Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, szewi napisał:

zlacze z HDCP 2.2 powinno byc uzywane dla zrodeł 4K, drugie HDMI to masz zwykle zlacze HDMI 1.4 ze wszystkimi jego ograniczeniami. Nawet 2.0 ma limit tylko do 10gb/s wiec HDR i 4K zadziala tylko z niektorymi urzadzneiami do streamowania gdzie mozesz wymusic tryb 4K/24 (np Nvidia Shield TV). 

Kupno amplitunera jest raczej nieuniknione jesli chcesz miec wiecej wyjsc 2.0 i brak takich problemów ewentualnie dobry splitter HDMi np HDMI fury linker, ale jego koszt jest spory i ma tylko 2 x 1 HDMI

Jak wyczytałem hdmi 1.4 ma ograniczenie do 4k/24Hz więc pobawię się na tym ustawieniu.

 

2 godziny temu, DawidŁ napisał:

Hubio pytanie o minixa odtwarzaleś filmy 4K z kodekiem H.265 HEVC??? Jaka aplikacje używasz do odtwarzania uhd 4K?

Na minixie ponieważ to android możesz pobrać jakie tylko chcesz aplikacje, a wybór jest ogromny. Ja w zasadzie używam do wszystkiego paru: Mx player, movie player i parę innych. W najnowszym minixie podobno świetnie chodzi już preinstalowany XBCM.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szewi napisał:

Kupno amplitunera jest raczej nieuniknione jesli chcesz miec wiecej wyjsc 2.0 i brak takich problemów ewentualnie dobry splitter HDMi np HDMI fury linker, ale jego koszt jest spory i ma tylko 2 x 1 HDMI

 

A może jakiś dobry odtwarzacz bluray, który i tak chcę kupić, który ma także wejścia hdmi ? Oppo 203 jest straszliwie drogie bo prawie 4 tyś . Szkoda, że PANASONIC DMP-UB700 na który się napaliłem nie ma wejścia hdmi.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://ligawo.pl/Produkt/3090063_HDMI_Switch_3x1_HDR_4K_2K_UHD_HDCP_2_2

 

Słyszeliście o tej firmie Ligawo ? Widać, że się specjalizują w takich właśnie przełącznikach/spliterach. Cena jest dość niska, ale zgodnie ze specyfikacją powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety przy 4k nikt nie mowil ze bedzie tanio. Spliter to wg mnie lipa.

Bedzie ciezko znalezc taki odtwarzacz, ja na Twoim miejscu jesli masz napiety budzet rozważyłbym nizszy model panasa np UB300 lub UB400 (z tego co pamietam maja ten sam procesor obrazu co wyzsze modele) i wzial sobie jakas podstawke ampli np zeszlorocznego  AVR-520BT za tysiaka wyrwiesz lub AVR-1300W niewiele drozej - nie wiem jakie masz kolumny bo to oczywiscie ma znaczenie. Z 520BT wielkiej mocy nie wykrzesasz ale nie jest to zly sprzet na start do 4K, na pewno sensowniejszy niz splitter i zabawy z utrata sygnału.

 

ewentualnie jakąś sprawdzona używke o lepszych parametrach

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hubio napisał:

A może jakiś dobry odtwarzacz bluray, który i tak chcę kupić, który ma także wejścia hdmi ? Oppo 203 jest straszliwie drogie bo prawie 4 tyś . Szkoda, że PANASONIC DMP-UB700 na który się napaliłem nie ma wejścia hdmi.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://ligawo.pl/Produkt/3090063_HDMI_Switch_3x1_HDR_4K_2K_UHD_HDCP_2_2

 

Słyszeliście o tej firmie Ligawo ? Widać, że się specjalizują w takich właśnie przełącznikach/spliterach. Cena jest dość niska, ale zgodnie ze specyfikacją powinno być ok.

Lepiej było dołożyć pare stówek i kupić 9300W tam masz 4 wyjścia w Wireless plus 2 w projektorze w testach pokazali ze przez nadajnik podasz HDR z 4K i UHD ja zapłaciłem 14700zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szewi napisał:

No niestety przy 4k nikt nie mowil ze bedzie tanio. Spliter to wg mnie lipa.

