Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

JVC DLA-RS540 TEST projektora 4K na 2018, z eShift 5, Ultra HD i HDR

Chyba nikt się nie spodziewał, że marka JVC Professional tak szybko zareaguje na ruchy konkurencji, wypuszczając najnowszą linię projektorów do kina domowego Ultra HD z serii RS przeznaczoną już na rok 2018. Projektorów, które naszym zdaniem już w zeszłym roku osiągnęły status referencji obrazu. W najnowszej linii znajdują się więc trzy odświeżone modele - DLA-RS440, DLA-RS540 i DLA-RS640. Są to, jak widać, bezpośrednie odpowiedniki ubiegłorocznych modeli, z dwójką w środku nazwy. Przypomnę, że braliśmy pod lupę DLA-RS420, natomiast różnice jakich możemy spodziewać się w modelach wyższych są nam znane, chociażby z jeszcze starszego testu DLA-RS400 vs DLA-RS500. Premiera nowych modeli nieprzypadkowo zbiegła się z premierą urządzeń Sony. To właśnie tych dwóch producentów konkuruje w segmencie najlepszych projektorów 4K jakie są dostępne na rynku. Co roku wyznaczają oni nową granicę. Jak duży krok udało zrobić się marce JVC? Przekonajmy się w naszej profesjonalnej procedurze testowej.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem bardzo ciekawy tej recenzji. Jest cały wątek na avsforum dotyczący rs640/540 w którym niektórzy użytkownicy zgłaszają mniejszą jasność nowych projektorów niż w modelach zeszłorocznych. Z Twojej recenzji wynika iż maksymalna jasność RS540 to 1300lm, z kolei zeszłoroczny RS420 1325 lm. Jestem bardzo ciekawy jak będzie w przypadku RS440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. JVC jasność dla RS520 to ... 1900 lumenów. RS540 identycznie.

Rzeczywiście wyszło tylko 1300? Aż mi sie wierzyć nie chce.

 

Maciej podaje:

jasność po kalibracji

zoom 1.0x (najdalej od ekranu): 600 lm (ECO) / 835 lm (High)

zoom 2.0x (najbliżej ekranu): 940 lm (ECO) / 1 300 lm (High)
 

Ale to jest po kalibracji. W JVC mozna jasność zmniejszyć i to najprawdopodobniej ozstało zrobione.

 

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem recenzję RS500 Maćka - 1450lm maks.

PMCOMP - na RS520 masz w maksie właśnie 1400-1450 po kalibracji, ucięli ok 100-150lm w stosunku do modeli zeszłorocznych i jest niezła chryja :)

Gość o ksywce Javs z avsforums porównywał topowe modele RS640 vs RS620 - i na nowym nie zostawił suchej nitki. 

Maksymalną jasność JVC i w sumie innych producentów można włożyć między bajki :) 
 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po kalibracji ucieka trochę jasności.

Cieszę się, że mam 520kę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O o zaczyna się szukanie dziury w całym. Ten projektor w akcji to jest kosmos. Naprawdę bym wyluzował bo szukanie w nim jakieś znaczącej wady to już trzeba być grubo spaczonym. W pokoju kinowym obraz zwala z nóg jak się wszystko w nim fachowo ustawi. I właśnie to ostatnie jest kluczem do oceny bo osób, które to ogarniają znam tylko jedną ;p Zgadnijcie kto ;p Dlatego nie ufam nikomu ani żadnej opinii w sieci póki nie wiem kto dotyka tego urządzenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat. Zdaje sie ze dokladnie ta sztuke mozna bylo podziwac podczas Audio-Video show tydzien temu. Chyba nikomu jasnosci nie brakowalo :)

Wiem tez co potrafi ten projektor w UHD w zwyczajnym ciasnym salonie z białymi ścianami. Obraz wręcz męczy intensywnością na takim Lego Batman UHD (odległość 3.5m ekran-obiektyw). Daje się natomiast przestawić lampe w LOW i jest już znośniej.

Zresztą ludzie z AVS masowo kupują HD Fury zeby obciąć HDR w JVC i móc wymusić dynamiczną przesłonę dla czerni, także raczej jasności nie brakuje w praktyce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor konkret, świetna recenzja. Zgadzam się, nie ma co na siłę szukać problemów :) 

Lepiej cieszyć się super sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, tybul napisał:

Podpinam sie pod temat. Zdaje sie ze dokladnie ta sztuke mozna bylo podziwac podczas Audio-Video show tydzien temu. Chyba nikomu jasnosci nie brakowalo :)

Wiem tez co potrafi ten projektor w UHD w zwyczajnym ciasnym salonie z białymi ścianami. Obraz wręcz męczy intensywnością na takim Lego Batman UHD (odległość 3.5m ekran-obiektyw). Daje się natomiast przestawić lampe w LOW i jest już znośniej.

