Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, asokathano napisał:

JVC w niezaadaptowanym pokoju ( białe ściany i sufit ) to zmarnowany potencjał sprzętu.

Chyba jednak nie widziałeś jvc-wej czerni na żywo :)

Teraz jestem pewien, że to ty nie widziałeś żadnego projektora w tej technologii w jasnych pomieszczeniach.

Inaczej być takich bzdur nie pisał.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Czy zdażyło się Wam na projektorze oglądać Youtube czy Netflix? Nie ma problemu jeśli chodzi o tv. A jak ewentualnie zrobić aby na projektor wyświetliło? Coś muszę dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jestem pewien, że to ty nie widziałeś żadnego projektora w tej technologii w jasnych pomieszczeniach.
Inaczej być takich bzdur nie pisał.


Jasne kolego :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko. Czy zdażyło się Wam na projektorze oglądać Youtube czy Netflix? Nie ma problemu jeśli chodzi o tv. A jak ewentualnie zrobić aby na projektor wyświetliło? Coś muszę dokupić?

Z odtwarzacza płyt, powinno Ci śmigać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z odtwarzacza płyt, powinno Ci śmigać. 
Kurcze z mojego Cambridge Cxuhd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, STELVIO napisał:

Czy zdażyło się Wam na projektorze oglądać Youtube czy Netflix?

Mi boxa kup i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze z mojego Cambridge Cxuhd?
Oppo 203 smarta nie ma, ale 103 miał.
A jak jest w tym cxuhd, to nie wiem....
Są aplikacje Smart TV, czy nie?
Mi boxa kup i po sprawie.
Bez jaj, do JVC, to coś lepszego trzeba kupić.
Apple TV, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, raf7705 napisał:

Apple TV, polecam

Taka drastyczna różnica w obrazie jest? Mam mi boxa i porównując Netflixa puszczanego bezpośrednio z LGC9 do Netflixa z mi boxa nie widzę żadnej różnicy. Zastrzeżeń żadnych do jakości obrazu nie mam. Oczywiście nie puszczałem z Appla więc mnie zaciekawiłeś swoją wypowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba. Apple ma jednak lepszy obraz.
No i jeszcze jedna sprawa, dolby atmos w Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. W Cambridge nie ma. Trochę mnie znajomy zaskoczył. Po projekcji chciał włączyć Youtube. A tu ZONK. No i w sumie wyszło że Netflix też nie. Ja to oglądam na tv. I teraz tak z ciekawości chciałem wiedzieć. Specjalnie nic nie chciałem kupować teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , z TV sobie do proja nie wyślesz. Musisz mieć zewnętrzny odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, raf7705 napisał:

Ja mam oba.

Z tego co widzę należałoby mieć faktycznie oba. Apple nie ma wejścia usb (brak możliwości odtwarzania plików z pendrive) ani wyjścia cyfrowego (gdyby ktoś potrzebował) no i nie obsługuje YouTube 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Chromcasta 4k UHD 280zl wpinasz do ampli czy do odtwarzacza stylu i masz wszystko na projektorze: hbo go , netflixa,  youtuba i co tam sobie wymyślisz...wszystko w 4k hdr  🙂 ja tak mam i steruje wszystkim z tableta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i super. Tak myślałem o chromcascie. Nie wiedziałem, że jest UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę należałoby mieć faktycznie oba. Apple nie ma wejścia usb (brak możliwości odtwarzania plików z pendrive) ani wyjścia cyfrowego (gdyby ktoś potrzebował) no i nie obsługuje YouTube 4k.

 

Całkiem z innych powodów mam oba. Nawet oba-trzy, bo jeszcze egreat A5.

 

Kup sobie Chromcasta 4k UHD 280zl wpinasz do ampli czy do odtwarzacza stylu i masz wszystko na projektorze: hbo go , netflixa,  youtuba i co tam sobie wymyślisz...wszystko w 4k hdr  ja tak mam i steruje wszystkim z tableta.

I dolby atmos z netflixa, na tym działa? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie Chromcasta 4k UHD 280zl wpinasz do ampli czy do odtwarzacza stylu i masz wszystko na projektorze: hbo go , netflixa,  youtuba i co tam sobie wymyślisz...wszystko w 4k hdr  ja tak mam i steruje wszystkim z tableta.
Mógłbyś podać swój model. Tu albo na priv. Na razie znalazłem jeden UHD od Google za 330zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w empiku za 280zl teraz widzę cena troszkę wyższa:

https://www.empik.com/google-chromecast-4k-google,p1212468121,elektronika-p?gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H3kfOse_E81Rbif7yaNTer47gmPZO_aDTWv7vZh3fRkJclVfTy8RkgaAmOUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Dolby atmos nie działa na chromecast. Atmos masz z X-box i AppleTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2020 o 00:16, Barnaba napisał:

Niekoniecznie tylko biały. Wydaje mi się, że to bardziej zależy od otoczenia, niż samej technologii projektora.

Ja z powodzeniem użytkowałem kiedyś 540 właśnie z szarym ekranem przy białych ścianach i suficie.

Szary zdecydowanie polepsza kontrast w takich warunkach nawet dla najlepszego JVC, Niestety "zabiera" odrobinę więcej światła, ale jest więcej "za" niż "przeciw".

Użytkowałeś? Czemu już nie użytkujesz, jeśli można zapytać? Coś nie tak z nim było?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szpieeg007 napisał:

Użytkowałeś? Czemu już nie użytkujesz, jeśli można zapytać? Coś nie tak z nim było?

