Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.03.2018 o 12:05, szewi napisał:

od kabla HDMI to moze Ci obraz zerwać na kilka sek a nie wylaczyć ampli.

 

1 godzinę temu, szewi napisał:

Ale serio: jesteś pewien że chcesz mnie uswiadomić jak działa HDMI CEC ? ;)

HDMI-CEC jest częścią całego HDMI. Więc rzeczywiście nie sprecyzowałem, że chodzi o HDMI-CEC, pisałem ogólnie o HDMI, ale jako takie HDMI jednak potrafi wyłączyć ampli... Kwestia semantyki....

Nie ma jednak co się spierać... Zobaczymy niebawem w praktyce... Obecnie ampli za Twoją radą jest znacznie odsunięte i ma dobrą wentylację... Dzięki za pomoc, nikogo nie chcę zrażać do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Ja z marasia jestem zadowolony. Wszystko gra i buczy.

Przypomnij tylko, jaki to model tego Marantza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzepałem różne polecane ustawienie i najbardziej spodobał mi się oledurt Bright Cinema version 1 z linka poniżej:

https://ufile.io/7sg4z

Teraz czekam na kalibrację :) 

Harpervision słaby. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddle czy mógłbyś wkleić receptury na swoje mixy do tematu który otworzyłem niedawno. Chciałbym zebrać w całość w jednym miejscu większość cennych postów dotyczących ekranów DIY ALR które pojawiły się na naszym forum. Teraz posty o tej tematyce są porozrzucane po wielu wątkach, nie są oznaczone i trudno je znaleźć. Pozdrawiam!

https://hdtvpolska.com/forum/index.php?/topic/42848-Ekran-projekcyjny-DIY-Black-Widow-i-inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  Panowie od epsonów dziękuję bardzo za doradztwo Onkyo 676 kupoine i do tego 2 kolumny podłogowe Audio Pro

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=29585]sebaa[/mention] napisalem recepture.. :-)
Dzięki! Napisałem do kolegi@radek0582 z AVS żeby wkleił swój mix na farbach Tikkurila który zacytowałeś wcześniej w tym wątku. Pozdrawiam!
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ramzes99 napisał:

@Irokez będziesz kalibracje robił u MK?

Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w tym miejscu pogratulować założycielowi tego tematu - Panu szewi :) trafionego pomysłu... Jest to temat w dziale projektory który deklasuje inne tematy... Następny w kolejności ma 11 stron i 252 odpowiedzi. Nasz 69 stron i 1709 odpowiedzi... Jednak 3 amigos :) się postarali...

Temat głównie skupia się na projektorach Epson 7300/9300, ale znajdziecie też tu wiele ważnych informacji na tematy dotyczące innych projektorów, kabelków HDMI, kina domowego, a nawet budowy ekranów ARL... i wiele tematów

Serdecznie pozdrawiam założyciela tematu i wszystkich dyskutantów...

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie do odtwarzania ripów hevc mkv 4k z hdr'em? 

Shield? 

Irytuję mnie oglądanie z pc'ta i pierdyliard ustawień które mają wpływ na odtwarzanie i jakość obrazu.... po prostu chce włączyć i zapomnieć ;) 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Irokez napisał:

Panowie co polecacie do odtwarzania ripów hevc mkv 4k z hdr'em? 

Shield? 

Irytuję mnie oglądanie z pc'ta i pierdyliard ustawień które mają wpływ na odtwarzanie i jakość obrazu.... po prostu chce włączyć i zapomnieć ;) 

Oppo 203.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 9300 dotarł. Teraz tylko jak to poskładać do kupy haha :D 

Docelowo ma być tak: Epson 9300, Oppo-203, JBL Bar 5.1, Ferguson ATV.

Do Oppo po HDMI we podpinam Fergusona ?

Dalej z Oppo optykiem do JBL i HDMI do 9300?

Pomóżcie rozwiązać ten węzeł gordyjski :D .

Ps. Jak bym czasem chiał podpiąć kompa to pod Oppo? 

Ps2. Na szybko podłączyłem komputer do HDMI JBL i do wyjścia JBL HDMI do projektora to mi głos zginął w JBL. ??? (na Oppo i Fergusona jeszcze czekam )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pepex napisał:

No dobra. 9300 dotarł. Teraz tylko jak to poskładać do kupy haha :D 

Docelowo ma być tak: Epson 9300, Oppo-203, JBL Bar 5.1, Ferguson ATV.

Do Oppo po HDMI we podpinam Fergusona ?

Dalej z Oppo optykiem do JBL i HDMI do 9300?

Pomóżcie rozwiązać ten węzeł gordyjski :D .

Ps. Jak bym czasem chiał podpiąć kompa to pod Oppo? 

Ps2. Na szybko podłączyłem komputer do HDMI JBL i do wyjścia JBL HDMI do projektora to mi głos zginął w JBL. ??? (na Oppo i Fergusona jeszcze czekam )

Pomyśl nad amplitunerem bo sam projektor ma tylko 2 wejścia HDMI z czego drugie nie obsługuje HDCP  więc nie obejrzysz nic w 4k/HDR na tym 2 wejściu. Najważniejsze jednak, że bez amplitunera podłączysz tylko 2 urządzenia... Alternatywnie możesz kupić jakiś splitter HDMI... Ja też stałem przed takim wyborem, ale postanowiłem sprawę rozwiązać docelowo i kupiłem właśnie aplituner i nie bawiłem się w splittery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner już kolega ma;) Do wejść (masz 3) soundbara podłączasz osobno oppo i osobno tuner sat, do wyjścia projektor.

Problem ma inny - z dźwiękiem i uważam, że to kwestia ustawień na komputerze.

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba tylko komp to problem przejściowy.

