Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, raf7705 napisał:

Na którymś forum pisał ktoś, że jego wujek w Niemczech sobie kupił te 8k.

On tam był i widział go w akcji w domu.

Jest tak.

Uhd z płyt wygląda super.

Hd z płyt wygląda dobrze.

Hd z telewizji wygląda już gorzej.

Sd z telewizji, to porażka.

 

Chodzi głównie o zachowaniu tego systemu upskalowania.

Im więcej ma do roboty, tym gorszy efekt końcowy.

 

Nie tyle co ostrość mniejsza, to obraz robi się coraz bardziej sztuczny im więcej pracuje procesor.

 

To teraz pomyśl do czego dokładnie chcesz ten tv...

Bo uniwersalna to on nie jest.

 

Sprawę braku hdmi 2.1 i materiałowych 8k juz pominę.

Dzięki raf za odpowiedź... Przede mną jeszcze długa droga do kupna. Chyba nawet ich jeszcze nie ma w Polsce. Chcę kupić Samsunga z kropką kwantową bo wcześniej miałem i widzę różnicę z tym co mam teraz bez... Nie jest to szalona różnica, ale w kolorach jednak ją widać... A ponieważ ma być wymiana to po co ograniczać się do 4K jak można 8K więc jak by cena była do jakiś 25 tyś to pomyślę nad kupnem. Być może jednak bardzo stanieją 4K i wtedy kupię 4K. Na razie to tylko takie rozważania bo to kwestia nawet nie przyszłego roku...

Będę uważnie śledzić doniesienia ekspertów i użytkowników na ten temat. Na pewno MK i spółka sami zrobią test. Zobaczymy...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lobbi napisał:

nikt nie przymierza się do 9400 ? może jakby się znalazło paru chętnych to by taniej było.

Na bank, będzie taniej! :P:)

Kwestia negocjacji z właściwymi Ludźmi. ?

Jest część takich sprzedawców, którzy poniżej pewnego poziomu zysku nie zejdą,

bo w ich naiwnym mniemaniu to jest "dyshonor". ?

 

Mnie to osobiście to bardzo śmieszy, bo nawet jak mam szansę zarobić 200 PLN przy cenie 20 000 pln ( vs zero zarobku/brak sprzedaży)

i przy okazji podwyższyć swój wynik w sprzedaży, to jest OK. :)

 

No, ale nie dla "fahofcóf" po szkołach "ustawowo wymaganych".  :lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tofikmax napisał:

Widzisz różnice w kolorach , a który był kalibrowany ? Oba ? 

Żaden nie był... Po prostu technologia kropki kwantowej jest zaj....sta i to nie tylko trick marketingowy... Np w TV z kropką przecudnie wyglądają latarnie uliczne - widać to coś czego nie ma w TV bez niej... W zasadzie po przesiadce na ten TV co mam teraz momentalnie zobaczyłem różnicę.. Jest też większa paleta barw w TV z kropką co też widać np w odcieniach skóry. Kalibracja na pewno jeszcze by bardziej pomogła, ale nie zastąpi całej technologii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś :):):) 

Mógłbyś pracować dla Samsunga :) :):)

To , jeszcze powiedz mi z jakiej odległości widzisz różnice w nieskalibrowanych wyświetlaczach ? I , co widzisz ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Tofikmax napisał:

Dobry jesteś :):):) 

Mógłbyś pracować dla Samsunga :) :):)

To , jeszcze powiedz mi z jakiej odległości widzisz różnice w nieskalibrowanych wyświetlaczach ? I , co widzisz ? 

Nobo On jest z Samsunga(pod przykrywką), tak jak ja z Epsona! :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio jak przelączysz z dynamicznego na tryb kinowy nie powinno byc az takich duzych roznic bez wzgledu na marketingowe kropki ;)

Mialem ta cala "kropke kwantową" i co mi po niej jak matryca byla do pupy...W samsungu z matrycami jeszcze wieksza loteria niz w oledach z "vertical banding" na szarych planszach  ;) 

13 godzin temu, Filutek napisał:

Nobo On jest z Samsunga(pod przykrywką), tak jak ja z Epsona! :P:)

Ja za to dla rownowagi jestem po częsci z LG i JVC haha ;) OLED + JVC kingz  :) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, szewi napisał:

Hubio jak przelączysz z dynamicznego na tryb kinowy nie powinno byc az takich duzych roznic bez wzgledu na marketingowe kropki ;)

Mialem ta cala "kropke kwantową" i co mi po niej jak matryca byla do pupy...W samsungu z matrycami jeszcze wieksza loteria niz w oledach z "vertical banding" na szarych planszach  ;)

Filmy fabularne/seriale fabularne oglądam w trybie kinowym, resztę w dynamicznym... To nie ma znacznie tryb bo tu chodzi o paletę kolorów, tak z pamięci to parę miliardów w stosunku do setek milionów (mam nadzieję, że coś nie pokręciłem)... Kiedy kupowałem teraz ten TV co mam wydawało mi się, że nie będzie wielkiej różnicy i w sumie wielkiej nie ma, ale czuję niedosyt bo po prostu wcześniej obraz był lepszy...