Bedzie ciezko znalezc taki odtwarzacz, ja na Twoim miejscu jesli masz napiety budzet rozważyłbym nizszy model panasa np UB300 lub UB400 (z tego co pamietam maja ten sam procesor obrazu co wyzsze modele) i wzial sobie jakas podstawke ampli np zeszlorocznego  AVR-520BT za tysiaka wyrwiesz lub AVR-1300W niewiele drozej - nie wiem jakie masz kolumny bo to oczywiscie ma znaczenie. Z 520BT wielkiej mocy nie wykrzesasz ale nie jest to zly sprzet na start do 4K, na pewno sensowniejszy niz splitter i zabawy z utrata sygnału.

 

ewentualnie jakąś sprawdzona używke o lepszych parametrach

Mam taki problem, że po pierwsze kompletnie się nie znam na kinach domowych i kolumnach więc nowy temat  (czas) i kasa, a nie mam już ani jednego ani drugiego, ponadto muszę mieć tylne kolumny podłogowe bo nie miałbym jak jednej postawić na półce, a szukałem i widzę, że nie ma za dużo zestawów z podłogowymi, ale przede wszystkim z dźwięku jestem zadowolony i z powodu braku jednego wejścia na projektorze z hdmi 2.0 nie będę zmieniał całego kina domowego. Trochę absurd.

30 minut temu, DawidŁ napisał:

Lepiej było dołożyć pare stówek i kupić 9300W tam masz 4 wyjścia w Wireless plus 2 w projektorze w testach pokazali ze przez nadajnik podasz HDR z 4K i UHD ja zapłaciłem 14700zl 

No, ale przecież to Ty pisałeś o tym gubieniu sygnału, a ja szukam rozwiązania tego właśnie problemu więc problem byłby chyba ten sam... 14700 za wersję W - gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był w tym ze projektor stał wysoko na szerokiej półce i był przysunięty do ściany tym samym blokował się sygnał z nadajnika teraz ustawiłem tak i jest ok? Cena dobra to prawda dziękuje.

IMG_1349.JPG

Hubio zaobserwowałem taka prawidłowość jak uruchamiam projektor i TV Boxa to nie ma lipy zawsze jest sygnał nic się nie rwie itp. Jak uruchamiam projektor i ps4 pro to jest różnie nie wiem czym jest to spowodowane? może to złośliwości rzeczy martwych...

Hubio zaobserwowałem taka prawidłowość jak uruchamiam projektor i TV Boxa to nie ma lipy zawsze jest sygnał nic się nie rwie itp. Jak uruchamiam projektor i ps4 pro to jest różnie nie wiem czym jest to spowodowane? może to złośliwości rzeczy martwych... jak uporasz się z problemem daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junior, nowy projektor, to bardzo dobry powód do zamiany kina domowego. Tak jak u mnie był nowy telewizor z Netflix. Z kina 5.1 zrobiłem 7.1.4 z wymianą wszystkiego. Kolumny kupujesz 4 podłogowe i już jest, albo kupujesz podstawki i też pod kolumny małe i też będą stać na podłodze.

Ps telefon zmienił Hubio na Junior

U mnie projektor, to była kropka nad i. Ty zacząłeś od projektora, też dobrze ale żebyś na tym nie poprzestał, bo dźwięk tak samo ważny jest a to co masz teraz, nie koresponduje z tym projektorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Junior, nowy projektor, to bardzo dobry powód do zamiany kina domowego. Tak jak u mnie był nowy telewizor z Netflix. Z kina 5.1 zrobiłem 7.1.4 z wymianą wszystkiego. Kolumny kupujesz 4 podłogowe i już jest, albo kupujesz podstawki i też pod kolumny małe i też będą stać na podłodze.

Ps telefon zmienił Hubio na Junior emoji3.png

U mnie projektor, to była kropka nad i. Ty zacząłeś od projektora, też dobrze ale żebyś na tym nie poprzestał, bo dźwięk tak samo ważny jest a to co masz teraz, nie koresponduje z tym projektorem emoji3.png

u mnie było tak samo, projektor byl kropką nad i. Zanim był nowy projektor ogarnąłem pokoj, audio, filmy 4k, zeby bylo co ogladac, nawet kable z odpowiednia specyfikacja o okularach do 3d nie wspomne ;) Teraz ostrzę sobię ząbki na nowy ekran i głosniki sufitowe lub front height speakers zeby rozszerzyc 7.1 na 7.1.2 lub 7.1.4 do Atmosa (choc predzej 7.1.2 bo musialbym dodac dodatkowy wzmaciacz bo moj 4300 pociagnie "tylko" 9.2). Tylko sie zastanawiam jak je postawie na frontach to bedzie kiepsko jak powiesze przy suficie po bokach ekranu kierunkowo z gory chyba bedzie lepiej, a najlepiej sufitowe, ale do tego musze zrobic stage 2 remontu pokoju ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stage 2, to sufit podwieszany, rozumiem. Da się ładne płaskie głośniki zamontować na suficie. Heko music style 200F się nazywają.

