Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi



A co Ci Maciej pomoże ???
"Wina" leży po stronie producenta boxa i producenta TV. Oba urządzenia nie dogadują się ze sobą. Problem leży w oprogramowaniu jednego lub obu urządzeń.
Box z moim OLEDem LG 55E6 współpracuje bezproblemowo. 
Pozdro


No to masz zaj..bisty tv. Jakiej marki jeśli można? Bo Samsungi, Sony, LG mają te problemy. Wina nie leży po stronie tv tylko tego zrąbanego boxa. A sorry, masz Oleda LG. To przepraszam. Szanuje Cię itd. Ale że Twój oled działa to co? Że my mamy zrąbane tv? Bez brawury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to o co chciałeś zapytać? Czy nie podałem modelu mojego telewizora?

O co Ci chodzi? Napisałem bardzo dokładnie gdzie leży problem. Czy ja mam go za ciebie rozwiązać? Czy raczej producenci?

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Całkiem bezproblemowo? Nigdy nie zobaczyłeś komunikatu? Mi kilka razy "wyskoczył" z oledem B7, ale w konfiguracji z ampli. Pomagało wyłączenie na moment wzmacniacza, więc to nie za duży problem. Ale to były testy - już oddałem boxa. Za kilka dni nowy egzemplarz, już z nową umową.

Podczas klku godzin mojej zabawy z tym boxem na moim TV nie zobaczyłem żadnego komunikatu. Gdybym go zobaczył to bym o tym napisał.

1 godzinę temu, Danek Piasecki napisał:

Generalnie to był obiecywany test tego boxa.

Może się doczekamy.

To już mój trzeci ultrabox 4k nc+. W każdym egzemplarzu coś nie tak.

TV to KD55-A1 i nie sądzę żeby miał wady.Tak twierdzą konsultanci z SONY.

Cierpliwie czekam na opinie Maćka.....

Nie spodziewam sie innych twierdzeń ze strony konsultantów danego producenta.

MY MAMY ZA[beeep]ISTY PRODUKT, TO WINA TYCH DRUGICH ... he, he, he ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić ale gościu w punkcie nc+ powiedział, że nie obsługuje jeszcze Multiroom i że muszę poczekać. Prawda li to?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirek 59 napisał:

Jest multi room ale tylko po kablu  

ponoc prace trwają na bezprzewodowym ?

Coś słychać, że pracują nad nowym podejściem do multiroom - ma być tylko po sieci lokalnej, bez potrzeby podłączania dekodera do anteny.

Generalnie dla wszystkich dekoderów, włącznie z 4K, jest stary dobry multiroom, czyli do 6 urządzeń (1 master + 5 slave), każdy podłączony do instalacji antenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem dekodera 4k od nc+. Wszystko gra, śmiga, tylko mam jeden problem... 

Mając LG C7 55', nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień, aby pilot Magic od telewizora obsługiwał również ten dekoder. Ktoś znalazł z Was może odpowiednie ustawienia, na których dekoder odbierałby sygnał?

Erę dwóch pilotów powinniśmy mieć juz za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przymierzam się do wymiany na to nowe urządzenie. Mam pare pytań odnośnie odbioru jak najlepszej jakości... Czy poza dekoderem konieczna jest wymiana kabla HDMI na taki przystosowany do 4K? Z ciekawości podejrzałem kable firmy Reinston, droższe w ok. 100zł, z pozłacanymi wtykami.. Wymiana konwertera antenowego? Obecnie od nc+  dostałem konwerter Sharpa BS1K2EL więc wydaje mi się że jest on tylko od fullHD.. Ostatnia kwestia dotyczy kabla koncentrycznego..widzialem w ofercie rowniez kable od 4k np kable firmy Teleste

Czy ktoś mógłby przybliżyć temat na którym kompletnie nie mam pojęcia? Wymiana tych wszystkich rzeczy rzeczywiście poprawi standard? Pozdrawiam Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Co w przypadku pozostałych rzeczy? Kabla koncentrycznego, kabla HDMI ?

14 minut temu, abawiec napisał:

Żeby w pełni wykorzystać funkcje tego deka potrzebujesz konwertera  typu unicable, np taki:

https://telewizja-cyfrowa.com/2016/06/inverto-unicable/

 

Edytowane przez sebol007mdt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dekoder dekoderem a mnie z kolei interesują jakies tresci w uhd bo tak szczeze maniakiem sportu to nie jestem a jakis tam sprzet do 4k uhd posiadam i by sie cos innego obejzalo zamiast kilku spotkan sportowych w skali miesiaca lub demo po Koreansku czy ewentualnie pokazy mody, czy wiadomo kiedy NC+ cos doda do oferty ? , nawet z napisami, mi to rybka aby cos juz bylo , a na Hotbird takowe tresci sa tylko czy aby sie dogadajją :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sebol007mdt napisał:

Rozumiem. Co w przypadku pozostałych rzeczy? Kabla koncentrycznego, kabla HDMI ?

 

Kabel koncentryczny zwykły, "stary". Kabelek hdmi pewnie też twój stary się nada. No chyba, że wyjątkowo kiepski czy wyjątkowo długi.

