestowałeś czy wyczytałeś z netu? Stawiam na to drugie, he, he, he ...

Bo ja ... przetestowałem osobiście ... ba ... żyję z tym i mam się za[beeep]....e !!! Patrz w "o mnie".

 

Ale zapewne ty popier....sz Syrenką po Nurburgringu i tu jest problem niestety. To ja juz wolę Porsche po Torze Poznań. Brawo dla Syrenki. Dorośnij i sam przetestuj ... jednak Porsche. Prosze.

 

Zapraszam do siebie ... popatrzysz, ocenisz. Nie musisz kupować ... Porsche.

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmcomp napisał:

Też to sam przetestowałeś czy wyczytałeś z netu? Stawiam na to drugie, he, he, he ...

Bo ja ... przetestowałem osobiście ... ba ... żyję z tym i mam się za[beeep]....e !!! Patrz w "o mnie".

 

Ale zapewne ty popier....sz Syrenką po Nurburgringu i tu jest problem niestety. To ja juz wolę Porsche po Torze Poznań. Brawo dla Syrenki. Dorośnij i sam przetestuj ... jednak Porsche. Prosze.

 

Zapraszam do siebie ... popatrzysz, ocenisz. Nie musisz kupować ... Porsche.

Widziałem RS440 na żywo na testach w hcx i miał najmniej ostry obraz ze wszystkich projektorów (VW360, TW9300) i najniższą jasność. RS540 nie widziałem a ma o 100lm więcej według producenta, tylko jeżeli tak samo skaluję obraz jak RS440 to cóż... 

A odnośnie Syrenki itd. to Ty masz jakiś kompleks wieku, "małego" czy masz tak po prostu naturalnie? 

P.S. Pytanie retoryczne nie musisz odpowiadać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zgodzę się. Ostatnio na żywo testowałem eh-tw7300, eh-tw9300 i wlasnie RS440 i JVC zmiazdzył epsony. Jednak jego cena tez miazdzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miażdży to relatywne słowo :) każdy ma też inne kryteria jesli kontrast / czerń zgoda, jesli ostrość / jasność już niekoniecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba by być ślepym zeby nie dostrzec przewagi JVC ;)
Co nie zmienia faktu że ja wybrałem Epsona akceptujac to ze jest słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja mam odmienne zdanie a chciałem kupić JVC.

A x5500 (rs420) można już w zbliżonej cenie do epsona kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze w zblizonej ale jednak ja juz nie chciałem doplacać bo mogłbym tak bez końca ;)
Zostałem z epsonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze fajnie by bylo kiedys zrobic taki test w ciemno tzn wziasc kilka projektorow z przedzialu powiedzmy 15-40k, ustawić je obok siebie i zaprosić kilka osob na demo, po czym zapytać ktory w ich ocenie jest najlepszy, bez informowania co to za projektor.

Wyniki mogly by być ciekawe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi ja wlasnie czegos takiego doswiadczyłem. Sony vw260, epson 7300, epson 9300 i jvc rs440. Ogladałem z dwoma kolegami. Materiał uhd - Pasażerowie i Dunkierka. Uwierz mi JVC wymiótł pozostałe w bezposrednim starciu. Co niezmienia faktu ze pozostale tez byly ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz mnie przkeonywać ja z tymi projektorami mam dosyć często do czynienia i nadal uważam że w kwestii ostrości Epson ma przewagę nad JVC, podobnie jak w kwestii jasności (z pamieci ok 500 lumenów wiecej po kalibracji - mozna to zweryfikowac w testach jest odpowiednie info, z kolei wieksza postrzegalna ostrosc wynika z roznicy w konstrukcji panela LCD vs LCoS i rozmieszczneia pixeli na nich)

CO nie zmienia faktu że kontrastowo, pod katem czerni i plastyki / głębi obrazu kinowego okreslenie JVC miażdży resztę jest zasadne. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bawilem się ustawieniami. JVC od razu out of the box gra super. Własna korekcja jeszcze to poprawia. Epson po wyjeciu z pudelka gra kiepsko ale po ustawieniu juz nabiera walorów. To samo sony. Ja nie chcialem wchodzić w coraz większe koszty. Za cene JVC mam 2 epsony 7300 ;) i wlaśnie najblizej mi do tego projektora. Natomiast widziałem rożnicę miedzy nimi.
Stosunek jakość do ceny jednak bierze górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedł nowy soft i 3D jest w 1080p teraz. Jest kilka jeszcze innych drobnych zmian. Widać, że przed finalnym wejściem do sprzedaży jeszcze coś się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Benq W1700 a kupiłem używanego Sony HW65. 4K trochę poczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca miał mi dzisiaj wysłać projektor ale się wstrzymał ze sprzedażą. Tak więc dalej jestem zainteresowany Benq W1700 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche możesz na to poczekać, ale koncepcja jest niezla :)  Na pewno oledy beda tanieć chociaz najszybciej dotyczy to 55", 65 juz wolniej, a wieksze rozmiary to bardziej odległy temat. Przydalaby sie wieksza konkurencja dla LG, z tego co kojarze Sharp chyba też wchodzi na rynek z OLEDami.

tzn z produkcja matryc.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem w x-kom za 6429zł. Przyjęto zamówienie ale nie mają u siebie.

Edytowane przez leszekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...