Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

BenQ W1700 Test pierwszego projektora 4K DLP z HDR w przystępnej cenie

Temat Ultra HD 4K w projektorach staje się coraz lepiej poznany, a w ofertach różnych firm przybywa projektorów zgodnych z tym najnowszym standardem wizyjnym. Z reguły są to jednak urządzenia z segmentu high-end, których cena wynosi dużo ponad 10 tys. złotych. Co za tym idzie, grono odbiorców jest stosunkowo wąskie. Firma BenQ wychodzi naprzeciw potrzebom i przygotowała dla nas projektor Ultra HD z HDR i rozdzielczością 4K, który jest znacznie tańszy. W1700, bo taki symbol nosi projektor, nabyć będzie można w cenie poniżej 7 tysięcy złotych, co oznacza, że jest on tańszy aż o 50% od najtańszego obecnie projektora Ultra HD! Czy okaże się on nowym killerem segmentu Ultra HD, podobnie jak BenQ W1090, który namieszał w kategorii budżetowych projektorów Full HD? Przekonajmy się!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z nowym chipem 0,47 wokół obrazu podobno widać szarą ramkę((około 5 minut i 34 minuty).Model HT2550 to jest to samo co W1700.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten projektor w domu i żadnej szarej ramki nie widzę jak trafiłem obrazem w swój ekran ;-) W tym miesiącu będę się dzielił jeszcze uwagami gdyż postanowiłem się nim pobawić "na co dzień". Wszystko ze względu na to jak dobrze wyszedł w teście w tej cenie. Do konsoli 4K ideał jak dla mnie : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zamianie mojego Benq W1110 na ten projektor.Ekran biały.Kino mam w piwnic.Oglądam tylko filmy.Czy warto?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tego projektora co masz to warto. Ale nie spodziewaj się super czerni kinowej w filmach gdyż gdyby ten projektor miał ten element na poziomie projektorów za +20tyś to nikt by nie kupił tamtych i mielibyśmy "koniec rynku projektorów" ;ppppp Coś za coś... w tej cenie i tak upchano rozdzielczość 4K, która nie ustępuje szczegółowością tym projektorom z dużo dużo dużoooo ;) wyższej półki. Dodatkowo np. pełne HDMI, HDR itd. I już samo to jest moim zdaniem warte tych niecałych 7tys.... Tutaj mamy idealny przykład projektora cena/jakość. Może spróbuj zlokalizować gdzie można by taki projektor zobaczyć na żywo? Miałbyś wtedy dobre porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dopiero ma się pojawić w sklepach. Premiera. Pewnie w lutym będzie dostępny szeroko. Trzeba obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Gmeru  za porady. Czyli za tą cenę projektor wart jest zakupu. Poważnie rozważam zakup tego projektora chyba ze trafi się jakiś używany JVS RS400 w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a czy mógłbyś rozjaśnić obraz.

Zdjęcie poniżej jednego z użytkowników projektora.

 

Benqw1700.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zwrócę na to uwagę i jeszcze dam znać bo niedługo zrobię temat z "domowego" użytkowania bo myślę, że warto trochę relacji jeszcze zdać oprócz suchego testu pro ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wytłumaczenie skąd się biorą pasy wokół obrazu:

 

"...Po drugie jest uderzający lekkim Atrium wokół obrazu. Jest to nieużywane piksele układów "2048 x 1200" -pixel-DLP. To, że więcej pikseli jest używanych jako projektor , jest jednak całkowicie normalnym i prawie wszystkimi projektorami . To zdjęcie może być w wielu przypadkach przenoszone, bez natychmiastowego opuszczania i przycinania prawego. Ponieważ BenQ W1700 wykorzystuje tylko 1920 x 1080 pikseli, nieużywany zakres paneli wynosi około 60 pikseli na stronę. Jest to widoczne bardziej niż w przypadku wielu innych projektorówznany mi. To wyjaśnia ciemną ramkę wokół obrazu, która jest reprezentowana przez najciemniejszą czerń, aby pokazać, że BenQ jest w stanie wystartować. Obszar ten jest oświetlony w trybie wysokiej lampy w kinie kinowym z 2,99 lumenów. Idealnie, ta aureola światła, ale znika w płótnie płótna. W przypadku obrazu o wymiarach 2,50 m laminacja powinna wynosić około ośmiu centymetrów, w pełni pochłaniając światło Sprawiedliwości. Czy obraz jest większy niż przewidywany, oczywiście Kasch musi być podobnie szerszy."

