Skocz do zawartości
psyho

Projektor do niezaadaptowanego pokoju (JVC RS420/440/520)

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzam pokój kinowy w nowym domu. Jest to pomieszczenie w piwnicy, ok. 4x4,5m, ekran na węższej ścianie, odległość widza od ekranu to ok. 3,6m. Pomieszczenie jest przeznaczone pod oglądanie filmów, ale ze względów estetycznych nie jest urządzone jak bat cave. Ściany są wyłożone cegłą, sufit jest biały (i dość nisko - 235cm) a podłoga jest wyłożona ciemnoszarą wykładziną. Nie ma okien, więc światło jest odcięte w 100% po zamknięciu drzwi. Dołączam do postu zdjęcie, żeby zobrazować mniej więcej poziom jasności mebli, ścian itp.

Planuję wykorzystywać pokój w większości do oglądania TV (ok. 60%), sporo do grania (ok. 30%) i trochę filmów.

W związku z tym, że światło z projektora będzie się niewątpliwie odbijać od ścian/sufitu/mebli, planuję użyć ekranu ALR MS Reference Series Black. 

Wstępnie zdecydowałem się na wybór projektora JVC RS420 (X-5500). Według recenzji ma niski input lag, dobry kontrast (jest to dla mnie ważne, bo mam w salonie TV z ekranem OLED i nie chcę mieć do wyboru oglądania albo dużego ekranu z małym kontrastem albo małego z dużym) i radzi sobie z 4k + HDR (a taki np. Epson TW-9300, który wcześniej rozważałem, nie ma odpowiedniego złącza HDMI do tego). Do tego w najbliższym czasie wychodzi nowa seria, więc jest szansa żeby dostać go w okazyjnej cenie. Zakup planuję raczej na długo, myślę, że nie mniej niż 5 lat.

W związku z tym, że projektor kosztuje sporo kasy, zanim "pociągnę za spust", chciałbym się upewnić, że nie robię jakiejś głupoty. Czy warto zaoszczędzić kilka tysięcy i kupić projektor poprzedniej generacji? W nowej wchodzi eshift5 (cokolwiek by to nie zmieniało) i pewnie coś jeszcze. Nie brzmi to na papierze jak jakaś ogromna zmiana, ale może ktoś się orientuje o ile rzeczywiście lepszy jest ten nowy projektor? W drugą stronę jest jeszcze RS520, który jest dużo droższy, ale przy zmianie roku modelowego może trafić mi się w cenie do zaakceptowania. Tu pytanie bardziej o kontrast: na papierze jest trzy razy wyższy niż w RS420, ale z drugiej strony mój pokój raczej do idealnych nie należy, więc ile z tego da się faktycznie zobaczyć, a ile rozmyje się przez odbicia od ścian/sufitu? Czy tej klasy projektor jest w ogóle sens kupować do w miarę "normalnego" pokoju? Czy są jakieś inne projektory w okolicach 20k PLN (albo tańsze, chętnie kupię tańszy :P), które bardziej pasowałyby do moich wymagań?

PS. To mój pierwszy post na tym forum, więc przesyłam zwyczajowe pozdrowienia dla wszystkich!

IMG_5536.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: powiedziano mi, że ekran MS nie będzie się dobrze sprawował w moim pokoju. Co o tym myślicie? Czy lepiej kupić coś w stylu Adeo Reference Grey?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam ten szary.

ps. wysłałem ci wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie 3 epsonów i 2 jvc w białych salonach. Niebo a ziemia;)

Oczywiście bezwzględnie. Epson znacznie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba: Dlaczego ten szary będzie lepszy? Chodzi o skrzenie w ALR czy coś innego? Wg recenzji Maćka Kopera na tym forum, MS nie ma bardzo problematycznej struktury. Tak samo kąty widzenia nie są dla mnie problemem, bo nikt nie będzie na ten ekran patrzył jakoś z boku.

@Raf775: Myślałem nad Epsonem, ale teraz sporo gier wychodzi z HDRem a Epson nie obsługuje 4k@60Hz+HDR, więc miałbym do wyboru 1080p+HDR albo 4k bez HDR. Raczej by mnie to irytowało, że nie dopłaciłem trochę do projektora który obsługuje oba na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak napiszę: nie widziałem zalet MS. Być może takie są;) Podobno ujawniają się w jasnych (nie zaciemnionych) pomieszczeniach. Widziałem MS w takim pomieszczeniu i powalił mnie na kolana. Ty zamierzasz mieć dedykowany, zaciemniony pokój, więc...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Barnaba: Dlaczego ten szary będzie lepszy? Chodzi o skrzenie w ALR czy coś innego? Wg recenzji Maćka Kopera na tym forum, MS nie ma bardzo problematycznej struktury. Tak samo kąty widzenia nie są dla mnie problemem, bo nikt nie będzie na ten ekran patrzył jakoś z boku.
@Raf775: Myślałem nad Epsonem, ale teraz sporo gier wychodzi z HDRem a Epson nie obsługuje 4k@60Hz+HDR, więc miałbym do wyboru 1080p+HDR albo 4k bez HDR. Raczej by mnie to irytowało, że nie dopłaciłem trochę do projektora który obsługuje oba na raz.