Druga sprawa, dodatkowy wzmacniacz stereo, to same plusy, jeśli da się go wykorzystać na frontach a zwolnione w ten sposób końcówki mocy, użyć do głośników górnych. (Chyba się da tak u ciebie zrobić).

Sprawa trzecia, rozumiem że mowa o denonie... A myślałeś może wykupić auro3d?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Junior, nowy projektor, to bardzo dobry powód do zamiany kina domowego. Tak jak u mnie był nowy telewizor z Netflix. Z kina 5.1 zrobiłem 7.1.4 z wymianą wszystkiego. Kolumny kupujesz 4 podłogowe i już jest, albo kupujesz podstawki i też pod kolumny małe i też będą stać na podłodze.

Ps telefon zmienił Hubio na Junior emoji3.png

U mnie projektor, to była kropka nad i. Ty zacząłeś od projektora, też dobrze ale żebyś na tym nie poprzestał, bo dźwięk tak samo ważny jest a to co masz teraz, nie koresponduje z tym projektorem emoji3.png

O co chodzi z tym "telefon zmienił Hubio na Junior" ? :)

Nigdy nie byłem specjalnie wybredny co do dźwięku. Ja kupiłem projektor raczej pod wpływem impulsu bo wcześniej kompletnie o tym nie myślałem. Miałem TV Samsunga za 12 tyś i byłem wniebowzięty. Zresztą nadal  jestem :) Jak by był 100'' i kosztował tyle co projektor to bym z miejsca kupił, ale jak wiemy nie ma TV 100'' za 14 tyś :)

Tak więc kwestia projektora zauroczyła mnie jeśli chodzi o ilość cali i do tego zwijany ekran to idealne wyjście żeby mieć i TV i projektor w jednym pomieszczeniu. Oczywiście jak bym miał jakiś wolny pokój o sporych rozmiarach kupiłbym ramowy ekran.

Może w przyszłym roku pomyślę nad jakimś lepszym kinem domowym jak kolumny podłogowe to nie problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Stage 2, to sufit podwieszany, rozumiem. Da się ładne płaskie głośniki zamontować na suficie. Heko music style 200F się nazywają.

Druga sprawa, dodatkowy wzmacniacz stereo, to same plusy, jeśli da się go wykorzystać na frontach a zwolnione w ten sposób końcówki mocy, użyć do głośników górnych. (Chyba się da tak u ciebie zrobić).

Sprawa trzecia, rozumiem że mowa o denonie... A myślałeś może wykupić auro3d?

 

 

mam juz podwieszany, ale nie na caly pokoj (tylko nad ekranem), musze zrobic go na caly pokoj po bokach i wtedy zamontuje 2 w suficie podwieszanym nad kanapą po obu jej stronach. Narazie juz sobie upatrzylem Dali Alteco c1 do kompletu nad fronty pod sufit przy ekranie, a jak bede robil sufit dalej to wsadze jeszcze dwa phantomy e50, tylko wtedy bede musial wesprzec denona dod wzmakiem pewnie pma720... Ech, ale rozbudowa 7.1 do 7.1.4 chyba warto ;) 

Myslalem nad auro ale to ewentualnie na koncu, dobrze wiedziec ze jest taka opcja, ale sie cenia za ten upgrade chyba chcą 149 EUR no i treści niewiele.... Najpierw Atmos. 

ewentualnie teraz sie wstrzymam i zrobie 7.1.2 i dodam tylko sufitowe zamiast gornych obok ekranu.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to musisz się zdecydować,co chcesz, bo inaczej się montuje głośniki do auro3d a inaczej do Atmosa. Na ustawieniu dla auro3d da się odtworzyć Atmos. Na ustawieniu do Atmosa, nie da się uruchomić auro3d.

Auro3d, jako upmix, jest świetne do muzyki.