http://rehders.de/test-benq-w1700-preiswerter-4k-projektor-mit-hdr-und-3d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej  cenie projektora to już lepiej dopłacić 1,5koła do Optomy UHD60, która jest ostrzejsza i ma przynajmniej vertical shift... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer M550 ma 50hz i input lag na poziomie 100ms jak wynika z testu na jakimś francuskim serwisie. Drodzy użytkownicy, witam na forum. Zastanawiam się czy warto dopłacać te około 2k do Optomy UHD60 o której wspomina Irokez. W temacie projektorów jestem noga, po prostu szukam fajnego sprzętu w rozsądnej cenie obsługującego 4K. 

Edytowane przez Darek Celejewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Acerem M550 jak i Optomą 550 (to jest ta sama fabryka ;) ) są podobno bardzo duże problemy jeżeli chodzi o jakość projów, tzn jest dużo zwrotów i niektórzy dystrybutorzy nawet tego nie mają na stanie. 

Jeżeli MUSISZ kupić już dzisiaj i nie wytrzymasz ;) - to celuj w UHD60 raz że ostrzejsza (xpr x2 a nie x4), dwa że niby dwa razy większy kontrast (1000:1) zamiast 500:1 tak jak w Benq W1700, a z funkcją dynamic black ok 2000:1. 
Tylko szczerze to ja Optomę zwróciłem po testach właśnie przez kontrast... który był po prostu mega słaby. Między nią a moim HW55ES to jest przepaść, nawet nie ma czego porównywać. Co z tego że obraz brzytwa, ostrzejszy niż na Sony'm za 30koła VW-360 skoro kontrast woła o pomstę do nieba.

Dodatkowo duża ziarnistość obrazu i czasami efekt posteryzacji przy włączonym brilliant color.  Poza tym wszystkie projektory DLP 4K mają standard REC709 a nie DCI,  czyli nie masz szerokiej palety barw. 


 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Irokez napisał:


Jeżeli MUSISZ kupić już dzisiaj i nie wytrzymasz ;) - to celuj w UHD60 raz że ostrzejsza (xpr x2 a nie x4), dwa że niby dwa razy większy kontrast (1000:1) zamiast 500:1 tak jak w Benq W1700, a z funkcją dynamic black ok 2000:1. 
Tylko szczerze to ja Optomę zwróciłem po testach właśnie przez kontrast... który był po prostu mega słaby. Między nią a moim HW55ES to jest przepaść, nawet nie ma czego porównywać. Co z tego że obraz brzytwa, ostrzejszy niż na Sony'm za 30koła VW-360 skoro kontrast woła o pomstę do nieba.


 

 

No jak to ... przecież piszecie, że w niezaadaptowanym pomieszczeniu kontrast nie ma znaczenia bo czerni i tak nie będzie :angry::ph34r::blink::wacko:;):P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie ma warunkow lokalowych na kino, tzn zezuje w stronme  DLP4k /UST  to TYLKO LASER i ekran CLR.

Jest 100-150"HDR.  Jest drogo, jest glosno... albo jest XIAOMI czyli niedrogo, ale bardzo glosno ;)

 

edit: Generalnie czarne sceny wygladaja slabo. ale mieszane juz nie. popatrzcie na filmy Della, Hisense, czy Optomy UHZ.

Roznica w niezaadoptowanym pokoju, z odtwarzacza, czy STB crush-ujacego czern "na dzien dobry", IMHO do przelkniecia, za to HDR 24/7.... bez wypalen ;) i powidokow

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

 

No jak to ... przecież piszecie, że w niezaadaptowanym pomieszczeniu kontrast nie ma znaczenia bo czerni i tak nie będzie :angry::ph34r::blink::wacko:;):P?

Ty jesteś naczelnym trolem tego forum czy o co chodzi? Przecież wiesz że mam ekran ARL Magicsreen i na nim dopiero widać sporą różnicę i pisałem wielokrotnie że przy zmianie Benq W1070 na HW55ES nie było powalającej różnicy na szarym ekranie z 0.8gain i pomieszczenie ma potężne znaczenie bo z chęcia zrobiłbym dedykowany pokój i biały ekran. 