No jesli chodzi o granie 4k 60hz HDR, to nie na epsonie, niestety ale z drugiej strony to PS4 pro, nie jest natywnie 4k. Więc nie wiem po co tak nalegać na granie w 4k?
Puścisz sygnał 1080p HDR a upskalowaniem zajmie się Epson, zamiast konsoli. Wyjdzie na to samo.

Chyba że masz w planach nowego x box x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, raf7705 napisał:


No jesli chodzi o granie 4k 60hz HDR, to nie na epsonie, niestety ale z drugiej strony to PS4 pro, nie jest natywnie 4k. Więc nie wiem po co tak nalegać na granie w 4k?
Puścisz sygnał 1080p HDR a upskalowaniem zajmie się Epson, zamiast konsoli. Wyjdzie na to samo.

Chyba że masz w planach nowego x box x...

Z tego co oglądam na Digital Foundry, to nawet na PS4 jest to zazwyczaj 1440p skalowane do 4k (czyli de facto 2k - dokładnie tyle informacji, co jest w stanie wyświetlić e-shift). Ja poza grami typu Uncharted/Last of Us/Horizon: Zero Dawn raczej planuję grać na PC. Niby póki co nie ma za wiele tytułów wspierających HDR na peceta, ale to się zmienia (Red Dead Redemption w 4k z HDR... 'nuff said), a jak pisałem, nie planuję szybko zmieniać projektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

Może tak napiszę: nie widziałem zalet MS. Być może takie są;) Podobno ujawniają się w jasnych (nie zaciemnionych) pomieszczeniach. Widziałem MS w takim pomieszczeniu i powalił mnie na kolana. Ty zamierzasz mieć dedykowany, zaciemniony pokój, więc...?

chciałem napisać oczywiście: "...i nie powalił mnie na kolana." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irokez zawsze coś jest tuż za rogiem, tak już jest z technologią. Jasne, fajnie byłoby mieć projektor, który akceptuje 1080p/4k @120Hz i ma G-Sync. Albo oferuje dynamiczny HDR (swoją drogą, to zdaje mi się, że Dolby Vision już to wspiera i po normalnym kablu, tyle że nie ma projektorów wspierających Dolby Vision). Od samego bardziej przepustowego łącza do jego praktycznych zastosowań raczej długa droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, psyho napisał:

@Irokez zawsze coś jest tuż za rogiem, tak już jest z technologią. Jasne, fajnie byłoby mieć projektor, który akceptuje 1080p/4k @120Hz i ma G-Sync. Albo oferuje dynamiczny HDR (swoją drogą, to zdaje mi się, że Dolby Vision już to wspiera i po normalnym kablu, tyle że nie ma projektorów wspierających Dolby Vision). Od samego bardziej przepustowego łącza do jego praktycznych zastosowań raczej długa droga.

Pytanie czy grasz? Jeżeli projektor musisz już kupić to poczekaj chwilę na tańsze RS420 po premierze RS440, a wydaję mi się że za rok maks 1,5roku będziesz i tak wymieniać, za bardzo będzie korcić ;)

 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, raf7705 napisał:


No jesli chodzi o granie 4k 60hz HDR, to nie na epsonie, niestety ale z drugiej strony to PS4 pro, nie jest natywnie 4k. Więc nie wiem po co tak nalegać na granie w 4k?
Puścisz sygnał 1080p HDR a upskalowaniem zajmie się Epson, zamiast konsoli. Wyjdzie na to samo.

Chyba że masz w planach nowego x box x...

ze swojej storny dodam ze na Epsonie swietnie sie gra i HDR dziala bardzo dobrze (kolory sa rewelacyjne), z kolei funkcje poprawy obrazu / ostrosci sa na tyle dobre ze nie widac duzej roznicy do 4K (za to HDR robi ogromna róznicę). Dla porownania mam to samo podpiete do TV 4k/60...