Ja nie mam na myśli matrycy, kontrastu, czerni czy duchów tylko i wyłącznie kolory. Jeśli chodzi o kontrast to ten teraz co mam tak w cyferkach jak i w moim odbiorze jest znacznie lepszy, duchów tyle samo, czerń oczywiście daleko do oledowej i w tamtym i w tym, ale wiesz, że ja nie jestem maniakiem czerni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio Q9F i dla mnie TV jest lepszy od wcześniejszych ale dalej ten obraz jest sztuczny - jak to w samsungu. Detale właśnie tracą w czerniach i dla mnie to było nie do zaakceptowania. Obraz z Epsona 7300 wydaje się bardziej naturalny i bliżej mi do niego niż ten z samsunga. Oczywiście najfajniej wyglądał Sony AF9 - kozak.

Co do oglądania TV w trybie dynamiczny to ???  Oczywiście każdy lubi co innego ale jak tak czytam posty naszego kolegi @hubio to mam wrażenie że jeszcze nie widział dobrze ustawionego i skalibrowanego ekranu. Nie obraź się @hubio ale ja to na Twoim miejscu zamówił bym kalibrację na 100% i to zarówno TV jak i Epsona

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ramzes99 napisał:

Oglądałem ostatnio Q9F i dla mnie TV jest lepszy od wcześniejszych ale dalej ten obraz jest sztuczny - jak to w samsungu. Detale właśnie tracą w czerniach i dla mnie to było nie do zaakceptowania. Obraz z Epsona 7300 wydaje się bardziej naturalny i bliżej mi do niego niż ten z samsunga. Oczywiście najfajniej wyglądał Sony AF9 - kozak.

Co do oglądania TV w trybie dynamiczny to ???  Oczywiście każdy lubi co innego ale jak tak czytam posty naszego kolegi @hubio to mam wrażenie że jeszcze nie widział dobrze ustawionego i skalibrowanego ekranu. Nie obraź się @hubio ale ja to na Twoim miejscu zamówił bym kalibrację na 100% i to zarówno TV jak i Epsona

Od kiedy mam Epsona to wiem jak dużo detali w czerniach ginęło w KAŻDYM TV jaki miałem w życiu, nie tylko na Samsungach. Praktycznie 95% filmów oglądam obecnie na Epsonie. Na TV w trybie dynamicznym oglądam wiadomości, filmy dokumentalne, przyrodnicze no i oczywiście sport... Akurat na meczach to rzadko gasną światła, no chyba, że w II lidze peruwiańskiej :) więc detale w czerniach nie są mi potrzebne, za to żywy dynamiczny obraz jak najbardziej... FILMÓW NIE OGLĄDAM W TRYBIE DYNAMICZNYM :)

O ile więc z uwagi na koszmarne niebo na Epsonie tu kalibracja by mi się przydała (choć boję się trochę spadku jasności i była osoba w tym wątku nie zadowolona z kalibracji - już nie pamiętam kto), to w TV do meczy, wiadomości i przyrody kalibracja nie jest mi aż tak potrzebna, ale kto wie jak wydam 20 tyś na ten 8K to może tak... Ale na pewno nie do obecnego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, hubio napisał:

Od kiedy mam Epsona to wiem jak dużo detali w czerniach ginęło w KAŻDYM TV jaki miałem w życiu, nie tylko na Samsungach. Praktycznie 95% filmów oglądam obecnie na Epsonie. Na TV w trybie dynamicznym oglądam wiadomości, filmy dokumentalne, przyrodnicze no i oczywiście sport... Akurat na meczach to rzadko gasną światła, no chyba, że w II lidze peruwiańskiej :) więc detale w czerniach nie są mi potrzebne, za to żywy dynamiczny obraz jak najbardziej... FILMÓW NIE OGLĄDAM W TRYBIE DYNAMICZNYM :)

O ile więc z uwagi na koszmarne niebo na Epsonie tu kalibracja by mi się przydała (choć boję się trochę spadku jasności i była osoba w tym wątku nie zadowolona z kalibracji - już nie pamiętam kto), to w TV do meczy, wiadomości i przyrody kalibracja nie jest mi aż tak potrzebna, ale kto wie jak wydam 20 tyś na ten 8K to może tak... Ale na pewno nie do obecnego TV.

Hubio, zaufaj mi proszę. 

Kalibracja generalnie jest potrzebna w każdym aspekcie naszego życia! :)

Nawet u dziewczyny waginę się kalibruje, a co dopiero wyświetlacze!!! :P:lol:

Wracając do samej ceny, to te 1000 zł, to jak za darmo jest! ?

Są kalibracje, w innych dziedzinach, gdzie cena zaczyna się od 1 000 000 pln albo $! :wub:

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Filutek napisał:

Hubio, zaufaj mi proszę. 