W poniedziałek przyjdzie Ferguson więc komp pójdzie w odstawkę. Wiecie, człowiek nogami przebiera i na gołej ścianie chce coś zobaczyć nawet jak juz jest :D:D

A można tak? 

Pod Oppo podpinam Fergusona ATV po HDMI. Z niego kablem HDMI puszczam audio na JBL a HDMI Video sygnał na projektor. 

Pójdzie 4K do projektora i 5.1 do soundbara przy takim rozwiązaniu?

Jak będę chciał kiedyś pograć w fullHD to w Oppo podmienię kabel HDMI wypinając Fergusona  a wpinając kompa. 

Co sądzicie?

Jak pisze bzdury to wybaczcie laikowi :D

Ps. Jak by się uprzeć to sygnał z Oppo można do soundbara puścić optykiem. Optyk przepuści wysokiej jakości dźwięk? 

Edytowane przez Pepex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś kupując tego soundbara zamiast amplitunera. Masz świadomość, że on nie ma 2 wyjść hdmi tylko jedno więc skazujesz się na oglądanie wszystkiego wyłącznie na projektorze. Przy 2 wyjściach miałbyś podłączone pod projektor i TV. Oczywiście można zawsze zmieniać kabelki... No chyba, że kompletnie nie planujesz oglądania niczego na TV, ale telewizja np wiadomości, sport nie prezentują się bardzo dobrze na projektorze no i w dzień jak nie masz super zaciemnienia też na projektorze będziesz miał gorszy kontrast.

Ale zakładam, że to wszystko już przemyślałeś wcześniej...

Na szybko to do tego sundbara wyprowadź dźwięk optykiem np. z Oppo do soundbara. W Oppo musi być wyjście optyczne, a w sounbarze wejście...

Analogicznie i chyba najprościej po prostu z Oppo po hdmi do wejścia w sounbarze, a z niego z wyjścia po hdmi do wejścia w projektorze...

Fergusona pod 2 wejście w Oppo...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz. 

Od 15 lat nie oglądam TV i nie zamierzam :).

Projektor to typowe kino domowe :)

Ok, jak wszystko dojdzie to będę kombinował :)

Jak na razie to mam obraz z projektora i dźwięk z laptopa hahahhaa :D

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Pepex napisał:

Od 15 lat nie oglądam TV i nie zamierzam :).

Projektor to typowe kino domowe :)

Ja np oglądam epizodycznie (np. jakieś większe wydarzenie sportowe jak olimpiada, igrzyska, itp.) ale mam żonę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubio napisał:

Chciałem w tym miejscu pogratulować założycielowi tego tematu - Panu szewi :) trafionego pomysłu... Jest to temat w dziale projektory który deklasuje inne tematy... Następny w kolejności ma 11 stron i 252 odpowiedzi. Nasz 69 stron i 1709 odpowiedzi... Jednak 3 amigos :) się postarali...

Temat głównie skupia się na projektorach Epson 7300/9300, ale znajdziecie też tu wiele ważnych informacji na tematy dotyczące innych projektorów, kabelków HDMI, kina domowego, a nawet budowy ekranów ARL... i wiele tematów

Serdecznie pozdrawiam założyciela tematu i wszystkich dyskutantów...

Nie sadziłem że się tak rozrośnie, ale widać że te Epsony to całkiem sensowne i popularne projektory i sporo doświadczeń można w tym temacie zmieścić :)

Mysle, ze fajnie w ogole jakby osoby na forum zakladaly podobne tematy z posiadanym sprzetem w celu wymiany informacji. Takie wątki posiadaczy danego typu sprzętu to standard na forach angielskojezycznych, wiec dlaczego u nas mialo by być inaczej :)

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Nie sadziłem że się tak rozrośnie, ale widać że te Epsony to całkiem sensowne i popularne projektory

A ja myślę, że nie tyle sensowne Epsony ile ich użytkownicy chcący się wymieniać doświadczeniami... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=4042]Barnaba[/mention] tylko komp to problem przejściowy.

W poniedziałek przyjdzie Ferguson więc komp pójdzie w odstawkę. Wiecie, człowiek nogami przebiera i na gołej ścianie chce coś zobaczyć nawet jak juz jest

A można tak? 

Pod Oppo podpinam Fergusona ATV po HDMI. Z niego kablem HDMI puszczam audio na JBL a HDMI Video sygnał na projektor. 

Pójdzie 4K do projektora i 5.1 do soundbara przy takim rozwiązaniu?

Jak będę chciał kiedyś pograć w fullHD to w Oppo podmienię kabel HDMI wypinając Fergusona  a wpinając kompa. 

Co sądzicie?

Jak pisze bzdury to wybaczcie laikowi

Ps. Jak by się uprzeć to sygnał z Oppo można do soundbara puścić optykiem. Optyk przepuści wysokiej jakości dźwięk? 

Myślę, że to będzie poprawne połączenie.

 

Ale co będzie opowiadać, za dekodowanie dźwięku HD? Czy tylko DD i DTS, w formie podstawowej ma być?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705

Dzięki, tak mi się właśnie wydawało, że gdzieś czytałem, że optyk beee.

Co do problemu chwilowego z kompem i dźwiękiem, okazało się jak przewidział @Barnaba, że to problem po stronie lapka i jego konfiguracji. Na drugim lapku jest ok. Realtek coś sfiksowal. 

13 minut temu, raf7705 napisał:

Ale co będzie opowiadać, za dekodowanie dźwięku HD? Czy tylko DD i DTS, w formie podstawowej ma być?

Yyyy... "Ich weiß nicht" :D  :D .

A normalnie co się tym powinno zajmować? Oppo tego nie ogarnie? 

Ja laik, nie do końca nawet pytanie rozumiem :D . Więc pomocy poproszę co może dekodować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...