Skocz do zawartości
Gmeru

AMOI LC37AF1E 1920 x 1080 full HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Dark Lord' date='17.05.2006, 20:39 ']wg Sharp de 37 ge1 też obsługuje 1080p
[right][post="4986"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
OK, tylko po pierwsze kup go (pytanie gdzie?) po drugie czy ktoś z forumiczów to fizycznie sprawdził?
pisałem: dostępny, nie fjuczer w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze w AUDIOVIDEO 05/2006 byla recenzja Amoia ale znalazlem tylko fragment. Czy ktos wie, czy gdzies w sieci mozna znalezc calosc? Albo moglby podeslac na priva? Niestety nie ma mnie w Polsce i nie mam jak tego dostac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda sprawa zużycia energii przez amoi'a? Wyczytałem w instrulcji dla 37'' około 380 W gdy dla takiej wielkości Philipsa czy Sony wnosi ona tylko ok. 180 W. Znaczyłoby to, że jedną z nielicznych wad amoi'ków jest duży pobór mocy.

Pozdrawiam - Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roberto7856' date='19.05.2006, 10:04 ']A jak wygląda sprawa zużycia energii przez amoi'a? Wyczytałem w instrulcji dla 37'' około 380 W gdy dla takiej wielkości Philipsa czy Sony wnosi ona tylko ok. 180 W. Znaczyłoby to, że jedną z nielicznych wad amoi'ków jest duży pobór mocy.

Pozdrawiam - Robert
[right][post="5052"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
niestety nie, zuzycie Amoi 37" to zgodnie z specyfikacją 250W !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='janunio' date=' 20:57 '][b]26.03.2006[/b]
Szykują polski oddział.
[right][post="2645"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
[quote name='Lizarazu' date=' 20:24 '][b]04.04.2006[/b]
Nie oddział tylko centrum serwisowe
[right][post="3235"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Panowie czas leci, zycie ucieka i...?
Ps. Cos Lizarazu dlugo nie 'slyszalem', zyje? Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kil' date='17.05.2006, 18:38 ']Czy ktoś się orientuje odnośnie możliwości naprawy AMOI. Co będzie jeżeli teraz wszystko będzie ok ale po 3latach coś się zepsuje. Czy można liczyć na serwis w Polsce?

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
[right][post="4978"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Przeczytaj tu [url="http://hdtvpolska.com/AMOI_LC37AF1E_1920_x_1080_full_HD-t405-s60.html#78"]POST 78[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' date='27.04.2006, 10:36 ']No i zepsuł się :)
Po dwóch miesiącach użytkowania Amoi się zepsuł.[/quote]
Witam,
dawno o tym TV nie było na tym forum :blink: Chciałbym wiedzieć, jak to faktycznie wygląda z serwisem: minął już ponad miesiąc, możesz się podzielić informacją, ile czasu trwała owa naprawa, no i czy był full serwis, tak, jak go piszą... Czy może jeszcze amojek nie wrócił z serwisu?

Byłbym wdzięczny za info,
pozdrawiam
Alx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alx' date='05.06.2006, 21:07 ']Witam,
dawno o tym TV nie było na tym forum  :)  Chciałbym wiedzieć, jak to faktycznie wygląda z serwisem: minął już ponad miesiąc, możesz się podzielić informacją, ile czasu trwała owa naprawa, no i czy był full serwis, tak, jak go piszą... Czy może jeszcze amojek nie wrócił z serwisu?

Byłbym wdzięczny za info,
pozdrawiam
   Alx
[right][post="5844"][/post][/right][/quote]
Telewizor wrócił po 4 tygodniach. W tym czasie miałem wypożyczony telewizor zastępczy. Tak naprawdę to wrócił inny telewizor (inny egzemplarz) ale nie nowy.
Nie narzekam bo mój miał 1 martwego pixela, a ten nie ma. Ma już wgrany nowy firmware. Trochę to trwało ale jestem zadowolony z takiej obsługi.