Stary konwerter też się nada, Jedynym ograniczeniem będzie możliwość nagrywania jednego programu w jednym czasie (Unicable umożliwia bodajże do 3 nagrań równolegle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przyszło mi  to cudo techniki po wymianie z mediaboxa. Tv mam oleda B7, no i trzeba będzie to jakoś poustawiać. Nie wiem tylko czy w dekoderze ustawić max rozdzielczość czy 1080i? W punkcie gość mówił że na maxa w dekoderze. Na innych forach piszą że odwrotnie 1080i a resztę niech robi Tv. Jak to właściwie ustawić żeby było ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówił. Ustaw w dekoderze 2060p.

Chociazby z jednego powodu: jak ustawisz 1080i to przy sygnale 4K dekoder downscaluje do 1080i, a potem TV upscaluje do 2060p. Odpowiedz sobie sam na pytanie czy będzie lepiej. Na temat jakości skalowania materiału SD i HD zrób własne porównania.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wyciu; żeby puścić treść w 4k to trzeba mieć środki na zakup praw.

Canal ich nie ma. Może więc TVP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 2015 napisał:

@wyciu; żeby puścić treść w 4k to trzeba mieć środki na zakup praw.

Canal ich nie ma. Może więc TVP ?

To w takim razie po co ta cala zabawa w 4K,  po co te dekodery i ten caly halas ? dla 3,4 meczy w miesiacu ? ja od poczatku przygody nc+ z 4K ogladalem ze 3 moze 4 mecze i apetyt rosnie na cos innego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, wyciu said:

To w takim razie po co ta cala zabawa w 4K,  po co te dekodery i ten caly halas ? dla 3,4 meczy w miesiacu ? ja od poczatku przygody nc+ z 4K ogladalem ze 3 moze 4 mecze i apetyt rosnie na cos innego

Zapomnij o telewizji. Netflix, płyty BR UHD i gry, to jedyny content 4K osiągalny w najbliższym czasie. Inna sprawa, że całkowicie wystarczający, bo w TV i tak nic ciekawego (poza sportem) nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K w TV która nawet dobrze nie nadaje HD to żart z jeleni..., sorry "klientów"..., dać se siana...., (pisze jeleń).

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Dobrze mówił. Ustaw w dekoderze 2060p.

Chociazby z jednego powodu: jak ustawisz 1080i to przy sygnale 4K dekoder downscaluje do 1080i, a potem TV upscaluje do 2060p. Odpowiedz sobie sam na pytanie czy będzie lepiej. Na temat jakości skalowania materiału SD i HD zrób własne porównania.

 

Pozdro

Dzięki bardzo tak właśnie zrobię. Jeszcze jeden problem tym razem z pilotem. Jak skonfigurować pilota logitech pod to cudo techniki. Może ktoś próbował i podpowie jak to zrobić tzn kto jest producentem i inne dane. Wpisywałem producenta Technicolor, ADB i problem! Może być, że logitech jeszcze go nie wprowadził do systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie? Przy przełączaniu z Eurosport 1 na Canal+ Sport i w jeszcze kilku przypadkach przez chwilę wyświetla się czarny ekran tak jak by dekoder dopasowywał rozdzielczość albo nie wiem co. Ekran ma dwa szarpnięcia i wraca na przełączony kanał. Kilka dni temu tak nie miałem lub nie zauważyłem. Dekoder podłączony przez ampli Denon 2300 kablem HDMI 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 stycznia mam nową instalację dekoderów. Już na pełnej, nowej umowie.

Dekoder główny to 4K, multiroomy to te kanciate biało-czarne.

Jestem przyjemnie zaskoczony - żadnych problemów. Szczególnie ani razu nie było błędu HDCP, który sporadycznie zdarzał się w testowym 4K, który miałem w listopadzie. Jakość obrazu bardzo dobra przy skalowaniu  2160p, znacząco lepsza od dekodera Premium WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie problemów nie ma! Jest na przykład szarpanie obrazu przy zmianach niektórych kanałów. Jak sprawdziłem powodem jest puszczanie sygnału przez wyłączone ampli. I teraz. Czy istnieje techniczna możliwość rozdzielenia sygnału z dekodera na dwa HDMI tzn chodzi mi oto żebym jednym HDMI puścił sygnał na amplituner a drugim na tv. Dlaczego: zauważyłem że w sytuacji gdy mam wyłączone ampli sygnał tv przy zmianach niektórych kanałów szarpie kilkakrotnie dopiero po chwili następuje zmiana. Przy włączonym ampli ta sytuacja nie ma miejsca.  

Sam sobie odpowiem i może innym na przyszłość się przyda. Problem skomplikowany a zarazem prosty w istocie :o. Nie potrzebny spliter bo rozwiązanie polega na wyłączeniu skalera w amplitunerze i sprawa jest załatwiona :D.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.01.2018 o 18:48, zbycho45 napisał:

Dzięki bardzo tak właśnie zrobię. Jeszcze jeden problem tym razem z pilotem. Jak skonfigurować pilota logitech pod to cudo techniki. Może ktoś próbował i podpowie jak to zrobić tzn kto jest producentem i inne dane. Wpisywałem producenta Technicolor, ADB i problem! Może być, że logitech jeszcze go nie wprowadził do systemu?

Producent  - Technicolor   , model   USW4001NCP,   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...