Zresztą ludzie z AVS masowo kupują HD Fury zeby obciąć HDR w JVC i móc wymusić dynamiczną przesłonę dla czerni, także raczej jasności nie brakuje w praktyce. 

Na A/V show raczej byly inne projektory niz 540 (z tego co pamietam 620 i 500 ale moge sie mylić)

Projektor na pewno jest świetny i to kosmos jakości. Recenzja jak zwykle super proefesjonalna robota.

Nie chce sie czepiać - raczej chodziloby o wypośrodkowanie, bo odnosze wrazenie że JVC idzie caly czas w poprawe rewelacyjnego kontrastu i czerni.

Zeszli by troche z tej czerni ktora i tak jest rewelacyjna i legendarna poprawiając troche jasność potrzebna do HDRa.

Bo dajmy na to co ma powiedzieć ktoś kto kupuje projektor pod 4k/HDR i chce sobie poogladać w HDRze na powiedzmy 150 calach (co nie jest jakims specjalnie wielkim rozmiarem przy projekcji) i przeczyta, ze w recenzji zaleca sie ekran 110" do HDR.

 

.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

O o zaczyna się szukanie dziury w całym. Ten projektor w akcji to jest kosmos. Naprawdę bym wyluzował bo szukanie w nim jakieś znaczącej wady to już trzeba być grubo spaczonym. W pokoju kinowym obraz zwala z nóg jak się wszystko w nim fachowo ustawi. I właśnie to ostatnie jest kluczem do oceny bo osób, które to ogarniają znam tylko jedną ;p Zgadnijcie kto ;p Dlatego nie ufam nikomu ani żadnej opinii w sieci póki nie wiem kto dotyka tego urządzenia.

Zgadzam się. I 520 i 540 to są rewelacyjne projektory. A że tyle kosztują? No cóż ... premium musi kosztować.

Powiem od siebie, że projektor JVC na 120" i UHD z HDR robą większy efekt WOW niz OLED 55" z UHD i jaśniejszym HDR. Pomimo, że u mnie na projektorze w jasnych scenach "czerń ucieka", a w OLED jest dalej smolista ;) .

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AVS u HCXów w zalonie lecial na przemian jvc-540 oraz z1 za 4x wieksze pieniadze. Nie pamietam jaki mieli ekran ale strzelam ze ok 125cali stewarta. Rzut byl z dobrych 5 metrow, biorac pod uwage ze wciaz byly drzwi do nich otwarte to i kontrast/czern gorsza sie robila. Wystawiala tez inna firma podobny jvc tyle ze z serii X.

JVC zrobilo juz lepszy projektor pod HDR - Z1 :) Ale ta krowa jest zbyt silna na zwyczajna salkę projekcyjną.

Mnie denerwuje ze 3 generacje juz sony pakuje pelny 4k panel, zas JVC robi 5tą iteracje e-shifta mimo ze juz prawdziwa matryce 4k maja w z1. Po prawdzie rownic w rozdzielczosci nie wyczulem miedzy z1 a 540 ale e-shift to wysoki syk z projektora gdy jest wlaczony zawsze slychac, co mnie wkurza przy ogladaniu po cichu w nocy. Liczylem na to ze w 2018 w koncu seria 3xx sony dogoni w czerniach jvc i bedzie solidny dylemat co wybrac. Niestety nie udalo sie.

Jesli za rok jvc wypusci eshift-6 to bedzie smiech na sali. 