Edytowane przez tuptus55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawo stanowi:
Jeżeli jest konieczna wymiana części z importu to 3 tyg.
Po tym terminie mamy prawo do kasy albo wymiany.
Z reguły to jest ok. 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

[quote name='tuptus55' date='11.06.2006, 21:17 ']Nie narzekam bo mój miał 1 martwego pixela, a ten nie ma. Ma już wgrany nowy firmware. Trochę to trwało ale jestem zadowolony z takiej obsługi.
[right][post="6153"][/post][/right][/quote]
uuuuu, właśnie tego się obawiam - martwych pikseli. A już go zamówiłem... :rolleyes:

Dziwne też, że nowego nie dostałeś. Skoro wymieniają, to wydaje mi się, że powinien być nowy egzemplarz.

Plus jest taki, że nie było problemów i przynajmniej dystrybutor stanął na wysokości zadania.


Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie wyczytaliscie ze ten telewizor jest FullHD. Na stronie producenta o tym nie pisza na wszystkich stronach gdzie sprzedaja ten telewizor jest napisane HDReady - co znaczy ze nie jest FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tymoteusz' date='14.06.2006, 10:23 ']Nie wiem gdzie wyczytaliscie ze ten telewizor jest FullHD. Na stronie producenta o tym nie pisza na wszystkich stronach gdzie sprzedaja ten telewizor jest napisane HDReady - co znaczy ze nie jest FullHD.
[right][post="6274"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tymoteusz' date='14.06.2006, 09:23 ']Nie wiem gdzie wyczytaliscie ze ten telewizor jest FullHD. Na stronie producenta o tym nie pisza na wszystkich stronach gdzie sprzedaja ten telewizor jest napisane HDReady - co znaczy ze nie jest FullHD.
[right][post="6274"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Myślę, że powinieneś troche poczytać wypowiedzi UŻYTKOWNIKÓW tego TV.
W instrukcjach jest wiele pisane, a potem w TV jest co innego. W przypadku tego Amoia jest odwrotnie. Nie napisali, a jest.
Sygnał 1080p50 i 1080p60 podawałem z komputera, a także z Activy Media Center 570. I na component i na HDMI przyjmuje i wyświetla taki sygnał.
W instrukcji także nie napisali, że obsługuje 1600x1280 na wejściu VGA, a obsługuje. Niestety nie obsługuje 1920x1080 na VGA ale to już by było za dużo szczęścia. Poczytaj sobie testy tego TV. Na tym forum były publikowane.[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=405&st=20"]TESTY[/url]
Full HD oznacza, że TV przyjmuje i poprawnie wyświetla 1080p50 i/lub 1080p60
Tu możesz sobie poczytać o tych wszystkich rozdzielczościach i co z czym się je [url="http://hdtvpolska.com/720p_czy_1080i-t744.html"]KLIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' date='14.06.2006, 12:56 ']bez komentarza
[right][post="6280"][/post][/right][/quote]

Poprostu gosc daje rade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem wczoraj ten telewizor w Jankach, w Electro World. Pan był tak uprzejmy że pokazał mi jak TV radzi sobie z sygnałem HD i zwykłym, oraz filmem puszczanym z DVD. Obok stał Philips 37" 9830 'full HD' i to co mi się rzuciło w oczy, że obraz z Philipsa był taki niebieski, a z Amoi - zielony :) Jak rozumiem, można to podregulować bo pod względem barwy kolorów obraz z Philipsa bardziej mi przypadł do gustu.

Generalnie obraz z Amoi bardzo mi się podobał i jeżeli do jesieni nic sensownego w cenie do 10 tys się nie pokaże to chyba go kupię.

Przy okazji chciałem powiedzieć, ze obok stoi Philips 42PF9831D - puszczano na niego ten sam film co na Amoi i jakiegoś Samsunga - mogę tylko powiedzieć - ja pierniczę :)

Film DVD wyglądał na nim jak film kręcony cyfrową kamerą video - szok szok szok !!!