2 minuty temu, Irokez napisał:

Pytanie czy grasz? Jeżeli projektor musisz już kupić to poczekaj chwilę na tańsze RS420 po premierze RS440, a wydaję mi się że za rok maks 1,5roku będziesz i tak wymieniać, za bardzo będzie korcić ;)

 

wywalanie 30 klocków ja

 

Dnia 23.10.2017 o 17:56, psyho napisał:

Urządzam pokój kinowy w nowym domu. Jest to pomieszczenie w piwnicy, ok. 4x4,5m, ekran na węższej ścianie, odległość widza od ekranu to ok. 3,6m. Pomieszczenie jest przeznaczone pod oglądanie filmów, ale ze względów estetycznych nie jest urządzone jak bat cave. Ściany są wyłożone cegłą, sufit jest biały (i dość nisko - 235cm) a podłoga jest wyłożona ciemnoszarą wykładziną. Nie ma okien, więc światło jest odcięte w 100% po zamknięciu drzwi. Dołączam do postu zdjęcie, żeby zobrazować mniej więcej poziom jasności mebli, ścian itp.

Planuję wykorzystywać pokój w większości do oglądania TV (ok. 60%), sporo do grania (ok. 30%) i trochę filmów.

W związku z tym, że światło z projektora będzie się niewątpliwie odbijać od ścian/sufitu/mebli, planuję użyć ekranu ALR MS Reference Series Black. 

Wstępnie zdecydowałem się na wybór projektora JVC RS420 (X-5500). Według recenzji ma niski input lag, dobry kontrast (jest to dla mnie ważne, bo mam w salonie TV z ekranem OLED i nie chcę mieć do wyboru oglądania albo dużego ekranu z małym kontrastem albo małego z dużym) i radzi sobie z 4k + HDR (a taki np. Epson TW-9300, który wcześniej rozważałem, nie ma odpowiedniego złącza HDMI do tego). Do tego w najbliższym czasie wychodzi nowa seria, więc jest szansa żeby dostać go w okazyjnej cenie. Zakup planuję raczej na długo, myślę, że nie mniej niż 5 lat.

W związku z tym, że projektor kosztuje sporo kasy, zanim "pociągnę za spust", chciałbym się upewnić, że nie robię jakiejś głupoty. Czy warto zaoszczędzić kilka tysięcy i kupić projektor poprzedniej generacji? W nowej wchodzi eshift5 (cokolwiek by to nie zmieniało) i pewnie coś jeszcze. Nie brzmi to na papierze jak jakaś ogromna zmiana, ale może ktoś się orientuje o ile rzeczywiście lepszy jest ten nowy projektor? W drugą stronę jest jeszcze RS520, który jest dużo droższy, ale przy zmianie roku modelowego może trafić mi się w cenie do zaakceptowania. Tu pytanie bardziej o kontrast: na papierze jest trzy razy wyższy niż w RS420, ale z drugiej strony mój pokój raczej do idealnych nie należy, więc ile z tego da się faktycznie zobaczyć, a ile rozmyje się przez odbicia od ścian/sufitu? Czy tej klasy projektor jest w ogóle sens kupować do w miarę "normalnego" pokoju? Czy są jakieś inne projektory w okolicach 20k PLN (albo tańsze, chętnie kupię tańszy :P), które bardziej pasowałyby do moich wymagań?

PS. To mój pierwszy post na tym forum, więc przesyłam zwyczajowe pozdrowienia dla wszystkich!

 

Witaj, JVC ma b.dobry kontrast natywny i nie ma potrzeby go jeszcze poprawiac ekranem, wiec ekran biały jest ok. Jakbys sie decydował na TW9300 on jest jasniejszy wiec moze być szary zawsze troche zyskasz na czerniach i mniej odbić, nie zeby czernie byly zle w TW9300... 

Masz małą odległość od ekranu wiec ekran Ambient light rejection moze byc srednia opcja. Dlaczego ? Zaraz wyjasnię.

Jaki ekran planuesz ile cali ? Policz sobie czy spelniasz ten warunek dla takiego ekranu ALR odleglosc projektora od ekranu powinna byc minimum:

szerokość ekranu x 1,5 ale lepiej jak jest to wiecej niz ta granica. Ekran powinien byc też  tak zainstalowany zeby kat odbicia swiatla padajacego z projektora na ekran byl rowny katowi odbicia w kierunku widza. Jesli nie to mozesz miec nierownomierne podswietlenie i hotspoty (tak jak na zalaczonym obrazku). Ostatnio sam sie przymierzalem do takiego ekranu, ale przetestowalem go w swoich warunkach i nie zdecydowalem sie bo mam wlasnie za mala odleglosc, w efekcie srodek ekranu byl jasniejszy.