Za rzadko był używany i za mocno się kurzył. Był zamontowany w pomieszczeniu, w którym po prostu nie miał szans, a do salonu miał za mało lumenów.

Wszystko było z nim ok, a nawet lepiej. Płakałem, jak przysłowiowy Niemiec za Passatem, jak sprzedawałem ;)

Wpadłem na pomysł, że poczekam na jakieś przyzwoite, mocne lasery, ale na razie nie widzę na horyzoncie.

Cały czas chodzi mi po głowie, aby ponowić próbę, tym razem z rs2000. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Wiem, że ten projektor skaluje obraz z 1080p do 4K. Planuję podłączyć go do amplitunera Denon AVR-X2400H, prze który będą przychodziły wszystkie sygnały wypuszczane na RS540. Amplituner też ma funkcję skalowania do 4K. Pytanie, więc brzmi, czy to nie będzie przesyt tego skalowania, czy w związku z tym nie będzie jakiś artefaktów, nie wiem, zniekształceń obrazu? Czy może powinienem wyłączyć w ampli skalowanie i ustawić tak, żeby puszczał czysty sygnał, pozostawiając skalowanie projektorowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie. Wiem, że ten projektor skaluje obraz z 1080p do 4K. Planuję podłączyć go do amplitunera Denon AVR-X2400H, prze który będą przychodziły wszystkie sygnały wypuszczane na RS540. Amplituner też ma funkcję skalowania do 4K. Pytanie, więc brzmi, czy to nie będzie przesyt tego skalowania, czy w związku z tym nie będzie jakiś artefaktów, nie wiem, zniekształceń obrazu? Czy może powinienem wyłączyć w ampli skalowanie i ustawić tak, żeby puszczał czysty sygnał, pozostawiając skalowanie projektorowi?

Za bardzo kombinujesz - jak ampli ci wypuści 4K to projektor przecież ci przyjmie taki sygnał - gdzie tu masz podwójne skalowanie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, asokathano napisał:

Za bardzo kombinujesz - jak ampli ci wypuści 4K to projektor przecież ci przyjmie taki sygnał - gdzie tu masz podwójne skalowanie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, masz rację, później o tym pomyślałem. Kwestia wyboru w zasadzie, który sprzęt robi to lepiej i któremu ostatecznie pozwolić na ten zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie. No to stało się, jestem szczęśliwym posiadaczem JVC DLA-RS540, po przesiadce z OPTOMY HD29 Darbee, ale chciałbym zapytać o pewną rzecz, która mnie zaniepokoiła. Zanim zadam pytanie, przypomnę warunki w jakich świeci projektor - pokój (salon) dzienny, biały sufit, bordowe ściany, ciemne meble (wenge). Ekran Avers Screens MAT GREY 105 cali, odległość projekcyjna 3,4 metra. Sufit to oczywiście wielka pięta achillesowa, zwłaszcza, że ekran wisi bezpośrednio pod nim, ale temu mam zamiar szybko zaradzić - pianka wygłuszająca (piramidka 7 cm), grafitowa, wyklejona na suficie na powierzchni 1,5 metra od ekranu. Wracając do sedna. Zaobserwowałem dziwne zjawisko i nie wiem, czy to ja mam obsesję, czy zbyt wiele oczekuję od tego sprzętu, a tak po prostu musi być. Otóż w całkowitych ciemnościach, kiedy ekran jest wygaszony, jest np. przejście między scenami, lub początek filmu, lub zupełnie ciemna scena, dostrzegam po lewej i prawej stronie takie delikatne przejaśnienia, nierównomiernie doświetlony/przyciemniony obraz. Jakby gdzieś w środku były jakieś prześwity i rzucały delikatną poświatę na ekran. W dodatku, kiedy projektor "szuka" sygnału, co zdarza się za każdym razem, kiedy wyłączę lub włączę film, lub przełączam się między źródłami (swoją drogą bardzo długo to trwa), to te przejaśnienia stają się wyraźniejsze i pulsują na ekranie. Zaznaczam, że przy zupełnie wygaszonym ekranie te przejaśnienia są bardzo delikatne, ale jednak widoczne. Na środku ekran jest ciemniejszy, po lewej i prawej stronie odrobinę jaśniejszy. Czy to normalne? Wydaje mi się, że w sprzęcie tej klasy, jednak nie powinny mieć miejsca takie nierówności. Nie wiem, może się czepiam, ale już tak mam, że jak coś zauważę, to będzie mnie męczyło, a oczekiwania odnośnie tego sprzętu miałem/mam dość wygórowane. Można temu jakoś zaradzić, czy ten model tak po prostu ma?

Zadałem również to pytanie na: https://hdtvpolska.com/forum/topic/46029-jvc-rs540x7900-w-codziennym-użytkowaniu/

Swoje pierwsze wrażenia i spostrzeżenia opiszę w innym wątku ale już w dyskusji o codziennym użytkowaniu.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Szpieeg007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy z bratem bliźniakiem x7900. Obraz jest super . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2020 o 13:55, Szpieeg007 napisał:

dostrzegam po lewej i prawej stronie takie delikatne przejaśnienia,

upewnij się czy nie świeci coś w pokoju,u mnie malutka niebieska dioda od wzmacniacza rozświetlała delikatnie ekran z jednej strony i czerń była nie równomierna .. gdy zasłoniłem wszystko jest bardzo równomierne,zero jakichkolwiek rozjaśnień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...