Co prawda przy szybkim ruchu w obszarach dużego kontrastu pojawiały się artefakty, ale obraz był tak czysty że miało się wrażenie, że aktorzy grają po drugiej stronie lustra a nie w TV. No, ale cóż, cena 17999 więc go sobie raczej nie kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolory w Amoi to kwestia ustawień, poza stałymi programami masz do dyspozycji kalibrator trzech podstawowych kolorów, w ustawieniach Usera, mozan dowoli kalibrowac kolorami by dojsc dla siebie najlepszych,
42PF9831 jest b.dobrym TV, tylko rzeczywistą wartosć sprzętu oddają nie tylko rzeźbione pod potrzebę dema HD, ale sygnał HD z satki, materiały HD z DVD, kablówka itd, dopiero test na róznych sygnałach daje wynik obiektywny,
nie można się kierować wystawą w markecie, gdzie nie od dzis pozycjonuje się sprzęt do wypchniecia odpowiednim sygnałem, demo, lub wręcz nie dociskajać wtyczki z sygnałem do tego sprzętu który ma być tylko konrastem dla tego do wypchniecia...
znane techniki nie od dziś
42PF9831 przy sygnale HD 1080i (bo 1080p nie przyjmie), nie demo, nie ma szans przy TV full HD, różnice w szczegółowości będą widoczne, nikt mnie nie przekona, ze obraz na 1366x768 bedzię lepszej jakosci niż na 1920x1080
kwesia czy chce się pokazać tę róźnicę, czy wręcz ukryć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='olatigid' date='18.07.2006, 11:15 ']42PF9831 jest b.dobrym TV, tylko rzeczywistą wartosć sprzętu oddają nie tylko rzeźbione pod potrzebę dema HD, ale sygnał HD z satki, materiały HD z DVD, kablówka itd, dopiero test na róznych sygnałach daje wynik obiektywny,
nie można się kierować wystawą w markecie, gdzie nie od dzis pozycjonuje się sprzęt do wypchniecia odpowiednim sygnałem, demo, lub wręcz nie dociskajać wtyczki z sygnałem do tego sprzętu który ma być tylko konrastem dla tego do wypchniecia...
znane techniki nie od dziś
42PF9831 przy sygnale HD 1080i (bo 1080p nie przyjmie), nie demo, nie ma szans przy TV full HD, różnice w szczegółowości będą widoczne, nikt mnie nie przekona, ze obraz na 1366x768 bedzię lepszej jakosci niż na 1920x1080
kwesia czy chce się pokazać tę róźnicę, czy wręcz ukryć
[right][post="7518"][/post][/right][/quote]

Zgadzam się z Tobą, demo HD czy zwykła TV leciała z jakością podobną do Amoi, ale to co ten TV robił ze zwykłym filmem DVD - miałem porównanie bo na obu telewizorach leciał ten sam obraz. Aż nie mogłem uwierzyć, obraz tak plastyczny że się go chciało dotknąć. Nie wiem czy to PP 3 HD czy Clear LCD ale natychmiast go zapragnąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' date='18.07.2006, 11:39 ']Zgadzam się z Tobą, demo HD czy zwykła TV leciała z jakością podobną do Amoi, ale to co ten TV robił ze zwykłym filmem DVD - miałem porównanie bo na obu telewizorach leciał ten sam obraz. Aż nie mogłem uwierzyć, obraz tak plastyczny że się go chciało dotknąć. Nie wiem czy to PP 3 HD czy Clear LCD ale natychmiast go zapragnąłem :)
[right][post="7522"][/post][/right][/quote]
wpadnij to ci pokażę, jak świeci full HD Amoi, Toshiba...
jak ci podam sygnał DVD bezpośrednio do TV np z HD playera, a do drugiego przez przejsciówke jaką kolwiek to zobaczysz różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='olatigid' date='18.07.2006, 13:06 ']wpadnij to ci pokażę, jak świeci full HD Amoi, Toshiba...
jak ci podam sygnał DVD bezpośrednio do TV np z HD playera, a do drugiego przez przejsciówke jaką kolwiek to zobaczysz różnice
[right][post="7523"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Chętnie - gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znany niemiecki miesiecznik HomeVision opublikował w numerze lipcowym laboratoryjny test kilku dostepnych na rynku LCD TV
maltretowano:
Gericom GTA 37HD full HD
Centrum Apollo 37 full HD
Amoi Advent 37" full HD
Philips 42PF9831
Toshiba 47WLG66

