Skocz do zawartości
psyho

Projektor do niezaadaptowanego pokoju (JVC RS420/440/520)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, psyho napisał:

@szewi jak właściwie testowałeś te ekrany? Zamawiasz przez internet i zwracasz do 14 dni? Czy można sobie zamówić u kogoś taką prezentację, że zamontują u Ciebie ekran taki i taki i zobaczysz różnicę? To się wydaje znacznie bardziej skomplikowane logistycznie niż np. testowanie projektora. MS to przecież chyba płyta wielkości bez mała drzwi do garażu.

Ja bez testowania na razie skłaniam ku szaremu ekranowi. Na podstawie doświadczenia z telewizorem, stwierdzam że kontrast/czerń jest dla mnie zdecydowanie najważniejszym elementem wpływającym na odbiór obrazu. 4k z odległości 3m na 55" ekranie w zasadzie nie widać. HDR jest fajny (jak jest, bo na Netflixie jest sporo zawartości 4k, ale HDR to już nie specjalnie), ale nie na tyle, żebym zamienił lepszy HDR za lepszą czerń.

Znajdz dystrybutora ktory ma taki ekran w twojej okolicy i umow sie na prezentacje obu ich sali kinowej najlepiej na projektorze, ktory masz lub planujesz kupic z zachowaniem odleglosci jaka bedzie u Ciebie. Ja tak zrobiłem. Wczesniej przygotowalem sobie materialy testowe jakie chce zobaczyc znane filmy itp. Mozesz tez wypozyczyc taki ekran lub zamowic prezentacje w domu. Lepsze to niz kupowanie a potem zwracanie.  

Magic ma ekrany stale, ale sa takie ekrany do montazu np wspomniany elite screen. Ewentualnie jak bedziesz akurat w Wwie moge Ci polecić miejsce gdzie moga Ci fachowo pomoc w temacie porownania np erkanu szarego i bialego i maja mozliwosc przetestowania roznych ekranow w polaczeniu z dowolnym RSem JVC.

1 godzinę temu, mikas napisał:

Na razie testuje to, ale docelowo czekam na JVC RS 440, tu minimalnie będzie jaśniej. Oczywiście mam nadziej że po kalibracji będzie super. Tylko na razie czeka mnie jeszcze malowanie pokoju na ciemniejsze matowe kolory i sufit flutex 2s. Wtedy mam nadziej że ekran szary się sprawdzi, bo jakoś nie widzę białego w moim pomieszczeniu. Musiałbym mieć na prawdę ciemno. 

JVC to sa jasne projektory, ale nie najasniejsze. Bialy da Ci lepszy HDR i detale w czerniach. Jesli masz w perspektywie dostosowanie pokoju ja bralbym bialy rowniez ze wzgledu na jasnosc ktora jest potrzebna w HDR, a po kalibracji taka jasnosc jeszcze spada. Wiecej w kontrascie uzyskasz dostosowujac pokoj niz przycieniajac ekranem obraz.

Szary ekran mam obecnie i wymieniam go na bialy. Kupowalem go z mysla o wlasnie nie do konca idelanych warunkach. W miedzy czasie zmienilem projektor, pokoj zrobil sie bardziej dedykowany i stwierdzilem po roznych testach i porownaniach, ze nie ma juz sensu probowac czegos poprawiac ekranem i wzialem jednak referencje biala pod katem tego, ze taki ekran jest bardziej uniwersalny z projektorami do kina w dedykowanym zaciemnionym pokoju. JVC ma bardzo dobre czernie wiec nie ma po co jeszcze kombinowac z ekranem szarym przy takim natywnym kontrascie. Mozna sie zastanowic nad bialym z wyzszym gainem, ale 1.0 wg mnie jest ok.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemaluje pokój i wtedy będę myślał. Na razie pomiędzy Epsonem 7300 a wypożyczonym JVC 5000 nie widać różnicy czerni w moim pokoju z białymi ścianami. Oczywiście plastyka obrazu i kolory są lepsze. 

Co do testowania ekranów właśnie dostałem kartki A5 z Adeo. Nie testował ich, ale wątpię by przy tak małych powierzchniach cokolwiek zauważyć. 

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

Przemaluje pokój i wtedy będę myślał. Na razie pomiędzy Epsonem 7300 a wypożyczonym JVC 5000 nie widać różnicy czerni w moim pokoju z białymi ścianami. Oczywiście plastyka obrazu i kolory są lepsze. 

Co do testowania ekranów właśnie dostałem kartki A5 z Adeo. Nie testował ich, ale wątpię by przy tak małych powierzchniach cokolwiek zauważyć. 

z ciekawosci co Cie sklania do wymiany 7300 ? to chyba swieży nabytek. Do pomieszczen nieprzystosowanych masz dobry przyklad ze poprawa niewielka w czerniach lub zadna miedzy projektorem ktory ma natywny kontrast nizszy 7300 vs X5000.  

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szewi napisał:

z ciekawosci co Cie sklania do wymiany 7300 ? to chyba swieży nabytek. Do pomieszczen nieprzystosowanych masz dobry przyklad ze poprawa niewielka w czerniach lub zadna miedzy projektorem ktory ma natywny kontrast nizszy 7300 vs X5000.  

Dlatego że dużo przeglądałem forum i widziałem co potrafi JVC w przystosowanym pokoju. To co oferuje Epson jest super i gdyby nie fakt że żona zgodziła :) się na przemalowanie na ciemniejsze kolory to bym nie szedł w JVC. Wypożyczyłem JVC 5000 które ma 1700 lumenów by przetestować jasność. I stwierdziłem że nie jest najgorzej a poprawiając warunki mogę dużo osiągnąć. Wymieniając epsona na modle 9300 o którym myślałem nie było by aż takiej dużej różnicy. Tu jest całkiem inna kolorystyka i plastyka obrazu. Teraz oddaje projektory i czekam na premierę JVC DLA-RS440. Nowy model ma też HDR10 które jednak jest lepsze.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 to jest standard i maja to wszytkie wymienione przez ciebie modele wlaczajac 7300 (nie wiem jak to jest w X5000)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem chodzi o HLG i o to że te projektory podobno mają dobry HDR po wyciągnięciu z pudelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...