 

Hubio, no automatyczny słownik mi zmienił Hubio na Junior .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze Atmos ja w 90% kino domowe (setup: fronty, fronty gorne kierunkowe, boczne surroundy, tylne surroundy i 2 gorne + sub. 

dod wzmak bedzie na bank na fronty dolne wiec na stereo bedzie miodzio - da sie tak zrobic ale to stage 3 ;) docelowo bedzie 7.1.4. 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2017 o 10:33, szewi napisał:

zlacze z HDCP 2.2 powinno byc uzywane dla zrodeł 4K, drugie HDMI to masz zwykle zlacze HDMI 1.4 ze wszystkimi jego ograniczeniami. Nawet 2.0 ma limit tylko do 10gb/s wiec HDR i 4K zadziala tylko z niektorymi urzadzneiami do streamowania gdzie mozesz wymusic tryb 4K/24 (np Nvidia Shield TV). 

Kupno amplitunera jest raczej nieuniknione jesli chcesz miec wiecej wyjsc 2.0 i brak takich problemów ewentualnie dobry splitter HDMi np HDMI fury linker, ale jego koszt jest spory i ma tylko 2 x 1 HDMI

 

Szewi chyba jednak jesteś w błędzie. Przełączyłem tego minixa na hdmi1 i nadal nie widzi 10bitowego koloru czyli to raczej wina minixa. Ponadto jeśli by pod hdmi2 było 1.4 to nie było by gubienia sygnału tylko po prostu by nie obsłużyło to wejście 4k/60Hz, a obsługuje tylko gubi(ło).

Wszelkie wątpliwości rozwiać też powinna instrukcja obsługi:

hdmi.thumb.JPG.23efc76031e9a0ac609d6e74872c8c6a.JPG

Prawdopodobnie przyczyna gubienia sygnału była prozaiczna. Za bardzo miałem skręcony kabelek hdmi.

Pytanie więc wciąż jest otwarte - co oznacza to ograniczenie hdcp 2.2 ? Pamiętajmy, że Epson nic nigdzie nie pisze, że jakieś hdmi nie obsługuje HDR, a sam format hdcp dotyczy ochrony praw autorskich. Na razie nie mam urządzenia obsługującego hdr więc nie mam jak sprawdzić tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Oczywiście nie widzi w trybie 4k/60Hz 10bitowego koloru bo jest ograniczenie o którym pisano nawet na tej stronie. Ustawię 4k/25Hz i zobaczymy czy załapie i sprawdzę na obu wejściach hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidŁ napisał:

Ja mam Zoomtak T8U też jest 10bit a projektor tego nie widzi nic nie zmienisz.

A w 4k/25Hz ? U mnie się zmienia z 4:2:2 na 4:4:4, ale wciąż jest jako 8 bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, hubio napisał:

A w 4k/25Hz ? U mnie się zmienia z 4:2:2 na 4:4:4, ale wciąż jest jako 8 bitowy.

Tak jak u mnie. Myśle ze musi być nowy model może wtedy podbije do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

A w 4k/25Hz ? U mnie się zmienia z 4:2:2 na 4:4:4, ale wciąż jest jako 8 bitowy.

Na Shieldzie hula 4:2:2 12 bit z szerokim gamutem ;) ponizej fragment filmiku z YT 4K jazz

 

20171005_201649_resized.jpg

20171005_201755_resized.jpg

20171005_201758_resized.jpg

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy coś wiadomo Panowie czy Epson wypuści jakis update żeby ten 12 bitowy chodził we wszystkich trybach czy to jest fizycznie niemożliwe z uwagi na ograniczenia sprzętu ? hdcp 2.2 i hdmi 2.0a chyba powinno starczyć żeby przepuścić ten 12 bitowy kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Na Shieldzie hula 4:2:2 12 bit z szerokim gamutem ;) ponizej fragment filmiku z YT 4K jazz

 

20171005_201649_resized.jpg

20171005_201755_resized.jpg

20171005_201758_resized.jpg

 

 

Szewi dobrze rozumiem jesteś posiadaczem NVIDIA SHIELED? Widzę ze dobrze sobie radzi te urządzenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy coś wiadomo Panowie czy Epson wypuści jakis update żeby ten 12 bitowy chodził we wszystkich trybach czy to jest fizycznie niemożliwe z uwagi na ograniczenia sprzętu ? hdcp 2.2 i hdmi 2.0a chyba powinno starczyć żeby przepuścić ten 12 bitowy kolor.
To nie kwestia software, tylko hardware.
Musieliby zrobić nową płytkę dla hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szewi napisał:

tak dokładnie.

Czyli polecasz wiele więcej się nie wyciśnie tylko HDRu nie ma. Fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...