wg H0meVision zwycięzcą został Amoi 37" !!!
lektura
[img]http://www.home-vision.de/archiv/2006_07/hovi_2006_07_200.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, 37 cali zawsze wygra z 42 czy 47 cali, bo to mniejszy ekran, no czy nie tak.
Oczywiście AMOI to super LCD, ale test trochę naciągany, no bo 10 cali różnicy do Toshiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='28.07.2006, 13:41 ']Znany niemiecki miesiecznik HomeVision opublikował w numerze lipcowym laboratoryjny test kilku dostepnych na rynku LCD TV
maltretowano:
Gericom GTA 37HD full HD
Centrum Apollo 37 full HD
Amoi Advent 37" full HD
Philips 42PF9831
Toshiba 47WLG66

wg H0meVision zwycięzcą został Amoi 37" !!!
lektura
[img]http://www.home-vision.de/archiv/2006_07/hovi_2006_07_200.jpg[/img]
[right][post="7692"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jeżeli znasz ten artykuł, to napisz coś więcej na temat tego testu-jakieś konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='29.07.2006, 01:24 ']no tak, 37 cali zawsze wygra z 42 czy 47 cali, bo to mniejszy ekran, no czy nie tak.
Oczywiście AMOI to super LCD, ale test trochę naciągany, no bo 10 cali różnicy do Toshiby
[right][post="7715"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
zgadzam się, ale to daje podgląd na wyniki testów vs rozmiar

W najnowszym Video tez jest test Fulli 2x37", 2x42", 46" i 47"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='29.07.2006, 09:46 ']zgadzam się, ale to daje podgląd na wyniki testów vs rozmiar

W najnowszym Video tez jest test Fulli 2x37", 2x42", 46", 47" i 50'' plazma
[right][post="7727"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
zgadza się, ale nie wyłaniają w Video zwycięzcy tego testu, bo to nie jest test porównawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
pod koniec czerwca zakupiłem ten telewizorek, minęło już trochę czasu, więc chciałbym dodać również swoją opinię na jego temat.

Przede wszystkim chciałbym wyrazić swoje wielkie zadowolenie z jego użytkowania - nie żałuję jego zakupu. Przy okazji chciałbym pochwalić dystrybutora digitalo.pl, u którego kupiłem ten sprzęt. Firma stanęła na wysokości zadania, dostarczając sprzęt, a wcześniej udzielając mi ze spokojem odpowiedzi na każde zadane pytanie, i to w większości przypadków odpowiedzi na przychodziły bardzo szybko, nawet w dni świąteczne, co było jeszcze większym zaskoczeniem. Nawet po zakupie moje maile nie były ignorowane. Poza jedna wpadką związaną z niedostarczeniem sprzętu w umówionym terminie (awaria samochodu dostawczego) i brakiem kontaktu w tym czasie (awaria serwera) - niestety miałem pecha, mogę z powodzeniem polecić tę firmę.