Kalibracja generalnie jest potrzebna w każdym aspekcie naszego życia! :)

Nawet u dziewczyny waginę się kalibruje, a co dopiero wyświetlacze!!! :P:lol:

Wracając do samej ceny, to te 1000 zł, to jak za darmo jest! ?

Są kalibracje, w innych dziedzinach, gdzie cena zaczyna się od 1 000 000 pln albo $! :wub:

A Ty już zamówiłeś do Philipsa kalibrację czy czekasz jak przyjedzie projektor i wtedy do obu wyświetlaczy ?

BTW - o kalibracji waginy u dziewczyny to jeszcze nie słyszałem... :) Czego to się można dowiedzieć na forum hdtv w wątku poświęconym użytkowaniu Epsona 7300/9300... :)

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, hubio napisał:

A Ty już zamówiłeś do Philipsa kalibrację czy czekasz jak przyjedzie projektor i wtedy do obu wyświetlaczy ?

Tak, już jestem po kalibracji. :) W dzisiejszych czasach "HDR", wyświetlacze osiągnęły taki stopień zaawansowania,

że w zasadzie kalibracja, jest to niezbędne postępowanie, albo będziemy mieli "kupę". :)

 

Nawet z grubsza, nieumiejętna regulacja, może rozwalić obraz.

Musimy mieć świadomość, że wielu ludzi w szkołach nie miało samych piątek...... :P:lol:

Dla większości podatników, regulacja współczesnego wyświetlacza, to jest czarna magia! ?

BTW

Można sobie z tym radzić, idąc "droga salonowca", ale to są jedynie półśrodki. ?:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Filutek napisał:

Tak, już jestem po kalibracji. :)?

?

No i jak wypadła ? Widzisz różnicę w obrazie ? Co się zmieniło ? Kalibracja tu od MK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filutek. Wyluzuj i odpuśc bo twoje zachowanie i porównania ostatnimi czasy wydają świadectwo ... Tobie. Jest po prostu niesmacznie.

 

☹️??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora różnica między ustawieniem kino(fabrycznym), a ustawieniem "noc"(kalibracja).

Niestety nie robił tego Maciej, czego bardzo żałuje, bo miałbym okazję poznać Wspaniałego Gościa! :) 

Ale co się odwlecze, to nie...... itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak byś go nie poznał, bo Maciej już nie jeździ po klientach domowych.  Od tego ma brata ;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pmcomp napisał:

Filutek.

 

☹️??

Drogi Pmcomp, jesteś Sympatycznym facetem i lubię Ciebie! ?

Jak Tobie to nie przeszkadza, to możemy się zaprzyjaźnić,

sporo nas łączy, więc czemu nie? :)

 

Chętnie zobaczyłbym Twój JVC w akcji i usłyszał audio. ?

BTW

Pozdrawiam Ciebie Ciepło.:)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Filutek napisał:

Chętnie zobaczyłbym Twój JVC w akcji i usłyszał audio. ?

 

Perwersja w iście poetyckim stylu... 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2018 o 13:29, Filutek napisał:

Drogi Pmcomp, jesteś Sympatycznym facetem i lubię Ciebie! ?

Jak Tobie to nie przeszkadza, to możemy się zaprzyjaźnić,

sporo nas łączy, więc czemu nie? :)

 

Chętnie zobaczyłbym Twój JVC w akcji i usłyszał audio. ?

BTW

Pozdrawiam Ciebie Ciepło.:)

 

Nie sądzę. Pomiędzy nami chemie nie teges.

Fałszywego lisa poznaję na odległość.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pmcomp napisał:

 

Nie sądzę. Pomiędzy nami chemie nie teges.

Fałszywego lisa poznaję na odległość.

Czy to nie jest fascynujące,

że każdy z Nas jest innym Człowiekiem? :)

BTW

Coś nas dzieli, ale i łączy! ??

Przykład? Miłość do kalibracji/perfekcji.:wub:

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że za wszelką cenę podbijamy wątek aby był najlepszy na całym forum, ale na temat waszej chemii, istniejącej czy domniemanej, może na priv, albo w jakimś innym wątku... :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos wątku. Zainteresowani lub nabywcy 7400/9400 mogą się udzielać tu czy lepiej zacząć nowy wątek tylko dla tych projektorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lobbi napisał:

A tak a propos wątku. Zainteresowani lub nabywcy 7400/9400 mogą się udzielać tu czy lepiej zacząć nowy wątek tylko dla tych projektorów ?

Jak na razie, cisza. Ludzie "dyskretnie" pozbywają się 7300 i 9300. ?

i zerkają w kierunku JVC i OLED itp .....:)

Ja się zastanawiam głośno,

czy można "ręcznie" wyłączyć w Epsonie 9300 jego wewnętrzny EOTF? ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lobbi napisał:

A tak a propos wątku. Zainteresowani lub nabywcy 7400/9400 mogą się udzielać tu czy lepiej zacząć nowy wątek tylko dla tych projektorów ?

Różnic między 7300 a 7400 nie ma żadnych z wyjątkiem nalepki, różnica między 9300 a 9400 będzie większa, ale nie kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...