Do TV brałbym Epsona 7300 jak nie masz dedykowanych warunkow, bardzo dobrze sie spisuje np w sporcie i dobry stosunek jakosci do ceny, chyba ze znajdziesz JVsa w cenie 15-16 tysi mozliwe ze 420 bedzie do wyrwania w takich pieniazkach jak 440 sie pojawi na horyzoncie, wtedy wybor juz nie jest tkai oczywisty. Sam mialem podobny dylemat i jednak wzialem TW9300.

Wychodze ze zlaozenia, ze utopienie dwa razy wiekszej kwoty za troche lepsza jakosc za sprzet z lampą to taka sobie opcja jak laser puka do drzwi, chyba że lubi się dopłacać do interesu przy nastepnej wymianie.

20170929_174111_resized.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria JVC już faktycznie zaraz będzie dostępna, więc na RS420 mam całkiem niezłą ofertę (na tyle atrakcyjną, że Epson 9300 zwyczajnie by mi się nie opłacał, za mała różnica w cenie). Czekam jeszcze na odpowiedzi ze sklepów, bo przy porównywalnej zniżce na RS520 wziąłbym pewnie ten lepszy (wydaje mi się, że ten 3x lepszy kontrast i szersza paleta kolorów są dla mnie warte te 6-7k różnicy). Jak by to było dwa razy więcej, to faktycznie słaby interes.

@szewi Dzięki za szczegółową odpowiedź - ten hot spot faktycznie wygląda dość przerażająco. Już zaczynam kumać dlaczego ludzie odradzają mi ten ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2017 o 17:25, psyho napisał:

Nowa seria JVC już faktycznie zaraz będzie dostępna, więc na RS420 mam całkiem niezłą ofertę (na tyle atrakcyjną, że Epson 9300 zwyczajnie by mi się nie opłacał, za mała różnica w cenie). Czekam jeszcze na odpowiedzi ze sklepów, bo przy porównywalnej zniżce na RS520 wziąłbym pewnie ten lepszy (wydaje mi się, że ten 3x lepszy kontrast i szersza paleta kolorów są dla mnie warte te 6-7k różnicy). Jak by to było dwa razy więcej, to faktycznie słaby interes.

@szewi Dzięki za szczegółową odpowiedź - ten hot spot faktycznie wygląda dość przerażająco. Już zaczynam kumać dlaczego ludzie odradzają mi ten ekran.

Ja u siebie mam ekran MS 120 cali i nie widzę żadnych hotspotów, jest za to lekko iskrząca biel ale różnica w czerni między ekranem Suprema Matt Grey (0,8 gain) do MS 120 cali to jest przepaść. Proja mam w odległość ok 4,5m, w przypadku JVC i jego HDR chciałbyś być na maksymalnym zoomie czyli dla 120cali ok 3,7m odległości pojęcia nie mam czy wtedy nie będzie hotspotować - poza tym pytanie czy będziesz widział hotspot, tzn czy jesteś podatny na ten efekt.  

Jednak pamiętaj że jeżeli kupisz ekran z gainem 0,8 to maks ekran 100cali przy jvc rs420 żeby był dobry efekt HDR. Jest info w recenzji RS420 na tym portalu:

"Przy maksymalnym przybliżeniu soczewki (zoom 2,0x), sugerowałbym więc ekran nie większy niż 110″, jeśli ma być to biała, matowa tkanina. Jeśli użyjemy ekranu o wyższym gainie (np. 1.2), to będziemy mogli pozwolić sobie na dodatkowe 10 – 15″ ekranu. Nie musimy się oczywiście sztywno trzymać tych zaleceń. Są one po to by optymalnie odtworzyć efekt HDR.
Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs420-test-projektora-2017-z-4k-eshift-i-hdr/"

Zapytaj także w HCX, to są dobrzy fachowcy i też mogą coś Ci doradzić a najlepiej sprawdź przed kupnem :)

EDIT: pmcomp o ile się nie mylę ma RS520 właśnie z ekran MS, zapytaj się go :) 

Bez nazwy.jpg

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 120" to minimalna odleglosc dla ekranu ALR jest 4 metry (267cm szerokosc ekranu x 1,5) a lepiej jak jest ona wieksza. 

U Ciebie masz 4,5m wiec dlatego nie ma takich negatywnych zjawisk.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szewi napisał:

przy 120" to minimalna odleglosc dla ekranu ALR jest 4 metry (267cm szerokosc ekranu x 1,5) a lepiej jak jest ona wieksza. 

U Ciebie masz 4,5m wiec dlatego nie ma takich negatywnych zjawisk.

 

A skąd masz informację że 4metry??? 