Wracając do samego TV - od czasu, kiedy stanął na miejscu wysłużonego 21" Triluksa (BTW - dobry TV, służył wiele wiele lat, pozostając w doskonałym stanie), cieszy oczy nie tylko wyglądem (miałem obawy co do tej szyby, teraz już nie mam - świetnie się prezentuje; moim zdaniem modele z serii Advent wyglądają przez to o wiele lepiej, niż te z nowej serii Elite), ale przede wszystkim obrazem. Używałem go podając sygnał z DVD po componencie, sygnał z komputera po HDMI oraz VGA, czy sygnał SD z kablówki (Koma, Poznań), niestety innymi źródłami typu HD-DVD nie dysponuję. Na przyszłość mam takie plany, może tez się skuszę na platformę TVN jesienią, jak będzie taka, jaką zapowiadają i w przystępnej cenie. Filmy DVD ogląda się teraz z prawdziwą przyjemnością (wraz z KD Pioneera), SD w większości też - świetnie daje sobie radę z tym sygnałem. Oglądam to wszystko z odległości ok. 3 m. Sygnał podany z kompa w wysokiej rozdziałce dopiero pokazuje pazury tego potworka :) Obraz żyleta, oczu oderwać od niego nie można, tylko gdyby ten komp czasem nie zacinał :) No ale w końcu i tego problemu się w przyszłości mam nadzieję pozbyć. Niestety w obecnej wersji firmware sygnał z VGA nie ma pełnej rozdziałki, ale jak się dowiedziałem od dystrybutora, w przyszłej wersji ten mankament zostanie wyeliminowany - i to niebawem, podobno w III kwartale tego roku, czyli należy się "na dniach" tego spodziewać. Amoia odebrałem jeszcze w trakcie trwania MŚ, więc miałem okazję zobaczyć jak sobie radzi z tego typu scenami. Ogólnie oceniam to pozytywnie, aczkolwiek czasem na niektórych meczach dało się zauważyć małe smużenia - głównie na Polsacie. Lecz w większości przypadków mecze oglądało się bez problemu, z przyjemnością, popijając zimny złoty napój z bąbelkami. Do szczęścia brakowało meczu w HD (najlepiej w 1080p ;) )...
Na początku denerwowały mnie zbytnio nasycone kolory w ustawieniach fabrycznych, głownie trochę za dużo jest w nich czerwieni. Na szczęście można samemu sobie to wszystko poustawiać.
Jeszcze w temacie kolorów - czerń. Jak dla mnie jest w zupełności wystarczającą, nie razi mnie jej jasność, bo tego nie zauważam. Nie zauważyłem też, żeby były jakieś przebarwienia typu przechodzenie w brąz, granat czy tym podobne przypadłości tej techniki.
Dźwięk - jest wystarczający, są różne predefiniowane ustawienia, oraz możliwość zdefiniowania własnej barwy dźwięku. Przydałoby się wyjście sygnału dźwiękowego do zewnętrznego wzmacniacza dla wszystkich źródeł, nie tylko HDMI.
Telegazeta – może ktoś z szanownych grypowiczów mi wyjaśni, dlaczego na Polsacie są polskie ogonki, a na pozostałych stacjach nie. Gdyby nie było ich na wszystkich stacjach, to bym to zrozumiał. Czy ma to związek z kodowaniem liter – Polsat wykorzystuje coś w rodzaju UTF, natomiast pozostałe stacje typowe stare kodowanie? Można coś na to poradzić?...

Zamawiając TV przez Internet miałem obawy, co do matrycy, z uwagi na brak możliwości obejrzenia produktu przed zakupem - niestety moje obawy się potwierdziły, mam martwego czerwonego subpiksela. I mam nadzieję, ze więcej się ich nie pojawi. I jeszcze jedna dziwna przypadłość - po wewnętrznej stronie szyby jest przyklejony jakiś śmieć :) Mały co prawda, ale momentami robi za martwego piksela :) Ogólnie przypadłości te nie przeszkadzają, gdy się ogląda TV z normalnej odległości, ale świadomość ich czasem przeszkadza :)

Przyjemność i wygoda używania tego sprzętu jest jeszcze większa dzięki takim funkcjom jak POP/PIP (posiada dwa tunery TV – bardzo dobre w przypadku reklam, czy przerw w meczach ;) ), bardzo szybkie przełączanie kanałów TV czy możliwość podłączenia kart pamięci, pendrive'a czy HDD i oglądanie zdjęć, filmów itp.

Z nowości dodam, że model ten wraz z wprowadzeniem serii Elite został ulepszony – najpoważniejsza zmiana, to nowe matryce o nowych parametrach, charakteryzujące się przede wszystkim zwiększonym kontrastem do 1000:1. Niestety ja się na to nie załapałem :-/ Ale i bez tych ulepszeń dobrze funkcjonuje.

Podsumowując – telewizor jest bardzo udanym modelem, warty swojej ceny; bogactwo funkcji i rewelacyjna jakość obrazu czyni z niego doskonałą alternatywę dla droższych marek i innych konkurencyjnych technik w stosunku do LCD.


Pozdrawiam,
Alx Edytowane przez Alx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...