Pisalem wczesniej, HDR w warunkach 3-4m od ekranu jest bardzo silny w 540, wiec lampa idzie u mnie w LOW zeby dalo sie to zniesc. HDR plus szeroki gamut jednak wprowadza zupelnie cos innego w jakosc obrazu, balem sie ze to nie wypali w domowych warunkach ale jednak mylilem sie. Obraz kopie w galy az milo :) Obejzalem tez najnudniejszy UHD na rynku - Billy Lynn, nie moglem uwierzyc jak to wyglada. IMAX nie ma startu i mowie to z pelna swiadomoscia.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jasnością i hałasem generowanym przez projektor jest też tak, że są dość duże różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami, więc na podstawie różnicy 100Lm między dwoma projektorami nie sugeruje trendu (aczkolwiek na avsforum jest parę osób, które zgłaszało niższą jasność nowej serii). Nie mam miernika żeby to sprawdzić, ale u mnie projektor jest na pewno wystarczająco jasny. Mnie w nim raczej przeszkadza głośność wentylatora w trybie "high" (HDR). W scenach, gdzie nie ma muzyki w tle, projektor jest wyraźnie słyszalny i raczej przeszkadza w oglądaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tybul napisał:

 Obejzalem tez najnudniejszy UHD na rynku - Billy Lynn, nie moglem uwierzyc jak to wyglada. IMAX nie ma startu i mowie to z pelna swiadomoscia.

Ten film to najlepiej obecnie wyglądająca pozycja. OPAD SZCZĘKI w tych 60fps jeszcze dodatkowo. Coś takiego zobaczyć na +100" oMG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmeru napisał:

O o zaczyna się szukanie dziury w całym. Ten projektor w akcji to jest kosmos. Naprawdę bym wyluzował bo szukanie w nim jakieś znaczącej wady to już trzeba być grubo spaczonym. W pokoju kinowym obraz zwala z nóg jak się wszystko w nim fachowo ustawi. I właśnie to ostatnie jest kluczem do oceny bo osób, które to ogarniają znam tylko jedną ;p Zgadnijcie kto ;p Dlatego nie ufam nikomu ani żadnej opinii w sieci póki nie wiem kto dotyka tego urządzenia.

Gmeru opieram po części na Waszych recenzjach RS500 - 1450lm, RS540 - 1300lm, RS420 - 1325lm. No sorry ale za coś się chyba płaci się kupę pieniędzy, różnica między serią 4 a 6 to właśnie między innymi wyższa jasność najwyższej serii.

Wiem że projektor jest wypas ale jest ok 100lm różnicy między tegorocznymi a zeszłorocznymi projektorami to jest coś nie halo. 

Będę w czwartek w HCX obejrzeć proje RS440, X5500, Epson TW-9300 oraz jak starczy czasu RS540.  

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Zgadzam się. I 520 i 540 to są rewelacyjne projektory. A że tyle kosztują? No cóż ... premium musi kosztować.

Powiem od siebie, że projektor JVC na 120" i UHD z HDR robą większy efekt WOW niz OLED 55" z UHD i jaśniejszym HDR. Pomimo, że u mnie na projektorze w jasnych scenach "czerń ucieka", a w OLED jest dalej smolista ;) .

 

Pozdro

PMCOMP rozumiem że masz 120 ekran MS? W jakiej odległości masz ustawiony projektor od ekranu (4m?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam MS.

Odleglosc 5m z ogonkiem. Chyba jakoś 5,30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, różnica 100 lumenów przy 1400 to nie jest jakiś dramat. Jasne, że lepiej więcej niż mniej, ale jeśli komuś zależy to sobie skoryguje gainem ekranu lub odległością instalacji projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2017 o 14:23, tybul napisał:

Zresztą ludzie z AVS masowo kupują HD Fury zeby obciąć HDR w JVC i móc wymusić dynamiczną przesłonę dla czerni, także raczej jasności nie brakuje w praktyce. 

Hmm... a jaki mają problem włączyć dynamiczną przysłonę, gdy projektor otrzymuje metadane HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎04‎.‎12‎.‎2017 o 12:20, Maciej Koper napisał:

Hmm... a jaki mają problem włączyć dynamiczną przysłonę, gdy projektor otrzymuje metadane HDR?

Sprawa dotyczyla poprzednich modeli wg tych postow:

However, you will still need to "disable HDR" with the linker if you want to be able to enable the DI with HDR content, as it's still disabled on the new models as soon as HDR is detected. In that case, you'll have to "disable HDR" with the linker, select your HDR preset manually when playing HDR content, and you will be able to enable the DI with HDR, using Gamma D or a custom curve.

http://www.avsforum.com/forum/37-video-processors/2905929-hdfury-linker-owners-thread-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po dzisiejszej wizycie w HCX, moje wrażenia na szybko po obejrzeniu 3 projektorów na  ekranie 21:9 stewart o szerokości 300cm z ok 4m, źródło oppo 203, płytka 4k uhd billy coś tam, fast & furios 8:

JVC RS440 (tryb hdr) , SONY VW365 (nie pamiętam jaki tryb), Epson TW-9300 (tryb naturalny) .