Ale kontrast nowych DLP jest dramatycznie zły, porównaj sobie do Benq W2000 który ma 3krotnie wyższy kontrast on:off. 
Kontrast ANSI leci na pysk w niezaadaptowanym pomieszczeniu i na białym ekranie i każdy to Ci powie :)  

Ja łudziłem się że nowe dlp'ki pokroju UHD60/65 może jednak dadzą radę dopóki sam nie zobaczyłem na własne oczy że no nie ma szans.

@binary nie wiem czy laser cokolwiek pomoże w tej generacji:

https://www.projectorreviews.com/optoma/optoma-uhz65-4k-laser-projector-review/

UHZ65 na żywo nie widziałem. 

A ekran CLR 120 cali to rząd ok. 11tysi przy Elite Screen - też się nad zastanawiałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz ... jak łatwo jest zmienić zdanie jak się popatrzy na własne oczka, a nie tylko jak się czyta wypociny różnych znafców na forach, którzy twierdzą że kupowanie JVC do niezaadaptowanego pomieszczenia nie ma żadnego sensu. Zapraszałem do siebie na pokaz ... żaden sie nie odważył.

Na szczęście nie musze wybierać pomiędzy projektorem złym i bardzo złym. Czego wszystkim życzę. To jak wybieranie pomiędzy dżumą i ebolą.

Gratuluję sprawdzenia samemu. A jaki ty masz ekran? A kogo to obchodzi? Ja naczelnym trollem? A kogo to obchodzi? Młody jesteś, jeszcze się musisz dużo nauczyć. Wszystko przed tobą, to fajna zabawa.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, binary napisał:

Jak ktos nie ma warunkow lokalowych na kino, tzn zezuje w stronme  DLP4k /UST  to TYLKO LASER i ekran CLR.

Jest 100-150"HDR.  Jest drogo, jest glosno... albo jest XIAOMI czyli niedrogo, ale bardzo glosno ;)

 

edit: Generalnie czarne sceny wygladaja slabo. ale mieszane juz nie. popatrzcie na filmy Della, Hisense, czy Optomy UHZ.

Roznica w niezaadoptowanym pokoju, z odtwarzacza, czy STB crush-ujacego czern "na dzien dobry", IMHO do przelkniecia, za to HDR 24/7.... bez wypalen ;) i powidokow

Widziałeś i słyszałeś tego Xiaomi  ? Naprawdę aż taki głośny ? Słychać go z 3.5 mb ? Osobiscie czego używasz  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

No popatrz ... jak łatwo jest zmienić zdanie jak się popatrzy na własne oczka, a nie tylko jak się czyta wypociny różnych znafców na forach, którzy twierdzą że kupowanie JVC do niezaadaptowanego pomieszczenia nie ma żadnego sensu. Zapraszałem do siebie na pokaz ... żaden sie nie odważył.

Na szczęście nie musze wybierać pomiędzy projektorem złym i bardzo złym. Czego wszystkim życzę. To jak wybieranie pomiędzy dżumą i ebolą.

Gratuluję sprawdzenia samemu. A jaki ty masz ekran? A kogo to obchodzi? Ja naczelnym trollem? A kogo to obchodzi? Młody jesteś, jeszcze się musisz dużo nauczyć. Wszystko przed tobą, to fajna zabawa.

Ładowanie RS540 do niezaadaptowanego salonu z np. jasnymi ścianami to jak założenie instalacji na gaz do porsche, ale każdy robi to co lubi. 
A jeżeli RS540 ma taką samą ostrość obrazu co RS440 to super płacisz za najgorzej wyglądające pseudo 4K jeżeli chodzi o rozdzielczość obrazu - brawo Ty! :) 

Dla mnie aktualnie sytuacja z 4K i HDR w projektorach to właśnie wybór między dżumą a ebolą, w porównaniu jaki efekt możemy uzyskać na dobrym oledz'ie lub direct ledz'ie.
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Irokez napisał:

UHZ65 na żywo nie widziałem. 

 

 

Ja tez nie.

Ten gosc pokazuje Optomy. Jest kilka filmikow, ktore daja jakis obraz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary widziałem ten filmik i ogólnie ten gość jest zakochany w optomie uhz65/uhd65 ;)

Ale wolałbym zobaczyć w akcji, opinia w jednego gościa ze sklepu prono jest taka że każdy laser ma podobno lekko żółte zabarwienie na bieli (o ile mnie pamięć nie myli jest to kolor żółty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...