To jest bardzo ciekawe to co piszesz, skoro ekrany ALR są używane z projektorami krótkoogniskowymi - i to bardzo często, fakt że są to ekran Black Diamond a nie MS...

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze takie czasy jak ktos już przerobił scieżke poszukiwań itp i czyms sie podzieli to jest od razu nieufność i powątpiewanie...

chociazby tu jest informacja o wlasciwej instalacji / katach, o tym ze do short throw sie nie nadaje taki ekran:

albo tutaj instrukcja instalacji innego ekranu ALR (zasada jest taka sama):

https://elitescreens.com/images/download/material/userguides/ALR_angular_reflective_material_Installation_Tip.pdf

Hotspoty to nie jest efekt teczy, ktory jedna osoba widzi inna nie, albo jest albo go nie ma przy odpowiednim ustawieniu ekranu i katach odbicia.

odleglosc minimalna sie wylicza zgodnie z podanym pod linkiem wzorem (szerokość ekranu x 1,5)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Irokez napisał:

 

EDIT: pmcomp o ile się nie mylę ma RS520 właśnie z ekran MS, zapytaj się go :) 

 

O ile znam gust i wiedzę kolegi @pmcomp to na pewno nie ma takich wynalazków;)

Stawiam na Adeo:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

O ile znam gust i wiedzę kolegi @pmcomp to na pewno nie ma takich wynalazków;)

Stawiam na Adeo:)

Ja właśnie testuje JVC X5000 z Adeo reference grey 106" projekcja z 5m i naprawdę ładnie się sprawuje. Myślałem że będzie za ciemno, ale w moim na razie nie przystosowanym pokoju nie wyobrażam sobie białego ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do siebie tez brałem ramowy adeo tylko ze biały. W porownaniu z ALR w zaciemnionym pokoju / jaskini na malej odleglosci wypadl lepiej (lepsza rownomiernosc podswietlenia, bardziej zywe kolory, czernie minimalnie gorsze ale nie wszedzie np scena z imperium kontratakuje na bialym ekranie bylo wiecej detali w czerniach)

Zeby bylo smieszniej ekran ALR ogldalem dwa razy i juz prawie kupilem po pierwszej wizycie/prezentacji, ale cos mnie tknelo i poprosilem zeby zrobic porownanie z ekrnanem bialym no i kupilem bialy.

Ekran ALR jest super, ale jak ktos ma odpowiednia odleglosc i jasny pokoj.

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

Ja właśnie testuje JVC X5000 z Adeo reference grey 106" projekcja z 5m i naprawdę ładnie się sprawuje. Myślałem że będzie za ciemno, ale w moim na razie nie przystosowanym pokoju nie wyobrażam sobie białego ekranu. 

Do SDR jest aż nadto nawet w niskim trybie lampy. W HDR masz pewnie około 110-120cd/m2, czyli takie minimum, no ale wiadomo, że to jest zawsze walka między lepszą czernią, a wyższą jasnością ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi jak właściwie testowałeś te ekrany? Zamawiasz przez internet i zwracasz do 14 dni? Czy można sobie zamówić u kogoś taką prezentację, że zamontują u Ciebie ekran taki i taki i zobaczysz różnicę? To się wydaje znacznie bardziej skomplikowane logistycznie niż np. testowanie projektora. MS to przecież chyba płyta wielkości bez mała drzwi do garażu.

Ja bez testowania na razie skłaniam ku szaremu ekranowi. Na podstawie doświadczenia z telewizorem, stwierdzam że kontrast/czerń jest dla mnie zdecydowanie najważniejszym elementem wpływającym na odbiór obrazu. 4k z odległości 3m na 55" ekranie w zasadzie nie widać. HDR jest fajny (jak jest, bo na Netflixie jest sporo zawartości 4k, ale HDR to już nie specjalnie), ale nie na tyle, żebym zamienił lepszy HDR za lepszą czerń.

Edytowane przez psyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Do SDR jest aż nadto nawet w niskim trybie lampy. W HDR masz pewnie około 110-120cd/m2, czyli takie minimum, no ale wiadomo, że to jest zawsze walka między lepszą czernią, a wyższą jasnością ;)

Na razie testuje to, ale docelowo czekam na JVC RS 440, tu minimalnie będzie jaśniej. Oczywiście mam nadziej że po kalibracji będzie super. Tylko na razie czeka mnie jeszcze malowanie pokoju na ciemniejsze matowe kolory i sufit flutex 2s. Wtedy mam nadziej że ekran szary się sprawdzi, bo jakoś nie widzę białego w moim pomieszczeniu. Musiałbym mieć na prawdę ciemno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...