Żaden z projektorów nie był kalibrowany!

Ostrość
-sony ->najlepsza wiadomo natywny przetwornik 4k; epson-> elegancko jednak jeszcze trochę za miękko; rs440 -> dla osobiście mnie dramat, obraz przeprocesowany (ustawinie enhance 5 czyli neutralne)

Jasność:
-sony i epson praktycznie na równi, gdzie epson w najwyższym trybie lampy pracuję naprawdę głośno, jvc najciemniejszy obraz 

Kontrast:
-jasne sceny najlepszy soniacz, później epson i jvc; ciemne sceny tutaj jvc jest na innym levelu.

Ogólne wrażenia:
Najbardziej podobał mi się soniacz, tylko szczerze ŻADEN z pokazanych projektorów moim zdaniem nie nadaję się do HDR. Nie mam pojęcia czy to kwestia kalibracji, ale po prostu była to antyreklama używania projektora do 4K UHD! Dostałem kubeł zimnej wody na głowę i dziękuję Bogu że nie napaliłem się tylko na podstawie recenzji z neta i nie kupiłem rs440/x5500 (tańszy a parę koła) lub epsona a było blisko...
Ostrość JVC oceniam na mizerną, jasność w porównaniu do pozostałej dwójki także nie była powalająca.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejedz sie najlepiej jeszcze raz na demo.

Pobaw sie ustawieniami wyostrzania w epsonie (image enhance) bo przy ustawieniach na 4,5 obraz potrafi byc pozornie bardziej ostry niz na natywnym przetworniku.

HDR nie ma co oceniac bez kalibracji i odpowiedniego trybu i bez odpowiednich filmow. Wtedy Twoj odbior moze byc diametralnie inny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf z całej trójki tak, tylko on jest najdroższy. Tylko tak jak pisałem żaden nie nadawał się moim zdaniem do 4k uhd.

@szewi bawiłem się ustawieniami enhance i sorry ale jeżeli chodzi o ostrość to po prostu dla mnie totalna dyskwalifikacja

Wniosek mam taki że przy zmianie mieszkania na nowe przysuwam się bliżej i ide niestety w tv min 75 cali (zd9, ks9500, 82mu7000). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polubiłem hdr. Na szczęście nikt mnie nie zmusza do oglądania hdr

75" tv , to dobry kierunek ale nie zastąpi projektora, szczególnie do filmów w formacie kinowym, kiedy czarne pasy zabierają 1/3 ekranu. Wiem co mówię, mam tv 78" i tylko 16:9 filmy na nim oglądam, te 21:9 tylko projektor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, raf7705 napisał:

Ja też nie polubiłem hdr. Na szczęście nikt mnie nie zmusza do oglądania hdremoji5.png

75" tv , to dobry kierunek ale nie zastąpi projektora, szczególnie do filmów w formacie kinowym, kiedy czarne pasy zabierają 1/3 ekranu. Wiem co mówię, mam tv 78" i tylko 16:9 filmy na nim oglądam, te 21:9 tylko projektor.

 

 

Dla mnie HDR robi największą różnicę w jakości obrazu. 
Odnośnie TV to wszystko wydaję mi się kwestia odległości, oglądałem ostatnio u znajomego oleda 65 b7 z 2,2m (miał uchwyt który wysuwał mu tv ok. 60cm od ściany) i było w miarę ok przy normalnym formacie 16:9, fakt filmy z pasami trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Irokez napisał:

Dla mnie HDR robi największą różnicę w jakości obrazu. 
Odnośnie TV to wszystko wydaję mi się kwestia odległości, oglądałem ostatnio u znajomego oleda 65 b7 z 2,2m (miał uchwyt który wysuwał mu tv ok. 60cm od ściany) i było w miarę ok przy normalnym formacie 16:9, fakt filmy z pasami trochę mało.

Irokez Ty masz/miales jakis projektor, prawda? Nie przeszkadza Ci przejscie na telewizor?

Dla mnie to jest nieznosna  katorga. Nie mam na mysli wylacznie wielkosci czy ulepszaczy, ktore mozna wylaczyc a obraz przyciemnic albo rozmyc ale przez ponad pol roku nie moge sie przyzwyczaic  i jednak preferuje obraz z projektora. Podejrzewam, ze to kwestia przyzwyczajenia, ale w moim przypadku to jednak chyba bedzie ciezko sie przestawic. Ty nie masz z tym klopotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...